Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

rybka31
4. sep 2012

@libka1 A v Kamelyi nie je bazen pre male deticky, uplne male napr. tak 1,5 rocne?

tanika
4. sep 2012

Baby 28.8. sme sa vrátili z Evren Beach v Turecku oblasť Side..... ozaj sme boli maximálne spokojný služby ozaj na vysokej úrovni, strava maximálna spokojnosť, izby... krásne veľké mali sme rodinnú a ozaj krása... bazény čistučkavé, more aj pláž ozaj odporúčam jedné troška mínus slabé animácie čo sa týka animačného tímu hootela to tam hovorili všetci.... aninamčný tam sa veľmi nepretrhol........... ale o deti Klubu markíza Lenka patrí jej veľká vďaka, aj Lenka 2 obe sa veľmi stažili deťom spraviť každý deń program, a mi sme si mohli v klude vychutnať kávu ale nákupy.... mi sa do Evrenu určite vrátime....kludný super hotel kde sa Vám malé dieťa isto nestratí.....čo sa nedá povedať o Kumkoy inak veľký komplex....aj tam sme boli pozrieť ale všetkoo má svoje plusy a mínuusy..... pá Táňa

libka1
4. sep 2012

@rybka31 to netusim, ale viem ze v celom komplexe je detskych bazenov viac, ale ake su to neviem...

zuzla2
4. sep 2012

@libka1 sme v Side Star resort

macik45
4. sep 2012

Ahojte. Aj my by sme chceli íst do Turecka, najviac by nám pasoval odlet 7.9.Ako sa ti zuzla2 pozdáva Side Star resort?
Lebo my nad ním uvažujeme.

harmi
4. sep 2012

Ahojte

Tak rano 5.25 letime zo schwechatu do Ali Bey Club Manavgat. Po navrate napisem dojmy. Inak, ked spominate plaz , ved v ali bey je dobra plaz, nie? Pieskova+kamienky. . Pri vstupe trocha kamienky. Ani boty do vody vraj netreba.

libka1
4. sep 2012

@zuzla2 ten mi bol sympaticky...
inac co sa nas tyka mala som rezervovany alba resort, odlet v sobotu, cena fantasticka (12 dni 1800 EUR), recenzie ma ten hotel vynikajuce, prave mi volal muz ze mu nepodpisalia dovolenku 😖 takze tolko k tomu, uz som tam volala ze to rusim... uz ani nemam chut pozerat dalsie moznosti 😔 zas nieco najdem a ten jeho sikmooky sef nam to prekazi 😠

mimkaa10
4. sep 2012

@harmi ahoj, my sme sa vrátili min. stredu v noci z Ali bey. Všetko bolo OK, ak ťa niečo zaujíma, napíš 🙂

mimkaa10
4. sep 2012

@harmi pri vstupe do mora až tak trochu tých kamienkov nebolo. Aby som to dala na správnu mieru - boli to kamene veľké a bolo ich dosť veľa, piesok pri vstupe do mora bol iba v časti ali bey park, aj to len vtedy, ked nebolo príliš prudké more (čo bolo skoro stále). Kamene v časti ali bey club boli dosť nepríjemné. Toto mi vadilo trochu.

libka1
4. sep 2012

@mimkaa10 to presne pisali ludia v recenziach o tych kamenoch, a tusim este o izbach ze su starsie, inac tam chvalili uplne vsetko 😉

mima300
4. sep 2012

@mimkaa10 a mali ste aj vlny ? A co izby, ake su ?

linlu1
4. sep 2012

ahojky holky,tak my jsme byli loni v Turecku a tak hrozný zážitek bych nikomu nepřála...naše malá (tehdy měla 2 roky) hned druhý den dostala jejich bakterii a skončili jsme asi po 3 dnech na kapačkách v turecké nemocnici...nejhorší naše dovolená. Hotel Olympians hotels sport and spaa oblast Alanya....tomu se vyhněte!!!!

harmi
4. sep 2012

@mimkaa10 tak treba boty do vodY? v tomto momente ani neviem co sa mam pytat 😵 aquapark funguje cely den? iba na veceru treba u panov dlhe nohavice ci mozu byt aj trojstvrtove?

harmi
4. sep 2012

@mimkaa10 ak to bolo s vodou? ste si pytali alebo vam davali na izbu flase? a minibar by mal byt v cene cely zajazd mysli, ze? cim ste platili ked ste niekam isli? dolare, eura? davali ste baksis upratovacovi? viem ze je to na kazdom ale my sme vzdy davali v egypte.

harmi
4. sep 2012

@mimkaa10 je tam nieco na co si treba davat pozor alebo nieco co za nieco stoji /myslim vylet alebo tak.../ ideme cez rakusakov a nemecky moc nevieme tak sa toho od delegatky vela nedozvieme.

bibi1711
4. sep 2012

Kocky, 8.9 odlietame rano do Side.nejdete niekto? O 4 rano...
baby, mam brat aj dlhe rukavy, svetre a mikiny? ci ani nie?Dakujem

harmi
4. sep 2012

@bibi1711 kam idete, do kt. hotela? myslim ze netraba este dlhe rukavy. my ideme rano 5.25. z viedne

bibi1711
4. sep 2012

@harmi , idete do silence beach resort. no, o 4 rano nam to leti, uz vidim tu paradu: od 2 rana na letisku s dvoma detmi...uff.tak asi zabalim po jednom, dvoch kusoch s dlhym na osobu pre sitotu a staci...aj tak po veceroch nebudeme von kvoli spiacim drobcom...

harmi
4. sep 2012

my ideme o 2-hej rano z domu s malym 5-rocnym. ale uz sme zvyknuti, vzdy tak letime. aspon drobec spi v lietadle. vzdy mu balim do lietadla jeho oblubenu perinku 🙂

mimkaa10
4. sep 2012

@mima300 áno, vlny boli skoro stále. ked som si lahla na breh na brucho, tak keď prišla vlna, vždy ma to otočilo celú do strany, také boli vlny silné. Pár krát teda šplechli pri sedení na brehu aj do tváre. Pre mňa to bolo príliš búrlivé.
Izby - mali sme štandardnú rodinnú izbu. Mala asi 40m2. Zariadenie trochu staršie, ale to vôbec nevadí, lebo bolo fakt čistučko, uteráky každý den menené, raz som ale musela ísť na recepciu zhánať mydlo na ruky, lebo upratovačka nevymenila - hoci musela vidieť, že je prázdne.

mimkaa10
4. sep 2012

@harmi určite treba topánky, bez nich to je katastrofa. Ja som nemala, ale syn mal, bez nich by do vody určite nechcel. Akvapark je super, ale pri mori je to príjemnejšie, lebo tam viac fúka a nie je tak teplo. Otvorený je od )9.00 (od 10.30 sa púšťajú tobogány) do 17.45. Fakt dobrý akvapark.
Nohavice môžu byť aj krátke, môj muž chodil v kraťasoch a tričku, nebol problém. Iba keď raz nemal tričko a chceli sme ísť do plážovej reštaurácie, tak ho nepustili.

mimkaa10
4. sep 2012

@harmi vodu máš k dispozícii 2ks denne v minibare a potom hocikedy v baroch, volá sa sirma, je zabalená 0.5l. Upratovačke sme nechávali každý druhý deň 1€. Platili sme eurami - mimo alibey v nákupnom centre Lyrapark a na bazáre.

mimkaa10
4. sep 2012

@harmi odporučila by som ísť lehátka k bazénu obsadiť hneď ráno, lebo potom býva problém. Na pláži je lehátok vždy dosť. Pri detskom bazéne v časti ali bey club je mima club, detský klub a tam je aj firáčik, čiže animácie môžete využiť v češtine.
Užite si super dovolenku, výtky nemám k ničomu, boli sme tam max. spokojní. Výlety sme neabsolvovali.

harmi
4. sep 2012

@mimkaa10 velmi pekne dakujem za info 😵

mima300
4. sep 2012

@mimkaa10 prosim ta a na izbe je aj kanvica ? Letime v piatok na 12 dni, uz sa tesim 🙂

rybka31
4. sep 2012

@zuzla2 Na ten som tiez pozerala, lebo sa nachadza skoro v meste Side tusim.Daj potom vediet, ako ste boli spokojni, atd Budeme sa tesit na informacie. 🙂 Uzite si krasnu dovolenku.

harmi
4. sep 2012

@mima300 vy idete do ali bey club manavgat??

rybka31
4. sep 2012

@billam Budem rada, ked das vediet, co a ako.

rybka31
4. sep 2012

Dievcata, posielam link na recenzie hotela side star resort http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297968.... Mozete si urobit vlastny nazor.

mima300
5. sep 2012

@harmi ano ideme tam 🙂 Cez Firo tour. Mali akciu dieta za 99 tak sme to hned vyuzili. Ideme aj s mojimi rodicmi, prvy krat budu letiet tak dufam ze to zvladnu 😀