Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

erinka123
30. máj 2013

@zuzanka7834 ano do belly 😉 dufam ze vecere nebudu chladne,vobec netusim ake oblecko a kolko toho mam zbalit malemu.

erinka123
30. máj 2013

@nivi super 36st. bude super ja milujem teplo,dufam ze aj vecer bude fajn ;)

jolie13
30. máj 2013

@nivi presne tak..clovek sa u nich nemusi obavat,ze Ta oklamu...🙂

nivi
30. máj 2013

@erinka123 kedy idete uz nemam prehlad. teraz vecer je cca 22 - 24 co je fajn, mozno tensi svetrik

nivi
30. máj 2013

@erinka123 ale ja som bola koncom oktobra zaciatok novembra 2012 a v pohode som do 10tej bola v kratkom rukave, na teplomeri v Side bolo 20, miestami 19. ozaj taklima je ina. ale malej som dala svetrik. i ked ona sa ofucala ze je teplo este. urcite odporucam zabalit sveter aj koli letu

erinka123
30. máj 2013

@nivi ideme 14.6....to bude super tych 20 st,malemu beriem aj svetrik .

erinka123
30. máj 2013

@jolie13 ja mam rada cestovky a vzdy som bola spokojna s hydrotour,satur,hechter.

nivi
30. máj 2013

@erinka123 hechter tiez spokojnost ale bola som s nimi v Bulharsku :D
@erinka123 tomu ver ze tych 20 je v poho. lepsie ao sauna okolo 3O v sezone tym myslim jul august zaciatok septembra. a v polovi juna uz bude aj vecer okolo 25

erinka123
30. máj 2013

@nivi bola som v turecku aj v juli aj koniec augusta a skoro som sa zblaznila,45 v chladku...bolo to pred dvomi rokmi,vtedy boli horucavy aj u nas.

nivi
30. máj 2013

@erinka123 asi tak 🙂 ale ja teplo mozem mne nevadi ani tych 45 v chladku. fakt vypek v high sezone. aj minuly rok bolo brutus teplo to v tieni nam teplomer praskal. aj teraz to vyzera na pekne peklicko :D

katinka71
30. máj 2013

@zuzanka7834 my sme vratili vcera z dovolenky dalo sa kupat uz aj v mori ,nasmu prekazali vlny ked neboli silne tak sa clapotal v mori a v bazenoch hodiny trcal by vo vode

nivi
30. máj 2013

@katinka71 a kde ste boli?

sarusa
30. máj 2013

@zuzanka7834 Já jsem se koupala,ale já mám ráda studené moře..jinak do Beleku jsme z letiště jeli asi 20-30minut

katinka71
30. máj 2013

@nivi v Beleku vo Vera Mare cesta trvala presne 45 minut od letiska a to sme boli iba my cestujuci v aute cize priamo ku hotelu aj spät

nivi
30. máj 2013

@katinka71 Belek je pekny ale trosku nuda nie? skor pre golfistov, ale resorty a plaze super. vela ludi si chvali Belek. ja som v Seriku zvazovala domcek (ako kupu) lebo maju priaznive ceny a blizko je Antalya. som rada ze sa pacilo.

katinka71
30. máj 2013

@nivi presne tak meste sme boli iba chvilu pozriet lekaren aby som dokupila plienky a hned naspät a potom sme uz cely tyzden nevysli z arealu hotela nas Marco je strasne zivy tak sme mali co robit ho ustrazit,nastastie sme chodili do miniklubu uz o 10 h do 11 h a j poobede od 15 do 17 a vecer ninidisca 20.30 21.30 a medzitym kupanie sa raz v mori potom v bazenoch,spal od 12.30 do 14.30 a vecer iba polozil hlavu na vankus a uz spal do rana,aj jedlo mu strasne chutilo hlavne baranina na vsetky sposoby co doma nevarime,naozaj bol vyber od vymyslu sveta

nivi
30. máj 2013

@katinka71 super joj ich jedlo je mnam. jasne chapem, minidicko je pre diti lakadlo, moja mala je zavisla na tom a to uz ma 8. inak 1 krat ju zazila ako rocna aj daca a bola sranda. deti zmori to pocasie. ked bude vatsie daju sa aj ine veci robit s detickami. no ako hovorim Belek je skor o rezortoch a golfe

katinka71
30. máj 2013

@nivi ja som bola teraz 1x v turecku ,mm chodil 4x do roka do turecka s byvalou manzelkou ako bezdetny tak ma to zmapovane a bol mojim vyberom spokojny ,bolo tam cisto a dobra atmosfera

jolie13
31. máj 2013

@nivi este som sa chcela opytat ako je to v Turecku s pitnou vodou..hlavne kvoli malemu,aby nieco nechytil..🙂

stelinau
31. máj 2013

@nivi ahoj, ja by som sa chcela opýtať na hotel Eftalia Aqua Resort - nepoznáš ho náhodou, aký je? 🙂 Ideme 18. augusta - a kam v okolí nám odporučaš sa pozrieť? dakujem

nivi
31. máj 2013

@jolie13
Voda je v pohode ale pije sa balena voda, kupis vsade a v hoteloch maju take tie velke flase. ale nemusite sa bat umyvat si zuby. aj ovocie, zeleninu v nej v pohode mozes oplachut. ale ak chcete pouzivajte radsej balenu.

nebudem sa tu rozpisovat o vode v Turecku asi by to bolo zbytocne :P

katinka71
31. máj 2013

@jolie13 pouzivali sme iba balenu vodu aj na umyvanie flase na mlieko,mala som rychlovarnu kanvicu z domu tak som prevarila,vsade bola v dosahu v pollitrovych baleniach,ale ked bol v bazene tak pil z vedierka rovno z bazena kazdy den islo ma porazit ,nastastie mu nic nebolo

jujka7
31. máj 2013

@zebricka23 ahoj,dik za info,takze vy ste boli priamo v queene.Ake boli sluzby,strava a izby?UPRATOVALI?Isla by si tam este raz.

jujka7
31. máj 2013

@nivi dik za info,takze viac odporucas resort,je tam asi toho viac.

hori
31. máj 2013

babenky, uz sa sice zaoberam len nepodstatnymi malickostami, ale vedel by mi niekto povedat ci v hoteloch poziciavaju nocnik? prip. ci nie je problem niekde v rezorte alebo pobliz kupit... je to blbost, ja viem, 🙂 ale mam mensie obavy, ze mi mala nebude chciet .. do zachoda...

erinka123
31. máj 2013

@zuzanka7834 pozerala som kde je asi ten vas hotel,ale vyzera že je daleko od nas 😒
http://www.side-manavgat.de/hotellageplan.php?p...
pozri si tu mapku.

nivi
31. máj 2013

@jujka7 nic neodporucam, este sa na mna budes hnevat 🙂
Ale myslim, ze hej pre deticky skor Alba resort. je tam vela zelene, bazeniky aj so smyklavkou, animacie pre deti, ihrisko, ta zoo (aj ked tu si mozes pozriet aj ked budes v Queene. ak mas uz vatsie deti potom mozno ta Alba Queen.
tazko povedat, co by sa vam viac pacilo, vies to je len moj nazor.

zuzanka7834
31. máj 2013

@erinka123 no, nie sme uplne na plazi :( to jedine ma stve, ale nevypada to ani velmi daleko. A sme dalej od Belly, to viem, sme to pozerali s mm, ci si tento hotel nebudeme pamatat ale sem sme sa nikdy neprechadzali. Ale ktoho vie? Mozno nadabime na seba na trhu v Manavgate 😉

nastasja25
31. máj 2013

@nivi aj my plánujeme Alba resort,máme 20m velmi živého chlapčeka,tak dúfam,že oki.. 😀

zuzanka7834
31. máj 2013

@erinka123 ja som tiez vcera uvazovala nad maleho garderobou... a obavam sa, ze vezmem asi skoro vsetko 😀 Uz to vidim, ako bude cely tyzden behat v styroch bodynkach a ostatne veci si odnesiem domov este poskladane 😀