Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

strihalka
17. jún 2013

@nivi
@haslerka27 je povolene tusim jeden liter, maximalne v 150ml uzaviratelenych baleni.....

haslerka27
17. jún 2013

@nivi to je ta nemecka cestovka,letecka spol.letecka spolocnost neviem aka je.na voucheri sa k tomu neviem dopatart vsetko po nemecky😉

nivi
17. jún 2013

@haslerka27 no nemecke vatsinou lietaju bud s NIki, Austrian (lauda) alebo sunexpress. prip air berlin. ale to je v podstate jedno :D

@strihalka to ano ale myslela som kontretne detickovske pitie. ci to spada do toho? lebo som si vsimla, ze mavaju normalne detske flasticky alebo pol litrovky a presli s tym po ochutnavke. Ja uz nemam mimco, tak mi kupujeme jednu vodu na letisku a da sa potom aj v lietadle zakupit. inak nam vzdy daju obcerstvenie a tam je 2dc vody na osobu.

strihalka
17. jún 2013

@nivi no my meli tu pulitrovku ted toho kupika vodu ocjucenou a bolo to pre nas,lebo mala mela svoji detskou lahev, ale tim ze to bolo detska flasa, tak sme to prepasovali ako pitivo pre nu....

hori
17. jún 2013

tak babenky, my dnes posledna moznost ist vecer do side, tak drzte palce nech nam to vyjde, mensia mala este dnes trocha teplotu, dufam, ze ss z toho vyspi teraz poobede... na zajtra mame objednanu vecer restiku a v stredu hajde domov!
pocity z dovolenky mam zmiesane, doteraz som bola zvyknuta na apartmany v CRO alebo v TAL... takze all inclusive je urcite plusom ale ta rezortova zviazanost by mi s vacsimi detmi uz asi vadila...

nivi
17. jún 2013

@hori vsak sa nemusis viazat, Turecko je krasne v tom, ze si mozes vybrat 🙂 hoc aj apartman s vlastnou vyrivkou a sukromnym bazenom, alebo mensi hotel alebo velky resort. mozes byt v meste, mimo mesta, v horach 🙂

nivi
17. jún 2013

@hori tak si to este uzite a nech sa mala skoro uzdravy 🙂

strihalka
17. jún 2013

Pro ty ktere mate zamluvenou na pokoj detskou postylku....muzem rici ze jsme bola v soku, ked jsme na pokoj dostaly to, co jsme dostaly.....ale nakonec v pohode, zadny uraz se nam v ni nestal a mala v ni spala ako v bavlnke...tak se nebojte, ked toto dostanete na izbu 🙂

hori
17. jún 2013

@nivi ano, uplne najkrajsi bol poznavaci zajazd po turecku pred 7 rokmi, ked este neboli deti... 😉

hori
17. jún 2013

@strihalka 😀 😀 😀 to je dobreeeee... ta postielka... to je cestovna? 😉 my sme dostali cestovnu... skoro ako u nas len rozmery ma trochu divne 80x100... a dali nam do nej aj penovy matrac navyse, co som teda milo prekvapena... inac len 2 plachty, z toho jednu poskladanu pod hlavu... z domu som si zobrala taku lahsiu dečku na prikrytie, povodne ze na prespatie na letisku...
a este sme poziciavali aj nocnik... to som sa nahodou bola spytat na recepcii s malou nadejou a uplne v pohode sa dalo, su tu na deti pripraveni... 😉

miska1981
17. jún 2013

baby niekto tu daval foto ake lieky treba zobrat pre dieta, neviete kde by som to nasla, nech nehladam v 200 stranach?

@strihalka poprosim ta moze mat aj dieta batozinu do 20kg, asi ano kedze letenku aj poplatky jej platim ako nam, ze?
a nevies aka velka moze byt prirucna batozina? co je dobre zobrat do lietadla pre dieta? aj nejaku deku treba?
a moze mat aj mm prirucnu ci mozeme mat len jednu?

strihalka
17. jún 2013

@miska1981 na osobu jedna batozina...ale ci aj dite muze mat taku istu ako vy bych si radeji zavolala na letiste...btw...my meli jendu batozinu,priruncik kufr, 10kg a plus etse asi dlasi 2tasky🙂akoze pre malou veci...ale zase dite ma aj kocik...tak to je tak asi mozno misto prirucne batoziny

miska1981
17. jún 2013

@strihalka pozerala som si to a moze. su tam komare? treba brat nejaky repelent, alebo nieco do zastrcky?

strihalka
17. jún 2013

@miska1981 my meli hotel primo u takeho umeleho rybnika, ci nadrze a aj male rybnicky ako dekarace u hotleu a komari tam boli velmi zridka, jestli jsme videla tak 5za celych 15dni......tak ne, dle meho nejsou ani v tech podminkach ve kterych by se jim zilo nejelpe🙂

miska1981
17. jún 2013

@strihalka super, lebo vedia riadne zneprijemnovat zivot 🙂
a co si vyuzila z liekov pre malu?

strihalka
17. jún 2013

@miska1981 zadne leky sme nepotrebovali, aj npriek tomu ze jsme mea sebou cleou lekarnicku, tak jsme ji iba jedenkrat podala panadol proti bolesti...rostou nam 4stolciky najendou....tak iba to a gel na zubky, inak zadne medikamenty neboli potreba🙂 tuk tuk tuk...

haslerka27
17. jún 2013

@strihalka ja beriem dost liekov preventivne,ale dufam ze nevyuzijeme ziadne

luciana157
17. jún 2013

@miska1981 ja beriem pre malinku hylak kvapky,enterol,nurofen situp,paralen sirup,ditustat,nasivin kvapky,lepky na ranky a sprej proti komarom pre deti.pre nás paralen,ibalgin,endiex.a dúfam ze absolútne nic nevyuzijeme.

luciana157
17. jún 2013

Inak v meste a v hoteloch su lekarne takze keby niečo nie je problém tam kúpiť.

nefertitka
17. jún 2013

@strihalka vitajte doma🙂 vas hotel bol tusim kusok od naseho🙂

jarmillka
17. jún 2013

@haslerka27 noo..tak to vieš..všade je to podla toho akú destinaciu a hotel si vyberieš.. 😒 ja len že pláže sú tam ako stvorene pre deti...v turecku sa tam s detmi íst velmi nedalo ☹

zebricka23
17. jún 2013

@miska1981 no mozte mat batozinu vsetci traja...nad 2 roky ma dieta narok na batozinu, vo vacsine cestoviek,zalezi hlavne od leteckej....ale je zvacsa 15kg na hlavu...cize u vas 45kg.....ale jeden kufor moze mat max.32 kg.....a takisto kazdy z vas moze mat 5kg prirucnej batoziny....+ dieta moze mat este aj kocik.....
my zvacsa do prirucnej...len pre deti pitie...nejake,keksy,piskoty,chrumky....nejaka ta knizka....omalovanky,pastelky....
a muz berie vzdy ruksak...v nom fotak, kamera....a ja len kabelku 🙂

zebricka23
17. jún 2013

@strihalka vitajte doma 🙂 ta postielka je super.....my sme dostali vzdy klasicku cestovnu postielku, este aj ten zadok bol odopinatelny....a vzdy tam bol matrac a este aj detsky vankusik a paplonik 🙂

@jarmillka to more v turecku je take vselijake.....ono su zvacsa velke vlny.....ale staci ist trosku do hlbsej vody...a uz je to ok,lebo pri brehu to vzdy natriasa.....
Kemer, je kamenisty....ja som ten vas hotel tiez pozerala...a odradili ma recenzie na plaz.....ono ale voda je tam zase priezracnejsia ako v side,belek...lebo piesok vodu zamuti

17anit07
17. jún 2013

@majush ano

zofik
17. jún 2013

tak aktuálně jsem se vrátila z Ali Bey Manavgat
ubytování je podle mě katastrofa...zájezd za 60 tisíc a staré ošumtělé vilky, vše je hrozně slyšet , absolutně to neodpovídá 5 hvězdám...smrděly nám na pokoji odpady...vše opotřebené....škvíra u dveří že by tam strčil člověk ruku....postele též nic moc...no prostě bída...takže kdo se na to cejtí a má na to připlattě se pokoje Superior , jinak budete neuvěřitelně zklamání...opravdu...
jinak strava v pořádku, aquapark je moc hezký, ale též by atrakce trochu potřebovali natřít očistit atd, moře v pořádku- pláž teda kamínková, ale jinak ok, první den moře smrdělo , ale to se zřejmě nedá ovlivnit....
nádherné animační představení - muzikála pro děti Lví král, Mořská víla, Kráska a zvíře....

říkám vše moc pěkné, ale ubytování opravdu katastrofa, nevím proč neinvestují do rekonstrukce...

harmi
17. jún 2013

@zofik tak to som prekvapena z tvojho popisu lebo my sme boli minuly rok, izby sme mali obycajne a boli perfektne. pocut bolo susedov normalne ako v kazdom inom hoteli. postele super, cistota super.....vilky sa nam velmi pacili.

aquapark nadherne obrasteny pavinicom nie ako inde ze je vidiet cela konstrukcia toboganov...

a plaz je pieskova, len pri vstupe je zmiesana s kamienkami a ani boty do vody netreba. fakt 100 ludi a 100chuti. hned by som sla naspat.

zofik
17. jún 2013

@harmi no vilky rozhodně neodpovídají 5 hvězdám...bohužel nám to tam smrdělo jak na veřejných záchodkách...po výměně pokoje už to bylo ok....loni jsme byli za ty samé peníze v Kamelyi SElin a to ubytování se vůbec nedá srovnat....

jinak uklízečka nám sbalila zužovadlo a Češi nám málem ukradli sandále Keen mého syna, naštěstí si jich manžel všimnul a tvrdili nám že jsou jejich ☹
jinak strava a animace luxus...
v Aquaparku meli i casti ucpané trysky....hodně to tam prošťuchovali....

nivi
18. jún 2013

tak ja neviem ale asi mam stastie na kludne more :D a to som v Turecku uz bola na mnohych miestach. akurat v tom Kemeri to bolo take trosku divoke a to som aj spominala, ze mieje pre deti.
A v Side sme vlny mali asi tak 3dni takeze velke a to v Side travim vela casu. Tak ale moze byt, ze ste natrafili zrovna na take divoke plaze.

harmi
18. jún 2013

@zofik tak to ste mali smolu s tym ubytovanim, my sme boli velmi spokojni a to chodime tiez len do 5hv. bar nam nonstop doplnali, krasne upratane stale a najlepsia strava. inde sme taku stravu uzasnu nikdy nemali.
aqupark nemal chybu a more tak isto. a co som ali bey odporucila ludom vsetci boli uplne spokojni 🙂 my sme boli v septembri.

erinka123
18. jún 2013

@jujka7 ahoj bola som tu aj v roku 2011,vtedy velka spokojnost,teraz sklamana...pre deti ako je moj syn ziadne jedlo,iba vecer co je malo....animacie o nicom,plaz a more a izba super.,pre nas jedlo da sa,ale boli aj lepsie,uz sem nepojdem,kvoli malemu.,kupujem mu ovocne hippky a nieco spapka z restiky a ostatne mam nutrilon.