Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gabrielkabj
5. máj 2011

@l.e.n.u.s a čo personál treba dávať nejaké tringelty? 😀
Čo sa oplatí kúpiť? A menil ste eurá alebo platili kartou? Do Turecka ideme 1x tak neviem... akurát viem, že na letisku sa platí za víza len neviem či 10 či 15 dolárov. Veď nám prídu inštrukcie...
Tie ceny zájazdov sú riadne zabité ja som objednávala ešte v Januári tak to bolo ešte aj so zľavou... 😉

zuziq
7. máj 2011

my ideme tento rok cez rak. cestovku Gulet do hotela Alayie resort and spa v streidsku Incekum... dufam, ze budeme spokojny 😕 Nepoznate nieko?

livia76
7. máj 2011

🙂 🙂 pre všetkých čo cestujú v máji a pozerajú predpovede počasia 🙂 na dnes Alanya hlásených 21 °C 😀 😀 😀 nami nameraných 26 v tieni 😀 😀 😀 😀 sme tu 6. deň a ďalších 16 dní pred nami 😀 je tepľúčko trochu sem tam zafúka vyhľadávame tieň kde sa len dá 😀 takže krásnu májovú dovolenku aj vám, ktorí sa chystáte čoskoro 😀DDDDDDDDDD

l.e.n.u.s
7. máj 2011

@janka5861 neviem ti to dobre vysvetliť, ale ako keby panel-taký veľký ploský kameň, ale nie je ho hneď vidieť pri vstupe do mora. ja som ho cítila pod nohami až keď som plávala pár metrov od brehu, netreba sa báť 😉

@gabrielkabj platili sme iba eurami, nezamieňali sme vôbec a ani kartou sme nepaltili. neviem čo by som ti odporučila kúpiť, lebo je tam toho veľa 😀 😀 veď uvidíš.

jeny
7. máj 2011

@livia76 jej tak to je velmi dobra sprava 🙂 my letime 2.6. ale uz teraz som mala obavy z toho počasia 😅 a čo more? už sa nejakí odvážlivci aj kúpu?

lucikan
7. máj 2011

@zuziq ahoj, mozem sa spytat ako to riesite s vizami, respektive co vam povedali v cestovke? My ideme s rakuskym TUI a tito nam povedali, ze oni viza zabezpecuju len pre rakuskych obcanov. Rozmyslam ci nas len tak odbili, alebo ci je to standard. Tak si ich budeme musiet asi odstat na letisku, ked pristaneme.

livia76
7. máj 2011

@jeny jasne kupeme sa aj my ked niesu vlny v máji sa tu kúpeme každý rok 😀 😀 😀 nemáme s tým problém voda je teraz tak 21-22°C v júni sa okúpete ajajajajjjjáááj 😀

zuziq
7. máj 2011

@lucikan tak to som veru neriesila 😕 v cestovke nas na nic neupozornili a vobec som netusila ze to takto funguje, ze si to musis odstat 😕 My ideme cez nase Tui ale rakusku cestovku, tak sa skusim opytat

lucikan
8. máj 2011

@zuziq jaj tak to ste isto v pohode, nemusite asi nic riesit, my sme kupili ten zajazd v rakuskej pobocke, takze sme iny pripad.

Kocky, co ste kupovali zajazdy cez nemecke alebo rakuske pobocky cestoviek, ako ste to riesili v vizami? Priamo na mieste na letisku? Aka soora tam byva? Viete niekto poradit?

lauraa
8. máj 2011

@lucikan stalo sa nam to iste , viza sme kupovali na letisku po prilete, boli sme skor hotovi ako ti co viza mali a este boli aj lacnejsie ako v cestovke...preco? neviem..... 😉

gretkab
8. máj 2011

My sme boli oba roky cez slovenske cestovky (Firo a Kartago) a oba roky sme si viza kupovali na letisku, inu moznost sme ani nedostali. Tie rady neboli extra dlhe, dalo sa to zvladnut.

nika07
8. máj 2011

@trixi aj ja som toho istého názoru, že radšej zaplatím rakušanom, tiež ideme cez rakusku cestovku aj tento rok🙂

nika07
8. máj 2011

@lucikan víza sme vybavovali priamo na letisku a vôbec sme nešakali v žiadnej šore, dlhšie sme čakali na batožinu🙂

trixi
8. máj 2011

@lucikan vobec sa nestresuj vizami. Je to rychle vybavenie, ziadny problem. My ideme tiez cez rakusku TUI, a ani ma nenapadlo sa spytat na viza. Ved ich dostaneme na letisku. Je to formalita. Rady su, ale ide to rychle.Delegat na vas pocka aj keby ste stali posledni v rade. My sme boli v minulosti tiez cez rakusku TUI, ja Slovenka a segra so synom s kanadskym pasom. A vsetko OK, len segru to stalo podstatne viac (myslim to vizum).

lucikan
8. máj 2011

@lauraa trixi nika07 diky moc, tak potom uplna pohoda, upokojili ste ma 🙂

jarus1
8. máj 2011

ahojte, poraťe mi prosím, tie ktoré ste boli v Turecku s malými deťmi, miesto, kde je takmer piesočná pláž a plytké more a hlavne hotel naklonený malým deťom....ďakujem za rady 🙂

gretkab
8. máj 2011

@jarus1 My sme boli v Kamelya World v Side 2 roky po sebe, v lete ideme 3. krat (www.kamelyaworld.com) a to by tvoje kriteria asi plne splnalo 😉.

murynka
8. máj 2011

ahpjky nemáte zkušennost některá s tímto hotelem 🙂

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g2979...

jinak jsem lehce pročetla a čtu ráda že je tam teplo letíme 31.5 s 19 měs holčičkou do tohoto hotelu hplky jak zvládají prcci let?????

andy80
8. máj 2011

Před pár lety jsem byla v Side - výborný, super, ale doporučuji září, protože v sezoně je tam šíleně, kor s dětma.

jarus1
8. máj 2011

gretkab ďakujem, asi ste tam boli tiež s deťmi...to sú moje priority, aby bolo malej dobre(2)
kedy idete? je august vhodný pre takéto malé dieťa? aj ste sa nejako špeciálne pripravovali? myslím očkovanie. Strava vyhovovala aj deťom? nemali problémy? joj to je otázok

gretkab
9. máj 2011

@jarus1 Nasa deti mali predvlani 1 a 3 roky, vlani 2 a 4 a tento rok uz budu mat 3 a 5. Prvy rok sme boli na zaciatku jula, vlani na konci augusta a teraz ideme znova na zaciatku jula. Pripravu netreba ziadnu, lieky beriem pre istotu zo vsetkych druhov (ale lekar je priamo v hoteli). Strava vhodna aj pre deti (prvy rok som si pre malu este brala sunar a nejake presnidavky, ale vsetko sa tam dalo kupit, vlani uz sme nebrali nic).
Keby si chcela vidiet fotky, tak takto to tam vyzeralo:
predvlani: http://ela.balat.sk/ela/fotogaleria/moja-prva-d...
vlani: http://ela.balat.sk/ela/fotogaleria/turecko-2010/
Keby si chcela vediet nieco konkretne, pytaj sa.

janinkad
9. máj 2011

tiez sa pripajam,Turecko je super,my sme boli vlani koncom augusta,maly mal 2 roky,znasal aj tie teploty super.Boli sme v Side,oblast Gundogdu ,hotel Diamond Beach,cez CK Globtour,vrelo odporucam,ideme aj tento rok a ideme aj do toho isteho hotela.je iba hodku od letiska,akurat nas tam nebolo vela Slovakov,asi 20-30 na cely hotel,vacsinou boli Nemci,ale aky problem.este aj obchody boli hned pri hotely🙂)takze aj tam my vyhoveli..🙂))spokojnost-

jarus1
9. máj 2011

@gretkab ahoj....ano presne takto nejako si to predstavujem...dakujem za fotečky 🙂

takyja
9. máj 2011

Ahoj všem,
jedeme v červnu do Turecka, Alara River Center - Alanya a nevím, zda s sebou táhnout balík plenek či koupit na místě? A co plážové hračky pro 16m slečnu - dají se koupit na místě??? Co ještě se dá koupit na místě? Díky moc, letím s malou poprvé a mám pocit, že potáhnu snad celý byt.. 🙂

@murynka Tento hotel mi doporučovali v CK Firotour, vzali jsme nakonec jiný, ale z toho, co jsem o něm četla, budeš spokojená. 🙂

janka5861
9. máj 2011

@janinkad a v okoli toho hotela je kolko obchodikov na nakupovanie ? je to nieco ako taka mensia dedina to colakli ? alebo nejak daleko ides ........... 🙂 dakujem

janka5861
9. máj 2011

ja fakt neviem ,co vybrat... uz som pozerala tolko LM .nemame este nic zplatene ,ale hlavne ,ze nakupene mam vsetko.... no a to chcem ist zaciatkom juna niekam. len ja nemozem mat hotel, odkial nikam nemozem ist na prechadzku vecer..... proste byt iba v komplexe ,to nie je pre mna. to som zazil apri pobytoch v egypte a eeeeee 😝

ivanajelinek
9. máj 2011

Ahojte. Tak pripajam aj moju skusenost z dovolenky v turecku. Dneska sme sa vratili a bolo super 😉 Pocasie super, sem tam sprchlo, ale to len v noci. A aj v mori sa dalo kupat. Boli sme v Side (Gundogdu), hotel Diamond Beach a mozem odporucit. Isli sme cez nemecku cestovku(nakolko zijeme v nemecku) a bolo naozaj super... 😉

janinkad
10. máj 2011

@ivanajelinek Ahoj,my sme boli vlani,ideme aj tento rok do Diamond Beach v Culoklu ci Gundogdu,lebo ony uvadzali obidva nazvy,tak si ma potesila ze tam bolo dobre,lebo my sme sa tam vlani citili super

fabula
10. máj 2011

Boli ste uz v Greenwood Resort Kemer ? Ak ano dakujem za nazor 🙂

murynka
12. máj 2011

@takyja moc děkuju 🙂 🙂 no prohlížela jsem fotky vypadá to hezky tak snad jo 🙂 jinak k plenám my bereme pár stejně vesměs bude malá v plavečkách nebo nahá takže vezmu dejme tomu 50 plen což se někam dá 🙂 hračky na pláž my máme kameny takže toho moc neberu ale beru kyblík konvičku knížky a nějaké oblíbené hračky 🙂 také letíme poprvé loni jsme byli v CH ale autem takže to jsme vzaly plnou tašku hraček 😀 😀 a neřešili to ale let je jiný no 😅 😅 nebojíš se letu:???já docela jo 😅
@ivanajelinek super to ráda čtu 😉 🙂 🙂 a fotky?