Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sisa7553
11. jan 2014

@lauraa ahoj ano bol tam aj detský klub ale ja som malu nedla lebo mala len 1,5 roka ale boli tam detičky aj maša animatorka a boli úžasne. Rano dali deti okolo 9/10 hod neviem presne a stale niečo robili ked sme šli okolo tolko tam bolo smiechu a radosti. 😉

lauraa
12. jan 2014

@sisa7553 dakujem , prave taketo nieco hladam , my sme tiez minuly rok mali super animaterku, teda leteli sme do hotele ktory patri do siete sunshine kids a nemalo to chybu.... bohaty program, stale sa nieco dialo, doobeda bola s nami na plazi od 14 do 17 v klube , potom isla spolu s ostatnymi detmi na mini disco ... nasa uz mala 6 takze bez problemov, len nie v kazdom hoteli to takto funguje....asi naozaj vela zivisi od animaterov....

lauraa
12. jan 2014

@sisa7553 v ktorom hoteli ste boli , nejako mi to uslo?

sisa7553
12. jan 2014

Club belinda

susanka33
14. jan 2014

Žienky, Neboli ste niektoré minuly rok v Sherwood dreams rezort a v Limak Atlantis? Budem vdacna za každú info🙂)

17anit07
14. jan 2014

@susanka33 ahoj boli sme v sherwoode -belek plaz aj sluzby super trocha minus bola strava ale to len preto ze mozme porovnavat chodime kazdy rok inam a tam sa nam zdala najslabsia ale nehladovali sme 😀 len slaby vyber a hlavne pre deti

susanka33
14. jan 2014

@17anit07 dakujem🙂

enynka30
15. jan 2014

babule prosim vas, ako ste to riesili so stravou pre 10mesacne dieta v lietadle? je vlastne povolene brat si stravu prikrmy mlieko pre dieta do lietadla? dakujem velmi pekne a mliecko umele ste pre deticky zara´bali v turecku normalne balenou vodou ci ako ?

sweetjanka
15. jan 2014

Neboj nas pustili do lietadla aj s plnými velkymi fľašami,len si musis z kazdej odpit. Z jedlom tiež nebol ziadny problem..rodinam s malými detickami vychadzaju v ustrety.

erinka123
15. jan 2014

@enynka30 v pohode si zober čo chceš aj naviac pre istotu,len bud ti daju odjest a s vody sa musíš napiť..a v turecku ja som zarabala mlieko z balenej vody ktoru som pre istotu prevarila,ale moj mal 8 mesiacov.

enynka30
15. jan 2014

@sweetjanka
@erinka123 dakujem 😉

enynka30
15. jan 2014

ozaj a baby, mozno blba otazka, ale ked sme boli na dovci s 3 rocnym synom, tak jasne ze uz bol velky a normalne pekne sedel sam priputany v autobuse transfer z letiska do hotela, ale ako to je s tak malym babom 10 mesacnym a pod. ? to asi nemaju v tych transferoch autosedacky, drzime si dietatko na kolenach v autobuse? dakujem 😅

cinnamon111
15. jan 2014

@enynka30 ano, na kolenách

kosska3003
15. jan 2014

@enynka30 ano na kolenach mne aj maly v kociku spal v buse sedacky tam oni vobec neriesia nikde ☹ ☹ ☹ ☹ a to chodia ako riadne divoko po tych cestach

dara29
16. jan 2014

Ahojte. Poradte aké máte skúsenosti dovolenka Turacko, OKURCALAR, hotel AKIN PARADISE. Dakujem

tanitta
16. jan 2014

@susanka33 my sme boli v sherwoode dreams ubytovanie ak porovnam hotel patince tak patinciam dam o 1*viac ...ale cisto vsade.... ..... co sa tyka tobogany bazeny lunapark super(toto sme ocenili fakt).... stravu porovnat neviem oproti inym hotelom... ale my dospeli sme si vzdy nasli svoje .... a 5r syn aj tak extra nejedol takze ked zjedol spagety a pizzu som bola rada ..... 😝 ........... ak neico konkretnejsie pytaj sa.... do hotela sme prisli cca 8°° a cakali sme do tej 14°° ale dali nam hned naramky a mohli sme vyuzivat vsetko......... osobne odporucam .. ak pojdeme zase tak skusime nieco nove😉 pre porovnanie.....

susanka33
16. jan 2014

@tanitta Dakujem. Všade sú podobne referencie, najmenej dobre sú na tie izby. Viem, že maju aj pekne izby , len asi nie pre nás- Slovákov. Ale skusame vybaviť v cestovke deluxe izbu. Ked to nepojde tak budeme riešiť na mieste s nejakým tým "všimnym" v pase🙂)). Dakujem za názor.

tanitta
17. jan 2014

@susanka33 vsimne sme dali ale pani nam ho vratila 😕 a izbu sme dostali uplne otocenu do susedneho hotela 😖 nakoniec nam to ani nevadilo pretoze cely den tam bol chladok nevyhoda bola te zrovna tam boli od susedneho hotela umiesnene klimy take hlucnejsie 😠 ale dalo sa sak aj tak nebolo otvorene ten hluk to stlmilo pretoze bola klima ktora sa dala nastavit pretoze ani v noci by nemoho byt otvorene koli teplu....mna osobne tie izby neohromili ale postele boli pekne velke

susanka33
17. jan 2014

@tanitta no tak sa to budeme musieť snažiť vybaviť cez cestovku. Snáď sa bude dat priplatiť za výhľad na more, aby sme nepozerali susedovi do žalúdka 🙂)

nefertitka
19. jan 2014

@erinka123 tak ako?uz si nieco vybrala, ci az last minute?

martuska75
19. jan 2014

@siska25 Neviem či je tvoja otázka na Kumkoy Beach hotel ešte aktuálna ale tiež sme tam boli s 1,5 ročnou dcérkou a môžem povedať že sú tam celkom dobre vybavený. Dole kúpiš aj plienky ak treba, alebo blízko okolo hotela je viac lekární kde tiež dostať aj pampersky a tak. Dávajú dostatok balenej vody v rámci AI - takže som aj destké flašky a dudlíky umývala len v balenej vode. V jedálni je dietny bufet pre drobcov - varená zeleninka a masko (len vo vode/ pare varené), vajíčka, nutrilon ... Boli sme s malou aj tento rok. Teraz už pila aj normálne mlieko a boli tam super. V baroch si už automaticky podávala flašku a nalievali jej mliečko - aj na pláži 🙂 🙂 Ked sme si v plážovej reštike zabudli oblúbenú knižku na druhý deň nám ju čašník doniesol. Dokonca si malú pamatal z minulého roka plavčík a hned sa nám prihováral ako narástla. Ako na deti sú tam fantastický. Tiché izby sú s bočným výhľadom na more. Ked si dáte s priamym výhľadom tak to sú izby rovno nad tým bazénom s animáciami a oproti amfiteátru - výhľad super ale hluk do pol noci. Treba si pýtať tichu izbu snažili sa výjsť v ústrety. S drobcom nás po oba razy ubytovávali asap to išlo, takže aj ked sme prišli ráno o osmej tak sme len zjedli raňajky hned nám dali izbu. Viem že ti tu už písali o hotely tak ale kedže sme boli s deťmi tak ti to snád trošku pomôže, lebo prvý krát som brala zbytočne veľa vecí.

erinka123
19. jan 2014

@nefertitka mam vybrate hotely cez hydrotour a hechter a pockam na last minute snad jeden s nich bude mat dobre last minute ,ja nemam problem sa zbalit a na druhy den letiet len chcem ist az po 20.6. ...a ty ako?

siska25
19. jan 2014

@martuska75 Áno ešte je to aktuálna otázka a každá info je dobrá, takže ďakujem, keby ma ešte niečo napadlo, tak ťa ešte budem trošku otravovať.

nefertitka
20. jan 2014

@erinka123 tiez az last minute 🙄

medulienka2011
21. jan 2014

My sa chystáme s 2, 5 ročným synom niekam do Turecka, malý je dosť "akčný", potrebujeme hotel, kde bude pre takýchto čertíkov dobré "hravenisko", chápete, proste niečo, kde sa bude môcť poriadne vyšantiť...Poradíte???? Ďakujem

popova
21. jan 2014

@medulienka2011 Evren beach.,Iz flover, Alba qeen ,Alba rezort,Nashira rezort.

lauraa
22. jan 2014

@popova myslim ty si bola minuly rok v adalyi...odporucas? Bolo tam vela rusov?co novy Hotel ocean?

olise69
22. jan 2014

myslite, ze v termine od 3.6. je uz teple more?

flori
22. jan 2014

@olise69 my sme boli minuly rok od 15.juna a uplne v pohode bolo teple more,bolo uz dost horuco 30-34st.,ale zrejme zalezi aj od oblasti,do ktorej idete,my sme boli v Side-Colakli ....
no urcite boli viaceri aj skor,tak tiez poradia

popova
22. jan 2014

@lauraa V Adalyi bolo super,ale ako som už písala asi o tri strany do zadu,rušila nás živá hudba do rána do 2 hod, so susednej Adalie Ocean,ináč nemám čo vytknúť . Rusov bolo málo., ja som zaregistrovala cca.4-5 rodín . Za to samí Nemci aj večerný program na amfiteátri ,večer bol v nemčine ,Tak čo už.... Ale hotel ako taký čistota ,strava,izby,pláž, plážový bar,bazény,animácia,personál super. Všetci boli velmi milí,až na jednu recepčnú_možno nemá rada Slovákov .My sme boli 3 slovenské rodiny a 2 české . Ináč hotel nie je velký komplex a to je dobré, aspoň mne sa to páčilo Ahoj Vedlajšia Adalia Ocean vyzerala taktiež úžasne, ale posobila na nás luxusnejšie,hotely stoja hned blízko seba.