Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

erinka123
17. máj 2013

@nefertitka cez čo pozeraš počasie? vraj najlepšia stranka na počasie je www.foreca.com
http://www.foreca.cz/Turkey/Side

erinka123
17. máj 2013

@nefertitka http://www.weather.com/weather/tenday/Manavgat+...
ešte som našla toto...ono priamo pri mori je vždy ine počasie ako pišu napr .oni udavaju z antaye alebo až z alanye

sonson
17. máj 2013

@kvietocek7 my sme leteli spolocnostou Sun Expres

gretkab
17. máj 2013

@zsuzsuka V Kamelyi budes urcite spokojna - pozri par stran dozadu, pridavala som tam aj mapku arealu s oznacenim, ktore izby su fajn 😉.

sakura77
17. máj 2013

@zsuzsuka moji su nepijaci mlieka obaja😀 ale tak bol tam v hlavnej restike detsky bufet s detskymi jedlami a tam bolo mlieko v takych krcahoch alebo jak by som to nazvala a aj ku kave a tak bolo vzdy mlieko,horuce aj studene,tak to by myslim nemal byt problem..myslik ze to tam bolo stale,lebo sak ku kave hocikedy cez den... 😉 stravy sa vobec nemusis bat,ozaj sa dalo vybrat,moja mala vtedy 22 mesiacov a nic som z domu nebrala,bolo vsetkeho...

kvietocek7
17. máj 2013

@tin007 @sonson dakujem vam za info. No to su tie Turkish airlines.Ono ceny za letenky su nesmierne palky. A leteli ste z Ba ci z Viedne? do Antalia ci?
Ak by som zvolila dovolenku v Turecku tak urcite chcem pre deti Delfiny.To je fakt zazitok 🙂

zsuzsuka
17. máj 2013

@ gretkab, @sakura77 dakujem velmi pekne za odpovede....tak uz len rozhodnut nad terminom a mozme sa balit... 😀

flori
17. máj 2013

@erinka123
@strihalka
ideme cez Kartago, maju uverejnene lety dost skoro,pytala som sa v cestovke a vraj nejake casove posuny letov nemame cakat 😒

strihalka
17. máj 2013

@flori tak ja doufam, ze koncem pristiho tydne uz aj my budem vedet....letime 2.6.

zebricka23
18. máj 2013

tak aj ja som uz nasla nase odlety cez kartago.....a to letime az koncom jula....som zvedava,kolkokrat to zmenia.....
letime 17,40 tam a naspat 22.00 ......mohlo to byt aj lepsie 🙂

nefertitka
18. máj 2013

@erinka123 tuto to pozeram http://pocasie.sme.sk/krajina/turecko/side/15-dni
idem pozriet aj na tie stranky od teba;)

nefertitka
18. máj 2013

@erinka123 no vidis a cez tuto stranku http://www.weather.com/weather/tenday/Manavgat+...
je predpoved uplne ina

erinka123
18. máj 2013

@nefertitka tuto druhu čo som ti dala maju niektore cestovky,ja vätšinou pozeram len cez nu 😉 neboj budete mat pekne 😎

nefertitka
19. máj 2013

beriete si na dovolenku aj nieco proti pripadnej mykoze?a co?

haslerka27
19. máj 2013

@nefertitka ja zvyknem brat canesten ....ja pri mori nemavam mykozu,skor ked sa vratim na toto uzasne slovensko

haslerka27
19. máj 2013

@erinka123 my ideme 21.6 do turecka.tiez dufam ze budeme mat teplucko.

haslerka27
19. máj 2013

@vikinka2012
@stelinau baby a kocik ako riesite?my mame chiccoo multiway,mala ma 2,5roka a tiez berieme ten kocik.vraj neni problem.kedy ho odvzdame?

katkafazulka
19. máj 2013

Caute
My letime 5teho, tesim sa a dufam, ze bude pekne pocasie 😕
No a do turecka letime 1x, nikdy ma tato krajina nelakala, ale teda ked je to raj pre deti, ideme skusit 😀 precitala som par stran a nikde som sa nedocitala, baby beriete aj take nieco ze stan-tienidlo proti slnku na plaz? Neviem ci ho nabalit, ved cez obed pojdeme spinkat na izbu tak ci tak..

katkvy
19. máj 2013

@katkafazulka ahoj, my letíme 4.6. O tom stanu jsem taky uvažovala, ale nakonec ho zavrhla. Nevěřím, že bych tam malého udržela jedinou minutu. Ale záleží na tom, jak velké máš dítě.

katkafazulka
19. máj 2013

@katkvy ma 20mes. No ved to, este 10 min posedi a pohra sa, ale viac nie 😀 asi ho teda neberiem ani ja.

zuuzka
19. máj 2013

Ahojte dievcata🙂 Rada by som sa opytala, tie ktore uz mate skusenosti s Tureckom....daju sa tam kupit hipp-ky. Nas maly bude mat 15 mesiacov, nebojim sa hotelovej stravy, len on nam cez obed spi a keby prespal obed, aby som mu mala co dat a potom tiez,on este papa maso mixovane, este ma malo zubkov tak ho neuzuje a ani nie je ktovie aky jedak. Tak ma zaujima, ci sa v hoteloch da napriklad maso pre deti mixovat, alebo ci ponukaju pre deti mixovane veci? No a tie hipp-ky, maju ich aj v Turecku? Dakujem 🙂

tin007
19. máj 2013

@zuuzka neviem, ci v Turecku predavaju konkretne hipp, ale my sme malemu (ked mal necely rok a pol) kupovali ich znacku, ktora patri pod nestle normalne v ich potravinach, vysli ako u nas a bol celkom slusny vyber (hlavne mali ovocne). co sa tyka stravy; teraz v hoteli, kde sme boli, tak mali vzdy extra dietny bufet, kde boli napr. mrkva, brokolica, zemiaky, karfiol, hrasok ci ruzickovy kel, ryba alebo kura, zemiaky a ryza, varene iba vo vode a to si brali ludia pre male deti, resp. ti, ktori dietovali

zuuzka
19. máj 2013

@tin007 Dakujem za info 🙂 A bolo rozoznat, ze ide o Nestle? Trochu sa bojim ich domacich znaciek. No viem, ze aj v nasom hoteli ( Ela quality resort ) by mali byt jedla pre deti, len mi ide trosku aj o to mixovanie a tiez, aby sme mali alternativu, keby mu nechutilo. Tak snad to zvladneme 😉 Ideme totiz na dva tyzdne a to by bolo vela keby bol bez maska.

tin007
19. máj 2013

@zuuzka vzadu na etikete mali logo nestele a zlozenie po anglicky

kosska3003
19. máj 2013

@zuuzka ja beriem stravu z domu radsej som si nakupila v DMku na kazdy den jeden masovozeleninovy prikrm aj ovocny a mam vybavene 😀 😀

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 No ved aj ja by som, len ta vaha na 14 dni 😒

kosska3003
19. máj 2013

@zuuzka no vsak mate 2 krat 20 kil nie batozinu ci ja berem jednoznacne odtialto take na ktore je nauceny a mu chutia lebo ako niektore tie zeleninove je iny grc hlavne hamanek 😝 😝 😝

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 no to je pravda, minuly rok sme boli na cypre a tam mali v pohode hipp-ky, tak som dufala, ze aj v turecku budu. Ale asi to spravim tak, ze vezmem zelenino masove a ovocie si myslim, ze zvladneme aj tam cerstve. No len my mame stale aj tak nadvahu ☹ A asi beriem aj ohrievacku a konvicu, aj ked konvica asi bude.no joj uz sa to blizi tak chaosim 🙂

kosska3003
19. máj 2013

no aj ja beriem kanvicu mam cestovnu a dufam ze nadvaha nebude letime 31veho ako mame 40 kg radsej vezmem menej veci a tam kupim handry su tam za facku

lucula73
19. máj 2013

@kosska3003 ahojky prosím ťa ako sa ráta tá batožina?my ideme prvý krát....dvaja dospelí a dve deti 3 a 10 rokov.....
ďakujem 🙂