Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

anica
12. aug 2010

@dai ale ja sa nehadam 🙂 len som ti chcela napisat, ze aj v Turecku sa najdu kvalitne hotely. Aby si si nemyslela, ze v Turecku je to horsie....ja som si vsimla uz pri hladani vhodneho hotela, ze ceny 5* hotelov sa dost lisia. Nie je hotel ako hotel....Jedno je ale iste, ze pomer ceny a kvality vychadza jednoznacne v prospech Turecka.
Keby som chcela takyto standard v Dominikanskej republike, tak si teda riadne priplatim ☹ Od kedy mame deti, tak neletime dlhsie lety / mame ich priam besne 😀 /
Jedine, co mi vadilo na Turecku, boli Rusi...preto tento rok sme leteli radsej na Rodos 😉

l.e.n.u.s
12. aug 2010

na tých Rusov som veru "zvedavá". keď som bola v T. tak som ich nezažila, ale v recenziách som čítala a od známych počula len samé negatíva a nadávky 😒

gabika7706
13. aug 2010

my sme boli v Justiniano Park Conti a tam teda bolo 98% Rusov, resp. rusky hovoriacich turistov. Boli v pohode, akurat pri jedle sa spravaju ako kobylky, naberu si na tanier jedlo ako pre piatich, malo co z toho zjedia a uz idu pre dalsie - ine jedlo, kostky a kusy melona porozhadzovane po stoloch, za nimi sustavne upratovali a menili obrusy. Ale inak boli v pohode, ziaden krik a pod.

dai
13. aug 2010

anika,
pozerala som ten tvoj hotel - izby su tam urcite krajsie ako v kumkoy beach... na druhej strane zvysok hotelu za kumkoy beach dost zaostava ( plaz, priestory, moznosti... aspon podla fotiek co som videla 😔 )

inak jedna vec - vsetci nemci, anglicania a pod. povazuju za rusov aj nas 🙂 takze by som na nich moc nenadavala...

inak toto nam spominala zastupkyna z hydrotouru, ze v niektorych hoteloch su s rusmi problemy - hlavne kvoli pitie a jedeniu - presne to co popisuje gabika... k tomu mozem len povedat ze v kumkoy beach to bolo take striedave - ked sme tam prisli, tak tam boli sami nemci, asi po 5-tich dnoch prisiel hydrotour so svojimi 3-mi autobusmi turistov... to som mala pocit ze je tam sami slovak 🙂 a ked sme odchadzali tak sa to nejak zacalo plnit rusmi - len rustinu som pocula... 😎

binki
13. aug 2010
tilly
15. aug 2010

bol niekto v ali bey manavgat?

l.e.n.u.s
16. aug 2010

@tilly
skús si prečítať recenzie 😉
http://recenzie-hotelov.lastminute.sk/Turecko/M...
http://turecko.orbion.cz/hotely/club-ali-bey-si...

kočky chcem sa vás ešte spýtať... prišli mi pokyny k letu a z TUR odlietame až o 22:00h. a odubytovanie z izby je o 12:00h. je možné si priplatiť, aby sme zostali na hotely do odletu? nerobia s tým problémy? konkrétne ideme do Eftalia Resort v Konakli...

sakura77
16. aug 2010

@l.e.n.u.s vacsinou sa vsade da doplatit....urcite aj tam

tilly
16. aug 2010

@l.e.n.u.s recenzie viem, len som chcela vediiet, ci niekto nebol s dietatom a konkretne... recenzie su take vseobecnejsie...
vacsinou sa vsade dali doplatit izby... tie odlety su strasne na prd. preto zvazujem turecko...

tilly
16. aug 2010

CENY SU ZA 7 NOCI / ODLET 5.9/ – 699 + MALY 299 + POPLATKY

4 X 699

1 X 299

5 X 150 LETISKOVE POPLATKY

1 X 50 LETISKOVE ADAMKO

6 X 11,20 POISTENIE

3962,20 TOTAL

sa mi to zda aj dost za 7 dni za turecko... sice 4 dospeli... ale aj tak

l.e.n.u.s
16. aug 2010

@sakura77
tak to som rada 🙂

@tilly
zdá sa mi to byť moc 😒 a chcete ísť len to Ali Bey?

danulik
16. aug 2010

@tilly - skus pozriet aj na airstop.sk (nemecke a rakuske CK) - lepsie ceny a hned vidis kedy je odlet 😉

petuska123
16. aug 2010

@l.e.n.u.s aj my sme boli v meste konakli....... 😀

l.e.n.u.s
16. aug 2010

@petuska123
ako sa vám páčilo? čo zaujímavé sa tam dá vidieť???

petuska123
17. aug 2010

hm nechcem ta strasit ale nic sa nam nepacilo..more spinave skalnate ...o nicom sme si povedali ze nikdy viac turecko

l.e.n.u.s
17. aug 2010

@petuska123
to ma mrzí, že ste boli nespokojný s TUR 😒 . ja som tam bola len raz, ale tá krajina ma neskutočne vzala za srdce, veľmi sa mi tam páči, tak snáď aj tie skaly pri vstupe do mora prežijem, CK nás o tom informovala, takže nie som prekvapená.

danulik
17. aug 2010

@petuska123 - nabuduce si treba vybrat lepsie letovisko 😉

binki
17. aug 2010

našla jsem hezké video na YouTube o Turecku -

https://www.youtube.com/watch?v=FZfHztWVR68
gabika7706
17. aug 2010

@petuska123 suhlasim s @danulik, mozno ste len nemali stastie na letovisko. Turecko je super, my sme boli t.r. prvy krat a ked sa podari, chystame sa aj buduci rok 🙂

miminkoo
18. aug 2010

Ahojte
bol niekto z vas v hot. Mukarnas? MY tam ideme v piatok, tak ci nema niekto osobnu skusenost...

l.e.n.u.s
18. aug 2010

@miminkoo
osobnú skúsenosť nemám, ale kamoška sa odtiaľ vrátila cca pred mesiacom so slovami najlepšia dovolenka, obrovské obžerstvo a pocit ako v raji 😀 😉 😉 bola naozaj nadšená!

miminkoo
18. aug 2010

@l.e.n.u.s Dakujem 🙂 aj v cestovke nam ho chvalili, ze klienti su vzdy spokojni, len ja som sa este nestretla s nikym, kto by tam bol. Dakujem 🙂

dai
18. aug 2010

petuska,
ja sa sice uz do turecka tiez tak skoro nechystam ale u mna je to skor cestovatelsky duch a snaha vidiet co najviac krasnych miest na zemi 🙂

ja som tu kritizovala izby na nasom hoteli a za tym si stojim aj dalej, ale co sa tyka mora - mali sme nadhernu piesocnu plaz, pozvolny vstup do mora, teplucka voda - malej sa strasne pacilo... mne sa akurat pri prilive zdalo to more spinave a bolo take mrtve - ziadne alebo minimum rybiciek a ziadne rastlinky a tak na pozeranie... Bolo ale nenormalne slane, preto myslim ze nejaka kontaminacia nehrozi...ked porovnavam farbu a cistotu mora s karibikom tak sa nechyta... ale plaz tam bola jedna s najkrajsich ake som videla 😉

takze ty si mala pravdepodobne len smolu na letovisko - treba si pozriet obrazky pred odchodom a nejake referencie...

danulik
18. aug 2010

@dai - nam sa v kumkoy-i velmi pacilo.. jasne, izby mohli byt aj krajsie, ale celkovo hotel aj sluzby boli u nas zatial naj.. vtedy bol hotel otvoreny asi druhy rok, vsetko ciste, nove.. teraz sme boli v 5-rocnom hoteli a tam uz bolo vidiet trosku to opotrebovanie, ale aj tak sme boli velmi spokojni, zase to bol dobry vyber 😉

subica2
18. aug 2010

my odlietame v piatok o 5,00 hod. do Turecka, nepridá sa niekto? že by bola partia...

soni78
18. aug 2010

@subica2
a kam konkretne idete???? hned by som isla, aj baby mame tiez 2🙂 s 5 rocnym rozdielom... ale uz sme boli🙂 skodaaa, inak tiez pochadzam z TO🙂 tak peknu dovcu.... 😎

martina2001
18. aug 2010

Turecko je krásna krajina, už pár rokov ho poznáme, ale po minuloročnom šoku sme si tento rok dali pauzu. My sme dosť náročný na ubytovanie, chceme výhľad na more a máme tiež podmienku že chceme byť v centre letoviska a v meste preto tak hľadáme hotely a minulý rok šok 5* hotel bol humus, predtým sme videli len 4* a jeden rok 3* to bolo super strava, ubytovanie aj personál. Ten minulý rok izba ok ale ten zvyšok otras, keď vám dieťa povie že tu viac nechce isť lebo animátor je debil a jedlo pod psa. Hotel bol Sultan Sipahi a my chodievame len do Alanye užasna Kleopatrina pláž. Budúci rok už nechceme ísť cez cestovku slovenskú ale rakúsku a do hotela Alaaddin Beach, sice neponúka AI to v Turecku ani nepotrebujete ale boli sme ho pozrieť a oplatí sa je to tam pekné a čo sme sa pýtali rakušanov chválili si ho veľmi. A rovno nám bolo povedané, že keď cestujeme s rakušakmi alebo nemcami je úplne iný prístup personálu aj ochota ako keď cestujeme s našou ck a je to pravda už overená.

subica2
18. aug 2010

@martina2001 my ešte skúsenosť nemáme, ideme do Turecka prvý krát. Ideme do Side - Selge beach 5* - ultra all inclusive. Čítala som rôzne recenzie, aj dobré aj zlé. Tak neviem, na čo sa máme pripraviť, ale veď nejako bude...Hlavne aby vyšlo počasie...

martina2001
18. aug 2010

my sme sa za tie roky nestretli aby bolo zlé počasie a idete viacmenej uprostred tureckej sezóny, ale Side nepoznáme my sme verný Alanyi