Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katinka71
20. jún 2013

@kvietok23 platili sme v eurach

eliska3
21. jún 2013

Ahojte, využili ste niektorá z vás platbu víz do Turecka vopred, cez net?

katka008
21. jún 2013

@martuska75 Ahoj, ano venosa bola vyborna, myslim ze transfer bol trochu dlhsi, ale nasi chalani to v pohode zvladli. je to uplne novy hotel, vsekto je cistucke, vsetky izby maju vyhlad n more a bazeny. detsky bazen ma aj tienidlo, co je fajn.nam sa tam pacilo..dnes sme sa prave vratili z alba queen v side, a to aj napriek vela dobrym recenziam uz nebolo take super..ale uz sme asi moc rozmaznani.. 😀

zebricka23
22. jún 2013

@katka008 a co sa ti tam nepacilo???my sme tam boli 3 roky dozadu a boli sme spokojni 🙂

kosska3003
22. jún 2013

@eliska3 my sme platili priamo na letisku a slo to rychlo

martuska75
22. jún 2013

@katka008 ďakujem, nevieš ako dlho trval ten transfér. S malou to v autobude nie je bohviečo, takže u nas tak max hodinka prichádza do úvahy.

popova
22. jún 2013

prosím neviete niekto kolko trva transfer z letiska do oblasti Colakli, dakujem

zuzla2
22. jún 2013

@popova cca 50min 😉

erinka123
22. jún 2013

@nefertitka ahoj ani som ti nestihla napisat,pisem cez mobil a wifina je tu hrozne pomala...uz sa nam to krati v utorok domov,celkom sa aj tesim mame tu hrozne teplo a more teple ,len maly dostal alergiu na daylong ale uz je ok,potom ho dva krat prehnalo ale to ma asi zo zubov prerezali sa mu dva naraz a nastastie je tu pediatricka tak ho hned pozrela a zacal tu aj lozit po 4-roch takze same pokroky,potom ti napisem ked pridem.

nefertitka
22. jún 2013

@erinka123 super, tak si to este uzite a hlavne bez problemov;)

flori
22. jún 2013

ahojte,tak aj ja uz hlasim navrat z dovolenky,boli sme v Side-Colakli,ani sa nam domov nechcelo,vsetko prebehlo bez problemov,ci cesta alebo pobyt...teploty 33-34st.,ale my sme to tak velmi necitili,doma sa mi po prichode zdalo viac dusno a teplo....aj ostatnym,co sa na dovolenku este len chystaju, prajem prijemny slnecny pobyt 🙂

mirkamurko
22. jún 2013

@erinka123 to sa ako prejavila tá alergia na daylong?

miska58
23. jún 2013

Ahojte kocky,
Ja az teraz nasla tuto diskusiu 😅 my mame odlet 3,jula do Side hotel Serenis mate s nim skusenosti? Boli ste tam niektora? Ideme s 10mesacnym a 10rocnym synmi.
Recenzie som nenasla iba tu tie Rakuske ale oni su spokojny zo vsetkym 😨
A este otazocka ako riesite spanok vasich babetiek na dovolenke? Lebo ja nemam pojma co s tym malinky mi spinka vecer od pol 8 do rana do 7 potom od 10 do 12 a poobedny spanok ma od pol 2 do 4. V kociku spat nechce 😒
DAKUJEM VAM ZA KAZDUCKU RADU

martuska75
23. jún 2013

@miska58 a ako by si chcela riešiť spánok detičiek 😀 Bud rada že 10 mesačné bábo toľko spí. 😀 Ak si sa pýtala kde sme dávali drobca spať tak normálne som ju vždy dala na izbu spinkať. Samozrejme som tam zostala s ňou. Ale videla som, že niektoré mamičky nechávali aj pri mori na lehátkach alebo v kočíku. Mne sa tam zdalo pre malú veľmi teplo.

miska58
23. jún 2013

@martuska75 no to som myslela ze ci na izbu alebo ho dako uspat v kociku, ale to sa asi utrapi lebo to ma problem zaspat v kociku.som sa len blbo vyjadrila, ale to je u mna normalne, po slovensky rozpravam velmi malo.Tak uz ta stilizacia nieje ktovieaka.
A jaaaaaaaj no som veeeeeelmi rada ze uz spi tak ako spi bo sme sa natrapili s tym spankom hodne za noc bol aj 15krat hore.Ale akosi sa to same upravilo.A zubky to neboli este nemame ani jeden 😉

martuska75
23. jún 2013

@miska58 možno tam sa mu zapáči aj v kočíku aj ked nie je zvyknutý. Mne mala spáva obykle v postielke a pri mori zalomila už cestou z pláže v kočíku tak bola z toho šantenia unavená 😉 Ale ja som ju aj tak vždy doviezla spiacu na izbu, aby sa cez obed niekde neprehriala a nedostala úpal. podľa mňa sa trápiť nemusíš, to vyriešite na mieste 😀

miska58
23. jún 2013

@martuska75 no ja si tiez myslim asi zbytocne stresujem, len do hotela mame pol km a ak bude mooooc horuco sa bojim aby sa uz tou cestou neprehrial.ved uvidime barz co sme zvladli zvladneme aj slnko 🙂

martuska75
23. jún 2013

@miska58 Pozri tak s ním môžeš byť na pláži skoro ráno do ten cca desiatej a potom po piatej do večera. Bude mu určite dosť. Aj my sme tak chodili. No s drobcami sa treba trošku prispôsobiť, ved to nie je nadlho zachvíľku vyrastú. Ale sú aj rodinky s deťmi čo to neriešia a deti prispôsobia sebe 😀

erinka123
23. jún 2013

@mirkamurko ako akergia na slnko ci potnicky,vraj ked sa daylong zmiesa slnko,more,piesok robi problemy,doma to nemal ...este ze je tu s nami pediatricka.

erinka123
23. jún 2013

Baby mali vase deti hnacky? Mojho prezenie tak raz za den niekedy dva krat,ale z jedla to nema ,ani z vody sme len v mori a umyvam v mineralke,a jedlo man svoje a co mu dam z restiky je ryza ,zemiak,kuracue maso z dietneho bufetu...neviem ci to moze byt zo zubov lebo sa nam tu dva prerezali alebo z prehruatia,nemate niektora nejake skusenosti???

sisi2111
23. jún 2013

Ja idem s rodinou do Turecka oblasť Side. Nevie mi niekto poradiť ako tam bolo a v akom hotele boli. My ideme do hotela Belinda Beatch. 😉

katka.sa
23. jún 2013

My sme doma už týžden , ale rada prispejem mojou skúsenosťou boli sme v Side-Colakli Hotel SURAL RESORT
Hotel má 5* a ozaj si ich zaslúži. Strava výborná, mäsom na rôzny spôsob každý deň sa jedlá obmieňali. ovocie kopec melóny, jablka čerešne, jahody,.. pre deti pudingy , cerealie, palacinky. rôzne šaláty. čistota hotela výborná na bielej podlahe som nevidela ani raz niečo vyliate alebo špinavé, Pri bazénoch sme boli už od 8hod 😀 vtedy ešte len upratovali tak som videla ako denne čistia lehátka kontrolujú bezpečnosť tobogánov. Majú tam českých animátorov , denne je tam detská diskotéka. Pláž piesočnatá, čistá , denne umývajú lehátka. More čisté , vstup pozvoľný. Proste ideálny rodinný hotel. 🙂 🙂

nefertitka
23. jún 2013

@sisi2111 my sme tam boli minuly rok, v tom istom hoteli, super tam bolo, nam sa velmi pacilo, a hlavne plaz a more....pozvolny vstup, teplucke, male vlnky, plaz siroka, super animacie, jedlo tiez bolo dobre...

nefertitka
23. jún 2013

@erinka123 a co vam poradila pediatricka?my sme mali, aj minuly rok aj tento, ale Hylak Forte pravdepodobne pomohol..a moze to byt aj zo zubov a moze to byt aj zmenou klimy...

sisi2111
23. jún 2013

@nefertitka Ďakujem. 🙂

nefertitka
23. jún 2013

@sisi2111 😉 prosim, mam aj par fotiek v albume, ak chces, pozri

berinka1
23. jún 2013

ahojky,letime zacatkem srpna s malou,premyslim co s plinkami, nechci brat crly pytel..budeme u Avsallaru (Aska Just in beach), uz jsme tam byli (mala jeste nebyla na svete),tak jsrm sr po nich nekoukala🙂 jak to resite vy?bude mit 19m,tak jich moc nepptrebuje..

sakura77
24. jún 2013

@berinka1 vsade sa daju kupit pampersky,aj v hotelovych obchodikoch 😉

berinka1
24. jún 2013

@sakura77 mam pocit,ze v hotelovem obchode byly jen ruzne nafukovacky a suvenyry🙂 ale nekoukala jsem se teda po nich, ani ostatnim...
Vodu budu brat akorat na cestu, plus nejake jidlo na cestu, s sebou ji neberu nic, jidla je tam na vyber vzdycky dost..
Nevite jak je to v letadle? Resp.pri odbaveni? aby mne nevyhazeli piti a jidlo pro malou...

sakura77
24. jún 2013

@berinka1 maximalne ti daju ochutnat z nej,ale potom sa tam daju kupit vody ,po kontrole,tam su tie obchody...ale nejaku pollitrovku si vezmi..v hotelovych obchodoch byva vacsinou taky misung vsetkeho,ja som tam kupovala ja opalovaky aj plienky a podobne...urcite si vezmi aspon na dva dni aby si mala plienky a potom to tam uz okuknes.. 😉 kam idete?