Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

pralinka25
29. sep 2011

@kkacena123 a ten miniklub ste boli pozriet?

sesilia
30. sep 2011

@kkacena123 ahoj,prosm ta nevedela by si mi poradit,chystame sa 15.10. tiez do alba resort, ake je tam more a plaz? Bolo more este teple? A daju sa tam niekde kupit plienky, ci to mame vlacit z domu? Na kolko dni ste boli? A kolko trvala cesta? Nepamatas si prosim kedy ste odlietali a prilietali, o kolkej ? dakujem

evaviki
30. sep 2011

@sesilia plaz uzasna, more bolo veeelmi teple (boli sme 11.9.-18.9. v alba queen), vstup idealny aj pre deti, aj pre dospelych..let z blavy neviem, isli sme z prahy, to bolo cca 2:30 minut.. z letiska do hotela to bola cca hodina, u nas bol alba resort prvy hotel, kde sa zastavovalo.. ale to asi zalezi, kto zo zajazdu pojde do akeho hotela..

sesilia
30. sep 2011

@evaviki dakujem

kkacena123
2. okt 2011

@pralinka25 Ahoj, tak ten miniklub este nie je pre mojho drobca.Chodili sme s nim kazdy vecer na mini disco , ale este ho to nebavilo. Inac to musi byt super. Mozno ked bude vacsi, teraz ho najviac zaujali papagaje, pelikan a potom aj sliepky, zajace,.. no a samozrejme stale chodil za mackami a krical "cica mnau" 🙂 za zaciatku sa ich bal, potom zacal ich hladkat a nakoniec zacal ich tahat a stupat po nich az jedna ho trosku poskrabala na rucke. Potom stale rozpraval ze tam ma bibi od cica mnau 🙂

kkacena123
2. okt 2011

@sesilia Ahoj. my sme boli od 13.9.-23.9. t.j. na 11 dni z KE. Odlet o 11:05 prisli sme tam asi okolo 14:30 ich casu- 1 hod posun(let trva asi 2,5 hod). Naspat sme z hotela isli uz o 5:15 (mohli sme sa naranajkovat), odlet o 8:25 a v KE sme boli asi cca 9:35.POzeram ze mas mensie dieta. Ja mam 2 rocneho. Takze, my sme mali super pocko, az na den pred odletom kedy prsalo, bola burka. Niekedy bolo pri mori trosku chladnejsie, ked si vysla z mora pretoze pofukoval vietor. Tak na to treba davat pozor, aby maleho neprefuklo. Vyzliect ho z mokrach plavok a obliect mu tricko, kratasy. POdla mna uz teraz bude chladnejsie more. Ja by som nabuduce isla skor o tyzden, t.j. od toho 6.9. Ku veceru uz bude tiez chladnejsie. Ale urcite vam staci zobrat nejake letne nohavice, tricko a sveter. Bundu alebo vetrovku skor kvoli ceste si zoberte. A zoberte si aj maly dazdnik, keby nahodou tam prsalo. My sme nemali a niekedy tam az lialo den posled.den. Co sa tyka plienok, v lekarni ich kupis na 100% a v hoteli mas obchodik kde si ich tiez vies kupit. Ja som nastastie mala z domu 44ks obyc. pampers a 12ks tie do vody Huggies. Ja mu davam 4. velkost a tie som tam nenasla nikde vylozene, len 3. velkost.Lekarne najdes po pravej strane ako vyjdes z hotela. Kanvica na izbe je, to neber. Zabudla som na transfer z letiska. Trval asi 50 min. Neviem, ale urcite do hodinky. Maly mi tam totiz zaspal. Aj cestou domov. V lietadle daj malemu vela pit alebo papkat, cumlik,..Ja som ho kojila, pil vodu a mal aj cumle....takze sme nemali problem s uskami ale boli deti, ktore velmi plackali.Ked chces este nejake info, daj vediet.

kkacena123
2. okt 2011

@sesilia Joj, zabudla som na tie plienky...stacili nam, z obyc. my zostali asi 4 a z huggies do vody asi tiez 4. Do mora som mu niekedy ani nedavala, lebo mali obyc. plavky s trickom (inac to je super vec...toto odporucam...chranilo ho pred slnkom a v mori mu bolo tiez lepsie, len potom som mu hned vyzliekla aby ho neprefuklo).Priprav sa na to, ze piesok budete mat naozaj vsade.Drobec ho mal aj v usiak, v ritulke, pisulikovi...treba ho castejsie oplachovat. Piesok bol horuci, mal kroksy obute alebo sme ho brali na rukach. Ale tvoj este nechodi, nie? Tak tolko.

sesilia
3. okt 2011

@kkacena123 dakujem velmi pekne.

fiorela
6. okt 2011

@sesilia ahoj, my sme sa vratili z alba resortu v utorok, bolo super! Cez deň je tam ešte stále príjemne teplučko, aj more bolo teplé, ale už sa pomaly ochladzuje, hlavne večer ak chcete byť s drobcom dlhšie vonku, treba zobrať bundičku. Boli sme aj minulý rok v tom istom termíne a tiež bolo cítiť ochladenie večerov od začiatku októbra. Ale čo som bola prekvapená turistov stále pribúdalo, keď sme odchádzali bolo viac ľudí ako keď sme tam prišli. K tým plienkam - ja som si zobrala z domu, ale bola tam jedna pani, ktorej chýbali a musela dokupovať, nepovedala mi síce koľko zaplatila, ale hovorila, že boli veľmi drahé.

sesilia
6. okt 2011

@fiorela dakujem

larmimi
15. okt 2011

baby je to pravda ze s detmi je najlepsie ist do Side? lebo inde byvaju velke vlny...

larmimi
15. okt 2011

neboli ste niekto v side ozlem garden je to sice len 3+ ale recenzie vyzeraju ok, a pacilo by sa mi tie bungalovi kvoli detom...

monni
15. okt 2011

@larmimi ahoj, my sme boli teraz v septembri v Antalyi oblast Lara a bola to zatial nasa asi najlepsia dovolenka. Co sa deti tyka, vsetko tam bolo pre nich, este aj casnici mi ich stale hladkali a prihovarali sa. More bolo teplucke, ziadne vlny neboli iba jeden den bola obrovska burka tak na druhy den boli asi metrove. Ale to bolo fakt iba jeden den.

larmimi
15. okt 2011

@monni a povies aj nazov hotela? lebo stale som nic konkretne nenasla... 😉

monni
15. okt 2011

@larmimi hotel Titanic beach resort v Lare. Fakt odporucam vsetkymi desiatimi, krasne okolie, bazeny so smyklavkami, kazdy si nasiel svoje miesto. Na plazi bar, vsetko bolo v cene. V restauracii bolo asi 50 detskych stoliciek, kazdy den animacie pre deti, vecer detska diskoteka 🙂 a potom program pre dospelych.
Naozaj nemam co vytknut hotelu, u nas nevysla iba jedna vec ze sme vsetci ochoreli. Mali sme smolu 😒 . Ale aj napriek tomu ze sme boli 4 dni zavrety na izbe kvoli teplotam, bola to nasa najlepsia dovolenka 🙂 a o rok sa tesim ze sa tam urcite vratime 🙂

larmimi
17. okt 2011

a este baby , to vsimne davate kolko do pasu? 🙂

kkacena123
17. okt 2011

@larmimi Ahoj, my sme vôbec nedávali a ani nerobili problémy čo sa týka pasovej kontroly a ani v hotely sme nedali a boli sme spokojni.

larmimi
17. okt 2011

@kkacena123 ja som sa s tym tiez este nestretla, tolke peniaze za dovolenku a este recepcnemu davat do vacku? ved je plateny...
vy ste boli v alba resolte, ze? teraz mi svagrina hovorila ze ona tam bola v juni a zatial naj.hotel ! tak sa v cestovke nan spytam... 🙂

kkacena123
19. okt 2011

@larmimi Ahoj, ano boli sme v resorte. Nam sa tam naozaj velmi pacilo, ked sa podari, o rok sa tam urcite vratime.

labell
26. okt 2011

@kkacena123 ahoj nevíš jestli tam jsou i pokoje pro 4 členné rodiny?

labell
26. okt 2011

@kkacena123 a koli to tak cca stojí? Nám to háže brutální částky 😕

larmimi
27. okt 2011

@labell myslim ze 5hviezdickove hotely tak stoja 😉 my planujeme preto first minute 🙂

labell
27. okt 2011

@larmimi já myslím brutální částkou 400 000 asi je tam chyba.

larmimi
27. okt 2011

@labell ahaa 😀 to je dost

kkacena123
30. okt 2011

@labell Ahoj, maju tam izby s možnosťou dvoch prísteliek, riešené poschodovou posteľou (max. pre dvoch dospelých a 2 deti...v takej boli aj svokrovci s manzelovou sestrou) a dvojizbové rodinné apartmány (max. pre 3 dospelých a 1 dieťa). Mozes si to pozriet aj na http://www.medina.sk/hotel/Alba Resort
Nás to vyslo 921,- EUR na osobu, svagrina za pristelok platila 600 EUR (zaklad) + priplatky. My sme platili asi mesiac pred odletom. Potom uz bol nizsie ceny na last minute, ale my sme chceli mat istotu.

labell
3. nov 2011

@kkacena123 děkuji

larmimi
4. nov 2011

inac k tomu alba resolt, vraj v par izbach pocut hluk z nejakeho cerpadla...dost hlasno...niekde aj pisali presne ktore izby....
ale svagrina tam bola v juni a chvalila strasne...tak neviem... 😖

kkacena123
4. nov 2011

@larmimi Ahoj, mi sme mali izby v budove c.2 (izby 2112,2116). Nebol hlukot z cerpadla, akurat trosku bolo pocut vonkajsiu jednotku z klimy, ale naozaj len minimum a nie stale. My sme mali izbu hned pri vytahu...tak skor z toho bol trochu hluk ako tam chodili ludia s kuframi, ale naozaj sa to dalo vydrzat. A ked to nasmu drobcovi nevadilo pri spani, tak to bolo naozaj zanedbatelne. Pretoze je velmi zly spac, navsetko sa budi, musi mat uplny klud a ticho.

larmimi
4. nov 2011

@kkacena123 tak vytah pocut aj v panelaku, ze 😉

kkacena123
7. nov 2011

@larmimi Samozrejme 🙂, ale nemyslela som tym, ze samotny vytah bol hlucny, skor naopak. Hluk bol z toho ako ludia nastupovali a vystupovali z vytahu s kuframi.