Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
2. feb 2015

@lia09 ano, ta sa vypredava velmi skoro

skuste pozriet Lonicera World, vsetko priamo pri plazi, pozvolny vstup, len dalej od letiska. Tam ideme my tento rok a velmi dobre recenzie ma tento hotel

lia09
2. feb 2015

@nefertitka my sme trocha limitovany tym,ze chceme ist len cez kartago a ten hotel oni nemaju,takze vyberam teraz dalej. Este maju v ponuke paradise beach a von resort golden coast,obidva vyzeraju dobre takze idem dalej tyrat pocitac.Chudak uz nestiha 😅

kosska3003
2. feb 2015

@lia09 vies co popravde mne to vobec nevadilo ta prechadzka aspon sme sa presli 5 minut po ranajkach ci obede a neboli blizko bazeny tak malu to tam nelakalo tento rok bol tiez vo vybere ale nakoniec ideme nieco nove skusit

nefertitka
2. feb 2015

@lia09 no inak vazne, ak by ste zvazili ten Primasol, tak nebudete lutovat 🙂

no ved uvidite, nech vyberiete, co vyberiete, dufam, ze budete spokojni 😉 ...no co, pocitac este stiha?

tami712
2. feb 2015

kočky my sme boli v Primasole Serra Garden a teda už by som nešla 😒

lia09
2. feb 2015

@kosska3003 akoze ani mne to az tak nevadi,ze to neni pri plazi,len skoda ze ho nema kartago.Lebo cez tip travel je trosku drahy uz pre nas a kartago ma super zlavy
@nefertitka no vies co, uz je taky horuci,ze neviem ci to chudak prezije 😀

lia09
2. feb 2015

@tami712 fakt???Preco??? 😕

tami712
2. feb 2015

@lia09 prečítaj si všetky ! rezencie : http://www.recenzie-hotelov.sk/recenzie/turecko... stotožňujem sa s tými negatívnymi.
a teda my sme asi mali smolu, ale mali sme ako sa aj tam dočítaš zažívacie ťažkosti a podobne aj pár rodín čo boli s nami. Deti končili na infúzkach v tamojších nemocniciach. Nevieme či to bolo zo stravy alebo údajne to mohlo byť z vody v bazénoch pri hotely. Moja malá skončila na druhý deň po prílete domov 5 dní na infekčnom na infúzkach, bola úplne KO 😝
Strava tiež nič moc, veľmi korenisté... deti boli na špagetách a hranolkách, ale to je náš názor.
Ale tak máme aj pekné spomienky.

kosska3003
2. feb 2015

@lia09 no ono ked si zoberies hotel a budes na 7 poschodi napr kym prides na plaz mas to iste ako ked ides 200m od hotela tam boli len male domceky a boli sme na prizemi vsetko sme mali hned po ruke
@tami712 no to ma mrzi toto sa moze stat v kazdom hotely my sme boli v juni a nik tam nemal taketo problemi a dufam ze sa nam to ani nestane napr moja mama tam sla zo zazicacimi problemami a vyliecila ich tam 😀 😀 to na odlahcenie ale jasne ze ak ste toto zazili ze tam uz nepojdete 😉 😉 😉

tami712
2. feb 2015

@kosska3003 no ako som čítala z tých recenzií, tie problémy tam mali viacerí, aj animátori nám hovorili, že to tam šarapatilo aj rok predtým. Preventívne sme užívali probiotiká celá rodina počas celého pobytu.
A nám tá prechádzka od hotela k pláži nevadila, aspoň sme sa prešli 😉

sesilia
2. feb 2015

ideme od 16.9. do 26.9. do oblasti Lara, nemate prosim skusenosti ake teplo je v tomto obdobi a teplota mora? dakujem

deny3
2. feb 2015

Tiež sme boli minulý rok v primasole, na prelome augusta a septembra. V Turecku sme boli tretí krát, zatiaľ najlepšia dovolenka, ale samozrejme treba brať do úvahy, že je to 4 hviezdičkový hotel, je to úplne niečo iné ako u nás 4 hviezdy. Našli sa nedostatky, tie si človek vie nájsť všade, čistota v reštike nebola tip top, cpú sa nemcom do riti, animátori trochu divný na náš vkus, hlavne taká postaršia turkyňa, program večer nestál za veľa, ale tak s izbou sme boli spokojný, boli sme prvý ubytovaný, ledva som stihla vyplniť papiere, izbu sme mali hned pri detskom bazéne, ale na poschodí, takže nie je pravda, že Slovákov dávajú zásadne len na prízemie, nič sme nedali do pasu, izbu nám pratali každý deň, áno , uteráky trebalo hodiť na zem, vymenili, za dve eurá dali aj lupene na posteľ 🙂 chladničku nedopĺňali každý deň, ale nebol problém si zobrať vodu z barov, sprcha obrovská, kanál sme necítili, balkón maličký, ale to vidno aj na foto z cestoviek, neprišli sme vysedávať na balkone, more super, až príliš teplé, bar na pláži v pohode, prvý krát sme mali bar na pláži, takže sme boli z neho nadšený, toto ponúka len máloktorý hotel, jasné, ponuka nie je taká bohatá, ako priamo v hoteli, ale obed sa dal poskladať z ponuky. Bola tam baba, ktorá robila tie ich skvelé placky.
na strane druhej, žalúdočné problémy som mala ja, hnačkovala som ešte asi dva týždne po návrate domov, no manžel aj syn v pohode, skôr som sa bála, že malému bude niečo, nasával vodu v bazénoch, jedol ich zmrzlinu, našťastie nič mu nebolo. Ale boli s nami rodinky, ktorý mali väčšie problémy, skončili aj v nemocnici. Neviem, z čoho to bolo, či z jedla, či z bazénu, ťažko povedať, pripisovala by som to skôr ovociu, ktoré bolo asi umyté, ak bolo vôbec umyté, vodou z vodovodu.
ja dovolenku v primasole beriem ako super dovolenku, ak nenájdeme dobrý a lacný 5 hviezdičkový hotel / nie som vôbec naivná 😀 /, kľudne sa tam vrátime aj tento rok.

nefertitka
3. feb 2015

@tami712 fuha, tak to ste mali zlu skusenost. Ale naozaj sa to moze stat v hociktorom z hotelov.
Mne napriklad bolo jeden den zle v susednom Hane garden, od zaludka, teda jednu noc, vecer to zacalo a do rana preslo. Po skusenostiach s Tuniskom a Egyptom napriklad tiez uz uzivame radsej probiotika vsetci, ked ideme do Turecka, tyzden pred a aj cely pobyt tam. Ovocie jedine osupane, berieme si vzdy skrabku 😝 , zuby umyvat len s balenou vodou. Napoje len bez ladu.
Ale tak moze byt,ze aj jedlo cloveku nesadne. No bohvie, ale je to tam predsa ina klima, ina voda, vsetko.
Moj muz tiez v r.2012 v Serra Garden vracal, za 2 dni ho to preslo, ale on je zas taky pripad, ze toto mal aj v egypte, aj v tunisku, aj v keni. Takze neviem, kde je problem.
A naozaj to moze robit aj voda v bazene. My radsej vacsinu casu travime pri mori.
Ale inak sa nam tam velmi pacilo, kludne sa tam hocikedy vratim ako pisala aj
@deny3

olise69
3. feb 2015

Zazivacie problemy a hnacky boli minule leto v Side v casti Evrenseki, Kumkoy , pre poruchu kanalizacie. /nepamatam , v ktorom mesiaci/ Ale to sa moze stat hocikde.

tinka76
3. feb 2015

Ahojte.... vidim tu po roku opat zname mená ☺.
My ideme tento rok do noveho hotela Efes Royal Palace .... tak dufam, ze ho do leta dostavaju 😉

adka_m
3. feb 2015

@tinka76 ahoj, aj my tam ideme, 4.8. Tiež dúfam, že bude dostavaný.

majkacoke
3. feb 2015

jej super @tinka76, @adka_m, prave zvazujem, ci ist do hotela efes royal palace a hned dve tam idete😉

majkacoke
3. feb 2015

cez ktoru cestovku a v ktorom mesiaci? My mozme az v juli koli skole, no mame maleho, ktory bude mat vtedy rok a obavame sa, ze tam bude prenho horuco. Co vy na to? Da sa to zvladnut aj s malym babom? Preco ste sa rozhodli pre Efes? Dakujem😉

adka_m
3. feb 2015

@majkacoke ideme cez Hydrotour v auguste a to preto, že je to o dosť vyššie ako turecká riviéra a tam by práve nemalo byť tak horúco. Do Turecka ideme tretí raz a vždy sme išli mimo sezóny práve kvôli tým horúčavám, ale v Izmire by nemalo byť tak horúco. Efes preto, že sme nechceli ísť ďaleko od letiska, Belek a Side sme boli, tak zostala iba Lara a tam sú tie hotely strašne drahé aj mimo sezónu. A tento hotel mal uvádzacie ceny, tak ho chceme skúsiť. Myslím, že budúci rok bude podstatne drahší a v Izmire sme tiež ešte neboli.

tinka76
4. feb 2015

@majkacoke
@adka_m
ahojte... mi ideme od 3.7.
Celkovo ideme do Turecka uz 6x a popravde nezaznamenala som velky rozdiel medzi junom, julom a augustom... vzdy sme mali teplo 😈😀😊
Ale deti to zvladali uplne v pohode. Dcerka bola prvykrat ako 20 mesacna a syn ked bol prvykrat mal cca 13-14 mesiacov.

adka_m
4. feb 2015

@tinka76 takže idete skôr, daj potom prosím vedieť ako bolo, na čo si treba dať pozor a tak, veď vieš budem veľmi zvedavá 🙂

helianthus95
5. feb 2015

@nefertitka Áno, je mozné ist do ktorejkolvek restaurácie. Pozrela som aj tripadvisor, Lonicera World je lepsie hodnotený aj ako Suntopia. http://www.tripadvisor.sk/Hotels-g950904-Inceku...

nefertitka
5. feb 2015

@helianthus95 vdaka🙂 idem pozriet

lia09
6. feb 2015

@simika26 citala som ze ste boli v hoteli Marti myra. Mozem poprosit neake info hlavne ohladne mora,lebo som tam videla same lode naokoli,tak ci sa tam da plavat vobec 😉 Ale inak hotel prekrasny,ta zahrada neskutocna,vsade zelen. Ja ked som uvidela fotky,hned som sa zamilovala 😀 tak dufam ze hotel nesklame 😀

sesilia
6. feb 2015

Limar Lara mate prosim niekto osobnu skusenost? dakujem

abigael
12. feb 2015

Ahojte tiez ideme a z dcerkou do turecka letecky hotel icekum 4 hviezsickovy tesim sa ale sa aj bojim ako to zvladne dcerka a ci nebude chora tam a chcem sa spytat ake su ceny v turecku oblecenie plienky my ideme cez fischer ako dlho sa leti tam hadam stretnem nejakych hercov tureckych x

ewelinna
12. feb 2015

@tinka76 aj my sa tam chystame 😵 kedy idete?my 3.7_14.7.

ewelinna
12. feb 2015

@ewelinna
@tinka76 tak to sa vidime v efes hoteliku🙂 , nasla som Vasu odpoved, rovnaky termin ako my 😉

ivkapon
13. feb 2015

@baska1 uvazujeme nad tymto hotelom, ale az cel letne prazdniny

tinka76
13. feb 2015

@ewelinna super...
odkial letite?
A ak sa smiem spytat... mate deti? My dve.