Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

pilanna
24. jan 2013

@kvietok23 bola som tam v 2010 a v 2012, veľmi sa mi tam páčilo, žiadny megahotel, ale super pohodička, mali sme izbu s bočným výhladom na more, boli sme s rakúskou cestovkou GULET

pilanna
24. jan 2013

@danu idem do aydinbey kings palace cez rakúsku cestovku na 13 nocí so 6 ročnou vnučkou za 2944 € - bez poistenia.

danu
24. jan 2013

@pilanna cez ktoru cestovku idete?

pilanna
25. jan 2013

@danu ideme cez 1,2 FLY, objednávala som to v CK Reise Kaiser na Americkom nám v Bratislave

danu
31. jan 2013

tak nakoniec mame vybrate a zaloha aj zaplatena. Ideme uz druhykrat do Alba Resort 😵

sandy5
1. feb 2013

@lutsousek jej tam ideme aj my v juni tak sa mozno stretneme 🙂 citala som same pozitiva tak dufam, ze si to tam uzijeme aj s nasou malou

libka1
1. feb 2013

@danu na kolko idete a kolko ste za to zaplatili? idete cez medinu? dakujem vopred za info

maximaty
1. feb 2013

belek beach resort - ****+ all inklusive plus, zoo, lunapark, uzasny detsky klub od 12 fly cena za dva dospele a jedno 5tilete dite v krasnem pokoji za tyden 1350 eur (prostredek juni)

abbey1
1. feb 2013

@maximaty To je veľmi dobrá cena. Idem pozrieť. 😉

danu
2. feb 2013

@libka1 ideme cez Medinu na 12dni/11noci, 2-ja dospeli, 1 dieta 6 rokov, 12.7.-23.7. a vyslo nas to 2484€.

libka1
2. feb 2013

@danu dakujem za info, mne stale vrta ten hotel v hlave ked nam minuly rok nevysiel, tento rok uz mame sice rezervovane cosi ine, ale mozno kukneme aj tento

danu
2. feb 2013

@libka1 my sme tam boli, bolo super, preto ideme aj druhykrat. 😉

biba12
2. feb 2013

my sme boli v Alba Queen. Bolo super. Skvely animatori, program pre decka. Navsteva minizoo, malovanie na tvar, malovanie triciek, hladanie piratskeho pokladu.... Moj syn otvoril oci a hned sa rano pytal do klubu🙂 Velmi sa mu tam pacilo. Jedlo vybprne, vyberiete si. S Medinou je skvela aj lekarska starostlivost. Mladsi mal dva dni horucky a tak som sla do sukromnej nemocnice. Odviezol ma tam taxik, ktory nemocnica preplatila. Vsetko ostatne islo cez poistovnu. Neplatila som ani cent. A este mi aj s poistovne volali, ci je vsetko ok, alebo este potrebujem s niecim pomoct. Doporucujem🙂

erinka123
2. feb 2013

kočky tak a začinam mania hladania hotelu,ak mate nejake tipy tak sem s nimi 😀 chcela by som oblasť Side,priamo na plaži,5*,Slovenska CK,10-12 dni, potrebujem až dve izby alebo ak bude vyhodne tak aj rodinnu izbu,lebo v jednej budem ja ,14ročna dcera,9 mesačny syn, a v druhej seniori svokrovci 😉 , odlet od 14 juna...ak viete a uz ste pozerali niečo za rozumnu sumu dajte mi vedieť budem vdačna 😉

ninka1234
2. feb 2013

Ahojte, boli ste niekto- hotel lioness??????
dakujem za odpovede

popova
2. feb 2013

ahojte letime prvý krat do turecka hotel Adalya rezor ako je tam ol tam niekto ako je to s dorozumievaním viem slabo po nemecky a čosi malo anglicky, ahojte dik Ideme 3 dvaja dospelí 1 dieta 5 rokov

billam
2. feb 2013

My sme sa rozhodli, že tento rok vyskusame Dubaj, vyjde nás to skoro tak isto ako Turecko, takze nie je o com.

aliza
2. feb 2013

@billam ahoj. mozem sa spytat, ze cez koho idete a kam? aj my chceme ist do Dubaja, ale ceny su praveze hodne vysoke

billam
3. feb 2013

@aliza zatiaľ sme len pozerali inviu....porovnavali sme ceny....chceli sme najprv ist do Ali Bey a vychadzalo to pre nás do 4000eur...co je teda dost drahe na Turecko ☹

billam
3. feb 2013

@aliza potom je este cestovka, ktorá sa špecializuje na Dubaj - doutour:

http://www.dubaj.sk/sk/hotely/hilton-jumeirah-b...

aliza
3. feb 2013

@billam my sme boli v Alibey minuly rok 😉 a vyslo to tak nejak, ale boli sme 3 dospeli a 2 deti. Ale bolo super. Jedine, co mi na Turecku vadi je more, zly pristup do mora, strkovy piesok, nonstop vlny a mali sme dokonca 'stastie' na spinave more. Takze mora sme si vobec neuzili. Ale nevadilo nam to, deti sa vyblaznili v aquaparku, ten bol fakt super. Ale ked uz mame dat take peniaze, tak nech uz je aj to more. Ja som ekzematik a potrebujem more, preto rozmyslame o Dubaji. Pozerala som aj inviu, aj dubtour, ale tie lepsie hotely vysli dost draho. My budeme zase 5. A nevieme, ci ist z UK alebo z SK. Preto som sa pytala, ci mas aj nieco vybrate. Moj muz zil v Emiratoch, povedal, ze jedine Jumeirah beach a 5*. ten Hilton nevyzera zle, ale vsetko je to len s ranajkami 😒 . Plus je tam kopec inych poplatkov, viza....my sme si dali urobit kalkulaciu tu v UK a vyslo to na £ 6500 😕, cize v eurach je to este viac. Ono tie ceny, ze od 650 na osobu su velmi klamlive. Urcite Dubaj vyjde podstatne viac ako Turecko. Dali ste si uz urobit pribliznu kalkulaciu?

popova
3. feb 2013

bol niekto v Adalii rezort v Side_- napište postrehy a všetko k tomuto pobytu, viem že tam je prevažne nemecka klientela,ako sa spravaju k slovakom a tak .pod, dakujem

billam
3. feb 2013

@aliza ono je to väčšinou len s ranajkami...tiez nechapem v takých hoteloch 😕 ...my sme 2+2, kalkulacie sme zatiaľ nedali robit...ale ked invii zadame poziadavky, tak vypracuju viacero ponúk...uvidime...ak by sme mali dat 4000 v Turecku, tak radsej trochu priplatim, ak bude treba a raz za zivot sa vyberieme do Dubaja....este som pozerala Abu Dhabi, ale tam uz je to trochu viac.

sona919
3. feb 2013

chcela by som sa spýtať na hotel Iz flower. Bol tam niekto minulý rok na dovolenke. Píše sa, že je celý zrekonštruovaný. Je to skutočne tak, lebo recenzie z predchádzajúcich rokov neboli dobré(smradľavé, plesnivé izby...). Tak Vás prosím o Vašu recenzie a koľko Vás to vyšlo. My chceme ísť na last minute 2 dospelý, 2 deti/4 a 1 rok/. Oplatí sa čakať na last minute?

zebricka23
3. feb 2013

@sona919 kamoska tam bola min.rok a bola spokojna...a vraj sa tam opat chysta tento rok....tak asi keby to bolo plesnive tak by nesla....ale ja viem ze su tam dva typy budov,novsia a starsia...ona byvaa v tej novsej

sona919
3. feb 2013

@zebricka23 ja som nemyslela,ze je cely hotel plesnivy, ale ze prave v tej starsej casti neboli dobre izby, vraj sa mali v roku 2012 renovovat. Tak ma zaujima, ci to je pravda ak tam niekto bol v tom case 🙂

zebricka23
3. feb 2013

@sona919 mozem sa ti na to spytat...toto konkretne neviem..bola tam na zaciatku jula

sona919
3. feb 2013

@zebricka23 to by si bola zlata, dost ma to zaujima, lebo aj na nete sa toho dost popise, a potom clovek nevie, kde je pravda

lutsousek
5. feb 2013

@sandy5 No, doufám, že jsme dobře vybraly! 🙂 Vybírala jsem ho podle hodnocení na holidaycheck. A koukala jsi na stránky hotelu na jejich novinky v rámci UAI pro léto 2013? Já jsem nadšenááááá.... 😎 😀

erinka123
6. feb 2013

Kočky pojdem na dovolenku prví krat s malým babom ,v juni bude mať 9 mesiacov,kolko mlieka alebo aj hippiek (tuhej stravy) si možem zobrat do priručnej batožiny?vdaka 😉 a da sa niekde v colakli kupit plienky -pampersky a kojenecka voda? po ripade aku vodu ste davali deťom malinkým v turecku? može sa aj ta čo je vo flašiach,čo davaju na hotely, len ju prevarim? nejaka som s toho nervozna 😖 a to mam ešte kolko mesiacov pred sebou kym pojdem.