Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

annalena
19. aug 2012

.....este doplnim, AI mozes vyuzivat hned, ako sa zacheckujes a dostanes ten naramok 😉 hotel je to vcelku fajn, take lepsie 3 hviezdicky, na izbe je rychlovarna kanvica, chladnicka (ale ta vo vsetkych izbach, co som sa pytala riadne nechladila, takze sa radsej na uchovavanie nejakych potravin nespoliehat), denne na izbu doplnaju vodu, colu, fantu, sprite, pivo, caj a kavu. upratovanie v pohode, strava - vzdy sa dalo nieco povyberat, my niesme v tomto velmi narocni a najedeni sme boli vzdy 🙂 zial personal je po vacsine dost neprijemni, maju toho vela, hotel je holt masovka, ale v porovnani s inymi hotelmi co som zazila, bolo toto ohladne personalu najhorsie...cest samozrejme vynimkam, ktore sme potom aktivne vyhladavali a sadali si tam 🙂

zuziq8
19. aug 2012

@natulkam ahoj, no na vecer chodili v kratkom a to sme boli zaciatkom juna, cize dlhe Vam urcite nebude treba 🙂

martuska75
19. aug 2012

@rybka31 ideme s hydrotourom ale chodia tam aj rakúske/nemecké cestovky.

@annalena @lara75 ďakujem vám baby za info. predsa len ideme s drobcom tak som rada ked viem čo nás čaká. Ešte raz veľmi veľké díky.

@annalena o kolkej ste prosím leteli ked ste prišli o 7 do hotela? Aby som si to prepočítala na nás 🙂 Ideme o 3.35. A ešte som sa chcela opýtať či si niečo doplácala za to skoršie ubytovanie. OKrem toho dáva sa v Turecku nejaký "bakšiš" (alebo ako to nazvať) chyžným alebo na recepcií a tak?

sweetinka
19. aug 2012

Ahojte kocky, aj mna by celkom zaujimalo, ake byva pocasie od toho 15.septembra, tie co ste tak uz boli, dajte vediet 🙂 A nebola niektora z Vas v hoteli ORANGE COUNTY RESORT & SPA, alebo LE CHATEAU DE PRESTIGE?ak ano, prosim napiste ako bolo, vdaka 🙂

annalena
19. aug 2012

@martuska75 nieje zac, rada odpoviem 🙂 my sme boli cez rakusku cestovku, odlet bol z Viedne o 1:30, prilet v Antalyi o 5:00 miestneho casu (u nas bolo vlastne len 4:00 😉 ) , kym sme sa vylodili z letiska - viza, batozina, kocik (to som sa popalila, lebo ho nedavali na pas ale tak bokom a mne trvalo asi 15 min, kym mi docvaklo, ze kocara sa na pase nedockam a vybrala som sa ho hladat 😅 ), dosli k autobusu, uplynula asi hodina, bus odchadzal nieco pred 6ou....a do Side hodina cesty 😉 nie, nedoplacala som nic za skorsie ubytovanie, normalne som ich na recepcii poprosila, ze ak by sa dalo a mali sme stastie, lebo ti, co tam byvali pred nami uz odisli, takze len to museli upratat.
baksis 🙂 som ja nedavala, niesom ten typ a ak nieco dam, tak len ako ocenenie nejakej sluzby - teda casnikom a obsluhe som nedala vobec, lebo ako vravim, vacsina bola zial dost neprijemna, a neviem si predstavit, ze pri takej mase ludi, si pamataju, kto im co da a by boli lepsi, rovnako ako mi nikto nezarucil, ze bude volny stol stale pri tom casnikovi, ktoreho si "podplatim". A nebola som ochotna tam vyhodit desiatky eur za take nieco, co tam niektori predviedli (napr. jeden si narovinu vypytal prachy, ze ci mu nedam 5 eur 🙄 , dalsi normalne nahlas zosmiesnoval ludi, ak ste mali na stole cigarety, normalne dosiel, vzal skatulku a par si vybral 😠 ) Niesom nejaky puntickar, ale toto by si podla mna v vraj 5* hoteli dovolit nemali. Ale bolo aj par svetlych vynimiek, jednej z nich sme posledny vecer dali. A dala som aj chyznym, lebo s upratovanim sme boli velmi spokojni 😉

joj ale som sa rozpisala 😅

janulabj
20. aug 2012

Baby prosíííím
ako zasuvky su v turecku, ja už nepamatam, boli sme asi 7 rokov dozadu.....
a potrebujem so sebou konvicu rychlovarnu plus žehličku..
dakujem

billam
20. aug 2012

@janulabj take iste ako u nas...aspoň my sme v hoteli mali take

martuska75
21. aug 2012

@annalena ďakujem veľmi, zdá sa že si tam moc nebola spokojná ☹ Tak dúfam že nám to dobre "vypáli". Ja tiež nie som na nejaké bakšišné ☹ preto sa pýtam. Zatial sme sa boli čvachtať bud v Grécku alebo Taliansku a tam to nie je veľmi zvykom tak preto sa pýtam.

janulabj
21. aug 2012

@billam a prosim ta mala si nejake spotrebiče naše so sebou? aku maju koncovku?
lebo čo čitam tak pasuju len tie uzke, dvojkolikove.....ale ja mam s takou tou okruhlou zastrčkouu aj žehličku aj konvicu...a teraz neviem či to nebudem brat zbytočne, aj ked na mlieko potrebujem na vodu.

fabula
21. aug 2012

@janulabj urcite ti to tam pojde .. ja bez zehlicky ani na krok ...tak preto viem ...

billam
21. aug 2012

@janulabj mali sme mali pocitac, prenosne dvd, iPad a mobil...vsetko pasovalo🙂...a aj keby nie, tak na recepcii by mali mat redukciu /pripadne si doma kup cely ten balík redukcie pre vsetky krajiny - je to dobrá vec, vzdy sa zide/

ivkapon
21. aug 2012

@llllucka odporúčam hotel kumkoy

bibi1711
21. aug 2012

Ahojte, neleti niekto do turecka 8.9?

kaja00
21. aug 2012

@bibi1711 Ahoj, my letime 8. 9.z Ba o 10.55. Ideme do Club Belinda Beach-Side.

bibi1711
21. aug 2012

@kaja00 , ahoj, my este nemame stanoveny cas.ideme tiez do side. do silence beach resort.s akou cestovkou idete?

kaja00
21. aug 2012

@bibi1711 My ideme cez CK Koala.

bibi1711
21. aug 2012

@kaja00 , tak som to nasla...my ideme pravdepodone uz rano o 4...cez ck happy travel.tak stastnu cestu🙂

nejdete niekto 8.9 do Silence beach resort v Side?

danula2
21. aug 2012

kocky mna uz asi poraziiiiiiii,hladam tyzdne vhodny hotel,a vzdy sa najde nieco co ma vrati zasa na zaciatok :(
tak idem znova nato odzaciatku, PRIORITA : krasna pieskova plaz s pozvolnym vstupom pre deticky, idealne + molo pre mm, poradte hotel
vdaka

jarus1
21. aug 2012

@danula2 Side, komplex Kamelya world village 🙂

danula2
21. aug 2012

@jarus1 jj dakujem, jeden z favoritov, aj aj k nemu mam pripomienky
1. nie vzdy pozitivne recenzie
2.. hromadne slnecniky na plazi <
4

jarus1
21. aug 2012

@danula2 neviem koľko sa pri deťoch zdržíš pod slnečníkom 😝 , ale určite sme sa netlačili pod jedným viacerí...vždy sme boli sami, všeobecne nás na pláži bolo "pomenej"
moja recenzia znie - absolútne bezproblémová dovolenka s priestorom určeným hlavne pre deti

danula2
21. aug 2012

@jarus1 vlastne mas pravdu, ja na kupku ani deku nerozkladam, moj syn na nej este nesedel za cele leto 😀 😀 😀 😀
dakujem pekne

jarus1
21. aug 2012

@danula2 ja som mala piesok doslova všade 🙂 malá si zo mňa urobila hračku a tak som ležala aj ja na pláži...len nie na lehátku 😝
takže ak máš niečo podobné, čo asi máš, tak si užiješ 🙂 🙂 🙂
držím palce, nech je tvoj výber šťastný a máte krásnu dovolenku 😵

annalena
21. aug 2012

@martuska75 jooooj, nie, nie, boli sme praveze velmi spokojni (asi som to prehnala s tym frflanim na personal 🤐 😀 ) boli aj moji rodicia a aj tym sa pacilo......vobec sa neboj 🙂 .....odhliadnuc teda od personalu-vacsiny 😀 , ale nim si predsa dovolenku pokazit nenecham, hlavne ked ich clovek vidi len v jedalni 😉 hotel, bazeny, plaz, more, animacie - vsetko bolo v uplnom poriadku, urcite budete spokojni 🙂 aj ti trosku zavidim, ale zelam vam krasnu dovolenku.....a este-moja mala doteraz ked vidi lietadlo sa pyta, kedy zase poletime do Turecka na dovolenku 😉

stania81
22. aug 2012

@danula2 Ahoj Dani, my sme boli v cez Globtour v Hoteli Monart City ALANYA Turecko od 8-18.8.2012. Bolo nám naozaj úžasne až sa tomu nedá uveriť. Len lietadlo nám naspäť meškalo 4 hodiny a to bolo jjedno negatívum našej dovolenky... 🙂

zrzulka
23. aug 2012

Ahojte ... uz o par dni odchadzame do Turecka. Nebol niekto z vas v Side... hotel Lilyum???
Ufff tusim mi zacina cestovna horucka ... Prosim ti ktori sa vratili ci sa tam chytstaju teraz co si balite na oblecko?Postacia len letne veci? ci aj nejake mikce pribalit??? uffff limit batoziny obmedzeny x 4 osoby x 11 dni.....okrem oblecka hracky plavacie potreby...kedze je to moslimska krajina dlzka nad kolena,topy na ramienka... je to v pohode? Nemyslim v rezortoch ale ked sa nahodou dostaneme mimo nich...A co sa oplati vidiet v Turecku, zvladnutelne s 2 malymi detmi (pamiatky tentokrat asi ozelieme) Pozerala som fakultativne vyletiky jedine co nas zaujalo boli delfiny a aquapark ...Oplati sa navstivit za tie "prachy" ? Prepacte asi vela otazok ale my k moru nechodime. Toto je vymimocna udalost ani neviem ci sa tesit ...ci radsej zelat si nech sme naspat vo vyslapanych kolajach 😅

zrzulka
23. aug 2012

jaj a este eurom sa da v pohode platit ci radsej zamenit?neviem ci sa bude dat vsade platit platobnou kartou...

ivkapon
23. aug 2012

@zrzulka určite bude teplo. Dlhé ani neodporúčam baliť, ale radšej zobrať na seba. V lietadle je zima kvôli klíme. Moje deti majú oblečené všetko s dlhým a ešte si pýtajú deku. My máme pre 4 osoby jeden kufor do 22 kg (oblečko, kozmetika, lekárnička, nafukovačky, knihy, prezúvky, rakety a do príručnej batožiny beriem ešte hračky do piesku 🙂 ) a nechávam si 10 kg na darčeky. Platili sme eurami. Hneď pri prílete ich budete potrebovať kvôli vízam. V Turecku na fakultatívne výlety nechodíme kvôli horúčavám a všetko je do hodiny busom. Pokiaľ nepôjdete pozrieť do mešity, tak si môžeš na seba obliecť čo chceš.

mufin
23. aug 2012

@zebricka23 Ahoj, ja by som sa opýtala, spomínala si že Tvoja kamoška bola v Seher sun palace. Ja tam idem v utorok. Bola spokojna? Mozes mi niečo o tom napísať, prosím.Ďakujem. Dúfam že som vybrala dobre

zrzulka
23. aug 2012

@ivkapon Waw tak k tebe by som potrebovala ist na rychlokurz balenia 😉 Nuz asi budem musiet dat menej oblecka a pribalit prasok na pranie. 😅 Uz teraz mam dve tasky a nieco som supla aj k nasim do batoziny.Dakujem ti za odpoved aspon idem povybalovat dlhe rukavy... tenisky ... ponozky ... mama spominala ze aj osusky sa daju zapozicat za depozit takze dufam ze to tak bude ...prinajhorsom dokupime. ved len tie mi zaberali pomaly jednu tasku 😝

Ak by niekto bol v hoteli Lilyum prosim ozvite sa mi do rp...dakujeeeeeeeeem