Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dreamer1
29. aug 2011

@sakura77 No videla som v spravach ☹ to uz naozaj nikde neni bezpecne 😢 ....Svet sa zblazil ....

sakura77
29. aug 2011

no desne,ja som prave uz tunisko,egypt,vylucila kvoli nepokojom,tak ze este turecko ostrava v pohode..a uz ani to nie 😒

viki76
29. aug 2011

@dreamer1 dik, ozvem sa po dovolenke

yennn
4. sep 2011

@dreamer1 ahojte babulky co ste boli s detickami, prosim ako je to s tou vodou do lietadla? Kamoska malemu vzala 2x 0.5litrovu Lucku a vraj v pohode.... to môžem?
Neviem si predstaviť ako treba malému dieťatku dať piť vodu kvôli tým uškám, mám z toho des... neviem či ho prinútim nejako dlhšie piť...

pralinka25
4. sep 2011

@yennn my sme mali normalne v dojcenskej flasi zarobeny caj a potom este bokom pol lotra vody dojcenskej a vpohode. nic mi nevyhodili len mi povedalli ze mam ochutnat.
a ak mate este dudlik tak mu daj ten. nas maly ma dudel len na noc cez den ho nepouziva ale pri vzlet sme mu dali ten. alebo mu daj papat keksik alebo nieco co ma rad ak nebude chciet pit

pralinka25
4. sep 2011

mimochodom sme sa pred nedavnom vratili z hotela Alba resort a bolo tam uzasne. naozaj super dovolenka pre rodiny s detmi. maly tam bol spokojny a my tiez. nemam vyhradu ani jednu

kaia
4. sep 2011

@yennn, ja som synovi brala 2 flasky. V jednej bolo mlieko a v druhej caj. Pred odletom na bratislavskom letisku som si musela z obidvoch odpit a pustili nas v pohode 😉.
Ked sme leteli naspat, mali sme so sebou opat tie dve flasky s rovnakym obsahom a Turci v Antalyi nerobili ziadne procedury, normalne nas pustili 😎

yennn
4. sep 2011

@pralinka25 @kaia diky baby za rady 😉

vlastulka
5. sep 2011

Baby ako to je momentálne s teplotou v Turecku?
Počula som, že tam začala komárová sezona, je to pravda? Treba sa pripraviť nejakými repelentami? 😅
A letel niekto z Viedne? Ako to tam prebieha? Ako z BA či nejako ináč? 😅

aladax
5. sep 2011

@yennn Ahoj, bola som na chalupe, takže sa ozývam až teraz. Hold mobilný internet je určite dobrá vec, ale musíš mať aj signál 😝 😀 . Neviem či je to ešte aktuálne, alebo ste už preč, ale ak chceš niečo vedieť tak sa kľudne pýtaj. Budem vedieť tak Ti poviem..... A čo sa týka Kumkoy, mi sme sa tam neboli pozrieť, ale stretli sme ľudí ktorí sa prišli pozrieť z Kumkoy do Evrenu, a hovorili že je tam všetko fajn, boli spokojní...Akurát je to tam väčšie - takže aj viac ľudí. V Evrene je viacmenej kľud....

kkacena123
5. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, my ideme o tyzden do Alba Resort. Ako to tam vyzeralo? Viem v hoteli dokupit pampers plienky a plienky do vody a aj nejaku polievacku (hracky do vody)? Neviem totiz ako sa pomestime, maly nema narok na batozinu. Mam si zobrat snuru (budem vediet snuru ukotvit na balkone?)a stipce na pradlo, aby nam preschli rychlejsie alebo ako ste to riesili? Maju tam aj dojcenske vody alebo aspon uplne neperlive alebo mam brat aj rychlovarnu kanvicu aby som malemu prevarila vodu? Robia tam aj fakultativne vylety? Cez obed bol velky hluk (maly spi cez obed)? Ako to bolo so stravou? On je dost vyberavy, ale este ho kojim.

pralinka25
5. sep 2011

@kkacena123 my sme kupovali pampers v blizkej lekarni ale mali tam len tie oranzove sleep and play. my pouzivame tie active baby ale tie nemali. ale prezili sme aj na oranzovych. aj tak bol stale holy alebo v tych vodnych. v lekarni mali aj tie do vody ale tie sme mali z domu. ked kojis mas po probleme. my sme mali aj malo mlieka pije bebu ale v lekarni bol len aptamil nas nutrilon.
hraciek do vody tam bolo kopec aj polievaciek. mali to aj priamo v hoteli aj kusok vonku.
nas maly tiez nemal narok na batozinu ale my sme so sebou teda tahali aj nocnik aj hracky. cela jedna prirucna batozina bola plna jeho hraciek. pomestili sme sa akurat este sme mali aj 10 kil podvahu hehe. ale mali sme male kufre.
snuru by si mala kde pripevnit lebo maju tam balkony a tam sa da zaviazat v pohode. ale my sme nemali. mali tam taky vesiak na balkone s 3 tyckami tam sme si davali veci alebo na okraj balkona alebo na stolicky. dojcensku vodu sme nenasli. mozno v lekarni by bola. inak kazdy den doplnaju bar a davaju uplne neperlivu vodu. neperlivu vodu maju aj v automatoch co si nacapujes. a tie su aj v jedalni aj pri bazene aj pri mori v restike. si napustis do svojej flase. ja som mu tu vodu este prevarala lebo sa mi zdala dost mineralizovana. a ked sa prevarila po chvilke sa tam usadilo nieco asi vodny kamen alebo co. tak som to naliala len z vrchu a spodok vyliala.. maly pil len tuto ich prevarenu vodu a dobre bolo. na kazdej izbe maju nerezovu rychlovarnu konvicu takze to brat nemusis.
fakultativne vylety sa robia ale my sme nevyuzili maly ma len rok aj stvrt to by s nim neslo moc.
nas maly spi 2x denne este a v pohode. na izbe nebol hluk. my sme cez obed vzdy sli na izbu lebo sa nam nechcelo byt na tom horku. tak sme siestovali s nim. ale vela deti spalo v pohode pri mori. pri bazene je hluk lebo tam hra hudba. my mse malemu brali zo slovenska Hippove vyzivky. isli mu zrovna zuby 10 naraz takze nemohol kusat tak som musela kupit take uplne riedke aby mohol papat. takze my sme niesli 30 poharikov jedla pre neho plus instantne kase, nocnik hracky, pre nas veci a vosli sme sa do pidi kufrov. ono sa to da neboj.
inak tam maju kazdy den ryzu zemiaky, zemiakove pyre, hranolky, cestoviny. takze pokial je na to naucene vase dieta tak v pohode. len teda je to ochutene osolene. masa rozne druhy, snad 20 druhov peciva, sarov, masla, medu dzemov, keksikov rano pre deti, aj sladke pecivo, slane, kolace, torty, ovocie salaty. skratka jedlo ukazkove. zalezi len ako je vase dieta zvyknute papat.
ak bezne konzumuje to co vy tak bez problemov vyberies. ak papa este vyzivky asi bude lepsie zobrat z domu. neviem ci tam take predavaju.
nas maly este frcal na kornutkoch od zmrzliny hehe. inak naozaj tam maju velmi vela druhov jedla na vyber. a velmi chutneho. neviem ako mas stare dieta. inak tam maju jedalenske stolicky pre deti a aj detske nerozbitne tanieriky.
nemusite si brat mydlo ani sprchac. ked tak len pre maleho detsky. maju tam vsade Dove mydlo alebo Lux. fen tam tiez je. cestovna postielka bola v pohode cista. pouzivali sme ju. maly nespava s nami. neberte ani uteraky a osusky. vsetko tam je. dali nam aj pre maleho. v niektorych hoteloch detom nedavaju. tu nam dali. a aj osusky na plaz boli 3 a mohla si si hocikedy vymenit za cistu. takze aj tam usetris miesto v kufri.
ak mas este otazku rada odpoviem
nam sa tam velmi pacilo. pri odchode domov sme dostali aj balicek so sladkostou a vodu na cestu. pred jedalnou mali antibakterialny gel na ruky ak by bolo treba 🙂 voda tepla cista, detsky bazenik cistili naozaj detailne.
v hoteli mas aj obchod s nafukovackami takze ani to brat netreba.

yennn
5. sep 2011

@aladax ahojcek, odlietame zajtra (utorok), tak ak stihnes odpovedat budem rada ak nie, nevadi. Len zopar veci... ako sa to treba obliect na tu veceru? Mozeme mat slapky? Nazad odlietame az v noci, bojim sa ci nam predlzia izbu do vecera... nemali ste s tym skusenost? Aka cast autobusu sla do Evrenu, bolo vas vela? Prideme tam v noci a so spiacim dietatom v naruci ak budem hodinu cakat na odbavenie.... Pocula som ze su tam pri hoteli obchodiky, vy uz mate velkeho syna tak asi nebudes vediet ci tam predavaju tie plavkove plienky alebo pampersky... 😉

kkacena123
5. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, dakujem Ti za skoru odpoved. Ako to bolo s oblecenim v restauracii? Viem ze mas maleho chlapceka, s ktorym sa este neda velmi ale neboli ste nahodou na nakupoch (oblecenie,....) napr. v Side, a ako to vyzeralo? Nas drobec bude mat o mesiac 2 roky. Okrem kojenia, je vsetko to co aj my. Nevarim mu zvlast. Nesolim a nekorenim az tak ako predtym. Takze neberiem ani kanvicu, ked tam je. Kolko plienok do vody by som mala zobrat? Kolko ste vy spotrebovali? Boli komare (niekto pisal, ze uz zacinaju byt)? Je na izbe trezor? A kolko sa plati? Boli v cene nejake masaze, virivka,...? A este ma napadlo nieco, keby sme mali velmi vykrcene veci, vedia nam pozicat zehlicku alebo to nikto asi neriesi? Odkial ste leteli, my ideme z KE. Beriem aj golfovy kocik. Citala som, ze az ku lietadlo ho treba brat a nepodat ako batozinu. DVD prehravac mu beriem na rozpravky pocas letu. Vecer bolo prijemne, alebo uz chladnejsie?

evaviki
5. sep 2011

ahojte, ako ste to riesili s cestovanim v noci? letime o piatej rano, takze o tretej na letisku a cca 2.15 z domu.. neviem si predstavit, ako to Sebik zvladne.. uz mi je ho teraz luto :-/

pralinka25
5. sep 2011

@kkacena123 no s oblecenim je to asi vsade v takychto hoteloch tak ze sa nesmie chodit v plavkach a na veceru tak troska slusnejsie. pisali pred restikou ze dlhe nohavice a tricko nie tielko. ale teda takmer nikto to tam nedodrziaval a to sme boli pocas ramadanu. bezne chodili ludia v sortkach a tielkach a nikto nic nepovedal. ja som nosila saty take letne alebo tie pod kolena nohavice a tricko. manzel rovnako pod kolena nohavice a koselu.
pokrcene veci nikto neriesi. je to fuk. mm mal kosele tiez tosku pokrcene ale to nevadi oni boli sportove nie tie klasicke slusacke. to vobec neries.

boli sme v side ale s kocikom je tam doooost zly pristup a kojdes tou ich dolmusou tak ta vylozia na takom parkovicku a potom treba prejst takou cestoi popri zrucanine rimskych kupelov co je sice pekne ale s kocikom o hubu. obchody s oblecenim tam su ale teda vacsinou su to len napodobneniny znaciek. a aj kamenne obchody co sa tvaria lepsie su na tom tak. nejako som si neni pravostpu znaciek ista ani v kamenneych predajniach. kupili sme tam skor caje kavy a tak. ale vychadzka celkom fajn. je to od hotela zhruby 20 kilakov. dolmuse chodia stale. su najlacnejsie.
jasne kanvicu neber. ja tam na 100% cista nerezova.
no tam tiez nebolo nejak extra slane. no v pohode mu das ich prilohy ryzu pyre zemiaky a masko povyberas tiez ak ma rad. urcite budes mat z coho vybrat. mali tam naozaj dobry vyber a tak aj nase jedla. ovocia a kolacov od vymyslu sveta. ja tam aj pult s detskym jedlom ale vacsinou su tam smazene veci v mensich tvaroch alebo detskych tvaroch. nic moc zdrave. ale v dospelackom skor vyberes nieco zdravsie. tie tanieriky su pri rom detskom pultiku. ruzove a modre nerozbitne.
plienok do vody sme minuli 10. my sme doobeda chodili k moru a tam som mu davala len plavky alebo aj nic. on uz kaka vylucne do nocnika takze som sa nebala nehody. a poobede sme chodili do bazena a tam mal plienku. lae zmalenych som mala 2 balenia po 12 kusov. nevedela som ako to bude.
komare veru zacinali byt ale az vecer ked sme sedeli na balkone. ale nebolo to nic hrozne lebo oni postrekovali 2x za den pro ti nim zahradu. my sme tam boli koncom augusta.
na izbe je trezor ale neviem kolko sa za neho plati. nevyuzili sme a to sme mali vselico so sebou vcetne notasa.
masaze tam ponukali ale neviem ci boli v cene alebo sa to platilo. nevyuzili sme nebol cas hehe. ale virivka je dolu pri krytom bazene a ta je zadarmo. len je tam trosinka studensia voda ako vonku. ale nic hrozne.
kryty bazen je v 5 budove to je hned vedla hlavnej budovy. my sme v nej boli ubytovani. davali tam vacsinou rodiny s detmi. v suterene je bazen a virivka.
my sme leteli z BA. brali sme aj kocik ale klasicky sportovy a v pohode sme s nim sli az k lietadlu a pozom nam ho vylozilli pri kufroch v turecku lebo tam sa ide z lietadla cez tunel piamo na letisko. tam ta bud bude cakat alebo pockas ty.
vecer bolo fajn. ale tazko povedat ako bude teraz. mozno uz troska chladnejsie.
nasho maleho strasne bavilo chodit tancovat na mini disco. tam tancoval kazdy vecer 😀
na plazi su 2 bary co sme my nejako zistili az na konci. a este na plazi pecu ich tradicne palacinky. aj na to sme prisli neskoro. skoda dala by som si. tak vyskusajte.
za poplatok sa da objednat aj donaska jedla na izbu.
a chodte pozriet aj k miniklubu. je tam zahrada pre deti su tam hupacky a vselico. malemu sa tam pacilo. je tam aj mini zoo maju tam kacice sliepky hus, pelikana plameniakov holubov a tak.

aladax
6. sep 2011

@yennn Ahoj, takže postupne:
1. Večera - ja som chodila v šlapkách a letných šatách, u detí je to šuma fuk, a manžel mal zatvorené mokasíny a dlhé nohavice, ale videla som tam chodiť chlapov aj v 3/4 nohaviciach a sandálach. Nemyslím, že s tým mal niekto problém - nezaregistrovala som to.
2. Izba - mi sme odchádzali z hotela o 19.00 (nestihli sme večeru), check out je o 11.00 hod. Ja som išla posledný deň ráno na recepciu vybaviť predĺženie izby - dalo sa to ale len do 16.00, pretože tam už potom niekoho išli ubytovať. Stálo to 30€. Nie je to presne dané ako Ti môžu predĺžiť izbu. Na jednej strane je výhodnejšie to vybaviť ešte s delegátom už pri ubytovaní - potom s tvojou izbou nerátajú do dohodnutej hodiny (pokiaľ nie je plný hotel). Druhá strana je to, že Ti môžu posunúť let na skoršiu hodinu, čo sa ale dozvieš v deň odchodu alebo deň pred tým 😒 Takže to sa musíš rozhodnúť. A ten poplatok je myslím paušálny. Na recepcii sú inak naozaj veľmi ochotní a milí 🙂
3. Keď pristanete, tak hneď choďte vybaviť víza, pretože ak pristane viac lietadiel tak je tam potom dosť dlhá rada a trvá to aj 1/2 hodiny. Pomerne dlho sme čakali na kufre - cca 40 min., pretože pristálo po sebe 5 lietadiel a kufre prichádzali podľa toho kto skôr vyložil lietadlo 😝. Bolo tam 5 autobusov, väčšina išla do Kumkoy. Ten náš bol pozliepaný z rôznych hotelov kde išlo menej ľudí... Ale nás vysadili ako prvých. Aby som to zhrnula : od pristátia do odchodu autobusu asi 1 a 1/2, potom asi 50 min. cesta. Ale fakt to závisí od situácie na letisku.
4. Plienky som videla myslím aj v obchode v hoteli, ale tá nakúpná ulice je 5 min. chôdze od hotela a tam kúpiš všetko čo potrebuješ...ale fakt všetko...takže s tým by som si nerobila starosti.
Ak Ťa ešte niečo napadne tak sa pýtaj....

zdenka_pp
6. sep 2011

Ahojte, my sme sa v piatok vrátili zo Side z Nashiry Resort. S kočíkmi problém nebol, v KE sme s nimi išli až ku lietadlu, kde sme ich pri schodíkoch zložili a tí chlapíci ich hneď nakladali. V Antalyi sme si ich vyzdvihli v mestnosti nadrozmerných batožín (rok predtým ich vraj dávali k batožinovému pásu), ale to nám nikto nepovedal, len som si všimla, že sem-tam odtiaľ vyjde nejaký kočík. Tak som tam poslala manžela. Na spiatočnej ceste sme si kočík takisto brali až k lietadlu a tesne pred vstupom čakal chlapík, ktorý ich zberal a vynášal von do lietadla. V KE sme ho dostali hneď pri vystúpení z lietadla pri schodíkoch.
Cesta autobusom trvala asi hodinu a pol a 5 rodín sme mali pre seba celý bus. Na 5 hviezdičkový hotel som čakala lepšiu izbu. Dala sa kľudne porovnať s 3-hviezdičkovým hotelom. Žiaden luxus. Postieľku sme už mali pripravenú na izbe.
Ale tie bazény!!! Tých 5 hviezdičiek si zaslúžia. Paráda. More aj napriek prudšiemu zostupu do mora bolo super. Malý sa aj tak hral iba na piesočku na brehu, do vody ho neťahalo. Stačilo mu, keď mu vlnky omývali nožky. Strava bola fajn, obedy biednejšie, zato večere 😵 😵. Problémy so stravou boli pri obedoch, kedy bol menší výber a malému som nevedela čo dať jesť, lebo ak aj bolo nejaké mäso s omáčkou, tak bola štipľavá. Alebo na druhej strane bolo suché mäso bez ničoho. K tomu suchá ryža, takže nič moc. Ale nikdy nehladoval 🙂
Ak by chcel niekto nejaké bližšie info, tak nech kľudne napíše.

kkacena123
6. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, dakujem za informacie. Zabudla som sa opytat , ci tam maju aj nejake polievky? Malemu by stacilo maso ale ma rad aj masove a zeleninove vyvary. Davaju tam nejake polievocky?
Inak, drobec ma dnes horucky 38,7 😢 Davam mu nurofen sirup a cipky zide mu sice dole na 37,3 ale po 3,5 hod sa stale zvysuje. Idu mu posledne stolicky. Aspon dufam, ze je to kvoli tomu. Zatial len vsetko kuse , ziadne sople, kychanie, nic. Uvidime. Musi sa dat do dalsieho utorka dokopy.

pralinka25
6. sep 2011

@kkacena123 polievky tam mali viac druhov ale nemala som ani jednu. neni som si ista ci nahodou neboli troska pikantnejsie. to naozaj neviem. ja moc polievkova niesom.

nas maly bol na tom pred odchodom na dovolenku tiez tak s teplotami a zubami a k tomu chytil este siestu chorobu tak som mala tiez obavu. nastastie sa to polepsilo potom

evaviki
7. sep 2011

@talinka @kaia ako ste boli spokojne v alba queen? my ideme tento vikend, jedine, co ma zatial stve je odlet o piatej rano, takze cca o druhej musime ist na letisko a neviem, ako to zvladne maly.. ked sa v noci zobudi, tak sialene place.. ☹ a ako ste boli spokojne s Medinou? Su na nu dost negativne recenzie, ze sa delegati nestaraju.. Mali ste vlstnych animatorov? (my sice ideme s ceskou medinou, ale snad to nebude rozdiel)

kaia
7. sep 2011

@evaviki, my sme boli velmi spokojni 🙂. Dokonca aj odlet s priletom sme mali v normalnych casoch, takze sme nemuseli riesit nocne presuny.
Ubytovanie, sluzby, strava, delegati, pristup k moru, animatori (medzi ktorymi bola aj Slovenka) a vsetko ostatne bolo na 1* 🙂 🙂 🙂.
Zelam krasnu dovolenku!

monni
7. sep 2011

@evaviki my tiez odchadzame buduci tyzden, odlet o piatej rano. Drobec nema este ani dva roky, takze ho budem mat celu cestu na sebe a on teda na mne neobsedi tak uvidime ako to zvladneme, neviem preco davaju takeho blbe odletove casy.

monni
7. sep 2011

este by ma baby zaujimalo, ci veci do piesku ako kyblik, lopatku a podobne berete so sebou odtialto do kufra alebo vsetko kupujete tam? a je potrebne na plaz niake topanocky do vody alebo staci len na behanie po piesku, pocula som ze je tam dost horuci.

evaviki
7. sep 2011

@monni formicky kupime tam a boticky pre istotu vezmem.. chcela by som nejake gumove sandalky (nieco take robi tusim adidas a pod.)

talinka
7. sep 2011

@evaviki suhlas s
@kaia nenormalna dovolenka, bez chybicky aj s medina spokojnost.... 🙂 kludne by som tam sla zajtra znova 😉

talinka
7. sep 2011

@monni my sme brali nejake formicky,ale da sa tam aj kupit lacno aj v hoteli je obchodik, piesok je fakt horuci, sandalky budu ok

popo1
8. sep 2011

@evaviki My sme boli s Medinou v Alba Queene 1.augustovy tyzden a boli sme maximalne spokojny 🙂 . Delegatka aj slovenska animatorka boli velmi mile. My sme odlietali o 2:00 rano a na moje velke prekvapenie maly zvladol cestu (let) na 1. Kocik sme brali uplne zbytocne, maly zbadal na letisku detsky kutik a bolo dospane. Prajem krasnu dovolenku 🙂

evaviki
8. sep 2011

dakujeeeem, potesili ste ma.. 🙂)

kkacena123
8. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, tak s malym sme na tom tak, ze teploty neustupili. Boli sme dnes u lekarky a mal vysoke CRP, tak mu dala antibiotika. Dufam, ze to do utorka prejde.
Chcem sa spytat este, dala sa na izbe vypnut klimatizacia. Mozu byt podla teba aj rifle do restiky aj pre seba aj pre manzela? Daju sa tam kupit vlozky alebo tampony (este som nedostala kramy, a kedze mi stale meskaju, neviem ci ich do dovolenky dostanem a nechcem vela vloziek brat, tampony su sice male ale len v krajnom pripade ich pouzivam).Zatial dakujem.