Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gabrielkabj
11. jún 2011

@trpezliva tak že si jej to nerozplietla? Či ako jej to drží? Uff tak neviem i by vysedela ale možno áno 😉 A tie farebné korálky nemajú chybu to ste dostali k účesu?

gabrielkabj
11. jún 2011

mám doma už inštrukcie k pobytu a sú tam aj ceny fak. zájazdov... mám to sem hodiť?

trpezliva
11. jún 2011

@gabrielkabj nie, ze vraj mesiac to vydrzi! ona by si to ani nenechala dat dole 😝 . hej, tie koralky boli "natavene' na vlasky.
z vyletov sme absolvovali len tych delfinov, ostatne bolo s detmi casovo narocne.

dadka28
11. jún 2011

@gabrielkabj ano ideme..

slaviq81
11. jún 2011

@dadka28 ano, tak ako pise trpezliva, viza plati kazda osoba, aj ked je dieta zapisane v pase 😉

gabrielkabj
11. jún 2011

tak je tam vraj trocha veterno a veľké vlny ale vraj sa to tam mení tak žiaden stres... 😀 tak možno dáme zapliesť je to pekné
😉

dadka28
11. jún 2011

@slaviq81 to vazne?aj dnes v cestovke ked sme boli pre pokyny atd tak tiez vraveli ze len za pasy sa plati,cize ked 2pasy-2víza/ci mas zapisane 1dieta alebo 3/,zevraj vtedy platis ak dieta ma zvlast pas...podla poctu kusov pasov..

dadka28
11. jún 2011

@gabrielkabj dííík

lalus
11. jún 2011

@dadka28 tak vam zle povedali...plati sa za osoby určite. Ja mam maleho v pase, t.j. platim 2x viza a mala by som dostať do svojho pasu 2 nalepky za nas dvoch.

gabika7706
11. jún 2011

@dadka28 urcite sa plati za osobu, ci uz ma vlastny pas, alebo je dieta zapisane v pase

soni78
11. jún 2011

presne tak, my sme boli min. rok a malu ma muz v pase, starsia ma svoj pas, a platili sme viza za kazdeho, cize 4x, bez ohladu na to ci ma pas al. nie...aj male babo plati... leti niekto s detmi 2.7.????

jankastubka
12. jún 2011

Dakujem za info o pocasi, dufa, ze aj my budeme mat nad 30 stupnov.

dasa123
12. jún 2011

Ahojte, my sme sa vcera vratili z Turecka, boli sme v Side 11 dni, bolo krasne, teplota od 28 do 33 stupnov, niekedy trocha viac fukalo. Keby ste mali nejake otazky, kludne napiste 😎

maria11
12. jún 2011

Ahojte, tie viza sa platia v eurach, alebo dolaroch? Nam v cestovke povedali, ze na viza je lepsie vymenit dolare... Dakujem za odpoved.

dadka28
12. jún 2011

@maria11 u nas je to tak ze bude platis 15eur alebo 20dolarov...beru aj aj

dadka28
12. jún 2011

@dasa123 a ako sa darilo Matejkovi?vsetko bolo oukej...my letime dnes z Ke ale od Side myslim ze nejakych 15km-Okurcalar/tak priblizne sa to pise/....ti vyslo super pocasie...ja pozeram ze cim sme blizsie k terminu,tym horsie pocasie hlasia,pozeram ze uz dazd hlasia skoro 4dni,šľak ma trafi.. ☹ ☹ ☹

murynka
12. jún 2011

ahojky 10.6 jsme se vrátily z turecka 🙂 byli jsme v kemeru a krása!!!!!
http://murynka.rajce.idnes.cz/Turecko-Kemer_31....
tady odkaz na hodně fotek 😀

byli jsme s 19měs holčičkou tam jsme letěly v 17hod a super maůá to zvládla krásně usnula až v půl 1 ráno jejich času,nazpátek jsme letěly v 5 ráno takže jí padla hlava při startu a při příletu jsme jí budily 😀 fakt děti to zvládají senzačně!!!!!

hotel úžasný 5 hvězda jídlo mraky,.malá jedla vše jejich bez problému 🙂 moře krásnééé měly jsme oblázky čistě teplota 24 st
přiletěly jsme v úterý.střea čtvrtek azuro teploty lehce ke 30 v pátek po O mraky a ochladilo se tak výlet do města,sobota po O mračky ale bylo teplo polojasno,v neděli po |O bouřka ale za hodinu azuro 🙂 v pondělí úterý středa azuro a už tedy pekelné vedro nedalo se to 36 st 😝 😀 ve čtvrtek po O zase mraky bouřka až do večera,sprchlo vždy tak na minutku

když jsme odlétaly měly tam jejich předpověd a nic moc tedy hodně deště atd ale není to jako u nás prší chvilku a pak je hezky a ono to někdy ty mraky už jsou lepší jak to vedro 😉

gabrielkabj
12. jún 2011

@murynka fotky sú nááááááááádherné úplne si ma potešila, že vaša malá to zvládla tak dúfam že aj tie naše kočky to zvládnu. Teším sa už na Turecko veľmi TURECKOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 😀 😀 😀

ttmm
12. jún 2011

@gabika7706 trosku sa obavam, ci tam v polke jula uz nebude prilis horuco...porovnavam to s egyptom, kam sme chodili este kym sme nemali maleho. Ale teraz to kvoli hygiene a lekarskej starostlivosti nebudeme riskovat...Turecko sa mi zda byt v tomto ohlade na vyssej urovni. Alebo???

jeny
13. jún 2011

@dadka28 Ahoj, my sme boli v holiday garden asi 3 hotely od holiday parku ale zial mali sme tam velmi studene more kvoli tomu ze presne pri holiday parku sa vlievala do mora dost mohutna horska rieka a poriadne ochladila vodu v mori, ludia z hodiday praku sa chodili kupat az za tu rieku na druhu stranu a tam bola voda zazracne tepla, no pre nas to uz bolo daleko tak sme sa len tak clapkali a v tej ladovej vode, mala tam vosla len po kolena hrala sa len na kraji mora. Posledne 2 dni tam boli obrovske vlny deti vobec nepustali ani k okraju mora, prve 2 rady lehatok boli uplne odpratane, teda take vlny ako tam som v zivote este nevidela 🙂 bolo to krasne ale aj nebezpecne, mam z toho pamiatku cely odrety laket a prisli sme aj o okuliare aj ja aj manzel ☹ Pocasie je inak super, obcas bolo pod mrakom co sme velmi uvitali ale neprsalo vobec a teploty nad 30 stupnov

jeny
13. jún 2011

Boli sme aj delfinariu, tiez som od toho cakala viac ked to porovnam s delfinariou na Malorke tak toto bolo dost slabe, ale mala sa vytesila. Program trval necelu hodinu, bolo vystupenie tulenou a delfinou, vstupne bolo 18eur na osobu a dieta do 3 rokov zadarmo. Po programe sa dalo fotit s delfinmi ale neviem kolko to stalo, moc sa mi to nepacilo, delfina ste sa nemohli ani dotknut. Hned vedla delfinaria bol SEAWORLD tam su aj zraloky no vstupne tam bolo 50eur takze sme tam nesli. Isli sme z tam z nasho holela normalne miestnou dopravou asi 15minu cesty za 5,40 eur 3 osoby. Je to otvorene kazdy den od 10-15tej, prvy program zacina o 10,30

gabika7706
13. jún 2011

@ttmm v Egypte som nebola, takze to neviem porovnat, ale v Turecku sme ziaden problem s hygienou nemali /ani mimo rezortu/ a zdravotnu starostlivost sme nastastie nepotrebovali. V polovici jula by som ja osobne uz do Turecka nesla, my sme boli posledne dva junove tyzdne a bolo horuuuco...

@dadka28 prajem stastny let a prijemnu dovolenku, my sme boli minuly rok v tej oblasti, v mori sme sa kupali len prve 3 dni ... boli vysoke vlny 😒 Vraj to je tam v tej oblasti bezne.

sasa30
13. jún 2011

ahojte baby,
chcela by som ist s malou do turecka, v auguste bude mat 5 rockov. som s nou sama, pojde s nami moja mamina. viete mi poradit konkretny hotel a miesto? v ponuke turecka sa neviem zorientovat. chcem hlavne piesocnatu plaz, pozvolny vstup do mora a dobry hotel. dakujem za vsetky tipy 🙂

zuziq
14. jún 2011

@sasa30 piesocnate plaze su napr. v stredisku Incekum... my tam vo stvrtok odlietame konkretne do hotela Alaiye resort and spa. Ideme cez slovenske Tui ale rakusku cestovku Gulet a co pozeram, tak nas zajazd este aj v last minute slovenske cestovky predavaju o cca 250 eur drahsie, ako sme ho kupili mi cez rakusku.. 😕

ivkapon
14. jún 2011

@sasa30 Asteria Sorgun Resort v Side

ivkapon
14. jún 2011

ahojte, bol prosím Vás už niekto v Side hotel Turan Prince Residence?

murynka
14. jún 2011

@gabrielkabj díky moc 🙂
@ttmm tepleji tam bude mi měli už nějaké dny 36 st 😝 a určitě je to evropštějsí kulturnější jak Egypt!!!!!! 😉 😉 jsou tam i jiná mentalita neotravují atd 🙂

dasa123
14. jún 2011

@dadka28, kym som stihla odpisat, tak vy uz ste asi odleteli, my ked sme pozerali pred odletom predpovede pocasia, tiez tam malo byt zamracene a prehanky, ale pocasie bolo nakoniec krasne, neprsalo vobec, akurat sem tam fukalo. Maly zvladol dovolenku uplne super, a tentokrat aj let bol v podohe 🙂 tak daj potom vediet ako ste sa mali Vy a ake bolo pocko, dufam, ze tiez slnecne 😎

zuziq
14. jún 2011

az teraz som si vsimla tu brutalnu tvrdku, samozrejme malo byt kupili my 😨 😀

ivett1
14. jún 2011

@zuziq ahoj, my sme boli minulý rok v Alanyi v hoteli Incekum Beach Resort...mozno budete niekde blizko?...alebo je to uz v Side? ...(tam je najviac piesocnych plazi.. 😉 )