Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luci
18. júl 2008

ahoj ,my sme boli tiez blizko side v juni Iberotel serra palace, a bolo super...tiez sme boli s 19mes.synom...nemali sme ziadne problemy.....aj my dospeli sme si aj zuby umyvali v kupovanej vode...a malemu som vsetko robila z vody vo flasi.....
a rady....nechoidt na slnko v najvacsom teple, lebo je tam fakt horuco...a riadne natierat.... 🙂

a urcite pozriet mestocko Side je velmi krasne aj historicky 🙂

tilly
18. júl 2008

teraz tam bude asi strašne teplo, ale side je vraj krásne mesto, známi sa teraz vrátili z ali bay side a vraj bolo hrozne teplo, ale hotel úúúžasný, aj služby 😉

monrad
autor
19. júl 2008

Vdaka za rady. My cestujeme až prelom augusta a septembra. Nevedela som, že aj v Turecku treba dávať "bacha" na vodu. 😠
A ako ste to mali s klímou v hoteli? My sme vyberali taký, aby nebol hotel riadený centrálne, ale dala sa ovládať individuálne z izby.
Luci, malému sa dala vybrať strava, alebo si mu brala z domu? Máme all inclusive

zuz11
19. júl 2008

nasla som na ten Tvoj hotel recenzie 😀 😀 😀 niektore ma dost pobavili 😀 😀 😀
http://www.lastminute.sk/Turecko/Side/JUSTINIAN...

monrad
autor
19. júl 2008

K týmto recenziám som sa dostala dávnejšie . To "pobavilo" aj mna. Dúfam, že za pol roka sa to zmenilo k lepšiemu 😉

zuz11
19. júl 2008

snad po tomto zacali upratovat aj pod mostikmi 😀 😀 😀

luckahr
20. júl 2008

my jsme si teda v Turecku čistili zuby normálně vodou z kohoutku, narozdíl od Tunisu a Egypta. A v pohodě. Ani jsem teda neslyšela, že by se nemělo, ale tak určitě je lepší voda balená, o tom žádná 😉

luckahr
20. júl 2008

no to pod mostikama je fakt dobrý 😝 😀 , ale jinak to vypadá super, Monrad 😉

biela.pani
21. júl 2008

boli ste už niektorá v Turecku v novembri? Mali by sme ísť to Turecka 1.11. je tam ešte teplo, alebo to už bude na hrubé bundy?

monrad
autor
24. júl 2008

A čo slnečníky na pláži? Bolo ich dostatok, alebo bola o ne bitka 😎

luckahr
25. júl 2008

tak my jsme byli v Konakli (u Alanie) a s lehátkama úplně v pohodě, někdo ležel u bazénu, někdo na pláži, vždycky místo bylo (na pláži i u bazénu)

mimka
25. júl 2008

xi, tak teda aj my sme si umývali zuby riadne z kohútika a nebol žiaden problém 😝 a lehátok a miesta na krásnych širokých tureckých plážiach je vždy dostatok.... na rozdiel od bazéna 😉 ale kvôli bazénu nechodíme k moru 😀 prajem krásnu a ničím nepokazenú dovolenku 😵

binki
31. júl 2008

v Side byli před 14 dny známí, moc si to pochvalovali, služby prý dokonalé

binki
31. júl 2008

vodu z kohoutku tu nepijí spíše kvůli chlorování, ale zuby se s tím čistit dají, na vodu se má dát bacha na venkově, na pití se používá spíše balená voda a jinak není od věci si vzít Imodium, to je jasné 😝

binki
31. júl 2008

je tady vyšší vlhkost, takže na začátku listopadu bych doporučila spíše nějakou lehčí bundičku z přírodního materiálu

monrad
autor
4. aug 2008

Ahoj mimka, presne tak, ideme kôli moru, nie pre bazény. Dúfam, že aj let bude v pohode.

livia76
9. aug 2008

🙂 Ja som bola s manželom v Turecku 6x 😵 z toho 2x už aj s dcérkou-oktober2007 ,maj 2008 a v septembri sa tam teším znova a inde ani ísť nechcemeee-ak máte ALLIncl v 4 alebo 5 hviezdičkovom hoteli-niet sa čoho obávať-všetko je, ako má byť-jedlo,nápoje,pláže, lehátka-všetko fajn. Prajem krásnu dovolenku 😀 -a hlavne príjemné chvíľky oddychu 😵

monrad
autor
9. aug 2008

Ahoj Livia, už sa tešíme. Cez akú cestovku chodíte? A kde presne?

livia76
10. aug 2008

zdravím Monrad- chodíme s Necermanom, alebo ck.ecomm 🙂 do Alánie 😵 😵 prajem radostnú dovolenku 😀

emogeon
27. aug 2008

ahojte tato tema ma zaujima lebo sa chystame s rocnou dcerou do turecka, mna by zaujimalo lebo som tiez tych recenzii precitala vela ale asi to netreba brat vazne ako to je ked je let v noci a zevraj do 12tej treba uvolnit izby ako sa to riesi ked treba deti prebalit umyt sa a co s batozinami ?

a este uvitam vsetko ohladom turecka 😉

luckahr
27. aug 2008

emogeon, my jsme si v Turecku připlatili dvě rodiny jeden pokoj (myslim, že okolo 20 euro tenkrát chtěli) a mohli jsme tam krásně být až do 23 hodin, než se vyjíždělo na letiště. To si myslim, že je s mimčem nejrozumnější, pokud za to nechtějí nějakou závratnou částku a mají pokoj volný.

binki
28. aug 2008

emogeon: žiju tady, jaké máš dotazy? 😀

adulik23
28. aug 2008

binki - daju sa bezne v letovisku kupit jednorazove plienky?
a maju aj dojcenske vody? a ak ano, musim prevarat aj dojcensku vodu???

binki
28. aug 2008

adulik23: z plínek tady mají Huggies, Pampers a pak místní značky
kojeneckou vodu nepoužíváme...kupujeme barely nebo balenou a tu malému dáváme rovnou na pití nebo vaříme na mléčko

biela.pani
28. aug 2008

binki, keďže žiješ v Turecku, aké tam je začiatkom novembra, alebo apríla počasie? je tam ešte teplo aj na kúpanie, alebo už také jesenné-jarné? díky

emogeon
28. aug 2008

luckahr to urcite vyuzijem ak sa bude dat...

binki a dostanem kupit aj nejake hippky a jogurty alebo aj nieco bio v obchodoch ?

binki
28. aug 2008

emogeon: najdeš tady Frutapury ovocné, zeleninové Hero, Bebelac, Cerelac, jogurty pro děti a MOC dobré už hotové mlíčko od výrobce Pinar (od 6 měs.), obchodní centra mají sekci Organik, což je jako v čr označení bioproduktů

binki
31. aug 2008

biela.pani: na koupání je tak květen-říjen 😉

emogeon
2. sep 2008

binki dakujem za info 🙂

binki
5. sep 2008

emogeon: prosím 😀