Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

pralinka25
8. sep 2011

@kkacena123 hm s vlozkami neviem ale v lekarni snad hej. ja pouzivam na dovolenkach kalisok.
to ma mrzi ☹ a drzim palce nech sa vyzdravie rychlo

hej klimatizacia sa dala vypnut, my sme ju nepouzivali vobec. vecer sme vyvetrali normalne otovrenym oknom so zhasnutym svetlom aby nahodou nic nenalietalo.

ja myslim ze rifle v pohode ale asi by som zvolila nejake lahsie nohavice. v rifliach vam asi bude teplo. ono sa to tam nejak extra vazne neberie pokial neprides v plavkach a vyslovene polonaha tak nikto nic nehovori ani neriesi

dreamer1
8. sep 2011

@yennn No takto niekedy robia s vodou problem a niekedy nie 😒 nekedy je im jedno 🙂 jedna baba co letela s nami kupila uz ked prejdes kontrolou a pekne si to vzala do lietadla ...a je dost aj na tom ze odkial letis ked z Ba tak by to malo byt v pohode,boli s mani aj mamicky a tie maly vodu ale jednej vyhodili...hlavne aby flasa nebola uz otvorena 🙂

evaviki
8. sep 2011

@kaia @talinka @popo1 este mi prosim napiste, ako to tam je s uterakmi? ci ich davaju dvojmo, jedny na plaz a druhe na izbu, alebo mam malemu zobrat uterak z domu?? :-/

kaia
8. sep 2011

@evaviki, svoje uteraky sme nemali, nie je ich potrebne vobec brat 😉. Na izbe su asi 4 a tie sa menia kazde upratovanie (kazdy den) a kazdy den sa menia aj uteraky na plaz, podla poctu osob, kolko vas je 😎

evaviki
8. sep 2011

@kaia dakujem 🙂

popo1
9. sep 2011

@evaviki Nic z domu neberte 🙂 . V kupelni sme mali 3 biele uteraky a 3 biele osusky + uterak na ruky, ktore nam menili a na plaz a k bazenom sme mali 3 modre osusky. Taktiez minibar nam denne doplnali (3x Coca cola, 3x mineralka, 3x voda, 3x nieco ako nasa mirinda a 3x nieco ako Sprite - vsetky flase boli 0,5 l) a co sme za den vypili na druhy den doplnili. Malemu som vzdy zobrala do jedalne aj flasu na mlieko a poprosila casnikov, aby mi tam dali teple mlieko, vzdy boli mili a ochotni, akurat na ranajky som mu nabrala sama, boli tam nadoby s horucim a studenym mliekom. My sme boli fakt spokojni 😉

kkacena123
9. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, samozrejme beriem aj lahsie nohavice (lanove) a leginy ale chcela som brat aj rifle. Mozno pojdem v rifliach, my uz budeme mat asi chladnejsie ked sa budeme vracat a aj tam a aj v lietadle mi zvykne byt chladno. Maly dnes je uplne zachripnuty, v noci velmi plakal. Nevedeli sme ho ukludnit. Mam taky pocit, ze ma zapal hlasiviek ☹

libka1
10. sep 2011

ahojte, boli ste niekto vo voyage sorgun? a bol niekto zaciatkom oktobra? ake je tam vtedy pocasie? Dakujem.

pralinka25
10. sep 2011

@kkacena123 😢
prajem nech sa coskoro uzdravi nech si uzijete dovolenku. hej mozno tam uz bude vecer trosku chladnejsie. ja som mala sice aj rifle ale nevyuzila. tiez som ich brala skor kvoli ceste domov.

fiorela
11. sep 2011

@libka1 ahoj, my sme boli vlani na prelome septembra a októbra v Side a počasie bolo super, nebolo už tak veľmi horúco, ale okolo 30 st. sme mali stále. Mne aj deťom to veľmi vyhovovalo. V rovnakom termíne ideme aj tento rok.

libka1
12. sep 2011

@fiorela ahoj, dakujem za info a este jeden dotaz, more bolo dostatocne teple?

sakura77
12. sep 2011

ahojte 🙂 tak my sme sa vcera vratili z Kamelya world a bolo fakt ze super 🙂 detom sa ohromne pacilo,more postupne zvazovalo,a tepluckeeeeeeeeeeeeeee,piesocek,parada,no a samozrejme ani nehovorim o bazenoch,smykalach.,jedlu a podobne a este doporucujem dat "vsimne" recepcnemu-myslim ze to celkovo patri k turecku-my sme dali do pasu a dostali sme dvojizbovy apartmanik .krasny,moderne zariadeny,kazdy s lcd telkou 🙂 😉 postielka pre malu samozrejmost,denne doplnany minibar,pre deti oddelena cast,kde bolo detske neosolene jedlo,ale dalo sa vybrat aj z nasho,bolo toho ozaj vela na vyber....ja som dosla plus 2kg 😀
komara som nevidela ani jedneho,cez den sme mali 34-37 stupnov,vecer ked sme sa bolo prejst este okolo 22 bolo 26-28 stupnov..jedina vec ale to je skoro pri kazdom mori ,mne vadila ta vlhkost,uf uf,ale inak parada....takze u nas turecko jednoznacne ano a aurcite aj buduci rok a dufam ze nam konecnbe vyjde ten ALi bey hotel 🙂 🙂

monni
12. sep 2011

@sakura77 ahoj, my odlietame vo stvrtok ale do ineho hotela. Len ma zaujimalo ci je este vela ludi aj takto neskor v septembri ci nebol problem s lehatkami pri bazenoch a na plazi? Nerada by som si chodila kazde rano obsadzovat ako v inych krajinach.

fiorela
12. sep 2011

@libka1 ano, more bolo príjemné teplučké, až posledné dva dni bolo trochu chladnejšie, ale to preto, lebo bola niekde na mori silná búrka

sakura77
12. sep 2011

@monni nie praveze bolo tak akurat,vobec sme nemuseli rano obsadzovat alebo podobne,takze idealne,ani malo,ani vela 😉 🙂

ajkaag
12. sep 2011

ahojcek @sakura77 uz ste domka? ale to ubehlo

sakura77
12. sep 2011

@ajkaag juj,ani nehovor,na buduci rok idem na 11dnovku 😅 ale bolo fakt super,zavidim ze este mas pred sebou len 🙂 a kam idete?

ajkaag
12. sep 2011

@sakura77 zajtra ;) lara beach hotel k antalyi na 10, no sama neviem co cakat nechame sa prekvapit 😉

sakura77
12. sep 2011

@ajkaag vyzera tiez super,tak si to uzite 🙂 🙂 🙂

ajkaag
12. sep 2011

@sakura77 dakujeme 😉

ella_joy
14. sep 2011

Kocky, ideme s mimisom do Turecka, chcem sa spytat, co sa da kupit, nechcem brat cely vercajg, ako plienky ci vyzivu alebo kojenecku vodu..budeme v Side. Dik

janka5861
14. sep 2011

ella kupis ako u nas , aj plienky, aj vodu, aj vyzivu ... ale tuvyzivu by som vzala nasu,pokial mas babo naucene na jednu znacku , nech tma nieje hladne.... a zober si malu prenosnu kanvicu...

jaaty
15. sep 2011

@janka5861 v niektorých hoteloch sú rýchlovarné konvice bežné, treba sa opýtať v CK.
My sme mali na izbe (aj spolu s kávou, čajom...)

kosska3003
18. sep 2011

ahojte rozmyslam nad dovolenov v Turecku teraz zaciatkom oktobra poradte nieky super hotel a treba aj pasy mat do turecka ze

larmimi
19. sep 2011

ahojte, nemate niekto skusenosti s tureckom v Juni? neni more este studene? dakujem 😉

dadka28
19. sep 2011

@larmimi ahoj..my sme boli v juni tento rok,more malo 21stupnov,si myslim ze troska studene...sme boli v casti ocurcalar..sice u nas sa vlievala do mora rieka z hor,to vlastne more studenilo...ale aj ked sme sli dalej,tak rozdiel bol max 1stupen

larmimi
19. sep 2011

@dadka28 fuuha, tak uz by ste v juni asi nesli, ze? 😅 skor ten september...len mne mala pojde do prvej triedy to bude problem...jun by bol lepsi..

miska200
19. sep 2011

@larmimi my stale chodime do Turecka v juni (uz som bola 5x) bola som Alanyi, Colakli a aj v Kemeri, vzdy bola voda "akurat" - tipujem na 23 stupnov - prijemne osviezujuca
pocasie nam stale vyslo, vzdy bolo 30-34 stupnov, ale noci boli este fajn, nebolo horuco, dalo sa v pohode spat
takze ja urcite odporucam 😉

larmimi
19. sep 2011

@miska200 ved to...30 st. je akurat, viac by som s detmi nechcela...a aky je rozdiel medzi tymi oblastami, kazdy len do alanye... 🙂 a hoteli ok? ziadna spina? musim si to zistit a pojdeme tam, kde uz niekto bol 😉 aby nas nic nemile neprekvapilo..

miska200
19. sep 2011

@larmimi ja som bola vzdy absolutne spokojna, hotely je najlepsie si preverit cez referencie
my deticky este bohuzial nemame, takze z tejto stranky to neviem moc posudit, ale more v Turecku asi nie je nic moc pre deti - najma v Alanyi - tam byvaju aj dost vysoke vlny, a na niektorych castiach plaze su vo vode velke klzke kamene
Kemer - tam bolo prekrasne, more bolo pokojne, ale plaz nie je piesok, ale kamene... no uzasne cista voda a fakt krasna priroda
Asi take naj pre deti bolo v Colakli (cca 10km od Side) - tam bol cistucky piesok ako muka, ale tiez sa dost rychle zvazuje dno a je hlboka voda... tak asi by som odporucala vybrat dobry hotel s bazenmi, smykackami, atd aby sa aj deticky vycvachtali 🙂
My sme konkretne tento rok boli Olympians Spa hotel a boli sme viac ako spokojni (super strava, super ultra all inclusive, pekne priestory - nebolo co vytknut okrem nejakych nepodstatnych malickosti)
pre deti je udajne fajn Kamelya world - ako bolo spominane aj v tejto diskusii