Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
1. jún 2015

@majkacoke Pochybujem, že by volakto robil betónový múr dočasne 😝
To bude podľa mňa kraj tej zóny bazénov. Preto začítam špekulovať kam sa im zmestie lehátka lebo veľa placu po more veru nenechali.... 😉

adrianazs
1. jún 2015

@martuska75 dik ja len zato bo v side je jeden hotelik hned pri plazi no krasne miestecko ale kamoska tam bola v tom hoteli no neodporuca my sme boli v side tiez ale sami z hotela myslim nie ako s delegátom inac krasne mestecko z manavgatu bo tam sme boli v ali bey hotely to bolo inac kusok pekny den

martuska75
1. jún 2015

@peny33 Ja si vždy beriem takú základnú lekárničku, ale inak ak idete niekde na tureckú rivieru tak tam boli všade pri hoteloch vybavené lekárne a kozmetiku si kúpila rovno aj v hoteloch. V našom mali aj plienky a tak. Ale ja si aj tak beriem taký základ - hlavne pre deti ... Na nete býva aj taký zoznam.

martuska75
1. jún 2015

@adrianazs Sa ti fotky podobali na nejaký hotel pri Manavgate? Lebo som celkom nerozumela?!

medo
1. jún 2015

Ahojte kocky tak sa pridava a 23.6. letime do Izmiru hotel Efes Royal aj s dvoma prckami jeden 3 roky druhy este v brusku tak co letite este niekto tento termin? diky

majkacoke
1. jún 2015

@martuska75 hmmm..no pozerala som tie hotely okolo:Onyria, Paloma, Notion Kesre a vsetky maju uzsie plaze ako sme boli zvyknuti z tych tureckych plazi...takze asi extra siroka nebude-asi skor len pre dve rady lezadiel a skor na dlzku to natiahnu😉 Sme spekulantky co?😉))

adrianazs
1. jún 2015

@martuska75 hej ano vacsinou velke resorty sa podobaju no ja som chcela ist toho roku zas do turecka no manzel zas on na kretu tak este u nas bude losovanie mne sa dajak turecko zapacilo no v side je dost hlboke more uz z kraja a tie resorty myslia na deticky vysantia sa aj pri bazene ja nedam dopustit na ten ali bey aj toho roku som chcela ist no manzel uz chce na kretu on ma rad strasne grecko potom napises ako bolo v tej casti kde idete ale hoteli tam su tiez pekne

luci11
1. jún 2015

čaute kočky,my máme za sebou oblasť Side,aj egejskú riviéru-oblasť Kusadasi.Tiež sme leteli do Izmiru.Cestou k hotelu sme si pozreli kus pobrežia.Je pravda,že v tejto oblasti sú tie pláže omnoho užšie a väčšinou kamienkové.My sme mali v Kusadasi piesočnatú 😉 Čo sa týka môjho pohľadu,viacej sa nám páčilo na egejskom pobreží.Krajšie more,jemnejší piesok.Pri Side mi to prišlo skôr íl,ako piesok...
Nezabudnite navštíviť EFEZ,krásna pamiatka,zvládnu aj deti 😉

medo
1. jún 2015

@brise ahoj tak aj my mame rovnaky termin a aj hotel a ty uz vies aj odlety nam to este dnes nevedeli povedat a idete na 10 dni?

martuska75
1. jún 2015

@medo Tak vitaj v našom "kolektíve" momentálne zvedavých žienok. Ak narazíš na fotečky ktoré tu nie sú tak určite pridávaj 🙂

martuska75
1. jún 2015

@majkacoke Užšia pláž by nevadila minulý rok sme boli na Kréte a boli len 2 rady lehátok ( a z toho prvý rad mal nohy vo vode 🙂 ) Len aby im vôbec niečo vydalo 😀

medo
1. jún 2015

@martuska75 dakujem pekne a kde by som nasla tie fotecky co by uz su tu? ja mam len info ze tam ma byt piesok navezeny z Egyptu takze krasny biely len aby to tak aj bolo...

martuska75
1. jún 2015

@adrianazs My sme boli na Krete minulý rok, tiež už sme mali Turecka dosť, ale pre deti je to tam asi najlepšie. 😉

martuska75
1. jún 2015

@medo Zatial strany 398-399 ale dúfam že pribudnú ďalšie 😉

cipsinka
1. jún 2015

Mamulky tiez zvazujeme Turecko kolko cca vyjde Turecko pre 3clennu rodinku nasa mala ma tri rocky,viem,ze to zavisi od hotela atd.ale tak nieco take v norme blizko mora a aspon 4stars 😉

adrianazs
1. jún 2015

@cipsinka ahoj pozri si v ponuke od ck firo tour oni maju dobre turecko my od nich chodíme do turecka mas velku ponuku a aj pre deticky turci sa zameriavaju aj na deti zalezi od hotela ake ponuky takto je tazko pisat popozeraj

medo
1. jún 2015

@martuska75 Diky tak dufajme ze bude vsetko dokoncene 🙂

popova
1. jún 2015

@cipsinka pozri Kartago ma celkom zaujimavé hotely aj ceny ,alebo Firo , Hechter, alebo Fifo ck . Známa ide cez Orex tak mrkni ....

nefertitka
1. jún 2015

@erikajanik sme pri alanyi,hotel lonicera world

nefertitka
1. jún 2015

@epelino mali sme tam ist,ale nakoniec sme sli do hane garden. Bola tam.moja mama a pacilo sa jej vsetko az na to,ze vsade bolo treba chodit do kopca a z kopca. Bola vo vilke a izba bola pekna

katinka2010
1. jún 2015

@nefertitka ahoj chcem sa spytat ake je more aku ma teplotu? da sa to vydržat mi odlietame už v piatok ale som zvedava

martinaca
1. jún 2015

Ahoj, ja už 8 rok pracujem v cestovnej agentúre a ak by som Vám mala odporučiť najlepšiu časť Turecka, kde je piesok a je to viac cenovo dostupne určite by to bola časť Side -Manavgat, Kumkoy, Evrenski, Colakli po prípade Sorgun pokiaľ by ste chceli ísť bližšie k letisku tak krásne časti su Belek, Kemer.
Výborné htl. sú Kumkoy Beach Resort, Evren, Arcanus, Alba Resort, Alba Queen, Turan Prince to su vyborné 5* htl ktore su akotak cenovo dostupné po prípade je aj par 4* ktoré sú tiež dobré napr. Club Turatas, htl. treba hlavne ktoré htl. sú dobré a nekupovať htl. podľa hviezdičiek🙂

danulkaja1
1. jún 2015

@martinaca jéj tak to si ma potešila,my ideme do Alba queen,rozhodovali sme sa medzi týmto a Arcanusom,ktorý má podľa mňa oveľa krajšie prostredie,len mi tam chýbali tobogány a pri Queene vyzeral aj lepší vstup do mora.ešte som sa nevedela rozhodnúť medzi Queen a Resortom,ale vraj Resort má slabšie izby a tobogány,tak uvidím,či som dobre vybrala...

vivi
1. jún 2015

@erikajanik ďakujem 🙂 ešte som nekupovala 😉

silviaaa21
1. jún 2015

@erikajanik Potom daj vedieť ako bolo, tiež ideme do Kamelye.

brise
1. jún 2015

@medo
Ano volali sme tam zatial odlet 11:40 z bratislavy ale upresnia 7-10 dni pred odletom, cize moze sa zmenit. A odlet 3.7 o 15:40 tusim ;)

erikajanik
1. jún 2015

@silviaaa21 Dam😊, uz sme na ceste do at, mala spinka v aute, tak dufam, ze prespi aj letisko a let😜

epelino
2. jún 2015

@nefertitka dakujem ti, to som aj ja rozmyslala, ze chodit z plaze hore dole do hlavnej restiky bude asi zaberak do kopca, tak neviem, ci je to vhodne so 4 rocnym dietatom.....a tie vilky maju tiez vyhlad na more, nevies prosim ta? a je nejaka restika pri plaza, ze aspon na obed by clovek nemusel chodit hore dole? nasal som len, ze plazovy bar, kde su napoje, hranolky, hamburger... dakujem ti 😉

martinaca
2. jún 2015

@ 🙂 vyborny vyber, sama by som sa nevedela rozhodnut medzi Alba Resortom a Alba Queenom asi by som si vybrala Queen a to z toho dôvodu, že je bližšie na pláž ako Resort /aj ked sú obaja priamo na pláži, v Resorte chodáš ešte cez záhradu a mini zoo - a je to trosku z kopca a po ceste spať do kopca../ Arcanus by som volila keby som išla bez deti a strava je tu o malinko lepšia ako v Albach...Ale myslím si, že sa ti Alba Queen bude určite páčiť, som o tom presvedčená...🙂

katariang
2. jún 2015

@mirullka To mam aj ja len si uz ani sama nepametam co vsetko tam máme)Ja robím v lekárni tak hádam som nič nezabudla.brala som aj teké špecialitky na zlatú žilu a podobne.