Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

17anit07
27. júl 2013

urcite tam budu bez obav na recepcii dostanete pri prichode karticky tie si pri bazene vymenite za osusky a ked ich vecer vratite daju vam ich nazad a takto fungujete kazdy den

17anit07
27. júl 2013

urcite tam budu bez obav na recepcii dostanete pri prichode karticky tie si pri bazene vymenite za osusky a ked ich vecer vratite daju vam ich nazad a takto fungujete kazdy den
@novan

zebricka23
27. júl 2013

@novan no pozri ,ale vo vacsine hotelov su aj osusky k bazenu a na plaz.......daju sa menit kazdy den.......malo by to byt pri popise hotela...

novan
27. júl 2013

@17anit07
@zebricka23 oki, díky baby 🙂 ked sa pýtam manžela že čo povieš, mám pribaliť aj osušky? mi len odpovie, načo tam dokúpime. Ked sa ho spýtam že či mám pribaliť aj nejaké nafukovačky aj na to mi povie tam dokúpime, aj na hračky do piesku povedal tam dokúpime tak čo sa ja budem nad týmto trápiť či brať alebo nie! neberiem nič a hotovo 😀 ved dokúpime ale že ako to potom prinesieme domov to neviem 😀 😀 Budeme platiť za nadváhu batožiny, veľmi draho nás potom vyjde dovolenka 😀

liluska78
27. júl 2013

@jana.oravcova Ahoj,ako ste sa mali na dovolenke? som zvedava,lebo aj my sa chystame do toho isteho hotela ako ste boli vy,boli ste spokojni?

tanika
28. júl 2013

Poprosím Vás o info vrátil sa niekto z hotela Adalya Ocean deluxe oblasť Side ? ako tam bolo uvažujeme nad týmto hotelom ? dík Táňa

jana.oravcova
28. júl 2013

@liluska78 ahoj. No teraz len tak v kratke večer budem mať viac času. Boli veci čo nám nevyhovovali, ale v globále fajn. Hotel je starší a aj to tak vyzerá. Mali sme šťastie a na rozdiel od väčšiny slovákov sme mali celkom dobrú izbu. Treba si pýtať určite na poschodí, nie na prízemí. Aj za cenu nejakého úplatku. Kvalita podľa nás nezodpovedá cene, ale čo už. Nabudúce vyberieme lepšie, dúfam 🙂 My sme boli viac pri mori, ale posledný deň sme boli aj v bazéne. Využili sme aj animácie pre deti, hlavne tá strašia si to užila, ale aj mladšia hlavne mini disco. KL9ma na izbe sa dá nastaviť, takže podla pohodlia. Netreba to preháňať. Strava : mne nevyhovovala, hlavne posledné dni. Stále to isté, mám isté výhrady aj k chuti, ale to je asi môj problém. Skôr som sa bála či je to čerstvé. Ovocie bolo dosť nezrelé, ale broskyne aj hrozno posledné dni boli dobré. Ak ťa niečo zaujíma konkrétne kľudne napíš, rada zodpoviem.
Ešťe chcem dodať, že na začiatku sme boli síce sklamaní, ale nechceli sme si to zhnusovať, a hodnotíme našu dovolenku veľmi kladne, ale hlavne preto, že sme boli my veľmi dobre naladení a v kľude. a to je asi naj. prajem peknú dovolenku.

lauraa
28. júl 2013

@jana.oravcova a v ktorom hoteli ste boli?

liluska78
28. júl 2013

@jana.oravcova mala čo zvykla papat,mali aj detské menu? Ked ste ziadali Izbu na poschodí nerobili problémy? A ako je to s čistotou? Ja sa tá budem budem priebežne pýtať ked ma niečo napadne ,otázky budem mať hlavne čo sa týka deti o nás dospelých ani tak nejde,ja viem ,že aj tak budem jesť celý tyzden zeleninu s ryžou to som jedavala aj v Egypte aj v Tunise,myslím ,že dobrý zvyk si zachovam🙂

lauraa
28. júl 2013

@liluska78 do ktoreho hotela idete?

liluska78
28. júl 2013

@lauraa club belinda beach-side

ela_79
28. júl 2013

@hori Uz su tam a ja som vytocena jak vyvrtka ... Pobyt bol pre rodicov, mame k narodkam, a aby to bolo super tak som info zbierala na vsetkych frontoch. Vybrala som 5hviezd hotel so super hodnotenim nielen na slovenskch a ceskych strankach a s krasnou plazou.
Vcera mi pisali ze vsetko OK.
Dnes som s nimi hovorila a vysvitlo, ze su sice ubytovani v prazdninovom komplexe ale v inom hoteli, ktory ma o hviezdicku menej. Ze im delegatka povedala, ze ich da do tohto, lebo to budu mat kludnejsie. Vraj v tom vedla je velmi rusno pre nich. Je to ta ista siet, ten isty komplex len iny hotel... A mna serie ta delegatka. To kde im bude najlepsie som dost zvazovala a nastvalo ma ze ich hodila do nniecoho lacnejsieho.
Oni su spokojni ze vidia more, ze klima ide a pritom nehuci, ze su na najvyssom poschodi tak maju krasny vyhlad a pritom sa v izbe nevaria, t a v noci spia vpohode pri otvorenom okne ... tak uz nechcu menit.

hori
28. júl 2013

@ela_79 ej, nastvalo by aj mna... na ich mieste by som sa nedala, teoreticky maju narok na zlavu na cene, ked ma hotel menej hviezd, nez si objednali... ale oni, ked su spokojni, tak si asi nechcu kazit dovcu... co takto po ich navrate hodit maila do cestovky s nejakou staznostou? lebo ine by bolo, keby im ukazali obe izby, aj tu co mali mat povodne a rodicia si sami mali urcit, ci tam bude pre nich ozaj rusno alebo nie...

ela_79
28. júl 2013

@hori no ved to ze im nechcem rozpravat ze to co maju je v porovnani s tym co mali mat horsie... A tiez nechcem aby sa im ta delegatka nejak pri zmene izby nevymstila a nemali v lepsom hoteli horsiu izbu ako maju teraz ...
nehovooria ani nglicky ani nemecky tak sami si nic nevydupu a s delegatkou nie je dobre sa rozkamaratit, kedze ju este mozu potrebovat ...
Hovorim si ze sak aj tak mozu vyuzivat vsetko v celom komplexe, myslim ze hlavne restauracie nesmu vyuzivat v ostatnych hoteloch, ale vonku v celom komplexe je vsetko pre vsetkych... Llen oni to maju dalej ...
Som rada ze su spokojni len ma zlosti ten pristup a princip. Zaplatim 5 hviezd a dostanem 4, lebo niekto iny usudi ze toto bude pre mna lepsie?

stelinau
28. júl 2013

Dievcata a to v kazdom hoteli je na izbe sprchovy gel, alebo si ho mame vziat so sebou?

ela_79
28. júl 2013

@stelinau zatial vzdy bol. Teda raz boli take male rucne robene mydielka ale boli super. Rucniky a plazove osusky v 4 a viac hviezd urcite budu tiez. Ja si nosim dva male rucniky na posledny den ak by sme nahodou museli odovzdat rucniky spolu s izbou uz okolo obeda.

stelinau
28. júl 2013

@ela_79 dakujem, my sme zatial neboli v turecku a az teraz som si o tom precitala a bola som v soku. O tomto som este nepocula

lucula73
28. júl 2013

kočky prispejjjem aj ja našou skúsenosťou,boli sme teraz v júli v novootvorenom hoteli,v turecku prvý raz..........len keď sme prišli,tak boli sme tri rodiny a išli nás ubytovavať....tak jedny čo si zapaltili ešte v januári,tak ako ajj my tenbto hotel,nemali ich kama dať!!!núkali im iný hotel,tej istej spoločnosti,ale 300m dalej bol..........nakoneic aani tam že neie je voľné..........tak ich dali do depandans,či ako sa to volá.také apartmány,v areáli resortu,ale neboli spokojný,po 2 dnoch vyjednávania nakoniec šli do toho druhého hotela,stále nie,tam kde sme boli my a kde mali ísť.............nechápem..........
A vrchol všetkého bol,že my sme si zaplatili izbu vačšiu ako štandard,cez 100 eur sme za nu doplácali a po týždni sme zistili ,že sme dostali úplne obyčajnú izbu..........mali sme 12 dnový pobyt,ale teda nechcelo sa nám to už riešiť a sťahovať.........muž napálený,lebo 4 postele sme mali tak natlačené,že sa nedalo okolo jednejj absolut prejsť.....
takže tá vymena hotelov aa izieb je asi v Turecku normálna 😝
Doteraz sme chodili iba do chorvátska,vždy na hotel a as týmto sme nikdy problém nemali.......
ale dovču sme si nedali pokaziť,nebolo to nič také hrozné,aspoň ted a pre nás,ale tých druhých chápem,že sa dostali do iného horšieho hotela a bolo nas......

ela_79
28. júl 2013

@lucula73 Mne sa to zatial nestalo, ale ja som chodila vzdy mimo sezony. Nasim sa inac nedalo tak museli teraz.Vraj cez sezonu sa predava viac ako je realna kapacita hotelov. Preto sa v lete moze stat ze ta hodia do ineho hotela ale podla pravidiel musi mat rovnako alebon viac hviezd. Aj toto je diskutabilne lebo niektore menej hviezdove su lepsie ako viachviezdove ( napr kvoli mnozstvu rusov, strave, krajsej plazi alebo co sa mi raz davno stalo - boli sme v 3hviezdovom a tam bol taky super animacny tim ze som v zivote nezazila lepsiu zabavu na dovolenke, ubytko bolo ok, strava nic moc ale stale spominam na animacie, ktorymi zil cely hotel)

"V prípade, že bude na základe zmeny hotela alebo inej závažnej okolnosti nutné ubytovať zákazníka v inom hoteli, bude zákazník ubytovaný v hoteli rovnakej alebo vyššej kategórie." toto je skopirovanezo vseobecnych podmienok CK. Ja som sa modlila aby k tomu nedoslo. Ale s tym ze ich slahne do slabsieho hotela som neratala a poriadne ma to napalilo. A este im porozpravala aku sluzbu im sppravila a aky bozsky klud tu budu mat oproti tomu co som ja kupila.

Ja som vybrala par hotelov a potom cakala kedy povedia ze mozu cestovat, potom som uz len hladala dobru cenu na niektory z vybranych hotelov na ten datum.

A fakt som si myslela, ze ak nieco kupim tri dni pred odletom tak uz by mali mat jasne v tom ci maju alebo nemaju izby kapacitu.

stelinau
28. júl 2013

@lucula73 to ste vy boli v eftalii splash? Nevedela som najst,kto mi tu pisal,ze tam ide. My ideme do eftalie aqua resort a chcela som sa opytat, ci bol nas hotel blizko vasho a ci ste boli niekde na trhoch alebo niekde na vylete.

jana.oravcova
29. júl 2013

@lauraa club belinda beach side

jana.oravcova
29. júl 2013

@liluska78 naša Hanka papala hlavne hranolky s kečupom a špagety, z toho som teda mala riadne nervy, lebo teda to nie je zdravá strava, ale jedla aj ryžu s mäsom , a ráno dolky s nutelom, a omeletu, tú mala veľmi rada.inak ona nie je na zeleninu, a na obed a večeru melón. mali tam ráno pult s akože s cereáliami, bolo tam stedené mlieko a také kadejaké cereálie, ovsené vločky, také skoro bebe keksy a chalvu. večer som videla od 18:30 tam mali napísané kinder bufet, ale my sme vtedy boli vždy na pláži, tak sme to nikdy nestihli, tak neviem čo tam mali a či to vôbec bolo. a ešte od tretej piekli také naše pampúchy to jej chutilo, ked sa zobudila.
No my sme mali hned v požiadavkách, že chceme izbu na poschodí, ale to neviem, či zohľadňovali, ale manžel tam potom vybavoval rodinnú izbu, a hned nám ju dali na poschodí.

liluska78
29. júl 2013

@jana.oravcova a ako to bolo s vodou,malej si dávala priamo alebo si prevádzka,myslím tu vlakovú,alebo bola v galonoch a vy ste si capovali sami? Ja budem malú hádam aj v tej vode umývať 🙂

riamim
29. júl 2013

@jana.oravcova Ahoj. My sme sa tam na ten kinder bufet pýtali a čašníci len krčili plecami, že nevedia, prečo to tam je napísané, že nič také tam nemávajú...

@liluska78 Voda sa dá naberať z galónov do flašiek, my sme všetci pili len tú.

liluska78
29. júl 2013

@riamim vám sa ako páčilo?

riamim
29. júl 2013

@liluska78 Asi tak, ako už spomínali kočky predo mnou. Síce fajn, ale za tie peniaze sme čakali viac. Nabudúce ideme určite inde.
S ubytovaním sme boli spokojní, bývali sme úplne hore, čo nám vyhovovalo. Upratovali denne, aj menili uteráky, žiaden problém.
So stravou to už bolo horšie - kvôli malej sme museli chodiť jedávať medzi prvými (lebo už bývala hladná) a vtedy tam bol neskutočný nátresk, bolo treba čakať v rade na jedlo. A strava - stále to isté, či to bol obed alebo večera, mne to už po troch dňoch išlo na nervy. Ale malá sa vždy v pohode najedla, väčšinou ryžu s mäsom, alebo špagety. Na raňajky jogurt, alebo chlieb s vajíčkom a syrom.
Nepríjemne nás prekvapilo to, že v posledný deň sme museli opustiť izbu do 14.00, aj keď nám bolo prisľúbené, že sa dá priplatiť až do odchodu - ale vraj mali veľa hostí. Odchádzali sme až o 19.00, tak sme malú uložili spať do takej klubovne nad recepciou - nikto o tom nevedel, že to tam je, tak sme tam boli celý čas sami. 😀
More bolo úžasné, piesková pláž bez kamienkov, lehátiek bolo dosť aj pri bazénoch, aj pri mori, len zasa taká zvláštnosť - plážové osušky sme dostali na celý pobyt s tým, že keď ich chceme vymeniť za čisté, je to za poplatok euro/kus.

stastenka42
29. júl 2013

My chodime uz 6 rokov len do Turecka,nikdy sme nemali ziadny problem,vzdy vsetko na vybornu,dokonca ked sme mali prilet skoro rano,tak 10eur v pase zabezpecilo rychlejsie ubytovanie,do pol hodky sme boli na izbe...prepkvapuje ma hlavneto presuvanie z hotela do hotela...otras...my chodime vzdy do Beleku,len menime hotely, je to sice drahsie ale vyborne,vacsinou cez satur alebo tui raisen...podla mna je to chyba aj cestoviek,ked zavadzaju takto klientov...

jana.oravcova
29. júl 2013

@liluska78 pili sme vodu z galónov, lebo iná je sýtená a strašne. ešťe sa dajú čapovať také malinovky, ale to pili deti len výnimočne a aj to sme riedili vodou. červená malinovka sa nedala ani umyť z úst, tak strašne farbila. ešťe som z tej vody aj umývala ovocie, teda okrem melóna.

liluska78
29. júl 2013

@jana.oravcova
@riamim transfer z letiska netrval dlho ? Ozaj a slovenska delegatka sa o váš starala?

lucula73
29. júl 2013

@stelinau ahojky,ten aaqqua je asi 500 metrov od splashu?vidno ho z hotela pekne,má taký istý aquapar a jje bližšie k moru ako bol ten náš........
neboli sme nikde,iba v delfináriu,lebo s naším 3ročným spavcom sme s abez kočíka nikam nedostali........... 😝 😀