Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zebricka23
2. júl 2013

baby vcera som nasla fajn stranku.....
letecke pohlady hotelov v turecku....
napr. tu je nas 🙂
http://www.heliview.de/Türkische+Riviera/Hotel-...

da sa tam najst hocijaky hotel, ale aj cele casti ako side,alanya,belek....
@vlasa kuk 🙂)

nefertitka
2. júl 2013

@lukinka26 no egypt je v tomto ovela horsi, tam snad ani nepoznam nikoho, kto by tieto problemy nemal...v Turecku to nie je az take strasne;)

nivi
2. júl 2013

@hvaculkova mam skusenosti z odletmi a priletmi na Swechate ale nie cez CK. inak si myslim, ze oni su zvyknuty na CR, SR turistou a urcite nebude problem sa s nimi dohovorit. prip. so zamestnancami letiska.Na checkine napr. pre Letecku spolocnost Sunexpres pracuje aj slovenka 🙂
inak mas papier od ck, cize vies akou spolocnostou letite a kedy. na tom letisku je na tabuliach vsetko aj pekne oznacene. cize na check in trafis urcite a potom uz ides iba s letenkou cez kontrolu a ku gate.
neboj a peknu dovolenku 🙂

hvaculkova
2. júl 2013

@nivi super.tak to som sa potesila,my by sme mali letiet SUN EXPRESOM,a v hoteli čo sa bude tykat organizacie tak trocha nemecky a anglicky s manželom vieme.snad by nas po prilete nenechali na letisku a zasa opačne pri odlete na hotely,som taky nerozhodny človiečik,ale mooooc 🙂 🙂 🙂 vdaka za info,prajem pekny den,

janulik979
2. júl 2013

@monrad ahoj, precitala som si len tvoj prispevok, neviem, co pisu ostatni, ale my sme boli minuly rok v alanyi so 7 mesacnym a 2 rocnym a bolo fakt super...jedine snad, ze my sme isli v juli a bolo tam strasne teplo, druhykrat by som zvolila radsej august....a este jeden typ....ja som si so sebou zobrala detske vyzivy, ked uz mali dost tunajsej stravy, vyzivy nam prisli velmi vhod....maly mal trosku hnacku z tepla (alebo neviem z coho) do tej vyzivy som mu rozrobila aj smektu a bolo dobre...prajem prijemnu dovolenku

nivi
2. júl 2013

@hvaculkova :D tak jasne, ze nenechaju. vonku pred letiskom stoja s tabulkou kde je nazov ck + miesto kam ide, a su tam aj stanky niektorych ck, kde vas potom odvedu k busom. urcite zvladnete 🙂 a ked aspon trochu viete nemecky, anglicky tak by som sa nebala.
sunexpres je v celku v pohode. naposledy mali check in na takom dost blbom mieste ale dalo sa najst. to bolo v marci, lebo letisko cele rekonstruovali a postavili aj nejake nove veci. ale snad uz teraz je to ok. ja letim o chvilu tiez 🙂

hvaculkova
2. júl 2013

chcem sa Vam velmi pekne podakovat sa info,pomohlo,prajem pekny let 😉

adka_m
2. júl 2013

Ahojte, obraciam sa na vas s prosbou o radu. Chceli by sme ist do Turecka zaciatkom septembra. Slovenske cestovky uz mam celkom dobre zmapovane, ale otazkou pre mna su tie rakuske. Vsetci hovoria a aj tu na stranke, ze su lacnejsie. Ale pravdu povediac, ja som si nic take nevsimla, teda nehovorim o luxusnych hoteloch, nas rozpocet je limitovany, tak na max. 1800 Eur, preto aj chceme ist len last minute zo dna na den, sme dvaja dospeli, 6r a 9mes. dieta. V tejto cene som nasla aj dobry 5 hviezdovy hotel ale len cez slovensku ck. Cez rakusku to vzdy vychadzalo viac a to neratam peniaze na vyse na odlet z viedne. Mozte mi prosim poradit, kde su tie lacnejsie zajazdy z rakuska? A druha otazka, ja aj manzel vieme slusne anglicky, no vobec nie nemecky, bojim sa, ze ak budu najma s tym mensim zdravotne problemy, tak delegatka nam nebude vediet alebo chciet pomoct. Nevadi tym rakuskym delegatom hovorit po anglicky? Napriklad zavolat lekara, odviezt do nemocnice a tak? Predsa len rakusania su taki patrioti. Nemate s tym nejake skusenosti? Vdaka za radu

zoja
2. júl 2013

@adka_m http://www.hydrotour.sk/katalog-leto-2013/turec... pozri toto, je to hydrotour a cena je zaujimava, recenzie na hotel su dobre, nepoznam osobne tuto oblast, ale vraj su tam krasne pieskove plaze

adka_m
2. júl 2013

@zoja dakujem, ano aj tento hotel mam v merku, koncom juna nan bola vyborna last minute a myslim, ze aj niekto z tejto stranky isiel do neho prave na tu super last minutku a chvalil ho, len uz neviem kto

zoja
2. júl 2013

@adka_m ak ides s babatkom tak ti odporucam crystal family resort alebo vera mare - su hned vedla v seba v beleku , v septembri maju dobre LM ceny na ne

martinka1406
2. júl 2013

@dominka11 ahoj,chcela by som sa spýtať ako dopadla vaša dovolenka v Turecku???

martinka1406
2. júl 2013

Má niektorá z Vás skúsenosť s Hotelom v Side See shell???

adka_m
2. júl 2013

@zoja dakujem za tip, hotel vera mare vyzera fantasticky, len neviem, ci nas rozpocet bude nan stacit, nevies ktore cestovky ho ponukaju? Ja som ho nasla len v ruefe.

zoja
2. júl 2013

my sme boli v septembri dvaja dospeli a jedno dieta a vyslo nas to v LM na 1450eur na osem dni :(( vtedy ho mal v ponuke hechter, pozri si aj belek beach resort, sem sa chystame v piatok my

zoja
2. júl 2013

myslim, ze ho ponuka teraz satur

adka_m
2. júl 2013

@zoja ano ma ho aj satur, tak budem v septembri pozerat, inak aj ten vas vyzera super, jaaaaaaaaaj zavidim vam 🙂

kvietocek7
2. júl 2013

@adka_m ahoj, nasla som nieco z kartaga resp. je to egejska riviera - ktosi tu spominal,ze je cenovo je lepsia.
http://www.kartago.sk/zajazdy/turecko-egejska-r...
@zoja nepoznas tuto oblast co ponuka kartago?

nivi
2. júl 2013

@kvietocek7 je to oblast Kusadasi. pekne miesto, podla mna uplne ine ako mesta v oblasti tureckej riviery. mne sa tam fakt pacilo a urcite sa vratim. ale plaze su male, sice pieskove ale v mori su skalky. i ked viac menej s pozvolnym vstupom cize zaciatok pre deti fajn. mesto, pristav, atmoska, pevnost, velke vyletne lode kotviace v pristave, vylety do okolia super. len tento komplex je tak trosku od ruky aj ked dolmuse odtial chodia do mesta. zrejme ale ak nie ste akcny typ bude vam to stacit, je tam vela stromov, more, bazeny...
ale priamo sluzby neviem ake su v tomto hotely, nakolko som bola v inych na utesoch.

kosska3003
3. júl 2013

@kvietocek7 ja som bola v kusadasi v juni ale v inom hotely more pre deti super fakt dlho dlho bola mala voda ale strasne uzka plaz co mne vadilo lebo deti sa tam nemali kde riadne zlozit a su tam aj hotely co plaz nemaju a maju len mola tak si to mrkni inac mesto fajn pekne boli sme 6km od Kusadasi priamo pod akvaparkom a delfinariom sme boli bus do mesta chodil kazdych 10 minut za cca 2 eura nas tam hodil

luciana157
3. júl 2013

@zoja
@adka_m ahojte,my sme sa teraz v sobotu vratili z venosy.plaz ale nebola pieskova,skor kamienkova.v mori boli kamene sem tam co vadilo mojmu muzovi lebo stal pri malinkej ked plavala a bola tam dlho voda len po pas.pre deti ale super nakolko mne malinka v kolese na dno nedociahla.more inak teple a pekne ciste.

zoja
3. júl 2013

@luciana157 ubytovanie a sluzby boli na akej urovni? zodpoveda to fakt 5hv.? citala som prave jednu zlu recenziu co sa tyka mora - ze betonove platne na dne je to pravda? a co sa tyka stravy, trezoru a wifi ako to tam funguje?

zoja
3. júl 2013

bol niekto v bella resorte? tiez by som rada vedela ako su sluzby v tomto hotely teraz? more, ubytovanie, strava...

stankapk
3. júl 2013

@zoja my tam ideme 25.8.-1.9.
nedavno tam bola @erinka123

erinka123
3. júl 2013

@zoja bola som tam dva krat...služby su slabšie ako ine 5* hotely v Turecku,prví krat ked som bola to bolo na 100% teraz tomu davam 70%, ale plaž,more čiste a krasne aj izby uratovali to bolo ok. Ranajky a obedy poslabšie,večere dobre, animacia slabota skoro nič moc,okolie hotela a na hotely čisto,neviem či ťa ešte niečo zaujima kludne napiš .

zoja
3. júl 2013

co sa tyka klubu hechterko skusili ste ho? , zaujima ma hlavne ubytovanie a plaz.. mame vyhliadnuty belek beach toto je jedna z dalsich variant ak by to nevyslo casovo

kvietocek7
3. júl 2013

@stankapk ja tiez premyslam o takom datume, a cez koho sa chystate ist?myslim cestovku, to je turecka riviera,vsak?

adka_m
3. júl 2013

@luciana157 ahoj, zaujimalo by ma vsetko na co sa pyta zoja, ale aj ci bol v jedalni mixer, lebo moj maly stale papa len mixovane a tiez ci je v miniklube aj slovensky animator, vdaka

stankapk
3. júl 2013

@kvietocek7 ano, turecka riviera. ideme cez fischer sk.
my sme to objednavali ako first minute, a vyslo to aj s poistenim pre nas styroch 2040 eur.

tehula
3. júl 2013

@stankapk mozes prezradit nazov hotelu? ja uvazujem tiez cez fischer a paci sa mi tam Rheme Beach hotel, cenovo zhruba tak vychadza pre 4roch ako pises ty