Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

l81
1. okt 2012

@katarina.banska -my v 19. No ja teda moc Rusov nemusim a podla mna ich tam bolo viac nez dost, aj ked je pravda, ze netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca. A zas na druhej strane, niektori Slovaci sa vedia tiez spravat ako pekne ´hov.da´. Muz mi hovoril ako vychadzal zo zachodov, ze bolo na zvnutra na dverach vyryte nozom SLOVAKIA, no hanba. 😒

l81
1. okt 2012

@harmi Mne chutilo vsetko. Vlastne som sa tesila, ze sa trochu vykrmim, ale pribrala som za tych 11dni len 1kg 😖

katarina.banska
1. okt 2012

ja som sa neodvazila odvazit sa.... rychlo by som si zvykla na viac chodove menu..... 😀

zoja
2. okt 2012

bol niekto v turecku v casti belek aj v polke oktobra? zaujima ma pocasie a teplota mora

skorica05
2. okt 2012

@vikinka2012 , vrátili sme sa z Greenwoodu a bolo super, more teplé,počasie pekné a strava super. My sme boli spokojní 🙂

harmi
2. okt 2012

@i81 presne to aj moj muz vravel, ze tam bolo vyryte slovakia, fuj 😝

denisia
3. okt 2012

Ahojte holky, chystame sa prave do Turecka, chcem sa opytat, ako to chodi s baksismi ... znama vravela, ze uz pri ubytovani supnut do pasu nejake eura ako vsimne ... funguje to? daju lepsie ubytko, alebo sa lepsie staraju? Dik ...

ivkapon
3. okt 2012

@denisia v Turecku som bola 4x a žiadne bakšišné som nedávala.

billam
3. okt 2012

@denisia nedavaj nic, az potom, ked ti daju zlu izbu - vrat sa na recepciu a poziadaj o vymenu - supni mu 10$...my sme davali aj upratovacke - 1$ na stolik a napísali "for you" 🙂... Je lepsie mat na to $ ako €

vikinka2012
3. okt 2012

@skorica05 tak to sa tesim,ze sa pacilo 🙂

denisia
3. okt 2012

@billam @ivkapon dik. Tak zabalit a hura do lietadla 😀

billam
3. okt 2012

@denisia jasne 🙂...peknú dovolenku želám 🙂

rybka31
4. okt 2012

@fabula Ahoooj, som velmi rada, ze si sa ozvala. Skvele, hlavne ze ste si dobre uzili.A v ktorom hotely ste boli a cez ktoru cestovku?Moj muz snival tento rok o Maroku, ale ja som sa dost bala kvoli malej, ma predsa len len 18 mesiacov.Ale uvidime o rok, ci neskorsie.🙂 Nakoniec sme mali 12 dni cez kartago, ten 3hodinovy vypredaj. Hotel Sultan Sipahi resort priamo v meste 4Alanya 4*.Bolo vyborne.Na hotel boli aj pozitivne aj negativne reakcie, ale my sme nic neocakavali, mali sme dost realnu predsatvu a nakoniec sme boli prijemne prekvapeni.Izby v pohode, denne upratovali, more cez cestu, ale to nam nevadilo, lebo z izby k moru to trvalo max 5 minut.A izba patrila medzi tie zrekonstruovane, takze uplne v pohode.Nastastie ziadneho rusa som nenasla v hotely a bol teda uplne plny.Len z letiska priamo do hotela nas slo 14 Slovakov.Velky bazen vpredu, maly pre najmensie deti vzadu + dalsi bazen aj s toboganom.Jedla dostatok, pitia tiez.Ale my sme nesli na dovolenku priberat. 🙂Narodnosti: Cesi, Slovaci, Poliaci, hooodne Nemcov, Svedi, Anglicania, Madari, myslim, ze som zahliadla aj Norov.Je to mestsky hotel, ale ma vsetko, co ma mat 4*.A podla osadenstva usudzujem, ze to nie je az taky strasny hotel, myslim tym tych Nemcov.🙂A boli to aj dochodcovia, aj mladi ludia.Niekolko maldych rodin, halvne Svedi s malymi detmi.Hotel disponuje detskymi postielkami, detskymi stolickami v jedalni.Casnici su v pohode, ked im das nejake to euro, obsakukuju ta zvysok pobytu.Miluju deti, nasu malu v kuse niekto stipkal do licka a bozkaval.🙂Nechala som upratovacke aj nejake peniazky, aby mi vymenila plachtu, ked ju mala zaspinila, ale peniaze mi nechala na stoliku polozene a vymenila rovno aj vankus.🙂Hotel disponuje aj spa and wellnes centrom s hamam.My sme uz boli mimo halvnej sezony, ale videli sme na nastenkach, ze v halvnej sezone robia aj animacie pre miniklub cize pre deticky aj vecery pre dospelych.Nam to nevadilo, ze tam ziadne neboli, lebo priamo v meste je Lunapark, aquapark, kopec obchodov, mesity, da sa ist vsade peso...Premava aj standardna doprava, autobusy napr. c.1, taxiky, atd. Cize nie je problem vyrazit na prechadzku aj o polnoci a bez problemov.My sme si to vyskusali hned v prvy vecer, lebo mala nam nechcela spat po ceste ani lete.Hotel nebol nastastie na hlavnej ulici, ale v bocnej ulici.Pod kazdmy hotelom hned automaticky supermarket.Pred hotelom cez cestu je krasny velky park, kopec strojov na cvicenie rpe dospelych, perfetne detske ihrisko, vsetko v podstate priamo na plazi. Plaz je oznacena ako hotelova, ale osusky a lehatka su spoplatnene.Uprimne, ani raz sme nemali ani slnecnik, ani lehatko.Stacili uteraky, aj tak sme sa na nich zdrzovali minimalne. 🙂Podla mna plaz bola udrziavana a cista, videla som daleko horsie plaze.Plaz je kamienkovo-piesocnata, ale vedia po nej v ohode chodit aj male deti.Vstup do mora je taky maly kusok po vlastnych, potom ej tmavy pas kamenov, na ktore sa da este postavit, ale klzu sa a potom je uz hlbsia voda.Poviem to tak, moaj dcerka je aj ta mala na to, aby jej toto nieco vobec hovorilo a bezo mna ci muza do vody sama nemoze ist tak ci tak, ani sa v nej sama zdrzovat, cize nic by nevyriesil ani pozvolny vstup, ten si mylsim ma zmysle pre starsie deti, ale pokial viem, kazde dieta sa vie utopit aj v naozaj nizkej vode, cize to nie je o tom.🙂Mala mala topanocky do mora, cista pohoda.🙂Co ma vsak vaic nastavlo bol fakt, co spravila cestovka.Ak mate niekto otazky, kludne sa pytajte, rada odpoviem.🙂Budem davat recenziu aj na holidaychceck.com a holidaycheck.cz.Mozno aj tripadvisor.🙂

rybka31
4. okt 2012

Aby som to dopovedala, den pred odchodom nam vsuchli pod dvere izby papier s informaciou, ze let nam presuvaju miesto 13,30 na 23,30 miestneho casu s odchodom o 18,20 z hotela.Povodny odchod z hotela o 13,30.Samozrejme delegatka nam najprv povedala, ze to riesia, lebo sme boli ludia v 4 hoteloch na tom takto.Nasledne na druhy den sme sa dozvedeli, ze vraj to riesilo reklamacne oddelenie a ze sa musime vystahovat z izieb do 12,00 max. Takze do 18,20 sme pobehovali s malou po priestoroch hotely, co teda nebola od 12,00 ziadna sranda.:(Este ze hotel nam nezobral naramky a mohli sme sa normalne naobedovat a napit v snack baroch, aj osprsit v spa centre.🙂Cize hotel vychadza v ustrety aspon takto takymto pripadom.Predlzenie casu na izbe neprichadzalo do uvahy, lebo vraj mali plne kapacity.Co celkom beriem, elbo sme videli potom minimalne 2-3 skupinky, ktore sa cerstvo v dany den okolo 17,00 ubytovavali.Naprtiek tomu to beriem ako zavazny a skaredy zart cestovky a hodne tym stratili u mna na kredite.Druha situacia nastala, ked sme sa v stanoveny cas presuvali transferom do Antalye na letisko.Do hotela prisiel po nas turecky delegat, anglicky hovoriaci.To nebol problem.V istom momente vsak zhruba 3/4 hodinu pred letiskom autobus zrazu zastal, delegat nam anglicky oznamil, ze bus s vodicom nas privezie priamo na letisko a on nas proste opusta a vystupil.Zachranilo to jedine a to, ze pri prepazke na letisku stala ceska delegatka a ta nam vsetkym pomahala pri check ine.Co dodat.Ostatne bolo skvele a urcite by sme sa s muzom radi vratili aj buduci rok.🙂

martuska75
6. okt 2012

@denisia my sme dávali sem tam 1€ upratovačke. Nechali sme na posteli a hned pochopila 🙂 že je pre ňu. Len tak na stolíku alebo na skrinke si nezobrala. Ale nechali sme jej hlavne preto lebo naozaj dávala pozor aby sme mali upratané než sa s malou vrátime na obedný spánok . Ked sme prišli už sme mali čistučko, okná pozastierané a pekne vychladenú izbu. Na recepcií sme nedávali, len teda poslíčkovi čo nám bral kufre a manželovi vysvetloval ako sa nastavuje trezor. Kde tu čašníkom. NIkto si však "bakšišné" nejako nevypytoval.

zuzka2004
8. okt 2012

tak my sme sa vrátli 5.10 z Turecka z hotela Alba resort.... a bolo uplne super.... vratili by sme sa opat..... 🙂

lusilia
9. okt 2012

@zuzka2004 aj nam sa pacilo v tej Albe, tiez by som sa vratila...v ktorej ste boli budove? My sme boli v dvojke.

zuzka2004
10. okt 2012

@lusilia my sme boli v sedmicke..... v dvojke ste mali aj celkom dobry vyhlad alebo?

lusilia
10. okt 2012

@zuzka2004 no vyhlad "uzasny" :D ,na olivovy stromcek a okoloiducich. Boli sme na opacnej strane a este aj na prizemi, ale kvoli detom to bolo aj dobre, aspon to tam tak nehucalo.

zuzka2004
10. okt 2012

hm, takze nic moc.... my sme boli uplne hore "na streche", najskor sme chceli aj izbu vymenit, ale napokon, ked sme poculi ostatnych, tak sme mali asi najlepsiu izbu z nasho turnusu, mali sme vyhlad na relaxacny bazen a v dialke sme videli aj more 🙂

ivka225
10. okt 2012

@rybka31 No ale v čom bol problém? Dospelý človek predsa nemá prečo mať nejaké problémy pri check-in, nie?

rybka31
10. okt 2012

@ivka225 Tu neslo o to, ze by sme si my osobne neporadili aj bez delegatky.Ale ves, vsetci co idu na dovolenku, neovladaju vzdy cudzi jazyk, osobne poznam vela takych starsich ludi, ktori by veru nevedeli co kde a kedy robit a ako.Takze to s tym, dospely ci nedospely clovek nema nic spolocne.Ide o starostlivost cestovky o klientov.A ako prepac, ale ked nas ma raz delegat sprevadzat na letisko naspat, tak je pre mna neprjatelne, ze sa na to v 3/4 cesty vykasle a odfrci.To potom nepotrebujem ziadneho delegata ani cestovnu kancelariu.To potom stac, ked pride objednany autobus z cestovky, turist vedia, kedy ho maju cakat, nastupia a ideme na letisko.To je cele!Ide o sluzby delegata a za to som predsa takisto zaplatila.

ivka225
10. okt 2012

@rybka31 Rozumiem, len to je už podľa mňa skutočne iba formalita. Nakoniec, delegát sa dostane aj tak len po check-in a pri bezpečnostnej kontrole alebo pri gate su už všetci odkázaní na seba, bez ohľadu na vek a iq...

rybka31
10. okt 2012

@ivka225 Jasne, ale myslim si, ze to obvykle po ten check in staci pre cloveka, ktory ten jazyk neovlada.Ten zvyšok je už skutočne skôr len formalita. 😉

billam
10. okt 2012

@ivka225 delegat je zastupca CK na mieste pobytu - má pri sebe zoznam cestujucich a jeho udaje. Ked vystúpil z autobus a nechal cestujucich tam, nepriamo ich ohrozil, pretoze pri najme sem nehode, nedajboze nejakej vojenskej kontrole /tym teraz myslim Egypt, kde sa nám stalo to iste/, nie sú cestujúci kryti ako turisti.

rybka31
11. okt 2012

@billam Plne s tebou suhlasim.Fuuuha, ako my v Turecku, dalo sa.Ale vy v Egypte???Fuuha, tak to uz sla akakolvek sranda uplne bokom. ☹

billam
11. okt 2012

@rybka31 no ved to...v Egypte sú na každom kroku vojaci...zastavuju busy, nastupuju dnu a so samopalom cez plece si prehliadnu tvare a odidu....vtedy ten delegat hovori kto sme, z akeho hotelu. Našťastie, ked nám odišiel delegat, lebo sa nastval, že mu nevyšiel kšeft - nikto z busu nechcel ist do nejakej parfumerie, tak sa urazil, nechal sa niekam odviesť a vystúpil. Šofér nás potom viezol do hotela, ktory bol cca 100km vzdialeny. Nebola to sranda, lebo vsade okolo len vojaci a púšť.

denisia
12. okt 2012

Tak sme sa vratili vcera v noci, boli sme v Bodrume, Kadikale a bolo uplne super. Par drobnych sme nechali chyznej, taka mlada, velmi sa snazila ... raz sme nachali na stoliku, nezobrala si, dokonca tam prihodila euro, co nasla niekde na zemi, ale jeden den ju zastupovala kolegyna a ta si teda zobrala 😉 potom sme uz dali priamo jej do ruky .... Inac ziadne problemy, delegatka ok, tiez odlozeny let o par hodin, a hotel plny, ale povolili nam check out o 14 ...

rybka31
15. okt 2012

@billam Fuuha, dokelu, tak to by mi vazne nebolo vsetko jedno.Pocuj, to co ste mali za delegata?!! Fuuha, no uricte by som sa informovala u cestovky, ze co to ma znamenat!Chcela by som vediet, ako by to cestovka s "panom delegagtom vysvetlovali, keby sa nieco stalo.A to bol slovensky delegat?Lebo my sme mali tureckeho. 😒

billam
15. okt 2012

@rybka31 nie, to bol Egyptan, hovoriaci po cesky...zastupca Azur reizen.