Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

markkketa
10. sep 2013

Prave ze si to myslim, ze tam to neni zvykem, proto se ptam. Diky za odpovedi. Mame jedny plavecky, tak kdyz tak bude behat v kalhotkach 🙂

sakura77
10. sep 2013

@markkketa myslim ze ani nie,tiez som si nevsimla holotinky🙂 skor mi padli do oka moslimky v tych celotelovych plavkach od hlavy az po paty,tak to je brutal teda

martuska75
10. sep 2013

@sakura77 presne, by som v tom umrela v tom teple.Ale asi viac vydržia 😉 Mne konkrétne utkvela jedna zakuklená mamička ako pri bazéne na slnku nadhadzovala (uspávala) v čiernom kočíku bábo a ešte mala cez kočík prehodený uterák tak aby sa do kočíka nedostalo ani trochu vzduchu. 😒

nivi
10. sep 2013

tak co ja viem ked sa to cele namoci mozno im neni tak zle :P inak tento rok som videla len jednu zahalenu a vedla mna na lehatku boli dbe arogantne turkyne hore bez a buzerovali beachboyov :D

sakura77
13. sep 2013

@monika130 no ako? 🙂

monika130
14. sep 2013

@sakura77 ahoj 🙂 je tu super horúco 🙂 hotel je tiez fajn, ale minuly rok sme boli v lepšom a tu je dosť nedostatkov v porovnani s hotelom Delphin Palace... Ten kto je v Titanicu prvý krát si nevie vynachvalit 🙂 ale užívame si to tu, hlavne to teplucko 🙂

sakura77
14. sep 2013

@monika130 juj,posli sem trocha,my tu kurime uz 😀 zavidiiiiim,uzite si 🙂

monika130
14. sep 2013

@sakura77 keby sa dá rada by som poslala 🙂 my tu mame 38 stupňov 🙂 užívame si tu naplno posledné 4 dni 🙂

mirabellka8
14. sep 2013

Boli sme cez Satur v Beleku (Bogazkent) v hoteli Siam Elegance. 24.8-4.9 Krásny hotel, strava super, počasie nádherné. Pláž udržiavaná, hrubší piesok, drobné kamienky. Miniclub - slovenské animátorky. Boli sme bez malého, ale určite by si prišiel na svoje.

forgiven
15. sep 2013

Ahojte, včera sme sa vrátili zo Side - Hotel Adalya Ocean Deluxe. Perfektný hotel, služby bezchybné, strava tiež. Milo ma prekvapilo, že okrem koktejlov boli zadarmo aj alko nápoje ako Bailyes whisky, rôzne Tequily, Jameson whisky, atď. Počasie sme tiež vymákli, od stredy sme mali v tieni 37 stupňov, more bolo teplučké, môj malý 15mes. syn si dovolenku strašne užil. Jediným negatívom bol zablúdenie šoféra cestou do hotela /1h sme sedeli v buse/. A taktiež cesta domov nebola bezproblémová, cestou domov bola taká hmla v Košiciach, že sme museli pristáť v Bratislave, tam sme v lietadle sedeli od 7,30h - do 9,05 h a potom sme sa vrátili späť do Košíc...

pavlina05
15. sep 2013

Ahoj!
My se dnes vrátili ze SIDE-Sural Resort club. Super po všech stránkách, vyšlo nádherné počasí, moře teplé,jídlo skvělé, pití a míchané nápoje v ceně. Děti nadšení z tobogánů i z moře. včera byli vlny, takže jsme zažili i druhou stránku moře a bylo to fajn.
Mohu jen chválit.
Hlavně služky CK Alexandria super! Animace v ČR a bomba teda!!!

ewka23
16. sep 2013

@markkketa nasa mala bola skoro stale vyzlecena aj par takych malych deti bolo a ludi to vobec nepoburovalo su to deticky a je pre nich lepsie ked mozu mat holu ritku ;) ja by som musela zobrat tych plaviek asi na kvanta lebo nasa aj ked som jej dala suche za 2 min bola naspät vo vode a hned si tie mokre davala dole..ona behala stale na piesku hned zas vo vode takze som sa po 1 dni na to vykaslala..a bolo tam aj par zien hore bez..

liluska78
16. sep 2013

dnes v noci sme sa vratili zo Side hotel club belinda beach,bolo supeeeeeer,hotel tak v pohode,ziaden luxus ,ale staci ak by chcel niekto fakt luxus nedaleko bol hotel royal dragon ,to bola ina pecka,ale nam stacil nas utulny clubovy hotelik,nemam rada velke hotelove komplexy,strava bola fajn,kedze ja som skor na zeleninu ,tak som tam bola ako v raji 🙂,najsam strava bola ked bol turecky vecer,to sa ludia isli potrhat,samozrejme vsade vela nemcov a rusov,ale posledne dni sme poculi vela slovakov aj cechov,co bolo uplne super tak to bola plaz a more,deti sa vysantili,mali sme aj vlny co sa tiez detom pacilo 🙂 urcite by som sa tam vratila 🙂 P.S. aj u nas na plazi behali deticky bez plaviek,bolo ich dost musim povedat,nasa ked to videla ,tiez si ich davala dole lebo jej vadilo,ze ich ma mokre

shaga
16. sep 2013

@forgiven mozem sa spytat ake ste mali more? pozvolne lebo sa chystame do tohoto hotela a dcera zboznuje moje.dakujem za odpoved

forgiven
16. sep 2013

@shaga more bolo pekné, pozvoľné, malému som ani obuv nedávala; jedine mi trošku vadili vlny, inak super teplé more 🙂

pavlina05
16. sep 2013

Myslím, že u takto malých dětí holý zadeček nikdo neřeší. Nicméně u nás měli všechny dětičky plavky nebo plavací plenky.

shaga
17. sep 2013

@forgiven dakujem velmi a este sa chcem spytat ci tam boli neje nakupne moznosti teda nejaky bazar 🙂

forgiven
17. sep 2013

@shaga áno, bol; len bohužiaľ my sme ho objavili až v predposledný deň. Inak od hotela sú tiež obchodíky cca 500m vzdialené a ten bazárik sa nachádza od predmetných obchodíkov cca 100m (len bolo treba prejsť cez malý mostík, ktorý nebol vysvetlený.... ). Inak ceny sú vynikajúce.

martuska75
17. sep 2013

@shaga nie daleko odtial teraz dobudovali takú nákupnú promenádu a zastrešený bazár. Sortiment široký, ceny nie zlé ale kedže je tam veľa hotelov horšie sa zjednáva. Čo sa týka sortimentu, aby si nebola sklamaná skôr také štandardné trhovú vecičky - deckám sa dajú kúpiť tepláky triká a tak. Milion fake -ových kabeliek fakt za lacno, ale ak chceš slušnú kabelku tak majú také ceny ako tu možno aj vyššie (okolo 250-300 eur). Vraj sa oplatia okuliare. Zlato len ak má rada také zdobené kúsky. Cena zlata je rovnaká len práca je lacnejšia. Ak máš chuť na také riadne zjednávanie tak odporúčam sadnúť na dolmuš a odviezť sa na trhy do Manavgatu. Tam sa dajú dohadovať lepšie ceny a je tam taká pravá turecká trhová atmoška 🙂 Ale viacnenej rovnaký tovar je aj na tej promenáde. Neboli sme v tom hoteli čo sa pýtaš, ale kúsok ďalej ale boli sme sa mrknúť napešo vašim smerom . 😉

shaga
17. sep 2013

@forgiven dakujem pekne za informaciu a pre deti jevyhovujuci hotel? Teda muyslim minidisco

shaga
17. sep 2013

@martuska75 dakujen pekne za infi 🙂 a v ako hotely ste boli?

forgiven
17. sep 2013

@shaga mini disco bolo, avšak nie každý deň. Jednoducho je vidno, že už je mimo hlavnej sezóny; no napriek tomu bol hotel plný. Je tam detský kútik, synátor sa mi tam poriadne vyšantil.

martuska75
17. sep 2013

@shaga Boli sme v Kumkoy Beach, ale boli sme sa mrknúť jeden deň v Evrene a ten je hned pri tom kamennom vale a takej riečke, čo sme boli pozerať korytnačky. Ten Adalya Ocean je asi 3. odtial z druhej strany tej rieky cez most. Aspoň myslím. Z Kumkoya sme išli asi pol hodinku pešo po pláži tak mám teraz prehľad 🙂 kde čo je v Evrenseki 😀 😀

shaga
17. sep 2013

@forgiven
@martuska75 dakujem moc, my sa chystame v oktobry ale este neviem do ktoreho hotela 🙂 skor sa nedalo ist na dovolenku

martuska75
17. sep 2013

@shaga Celá tá pláž tam je komplet piesková to sa báť nemusíte a tiež vstup bol všade pozvolný. Bližšie k tomu kamennému valu sa mi zdali trochu väčšie vlny ale nič hrozné, že by sa nedalo ísť do mora. Tá časť pred Kumkoy -om tak to bola čistá "liptovská mara" 🙂 Samo že vlny boli aj tam aj také aj pre bábatká. Teplo podľa mňa bude dosť. Voda možno už nebude taký čaj ako ked sme pred 2 týždňami boli my ale určite ešte na kúpanie bude. Potom dúfam že pridáš recenziu, lebo celkom sa mi pozdával ten hotel.

zoja
18. sep 2013

@shaga my sme sa pred tyzdnom vrátili z evrenu. Plaz super a ani vlny neboli vacsie ako kdekolvek inde 🙂 . Plaz jemný piesok a služby hotela na vysokej urovni. Využivas vsetky all inclusive služby aj hotela kumkoi beach. Mne osobne sa viac pacil evren, kedze je novsi a nie je to masovka 🙂.

zoja
18. sep 2013

@shaga bola som cez hydrotour a mali sme možnost nakupov aj v kamennom shope, priamo z hotela ta odvezie v čase na ktorom sa dohodnes a aj ta dovezie spat. Kusok od hotela je nakupne centrum.

martuska75
18. sep 2013

@zoja
@shaga mne sa páčil aj Kumkoy aj Evren, na každom niečo iné viac 😉 Aj v Kumkoyi sa dál nájsť bazén kde sme boli celé doobeda samé s mojimi babami, len sa tam už treba trochu vyznať a mal podľa mňa o volačo lepšiu/krajšiu pláž 😀 Je to podstatne väčšia časť pobrežia a aj lehátka sú fakt dosť daleko od seba. O desiatej bez obsadzovania sme boli max 3 rade. Prakticky na rovnakej ploche je Evrene raz tolko lehátok. Ale tým nemyslím že by to v Evrene extra vadilo, alebo by tá pláž nebola pekná. Evren je novší, veľmi pekný a hlavne pri tom hlavnom bazéne pôsobil na mňa podstatne útulnejšie ( preto sme pri hlavnom bazéne v KB ani raz neboli - chodili sme do tobogánového bazéna alebo k vilovým domčekom). Zase tobogány boli vraj lepšie v KB a aj deti z Evrenu chodili kde tu blbnúť sem. V Evrene robili pri bazéne podstatne lepšiu kávu. Toľko moje subjektívne vysoko odborné porovnanie. 😀 😀 😀

shaga
18. sep 2013

@martuska75
@zoja dievcata, dakujem vam velmi pekne za podrobne into este nikdy sme neboli v side, vzdy sme chodili do alanye a tamnie su moc pekne plaze teda skoro vsade kamene a nie moc pozvolny vstup do mora e tie dva hotely su pre na top hotely tak smo rada, ze ste na podrobne oboznamili 🙂

sakura77
19. sep 2013

@shaga a ak si náhodou pozerala modre z neba , tak v tejto aj minulej časti co boli v turecku tak po oba razy to bol Kumkoy 🙂