Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lauraa
20. jún 2016

@baumka a ktory to je Hotel?

hori
20. jún 2016

@kaculiatko88 ano, mali sme svoj golfac z domu... prip. pohladaj v mojom fotoblogu mam aj fotky z toho hotela, aj plaz... isli sme vtedy s detmi 1 a pol a 3 roky...

baumka
20. jún 2016

@lauraa Terrace Elite Resort,ale v tesnej blízkosti je tiež super hotel Side Crown Serenity, Side Star Resort, Magic Life Jacaranda - ten je super pre rodiny,má najväčší areál a veľký výber športového programu, pár minút od nich je ešte veľa ďalších dobrých hotelov. Je to oblasť hlavne pre milovníkov mora a prechádzok popri ňom,nákupy sú od hotela 1Omin pešo,alebo sa dá ísť aj dolmušom do rušnejšieho centra Kumkoy,Evrenseki.

danulkaja1
20. jún 2016

@peggy589 môžem sa spýtať ako ste boli spokojný s hotelom Side star resort?

baumka
20. jún 2016

@danulkaja1 viem,že otázka nebola na mňa,ale ak môžem,tak Side Star odporúčam. Mala som ho vo výbere na tento rok,ale keď sme objednávali dovolenku,tak boli ceny za Turecko vysoko,Side Star bol pre nás drahší a kvôli istým výdavkom sme nakoniec zobrali lacnejší Elite. Ale mám prečítaných kopec recenzií. Pláž je krásna,neďaleko pláže Elite. Strava výborná. Izby sú veľké, možnosť požičania detskej postieľky, konvica,čaj ,káva,minibar-nealko,ale aj pivo,trezor,wifi -všetko v cene. Veľa spokojných štamgastov.
Je to oblasť ešte pred Side,takže od letiska vás vyložia prvých,nás pred rokom v tejto oblasti vykladali po 45 min. cesty.

oliverceky
20. jún 2016

@demetria Poprosím klady a zápory BAIA LARA.

peggy589
20. jún 2016

@danulkaja1 ahoj,boli sme velmi spokojni,to čo pisala baumka je pravda,hotel mal všetko čo ma mat 🙂

peggy589
20. jún 2016
peggy589
20. jún 2016
demetria
20. jún 2016

@oliverceky
Klady:
Novy hotel, cistucky, s perfektne udrziavanym arealom. Skor mensi, s dobre vymyslenou obsluznostou - ani v spicke sa na vytahy necakalo dlhsie ako 2-3minuty. Izby priestranne, ciste, slusne zariadene. Minibar doplnany denne vodou, pivom, colou, cappy dzusmi... Kupelna cista, klima vykonna.
Jedalen priestranna, miesta boli aj dnu, aj von na terase, stoly roznych velkosti, od 2 miestnych po 20. Jedlo slusne, bohaty vyber, medzinarodna kuchyna, prijemne ochutene, skor striedmejsie korenene. Detsky bufet tiez bohaty.
V areali je niekolko bazenov podlhovasteho tvaru, takze maju veeela okraja a ludia sa netlacia aj ked iba postavaju a posedavaju na kraji. Lehatok okolo bazenov je cca na 120%kapacity hotela, pri mori cca na 80%. Nikdy nebol problem najst si miesto. Pri bazenoch su 3 bary, pri mori dalsi, lad robia z pitnej vody, napoje su licencovane, nie miestne, na obsluhu sa caka kratko. V case obeda sa da najest aj pri bazenoch, vyber je takmer rovnako siroky ako v jedalni + sendvice a grilovane jedlo na uhli. Obed pri bazenoch zacina o 12:00, v interieri o 12:30.
Nakupy sa daju, my sme neriesili. Hluk v areali primerany, vecer sa s malym v pohode dalo ist spat. Animatorky tim prijemny, animacie OK, aj vecerny program.
Personal velmi ochotny, poriesili aj nasu staznost na velmi hlucnu turecku rodinu, ktori si pomylili chodbu s izbou a ich deti fungovali viac mimo izby ako dnu. Rano som sa stazovala, poobede uz mali dvere pozatvarane😉.
Klientela medzinarodna, prevazne Briti, Nemci, Belgicania, Turci, Rusov snad 5%, Slovakov tiez, ziadni Cesi. (Dalo sa precitat vo vytahoch). Po par izieb arabskych rodin.
Nevyhody:
Plaz je pieskova, ale vstup do mora su kamienky a polamane musle, najmladsi a stredny mi tam nevedeli vliezt. Najstarsi si ale uzival morske molo a skakanie z neho.
Najmensi mal v case nasej dovolenky taky nestastny rezim, ze sme za ziadnych okolnosti nestihali obed ani von, ani dnu. A potom do vecera sa uz nedalo zohnat ovocie ani nic vhodne pre batola. Ale to nie je problem hotela😉. Roznasali okolo bazenov sice aj ovocie a zeleninu, ale nikdy nebolo dost, dopyt bol vzdy vacsi. Ale zase kazdy treti den bola ovocna party, vtedy bolo ovocie do vecera. Ale chapem, ze to bol hlavne problem kvoli hygiene, aby sa im to nekazilo a nekyslo a ludia nehnackovali.
Smykacky otvorene 2alebo 3 hod dopoludnia a 3 hod popoludni, plavcik robil skor vlazny dozor, takze som raz nespratne rusky hovoriace deti musela uzemnit sama. Ale neboli to Rusi, skor nejaka zakaukazska republika.

kaculiatko88
20. jún 2016

@hori ďakujem veľmi pekne 🙂 fotky som si pozrela 🙂 a ešte jedna otázočka, platili ste eurami či ich menou?

oliverceky
20. jún 2016

@demetria Ďakujem za ochotu. Išli by ste tam opäť? Kedy ste tam boli? My vlani v Titanic a teraz chceme niečo tiež v Lare.

demetria
20. jún 2016

@oliverceky
Vlani sme boli. A ano, isla by som opat. Stretli sme tam rodiny, ktore tvrdili, ze sa im tam pacilo najviac z celeho Turecka. Slovaci, Rakusania.
Mne islo najviac o cistotu a ta bola 100%na.

hori
20. jún 2016

@kaculiatko88 aj eurami, aj lirami... ale vacsinou eurami, aj v mnohých obchodoch...

oliverceky
20. jún 2016

@hori Čo ste kupovali?

silviaaa21
20. jún 2016

@baumka A kde idete? Lebo tá promenáda je v Kamelyi, ale pláž je iná.
@kaculiatko88 pozri tu Kamelyi, videla som ju v zľave cez KARTAGO

hori
20. jún 2016

@oliverceky najviac oblecenie pre deti... a este sme platili za dolmuse a restiku v Side...

baumka
21. jún 2016

@silviaaa21 my ideme do Gundogdu,tam promenáda nie je,začína sa len stavať ( začalo sa to teraz na jar reguláciou potoka pri Crystal Palaci) ,kde ideme je to ešte také pomerne kľudné,sú tam také pieskové duny, skôr je to niečo pre milovníkov mora a pokojnej dovolenky.

A tú promenádu som sem dala kvôli žienke - kačuliatku,ktorá ide s malými deťmi,aby videla,že je možnosť aj na prechádzky s kočíkom a že táto možnosť je práve v Evrenseki,Colakli,Kumkoy.

caspino
21. jún 2016

@baumka a kedy idete?

caspino
21. jún 2016

Ide niekto teraz od nedele?

baumka
21. jún 2016

@caspino my až v júli.

Aké máte odlety? Prajem ti peknú dovču 😎

babulka82
21. jún 2016

@kaculiatko88 tak to je super do tych 60km ,určite budete spokojny turecko je TOP pre deti 😉

kaculiatko88
21. jún 2016

@babulka82 dúfam, že si dovolenku už konečne vyberieme a potom aj užijeme 🙂 hlavne nech si ju deti užijú a my s manželom trošku oddychneme po náročnom celom roku 🙂 🙂
@baumka ďakujem za tip. Určite ešte popozerám aj tieto miesta 🙂 🙂
@silviaaa21 pozriem určite 🙂

babulka82
21. jún 2016

@kaculiatko88 podla mna turecko sa momentalne nevyrovna ničomu pomer cena /kvalita ,len kvoli tej bezpečnosti sa ludia boja. 😒

kaculiatko88
21. jún 2016

@babulka82 myslím si, že v dnešnej dobe nikde nieje úplne bezpečne ako to bolo niekedy. Aj Egypt alebo Tunisko a ľudia tam chodia na dovolenku. Podľa médii je najlepšie ísť do Chorvátska ale tam sme už boli a stačilo nám. Pre malé deti veľmi málo atrakcií.

babulka82
21. jún 2016

@kaculiatko88 presne tak v tomto maš pravdu to by človek nevycestoval nikdy nikde .Turecko je perfektne podla mna .

brmbolcek
21. jún 2016

ahojki my sme sa rozhodli tento rok do Turecka hotel Papilon aischa 🙂 v auguste 🙂

baumka
24. jún 2016

@bejca správy od známej z Adalye Ocean: Hotel je na úrovni,dostali peknú izbu,dokonca aj na recepcii boli k ním milí. Keď mi písala,tak práve popíjala pina coladu 😉 Vonku je 47 st,čo je veľa na túto dobu,ale je tam morský vánok,takže ok,dá sa ochladiť v bazéne,je dosť veľký ,dobré tobogány,hotel vraj nie je stopro naplnený a preto nie je problém nájsť lehátko pri bazéne ,ani pri mori ( bohvie ako to bude v lete). Izbe je na 2.poschodí,priestranná a majú aj bočný výhľad na more. Ona je z ČR a s ňou prišli aj dve rodiny zo SR,inak je tam dosť Nemcov,Je tam len druhý deň,takže ešte nemá prehľad o celkovom počte Slovákov.

Všade je pokoj,už boli aj na nákupoch,chlapec si kúpil nejaké tenisky (on už má 14 r.) ešte určite na nákupy pojdu,tak hádam dá vedieť aj ceny tovarov.

ešte nejaké fotky:

baumka
24. jún 2016

Ináč na poslednej foto vidno hotel Side Sungate,ak by niekto mal na neho dobrú cenu,tak bude určite spokojný :D

zuziatko
26. jún 2016

@baumka tak my ideme do adalye v auguste. a tesim sa velmi. dik za info a fotky. kludne pridaj potom aj dalsie 🙂