Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

januska191
14. apr 2015

@jankako
@silviaaa21 aj my ideme v lete do Kamelye, konkrétne 2 - 9.7. a tiež do Fulye 🙂
máme let tiež 11.45 z Viedne, tak to sme už leteli minulý rok a bolo to úplne super..
Kočky, už aby to bolo 😎

jankako
14. apr 2015

@januska191 my ideme zrejme do tej staršej časti,Vilage..ja som totižto netušila že sa to delí aj na nejaké časti.🙂 nevadí 🙂 a lepšie ceny sú cez AT cestovku,že?

januska191
14. apr 2015

@jankako delí sa to na tri časti, 2x hotel a tieto vilky, ale čo som ja čítala recenzie, tieto vilky sú asi naj. Rozdiel v cene medzi cestovkami bol 600 eur, akože to je naozaj dosť a ešte aj tie lety boli nočné z BA..

januska191
14. apr 2015

@jankako teraz letíme 3x do Turecka a 1x sme išli zo SK cestovkou. Ten nočný let nebol taký hrozný, deti to zvládli úplne super, akurát, že dva ďalšie dni sme mali úplne rozhádzané, každý zaspal iný čas, aj cez deň, čiže sme strávili skoro 4 hodiny cez deň len na izbe

jankako
14. apr 2015

@januska191 áno. Aj u nás dosť vysoký rozdiel v cene bol.Ja som sa veľmi obavala toho nocneho letu.tiež by som bola rozbita, hlavu by mi išlo dodriapat a na grc by mi bolo ako sa poznam.pre mňa vôbec nevyhovujuce.

nefertitka
14. apr 2015

@januska191
@jankako baby vidite a my sme si naschval nocny zobrali🙂 rano priletime, trosku sa prespime a sup na obed a na plaz a mame o den viac;) v podstate.
Aj ked je pravda, ze clovek je strasne rozbity, ale po skusenosti, ze sme si uz par krat z denneho letu museli absolvovat nocny, lebo mal take velke meskanie je to uz asi jedno. Cize ak sa posunie let, tak len na den;) teda dufam

jankako
14. apr 2015

@nefertitka viem. Aj to je pravda.budem dúfať že let nepresunu.

januska191
14. apr 2015

@nefertitka to je zase pravda, že máš celý deň pre seba.. ja som sa vtedy bála, že nás tak skoro ráno neubytujú, lebo keď sme boli sami dvaja na dovolenke, tak nás nechceli ráno ubytovať, že nemajú voľnú izbu ale vtedy ako sme prišli ráno o 7 na hotel, hneď nás ubytovali, našťastie..

silviaaa21
14. apr 2015

@januska191 Tak možno sa stretneme aj keď nám sa už dovolenka vtedy bude skoro končiť. Ja neviem, sedela som nad tým dosť dlho, ale ceny cez AT/DE cestovky boli vyššie ako od nás. Nás to vyšlo 2300 € na 11 dní 2 dospelý a 1 dieťa nad 2 roky. Takú cenu som nenašla cez nich nižšiu a čo ma zaskočilo, tak oni Kamelyu uvádzajú ako 4* A lepšiu izbu si snáď vybavím na mieste, myslím že ak im dám na recepcii 50€ ,tak mi dajú to najlepšie. Ak nebudem mať let po 18-tej tak budem spokojná a nejako snáď prežijeme aj nočný, aspoň budeme mať celý deň pred sebou🙂

nefertitka
14. apr 2015

@januska191 no ved to dufam aj ja, ze nas hned ubytuju, ideme celkom skoro, 23.maja, tak snad este nebudu mat tak preplnene, ze by nas nemali hned rano kam supnut 😕

januska191
14. apr 2015

@silviaaa21 jasné, veď ja nechcem tvrdiť, že naše cestovky sú horšie alebo drahšie, len v porovnaní nás to vyšlo lepšie. Nám išlo hlavne o rodinnú izbu a tam to robil veľký rozdiel, keby sme zobrali normálnu izbu s prístelkami asi by to vyšlo tak isto, neviem, ale nechcem tvrdiť, že rakúske sú lepšie. Nám vyhovovala ich ponuka, tak sme to zobrali. Za 50 eu na recepcii by Ti mali dať kráľovskú izbu, ja zvyknem dávať len 20 🙂

januska191
14. apr 2015

@nefertitka no to vás určite ubytujú koncom mája.. my sme šli vtedy 1.6 a úplne v pohode.. tak už to máš za pár 😎 , nezabudni potom napísať ako bolo 🙂

nefertitka
14. apr 2015

@januska191 jasne🙂 napisem

jankako
14. apr 2015

@silviaaa21 v Rakusku majú iny štandard. Aj ja keď som v zmluve videla 4 * a allinkl. hneď som volala do cestovky že ako je to mozne. U nás je Kamelya tusim 6* a ultra all inkl.

giugia
14. apr 2015

@jankako ......v kamelya je 5* hotel len Selin......hotel Fulya a vilky su 4*.....

erikajanik
15. apr 2015

Ahojte zienky, mate niektora skusenost s pani z AZtravel ? Je prihlasena na koniku, ked som sa pridala do skupiny dovolenkarov, napisala mi a ponukla vyhodnu cenu na dovolenku. Vybrala nam dobre aj cena ok, len ci ste uz niektora isli cez jej cestovku, dakujem 😉

danarka
15. apr 2015

@erikajanik aj mňa oslovila cez MK, vybrali sme si jej ponuku aj zaplatili. Ideme cez Kartágo overovala som si to aj v ich cestovke, lebo som jej tiež najprv neverila. Tak dúfam, že to dobre dopadne.

mici111
15. apr 2015

@erikajanik
@danarka aj mna oslovila, ale uprimne...po vsetkych krakoch malych a neznamych cestoviek som neriskovala..rozdiel ceny oproti Kartagu bol na cely zajazd asi10 eur..takze ja som zvolila istotu a ideme cez Kartago..

melipa
15. apr 2015

ako baby, asi treba rozlisovat, ci je to CESTOVKA - v zmysle ze priamo organizuje zajazdy a dovolenky, zazmluvnuje hotely v letoviskách, ma vlastnych delegatov, objednava chatery atd....alebo je to PROVIZNY PREDAJCA - t.j. predava dovolenky a zajazdy na zaklade zmluv s cestovkami...provizny predajca im preda dovolenku a na zaklade zmluvy mu cestovka, ktorej dovolenku preda, vyplati proviziu a z toho provizny predajca zije...ak mate nizsiu cenu za dovolenku od provízneho predajcu na dovolenku ako do samotnej cestovky, ktora dovolenku priamo zabezpecuje, zrejme si provizny predajca ukroji zo svojej provizie...provizny predajca, ak skrachuje, a vy mate vyplatenu dovolenku jeho prostredníctvom u cestovky, nema sa vas to ako dotknut....a opacne - ak skrachuje cestovka, a vy ste si kupili dovcu cez provízneho predajcu, tiez sa vas krach dotkne a provizny predajca vam nepomoze

erikajanik
15. apr 2015

Dakujem za info, pani je asi len sprostredkovatel, ale pozerala som hotel u viac. cestovkach a dala nam ozaj dobru cenu. Nie je to rozdiel 10 tok € ale 100 viek €, ma svoju stranku, tak dufam, ze bude vsetko ok. Letime z viedne cez at cestovku

erikajanik
15. apr 2015

Pani ma profil aj na fb, ma tam aj hodnotenia- pozit.

mici111
15. apr 2015

@erikajanik chcela si nazor,dala som nazor..kam idete?

erikajanik
15. apr 2015

@mici111 uplne v pohode, za nazor som vdacna 😉 ideme do kamelye 🙂

popova
16. apr 2015

Baby, naozaj nejdete žiadna do hotela SARAYA REGENCY REZORT V Side?

teress
19. apr 2015

ide niekdo do calimerra serra palace od 16.6 . ?

karinkaeich
19. apr 2015

@teress my rovnaký termín, ale hotel iný, budeme v centre alanye

silviatko
26. apr 2015

@barcabejby ahojky boli ste v tom planet & spa v turecku? 🙂

nefertitka
27. apr 2015

@karinkaeich tak ako, uz si sa s totoznila s tym ako idete?🙂 uz si si na tu myslienku zvykla?🙂

nam sa to uz blizi, uz len tri a pol tyzdna a letime;) uz zacinam odratavat, neviem sa dockat a nase dieta tiez o inom netoci 😅

karinkaeich
27. apr 2015

@nefertitka ale ano, ved co ine nam ostava, ked to je zrazu hotova vec. je mi jasne, ze bez vymeny nazorov to asi nebude. ale tak hadam to nejako zvladneme. ideme 8 dospeli (4 rodiny), pubertaci 18, 14 a 12 + nase deti 5 a 2,5r. tak si vies predstavit 😝 😝 😝 😀

nefertitka
27. apr 2015

@karinkaeich no viem 😀
vas tam ale bude, ved stvrtinu turnusu zaplnite len vy 😝 ...ale nie, srandujem 😉