Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

vanduska3
7. jún 2011

@fabula ďakujem aspoň trochu som sa upokojila.dnes mi ochorela malá tak dúfam,že nám to vynahradí aspoň to počasie.mám 5 dní na bleskové kurírovanie

blondo
7. jún 2011

Ahojte, nejde niektora z vas 5.8 do Club Ali Bey?

gabrielkabj
7. jún 2011

@jankastubka a kde letíte vy? Asi som to prehliadla nebodaj do Alanye a do hotela Eftalia resort alebo do iného? A máš aj detváky? bolo by dobre keby boli nejaké deti aby sa tie moje mali s kým pohrať, hoci až taký ve%lký problém to neni pohrajú sa aj medzi sebou. Asi letíte z Bratislavy však? Tak si môžme napísať cez IP a dojednáme najaké karé........ 😉
Baby a dík za radu ohľadne kočiara
vraj sa líši cena fakult... výletov cez slovenskú cestovku je to omnoho drahšie vraj sa oplatí kúpiť si vylet priamo na mieste......

gabrielkabj
7. jún 2011

Práve teraz letí do turecka moja segra s rodinou tak podám správu ake počko a tak

sybilka
7. jún 2011

@jankastubka .ahojky..my sme boli min.rok v alánii a bola to najlepšia prímorská dovolenka v mojom živote -služby výborné ,ochota personálu a vobec -pomer kvalita -cena SUPER,ale píšem ti koli tomu výletu do delfinária ...nás stál okolo 100ečok a bolo to uuuplne na prd.cistá komercia -O ničom .Bola som v loro parku na kan.ostrovoch a to bolo niečo NADHERNE neporovnatelné a ešte aj lacnejšie .Takže ked ti možem poradit investujte radšej do iného výletu 🙂Príjemnu dovolenku prajem 🙂

gabrielkabj
7. jún 2011

@sybilka mi letíme do alanye 16.6 aká bola pláž čistá a piesočnatá nebol problém s betonovými platmy v mori? Ak máš nejaké foto tak šup šup a daj ho tu 😉 Oplatí sa tam kupovať oblečko je dosť kvalitné? 😀

gabrielkabj
7. jún 2011
https://www.youtube.com/watch?v=2IQN8o_LZA0


náš hotelík.......... 😵 😵 😵

ivkapon
8. jún 2011

@ivka246 ja konkrétne som nebola v Lyre, ale moja známa áno a pochvaľovala si to.

sakura77
8. jún 2011

@blondo my ideme buducu nedelu uz... 🙂 😉 teda ak sa nieco nestane dovtedy ze ano

jankastubka
8. jún 2011

@gabrielkabj ano ideme do toho eftalia resortu. Deti nemame ideme len s manzelom na svadobnu cestu 🙂
A ano letime z Bratislavy.

jankastubka
8. jún 2011

@sybilka a 100 EUR to stalo na osobu? Vraj je tam ale viacero delfinarii, v ktorom ste boli.

gabrielkabj
8. jún 2011

super mi berieme aj mojich rodičov tak pobavia a mi môžme večer posedieť. Hod nejaké foto ak chceš nech viem ako vyzeráš aby som ťa spoznala. 😉 😎

lucikan
8. jún 2011

ahojte, tak my sme sa dnes vratili, boli sme v Amara beach resort, je to v Colakli a isli sme s rakuskym TUIom. Bolo super, neda sa vytknut nic. Pocasie super, nemali tam nikde na ociach teplomer, tak sme nevedeli kolko je stupnov, ja som tipovala do 30, ale vraj tam bolo aj 34 ako nam povedal jeden animator. Tym ze ale stale pofukovalo a my sme boli furt v tieni, tak nam to ani tak neprislo.
Story z letiska: mame kocik z ktoreho sa strasne laho odopnu predne kolieska, v podstate staci aby sa o nieco zlahka pritlacil na tom spravnom mieste a sup koliesko je vonku. No jak sme davali kocik do batozinoveho priestoru pri nastupe do lietadla, tak sme zabudli odpojit kolieska ako sme mali v plane a jasne ze ked sme si nasli kocik na batozinovom pruhu, bol bez tych kolies. No nervy. Tak sme bezali v Antalyi na Lost and founds, nikto tam nebol, ale taky iny pan z vedlajsej kancelarie im brnkol a po nejakych 20 minutach doficali. Boli zlati, zacali hladat kolieska (vytelefonovali si to z tymi z lietadla) a najskor nasli jedno, a ze sorry, ale druhe proste nikde nieje. Tak sme isli spisovat akoze nejaku spravu o incidente. A jak sme ju pisali, volali ti z lietadla, ze nasli aj druhe 😀 Tak super stastie v nestasti sme mali, lebo veru bez kocika by nam tam bolo tazko, dobre sme ho tam vyuzili. Asi hodku sme tym celym hladanim stratili, ale to nakoniec nevadilo, hlavne ze sa nasli.

A ozaj este jedna rada - super som na oboch letiskach vyuzila manducu, paradne bolo, ze som natajnasa mohla aj maleho kojit kym v nej bol a to bolo veru super. Bo pri odlete z viedne sme nieco cez hodinu cakali na check-in a ja som si tam v tej sore pekne maleho nacucla a on to cele fajne zvladol. Takisto pri odlete - pomedzi nakupy v duty free zone som maleho kojila ako chcel, len plienku som si cez rameno prehodila. Tak odporucam mamickam co cestuju s takymi mrnusmi ako my, nejaky nosic. 🙂

gabrielkabj
8. jún 2011

teraz tak rozmýšľam či tam budú aj mušle aby sa deti zabavili 😀 😀 😀

binki
8. jún 2011

jajka78: my si zařizujeme sami vše, letenky, pojištění, ubytování i třeba pronájem auta...zdá se nám to výhodnější...a jak jsem psala Lykia je paráda...dala jsem recenzi na tripadvisor...

ttmm
8. jún 2011

Bol niekto z vas na dovolenke v turecku v juli s 5mesacnym babom?

gabika7706
8. jún 2011

@ttmm moj syn mal 6,5 mes, ked sme boli, ale boli okolo nas aj ovela mensie babetka 🙂

maria11
8. jún 2011

Ahojte, my ideme o tyzden do Beleku - Bel Conti. Mate s tymto hotelom nejake skusenosti? Mala bude mat koncom augusta 3 roky. Minuly rok sme let prezili len vdaka kojeniu, teraz som fakt zvedava, ci dudlik bude postacujuci. Aj nas all inclusive vyber jedla ignorovala prve tri dni - len ma cuckala. Ako je to s jedlom v Turecku? Dohodli sa s nim Vase deti? Dakujem za info.

ivkapon
9. jún 2011

@gabrielkabj v Turecku som bola 2x, ale po mušliach ani chýru ani slychu 🙂

lara75
9. jún 2011

ahojte, plánujeme dovču do Turecka s 1,5 ročnou dcérkou, zatiaľ sa nám páči hotel Evren beach, bol tam niekto v posledných rokoch, aké máte skúsenosti, možno tu niekto písal, len nemám čas všetko prečítať vedľa malej.......díky moooooc
....a ešte brali ste si plienky do zásoby, alebo tam kúpili, plus ma zaujíma dojčenská voda, čisa dá kúpiť niečo podobné a to prevariť, alebo si aj to treba vziať ☹

gretkab
9. jún 2011

@lara75 Vsetko vies kupit na mieste.
@gabrielkabj Ja mam doma misku tureckych musliciek, ale su nepomerne mensie a je ich omnoho menej, ako napr. v Taliansku.

gabrielkabj
9. jún 2011

@gretkab snáď niečo nájdeme ak nie tak neva lopaty vedierko a polievačka to istia. Myslím, že si zamením eurá za T lýry. Ako to robíte vy? A ešte zásuvky sú tam klasika 220 W ako u nás? Asi dávam debilné otázky, ale v španielsku myslím boli najake iné. 😨

lalus
9. jún 2011

joj baby, to s tymi peniazmi zaujima aj mna...ideme o dva tyzdne, pokyny z cestovky este neprisli...treba menit, ci vyzijeme s eurami? ako je to tam s cenami nejakych drobnosti co by sme chceli na pamiatku (strava AI takze to nepotrebujeme, planujeme akurat delfinarium - neviete kolko je vstupne?)...

harper
9. jún 2011

@lalus pokyny obvykle chodia tyzden pred odchodom. neviem ci zozenies na slovensku tur. menu. ale na mieste byvaju zmenarne, v hoteloch sa da menit. doporucujem menit peniaze postupne aby nezostalo vela penazi pred odchodom domov. na bazaroch sa da obvykle platit eurami alebo dolarmi.

martina2001
9. jún 2011

@lalus My chodievame do Turecka dovolenkovať pravidelne a ešte inú menu ako euro a dolár sme nepoužili

harper
9. jún 2011

@gabrielkabj nie su to debilne otazky, treba sa pripravit. skus cez google vyhladat elektricke zasuvky vo svete. je taka stranka, kde su vyobrazene takmer vsetky zasuvky a v ktorych krajinach su. peniaze men az na mieste, nie na letisku tam bude kurz horsi.

martina2001
9. jún 2011

@ttmm naposledy s nami leteli s 4*mesačným mimčom

martina2001
9. jún 2011

@harper tam platíš všade dolárom a eurom, ja som sa ani v obchode nestretla s inou menou

martina2001
9. jún 2011

@gabrielkabj my čo sme boli v hoteloch tak normálne zastrčky ako u nás boli

martina2001
9. jún 2011

@sybilka
@jankastubka tiež máme túto skúsenosť s delfinária, reklama brutálna ale realita nič moc,a kupovali sme to tam cez ich kanceláriu a boli sme partia tak so zľavou nás to stálo 25euro dospelý a dieťa 15, ak nájdem foto pošlem