Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luca223
22. mar 2015

ideme cez tui .odlet by mal byt z viedne

silviaaa21
22. mar 2015

@mici111 My ideme tiež na 11 dní 24.06. a tiež mi tam ešte neukazuje čas. Ideálny by bol odlet okolo 10-11 hod., tak uvidíme. Dúfam, že tie skoré a neskoré budú 8-dňové 🙂

nefertitka
23. mar 2015

@dlucy my sme boli minuly rok prvy krat a hned nam aj meskal let, mali sne letiet o 18tej a leteli sme az nadranom o 1:45. Strasne sme nadavali. Tak ale vraj sa to stava vynimocne,neodradilo nas to 🙂 . ideme zas. A je to fakt super,ze sa da vybrat odlet.

dlucy
23. mar 2015

@nefertitka no ved jasne stat sa to moze. Len je to super ze si mozes vybrat cas odletu 🙂

martinam79
23. mar 2015

Ahoj neboli ste niekto v maji v turecku ? ake su teploty,
ci sa to oplati tam ist ...

nefertitka
23. mar 2015

@dlucy ano, to je, vybrali sme si nocny, nech sme tam hned rano;)
@martinam79 boli sme od 23. maja a zas tak ideme aj tento rok. Teplo bolo, more nebolo este uplne teple, ale dalo sa zvladnut. Ma to vyhody, menej turistov, clovek neumiera od horucav, ceny su ovela nizsie

martinam79
23. mar 2015

no my moc nemame tento rok na vyber ,bud v maji alebo az v na konci septembra ,a to neviem ci vydrzim cakat na dovolenku tolko 😀 no mame ist uz 10. maja tak uvidime ... a hotel aky idete ? nejaky tip ?

nefertitka
23. mar 2015

@martinam79 bola tu tusim pred rokom jedna baba, co bola v Turecku uz niekedy v aprili a ze super, teplucko, akurat noci chladnejsie. A ti, co boli v juni, zas mali chladnejsie a zamracene a prsalo par dni. Je to individualne rok po roku. Pozri si priemerne teploty za posledne roky niekde. Ale ten chladnejsi jun minuly rok bol vynimocny, celkovo bolo pocasie nejake zblaznene vsade minuly rok.
Ideme do hotela Lonicera world🙂

martinam79
23. mar 2015

Ja som pozerala Mukarnas ,sme tam boli uz raz ,celkom v pohode este sami 🙂 ....tak asi zopakujeme teraz s drobcami

janinkad
23. mar 2015

@dlucy my sme isli vlani cez TUI meškal 3 hodiny,namiesto o pol 2 sme isli o pol 5 a tam prisla pred polnocou(Side),takze den preč☹a este aj domotali terminali,takze az taka vyhra to tiez nie je,tie rakuske

dlucy
23. mar 2015

@nefertitka tak super my sa chystame 20 juna tak dufam ze uz bude teplo. Chodime kazdy rok do toho isteho hotela v Turecku ale tento rok ideme vyskusat iny tak som zvedava. Ale sme tam velmi spokojny hotel uplna fantazia. Letime o 2:40 rano. Nech mame kazdy den k dobru.

dlucy
23. mar 2015

@janinkad tak stat sa moze aj tui ale za to je zodpovedna letecka spolocnost ale ta si bohuzial vyhradzuje pravo na meskanie letov. Raz sme meskali ale to sme boli v DK na vylete a ako odskodne sme dostali zadarmo dve letenky vo vyske 400 eur ale spisali sme reklamaciu leteckej spolocnosti.

teress
23. mar 2015

ženy, club calimera serra palace?potrebujem recenziu 😉

teress
23. mar 2015

@martinam79 to som pogooglila, ja som chcela skor osobnu skusenost, hlavne či ten nový hotel v ramci kompleu myslím LTI serra resort je moc od ruky... či more je pekné a tak..proste sa povypytovať...to sa tripadvisitora nemožem🙂

martinam79
23. mar 2015

@teress no to nie

nefertitka
24. mar 2015

@dlucy to uz urcite budete mat teplo, bez debaty🙂 a do ktoreho chodievate?

dlucy
24. mar 2015

@nefertitka dufam ze ano 🙂 raz sme boli 8 juna cez den bolo teplucko ale vecer uz chladnejsie.
vies co chodime do Cornelia diamond golf resort v Beleku
a Vy kam idete?

nefertitka
24. mar 2015

@dlucy pozriem si ho, ked budem mat viac casu🙂

my ideme do Alanye, hotel Lonicera World

ale boli sme dva tri krat v Side, tam to milujem, no len sme chceli aspon trosku zmenu 😉

dlucy
24. mar 2015

My stale ostavame v Beleku len o hotel vedla ideme 🙂 ale aj tak aspon daka mala zmena 🙂

karinkaeich
24. mar 2015

nikto v 2.polovici juna priamo v alanyi?

nefertitka
24. mar 2015

@dlucy wow, ten hotel vyzera super;) kolko vas vyjde a na ako dlho?

janulka_01
24. mar 2015

ahojte, neviem, ci uz sa to tu niekto pytal, nechce sa mi citat cela diskusia, ale ako to je v Turecku s bezpecnostou? Nebojite sa tam chodit vzhladom na nejake teroristicke utoky, predsa je to blizko hranic so Syriou, islamisti a tak. Chceli by sme tento rok ist do Turecka, ale mam obavu...

nefertitka
25. mar 2015

@janulka_01 uz sme to riesili, niekto sa boji a radsej tam nejde, niekto ma obavy a predsa ide a niekto nema ziadne a ide. My trosku mame, ale ked mzv neda vyhlasenie, ze sa neodporuca tam cestovat, tak ideme, treba sa drzat v resorte hlavne a podla mna nie je az taky dovod na paniku.

dlucy
25. mar 2015

@nefertitka Chodime iba na tyzden, vzdy si dovolenku platime este v januari vtedy ma tui vyhodnejsie ceny. Jedna osoba vychadza do 1200eur. Deti do 2r maju zdarma potom sa uz nieco plati.
Teraz ideme vyskusat Calistu luxury resort s malym maju aj vyhrievany bazen.

erinka123
26. mar 2015

@dlucy ahoj prosim ta napisem mi ako bolo v Cornelii a ked prides aj v Caliste? Ja som bola vedla v Susesi a este chcem skusit jeden s tychto hotelov . Kamoska bola v Caliste ale pred tromi rokmi a ze uplna bomba , a som zvedava ci sa nieco zmenilo za tie roky , kludne aj do IP , budem ti vdacna 😉

nefertitka
26. mar 2015

@dlucy aj ten vyzera super;)

dlucy
26. mar 2015

@erinka123 jasne dam vediet. Corneliu mozem len doporucit uzasny hotel aj pre deti toho maju vela.

dlucy
26. mar 2015

@nefertitka No ved uvidim bola som sa v Caliste pozriet pri bazenoch tak uvidim aky bude 🙂

baska1
26. mar 2015

@karinkaeich my ideme do Konakli