Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

deny3
19. aug 2011

@silerovav pred hradom, za hradom je prístav, či je aj tam nejaká pláž to neviem.

dianocka
19. aug 2011

@deny3 @silerovav dakujem za info.O Alanyi viem ake to tam je,boli sme tam dvakrat.Teraz do Alanye nejdeme.To je pravda,zalezi od hotela,ci je alebo nie je piesocnata plaz.

lucia2207
19. aug 2011

@adinam ak kvapky na dovolenku tak otobacit 🙂

monni
20. aug 2011

Ahojte, bol uz niekto v hoteli titanic resort v lare?
Popripade ktory hotel v lare odporucate pre male deticky,aby tam bol detsky bazen s niakou malou smyklavkou.

wladka
20. aug 2011

Sural resort - spokojnost.. 😉

jajka78
21. aug 2011

vedeli by ste i povedat rozdiel medzi Kamelya world Fulya a Selin? prip. co, to o tychto hoteloch...

gretkab
21. aug 2011

@jajka78 Selin je najlepsi/najluxusnejsi, najblizsie k moru, najdrahsi. Fulya je krasny hotel, stredne daleko k moru, ale strasne malinkate izbicky. Kamelya velmi zalezi, aku izbu dostanes a kde - tie izby, co su najblizsie k moru su rovnako daleko ako od Fulye, tie, co su najdalej, su asi tak 2x daleko od fulye. A tie najkrajsie su krajsie ako Fulyovske/Selinovske, ale su aj horsie. Cenovo je Fulya a Kamelya na tom rovnako. Kamelya ma este super detsku restiku (aka podla mna nie je ani vo Fulyi ani v Seline - akoze je v kazdom, ale v Kamelyi je najvacsia asi). Co by si este chcela vediet?
Ale keby neriesim vobec peniaze, tak si zvolim Selin 😉.

jajka78
21. aug 2011

este by ma zaujimal vstup do mora, plaz a my by sme chceli ist koncom oktobra, ci je to tam este ,, zive,, - sluzby ako cez sezonu
@gretkab

gretkab
22. aug 2011

@jajka78 Plaz maju vsetci rovnaku, lebo bez ohladu na to, kde byvas, mozes vyuzivat cely areal - plaz je inak pieskova, vstup do mora dlho plytky - pre deti super. Vela lehatok, nebol nikdy problem, ze by sme nenasli volne (nebolo treba nijako obsadzovat). Co sa tyka oktobra, netusim, my sme boli najneskor na prelome augusta/septembra vtedy to bolo rovnake ako zaciatkom jula.

ivkapon
22. aug 2011

@dianocka boli dni, keď sa more vyčistilo aj od tých maličkých kamienkov pri vstupe do mora.

marta2610
22. aug 2011

V Turecku sme boli cca 5 rokov dozadu neviete mi povedať čo sa to vypisuje kôli vízam na letisku???A potom ešte sa niečo vypisuje na recepcii???Ďakujem.Alebo kde by som našla na to tlačivo.

gabika7706
22. aug 2011

@marta2610 my sme nevypisovali vobec nic, ani na letisku, ani na recepcii

dzinka
22. aug 2011

Ahojte,
dajú sa v Turecku kúpiť hotové detské jedlá, také niečo ako u nás Hipp, Hami a pod?

dianocka
22. aug 2011

@ivkapon a vy ste boli aj v Meryane?diky

flori
22. aug 2011

Ahojte, tento tyzden letime do Turecka-Side,daju sa tam bezne kupit detske sady na piesok-kyblik,lopatky atd, nafukovacky,drogeria-sprch.gely,sampony?Nechcem to tam zbytocne brat,nie je miesto v batozine....V Tunisku to bolo bezne dostupne v supermarkete v cenach ako u nas.

wladka
22. aug 2011

Flori, vsetko tam dostat.. naozaj to netreba brat.. kam presne idete?

lara75
22. aug 2011

@dzinka ano, majú Hipp výživy, aj inú značku, názov som ale zabudla, ale výrobca bola Hero ako u nás na Sunar, kúpiš ich napr. v lekárni

trixi
22. aug 2011

@dzinka ano, v rezortoch v ktorych som bola, boli v obchodikoch, dost siroky vyber, ako aj plienok.
@flori ano, kupis aj v rezorte. Ceny sa pohybuju podla velkosti, mnozstva od 7 az 12 €.
@marta2610 v Turecku som nic nevypisovala na letisku, okrem formulara pri ubytovani v rezorte-cislo pasu, meno, pocet spoluubytujucich ludi atd.

dzinka
22. aug 2011

@lara75
@trixi vďaka

aladax
23. aug 2011

Ahojte,
takže pred viac ako týždňom sme sa vrátili z dovolenky v Turecku. Boli sme v hoteli Evren Beach. Všetko bolo super, nemám nič čo by som vytkla. Hotel pekný, izby v pohode, bazény čisté a pravidelne kontrolované, strava úžasná, pláž naozaj super - všade piesok, vhodná pre deti, personál ochotný a ústretový od upratovačky až po managera hotela..... Naozaj pohoda. Delegát ochotný a milý, dievčatá v miniklube Markíza milé, decká ich milovali ako aj ostatných animátorov. Perfektne strávená dovolenka. Odporúčam vyskúšať....Ďakujem aj za info od Vás baby, vedela som približne čo môžem čakať, ale realita naozaj príjemne prekvapila....

ivkapon
23. aug 2011

@dianocka nie, neboli sme tam.

evaviki
23. aug 2011

staci, ked mam maleho zapisaneho v pase? ja som Slovenka, manzel Cech a Sebik ma obe obcianstva, akurat nema vlastny pas, je zapisany iba v mojom..

trixi
23. aug 2011

@evaviki ano, staci mat dieta do 5 rokov zapisane v pase. Ak tvoj manzel ma cesky pas, nech si ho zapise on a pouzije cesky pas, pretoze cesi neplatia viza (nemaju vizovu povinnost), ak ho budes mat v pase ty, zaplatis 15 € viza aj za syna.

sakura77
23. aug 2011

baby,v akom stave vam dosiel kocik v lietadle? ja by som chcela ist s nim az uplne k lietadlu,kamoske strasne znicili,aj ked mala zabaleny,aku mate skusenost?

evaviki
23. aug 2011

@trixi problem je ten, ze v CR uz sa neda zapisat dieta do pasu (cca mesiac).. uz musi mat vlastny..

flori
23. aug 2011

@wladka vdaka za odpoved,ideme do Nashira Resort......
@trixi tiez vdaka za info

andy22
23. aug 2011

@sakura77 aj nám zničili, čo viem, tak viac-menej každý skončí s nejakým šrámom. Ja mám kočík určený vyslovene len na lietanie. Paradoxne práve v Antalyi na letisku som videla odpadnuté súčiastky z kočíkov. Všimla som si to, lebo nás asi dvakrát zastavili, či nám to nepatrí. Ak môžeš, zadováž si nejaké golfky, také, čo ti nebude až tak ľúto, keď ti ich zničia. Nejaké second hand, prípadne aj nové, ale lacné. My máme esprit za nejakých 60 eur. Ani to nie je málo, ale predsa len to tak nebolí.

mirka285
23. aug 2011

ahojte...kocky chcem sa spytat tych co uz mate Turecko trosku obkukane,ktora cast sa vam zda najkrajsia?boli sme v Side a nepacilo sa nam tam more,viete mi poradit nejaky rezort vhodny pre deti kde je naozaj pekne more???pocula som,ze v Alanyi je pekne,neviete kolko trva transfer z letisa do Alanye?budem rada aj mi napisete nejake naozaj kvalitne hotely s peknymi plazami,dakujem

yennn
23. aug 2011

@aladax ahoj, my ideme do Evrenu zaciatkom septembra, velmi sa uz tesim, potesilo ma ze si bola spokojna (aby nie za tie prachy, nie? 😝 ). Ak by mi napadli dajake otazky, mozem ta otravovat? Chcem sa spytat.... boli ste kuknut aj Kumkoy? Vraj tam plati Evrenacky all inclusive a opacne, kedze oba hotely spadaju pod ten isty management... je to blizko? Pytam sa kvoli malemu, lebo Kumkoy ma vraj dobre bazeniky pre male deticky, neviem ako v evrene...

maryem
23. aug 2011

@kkacena123 my sme tam boli minuly rok, sice v juni tusim, ale verim, ze sept. je OK.. Tisko zavidim, boli sme v Alba resort velmi spokojni. Program a miesto na hranie pre deti, strava.. super dovolenka.