Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dianocka
22. júl 2009

viwien,my sa chystame tiez niekedy koncom augusta a tiez na last minute,aj ked sa mi to toho roku zda byt nejake slabsie,co sa tyka vyberu

livia76
22. júl 2009

😉 aj my pojdeme koncom augusta, prípadne v septembri, minulý rok sme boli začiatkom oktobra a ešte stále bolo teplo, len dni boli krátke.
Dianočka, ak poriadne hľadáš, fakt sa dá v Rakúskych cestovkách nájsť za supercenu-len odlety sú z Viedne. Nám je to relatívne jedno, sme z BA.Z východu by bol asi problém 😒 Chodíme len allinclusive do 5+ hotelov na last minute, a viac, ako 599,- sme ešte neplatili 😀 😀 😀 😀
Možno sa stretneme 😀 😀 😀
viwien Turecko fakt odprúčam my už chodíme roky rokúce len tam 😵 😵 😵

dianocka
22. júl 2009

livia 76,no presne v tom je problem,ze napr.taka mallorka,ibiza,kalabria a pod...,to vsetko leti z Blavy alebo z Viedne.A to sa mi fakt nechce precestovat cele Slovensko.Je to pohodlnejsie od nas z Kosic,kedze na letisku sme za 5 minut.No a aj my chodime len fakt do tych dobrych hotelov,aj ked je to drahsie ale oplati sa.Kde to Turecka sa chystate?

tanaba
23. júl 2009

Ahojte, aj my najnovsie spekulujeme nad Tureckom, tak som si citala co pisete.
Syn ma rok, tak som si nebola ista, ci ist a ci nie. A vidim, ze kludne mozme 😉

Livia aj my chceme ist cez Rakusku cestovku. Cez ktoru chodite? A kupujete zajazdy priamo v rakusku, ci v Ba v neckermanne?

Pozerala som last minute a maju fakt lepsie ceny ako slovenske cestovky.
Dovolenku som cez internet este nekupovala a moc sa mi do toho nechce.

machalka27
29. júl 2009

Ahojte baby, o týždeň cestujeme do Turecka na našu prvú dovolenku a trošku sa obávam.Ideme do hotela Alba resort v Side--nebol tam niekto z vás. Ak by hej, tak mi odpíšte a potom budem mať viac otázok. Zatiaľ dík

lenkamt
29. júl 2009

My sme tam boli a bolo úžasne. 🙂 🙂 🙂 pre detičky hotový raj na zemi.
jedine čo mi vadilo boli koberce na izbách, síce nie sme alergici, ale aj tak a obed v hlavnej reštike začínal až 12.30 a to už naše boli ospalé a nič nechceli jesť.
inak krásny hotel so skvelými službami 🙂

dianocka
29. júl 2009

machalka27,moj otec tam bol minuly rok a tiez si to velmi pochvaloval a odporuca nam to tiez,vraj je to super miesto pre deti.Tak sa tam mozno stretneme.

tanaba
1. aug 2009

my ideme asi do Club Ali Bey Manavgat poznate?

Ide mrknut este Alba resort 🙂 😉

darina77
2. aug 2009

Tanaba, aj my ideme do Club ali bey. Už sme tam boli pred dvoma rokmi a je tam naozaj dobre. Súčastou hotela je aj velký aquapark, hlavne kvoli nemu sa sem vraciame.

tanaba
2. aug 2009

tak sme to dnes vyplatili a 14.8. letimeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
huraaaaaaaaaaaaaa

zmrzka333
6. aug 2009

ahojte babule tak sme sa rozhodli ist do casti side do hotela asteria sorgun rezort. Boli ste tam niektora? Christian bude mat na dovolenke rok a 2 mesiace tak som zvedava ake to bude. Mam jednu otazku ak tam niekto bol mali tam detske postielky aj hniezdo alebo len plachtu a koniec? Chris dost v postielk putuje a casto si aj poudiera hlavku tak chcem vediet ci mam brat alebo nie
Dik za odpoved

mima07
6. aug 2009

zmrzka tam mali tu detsku postielku co ma boky zo sietky

zmrzka333
6. aug 2009

mima dakujem a ako si bola spokojna s hotelom?

mima07
6. aug 2009

zmrzka som to tu uz pisala hotel bol super ale neviem si predstavit v najvacsich horucavach lebo klimatizacia bola dost slaba

zmrzka333
6. aug 2009

mima ideme az 11 septembra tak snad bude dobre. My mame radi teplo

duracelko
6. aug 2009

my odchádzame túto nedeľu do turecka, mestečko Side. hotel Club Belinda. po príchode spať podám informácie o hotelii a o turecku. Ideme s našoum malou 14 mesačnou dcerkou tak len dúfam že neochorieme. pozerala som predpoved je tam takých 36 stupnov- takže skoro ako bolo u nás. Dá sa vydržat... pri mori sa horúčava inakšie znáša, tam je to na pocit trochu iné ako na slovensku... 🙂 🙂

zmrzka333
6. aug 2009

duracelko tak stastnu cestu a daj vediet ako bolo. No je tam vlhkejsi vzduch preto sa ta teplota lepsie znasa ako u nas

zmrzka333
6. aug 2009

inak duracelko aj my sme sa brali 7.7.2007 😀

ellin
6. aug 2009

Ahojte, Mate niektora skusenost s kojenim deticiek v Turecku na plazi pod slnecnikom? Je to islamska krajina - neprekaza to domacim? Nasa Mala ma 19 mesiacov ale este stale ju kojim a do turecka ideme koncom mesiaca dik

mima07
7. aug 2009

zmrzka tak to mate v septembri v pohode aj my sme tak boli
ellin ja neporadim ale myslim si ze by nemal byt problem sak sa tam opaluju aj baby hore bez

liliandax
7. aug 2009

baby, a ako je to s menou v Turecku? da sa tam v pohode platit eurami, ci treba dolare? 😅

alebo zamenit tie ich liry? 😕

mima07
7. aug 2009

v pohode sa da platit my sme nemenili

dianocka
7. aug 2009

Ahojte,dnes sme si vybrali hotel INCEKUM BEACH RESORT 4*+ a odlietame 21.8. z Kosic.Nebola tam uz niektora z vas ?Ak ano ako ste boli spokojne?Alebo nejde tam niekto v rovnakom case ako my?Diky

livia76
7. aug 2009

ELIN 🙂 s kojením sa netráp, žiaden problém- aj my sme absolvovali 😀 😀 úplne normálne 😵
LILIANDAX- doláre netreba 😉 tie využívajú na platenie ruskí turisti-eurá sú v pohode-líry netreba-nejaké sme si vždy vybrali z bankomatu na letisku, ale v podstate nám ich nikdy nebolo treba 😅 😅 všetok tovar predajú za euráše 😀 😀

zyx
10. aug 2009

dianocka: Ahoj my odlétáme 22.8. do hotelu INCEKUM BEACH z Prahy. Původně jsme chtěli Řecko, ale na doporučení přátel, kteří tam byli v červnu a hlásili nám, že je to nejlepší dovolená jakou zažili (hodně cestují a jsou docela nároční - v dobrém slova smyslu), jsme náš záměr změnili. Letíme s dvouletou holčičkou. Moc chválili jídlo a animační programy pro děti, nikdo nikoho do ničeho nenutí 🙂, ale je to dovolená pouze v hotelovém komplexu. Nikde v okolí nic na výlety či procházky (ale to možná omezovali jejich děti). HEZKOU DOVOLENOU (pevně doufám, že v Incekumu bude)!!!

luckahr
10. aug 2009

zmrzka, my jsme byli v Asterii🙂 a to od 11.7.-18.7., bylo i 40 stupnu ve stinu a zvladli jsme to krasne uplne vsichni🙂, taky mame radi teplo a malej bude ocividne po nas, protoze uz minuly rok snasel dovolenou v Recku uplne v pohode. A klimatizace na pokoji v pohode, je pravda, ze tam nebylo uplne chladno, ale asi to ve finale bylo lepsi. A kdyz jsme se vzbudili uprostred noci, tak to uz docela zima z ty klimatizace byla a museli jsme to ztlumit. V restauraci ne chladno, ale prijemne. S hotelem jsme byli moc spokojeny, pro malyho jsme vzdycky k jidlu vybrali (ten se mel lip nez doma 😀 ), jidlo vyborny, vsude cisto, porad chodi a uklizi. Ja si myslim, ze tohle je jedna z tech "lepsich" 5 hvezd🙂 (to myslim tak, ze musi byt rozdil jestli jeden hotel stoji "10" a druhy (stejna kategorie) "15". Takze urcite budete moc spokojeny🙂. Hned bych jela zase 😀

zmrzka333
10. aug 2009

luckahr. jej dakujem za dobru spravu. Recenzie boli na ten hotel velmi dobre tak sme sa rozhodli. Chcem sa ta opytat ty mi das najaktualnejsiu info - detsku postielku ste mali aku? drevenu ci tu so sietkou alebo aku? Takze jedlo bolo aj take dietnejsie pre dieta? More bolo teple? chodili ste so synom aj do miniklubu? Dalo sa vyuzit aj strazenie deti ci ani nie? Nie za by som to potrebovala a aj mam strach nechat cudziemu maleho ale keby to bolo naozaj potrebne. Na izbe ste nemali hluk z vonku?
S tou klimou je to v pohode. My si ju vzdy na dovolenke na noc vypiname takze pohoda

dianocka
10. aug 2009

ZYX,tak snad sa tam aj zoznamime.My mame 2 a pol rocnu dcerku,takze si mozno budu aj rozumiet.Som rada,ze pises same pozitivne spravy na ten hotel a hlavne na jedlo a animacne programy,lebo na to sa nasa dcerka najviac tesi.

luckahr
11. aug 2009

zmrzka, postylku tam maj tu se sitkou. Jidlo se vzdycky dalo najit i pro malyho, brambory, ryze, testoviny, spousta zeleniny cerstve i dusene, varene, maso nekolik druhu, u vseho mas cedulky, co to je za jidlo a co v tom je-jako ze je to okoreneny apod. A spousta ovoce-broskve, melouny, tresne, jablka, merunky, blumy. Malej snedl denne tak cca 4-5 kusu melounu a ani se z toho nepo........ 😀 😉 . More melo cca 25, vy budete mit teplejsi 😉 , ale studeny to nebylo, v pohode. Do miniklubu jsme nechodili, ale urcite vas nikdo vyhazovat nebude. Hlidani jsme nevyuzili, tak nevim. Hluk - slyseli jsme trochu animace, ale v pohode jsme vsichni bez problemu usnuli 🙂

zmrzka333
13. aug 2009

luckahr dakujem velmi pekne za info si zlata 😀