Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nikinka1111
8. júl 2014

@monnaa Side, Adalya OceanDeluxe a vy?

monnaa
8. júl 2014

@nikinka1111 -side- nashira resort

nikinka1111
8. júl 2014

@monnaa tak si to užite, let nejako zvládnete 🙂. my musíme ešte čakať do 30.7. ale išla by som už...
šťastný let 🙂

monnaa
8. júl 2014

@nikinka1111 ďakujem pekne, aj vy si to užite, určite bude super 🙂))

luliu
8. júl 2014

@nikinka1111 Ahoj, letime 30.7 a odlet by mal byt 4:30, naspat ideme 9.8 a odlet z Turecka by mal byt 14:30

nikinka1111
8. júl 2014

@luliu ďakujem takže si mi to potvrdila 🙂 . vidíme sa v lietadle. do ktorého hotela idete?

luliu
8. júl 2014

@nikinka1111 Kumkoy 🙂

moonaa
8. júl 2014

@nikinka1111 my sme odlietali v stredu 18.júna, ked som sa dozvedela čas odletu, skoro som skolabovala☹ 4,30hod. Kedže nie sme z Ba, museli sme ísť o 0,45hod. z domu. Mladšieho synčeka som dala spať oblečeného už vo veciach, v ktorých cestoval, preložili sme ho spiaceho do auta, trošku sa rozobral, ale potom znova zaspal. V Ba na letisku sa však zobudil na dobro, ale vôbec nebol mrzutý, vozili sme sa spolu na eskalátoroch, pozorovali tetu upratovačku, ostatných ľudí na letisku...bolo tam veľa detičiek a ani jedno nespalo🙂 ubehlo nám to veľmi rýchlo, lebo stále sa niečo riešilo- batožina, WC, občerstvenie... atmosféra bola úplne super🙂 ked sme nastupovali do lietadla, už sa rozvidnievalo a malý fascinovane sledoval všetko, čo sa dialo na dráhe. V lietadle úplne super, hral sa s dvoma hračkami, čo som mu kúpila ešte doma a videl ich 1x, mali sme pripravené aj DVD, to sme ani nevytiahli🙂 zaspal mi až tesne pred pristávaním asi tak na pol hodinku. Ked to mám tak všetko zhodnotiť, na to ako som sa bála, kedže to bol náš prvý spoločný let, prebehlo všetko nad moje očakávania a odteraz sa už naozaj nebudem zbytočne dopredu stresovať🙂 detičky sú naozaj veľmi prispôsobivé🙂 ... domov sme išli v sobotu popoludní, takisto všetko bdelom stave a opäť nám zaspal až pri pristávaní 🙂 a odvtedy ako počuje hocikedy lietadlo, ide si hlavu vykrútiť ako ho hľadá na oblohe a vykrikuje "etadloooo" 🙂 som sa rozpísala, ale viem aká som bola ja pred letom rada, ked mi tu niekto niečo napísal🙂 tak šťastný let a krásnu dovolenku prajem 🙂 🙂 🙂

broskilinka
8. júl 2014

my sme sa vratili cez vikend domov... boli sme v Beleku hotel SIAM ELEGANCE... vsetko super, aktivity pre deti super, jedlo sa dalo len trochu preolejovane, bazeny ciste, len vstup do mora kamienky... to bol minus ale topanky do vody to vyriesili... prajem kazdej z vas krasnu dovolenku a stastny let 🙂

saska112
9. júl 2014

babky poradte dobry cisty hotel v turecku, hlavne plytky vstup do mora, nie daleko od letiska..dakujem 😉

nefertitka
9. júl 2014

@saska112 pozri si vsetky hotely v oblasti Evrenseki, tam je pozvolny plytky vstup do mora...hotely, ktore tam ja poznam su Primasol Hane Garden, tam sme boli teraz, je tam velmi cisto, az ma to prekvapilo...aj hotela co sa tyka, aj riadov v jedalni, denno denne tam upratovacky kmitali...potom je tam hotel Primasol Serra Garden, tam sme boli davnejsie, tiez fajn, dalej je tam novootvoreny hotel Orange Palace, bavili sme sa s ludmi z toho hotela, maximalna spokojnost, dalej je tam Verbena Beach hotel, Sea Shell resort, alebo Seher Beach...o tych ale uz neviem, ake je to dnu, ale vsetko je to pri tejto uzasnej plazi;)
alebo este Primasol Hane Family, ten je trosicku dalej od plaze, ale stretli sme tam Slovakov pri nakupoch a tiez ho velmi chvalili

saska112
9. júl 2014

@nefertitka dakujem omrknem to , my sme boli raz v turecku, v ali bay...ale vstup do mora bol dost hlboky...mne to teda je jedno ale decka...

nefertitka
9. júl 2014

@saska112 prosim;)

nikinka1111
9. júl 2014

@moonaa vďaka, vlani sme náročky riešili denný let, nemôžem povedať že to bolo zle, len malý bol až príliž akčný - potreboval skákať na sedačke a kedže ešte nemal svoju, ocino musel stáť v uličke 🙂. teraz by mohol byť kludnešjí 🙂

denklo
9. júl 2014

Dievčence, pokiaľ ste sa viezli dolmušami, dá sa v nich platiť aj eurami 😉?

popova
9. júl 2014

@denklo Ano, platili sme eurami,a aj všade inde v obchodoch

monstos
9. júl 2014

Babenky, neviete ci je nejaka skupinka o dovolenke v turecku? Ak nie, co keby sme ju zalozili? Hlavne tie, ktore tam boli viackrat a maju dobry prehlad. Vo fore sa spatne dost tazko hlada, takze skupina by bola fajn 🙂

dada200
9. júl 2014

@monstos suhlasim,je tubtoho vela a tazko sa to spatne hlada.
Skupina by mohla byt nieco ako: TURECKO- recenzie
Pisali by sa iba hotely,spokojnost/nespokojnost,ubytovanie,strava, plaz,sluzby,cestovka ,cena ...atd.
Nemuseli by sme sa stale pytat na to iste.

monstos
9. júl 2014

@dada200 tak ju zalozim a pridam ta ako moderatora. Mozem?

dada200
9. júl 2014

@monstos super zaloz,ja sa potesim, nemusim aspon stale hladat kto kde bol a ci sa mu tam pacilo.Niekedy aj nieco pri tolkych prispevkoch prehliadnem.

teress
9. júl 2014

@dada200
@monstos baby super napad mi sme sa z jednej vratili a uz hladam na dalsi rok..tak recenzie by bodli🙂

monstos
9. júl 2014

https://www.modrykonik.sk/group/6680/?post_id=6...
Skupinka vytvorena, vsetci ste vitani(e) 🙂

gresa
9. júl 2014

@denklo my sme platili eurami 🙂

ja1980
10. júl 2014

@saska112 hotel Lonicera World 😉

ja1980
10. júl 2014

Ahojte, my sme sa vrátili v utorok z Turecka, hotel Lonicera World, vrelo doporučujem, boli sme strašne spokojní so všetkým 🙂 len ho treba zajednávať hneď ako vyjdú ponuky, lebo už potom nie je šanca. My sme objednávali v decembri 😉

lea132
10. júl 2014

Ahojte, my sme sa včera vrátili z Royal Alhambra palace, hotel ako z rozprávky, jedlo super, animacie pre deti úžasné, pláž tiež fajn, ak este niekedy Turecko, tak zase sem..Jedinú nevýhodu to malo, že sme dva dni boli s malou v nemocnici, lebo vracala☹ A nebyť nášho delegáta, tak nás tam asi držia doteraz:@

saska112
10. júl 2014

@ja1980 vyzera dobre, aj cena..len pisu 100km od letiska :-/

erinka123
10. júl 2014

@lea132 ten hotel je krasny bola som kusok od neho. Chudatko aj jej zistili preco vracala?a na kolko dni ste boli?

lea132
10. júl 2014

@erinka123 uzavreli to ako anginu
Boli sme na týždeň

ja1980
10. júl 2014

@saska112 nie je to žiadna tragédia, do Side je 60 km 😉