Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

soana
13. apr 2010

Ahojte, chceme ist na dovolenku do Turecka, ideme prvykrat s malou (bude mat takmer 2 roky) a lameme si hlavu nad vyberom hotela. Zvazujeme Hotel Club Belinda Beach, na ktory su protichodne referencie a hotel IZ FLOWER. Mate niekto skusenosti s jednym ci druhym? Budem rada, ak sa niekto najde a napise. Dakujem vopred 🙂 .

ellin
14. apr 2010

Ahoj soana, my sme minuly rok boli v hoteli Alba Queen -dcera mala 1,5 roka a boli sme tam velmi spokojni. Tento rok som aj ja uvazovala o IZ FLOWER ale nasla som len velmi malo recenzií. Nakoniec sme sa rozhodli pre hotel AYDINBEY KINGS PALACE pri Side.

berynka
15. apr 2010

Ahoj, možná se ptám hloupě 😅 . Ale jak je to v Turecku s koupáním v moři a plážema? Jde mi o to, abych dceru mohla vypustit a nelovila jí z vln 😀 . A nemuseli jsme většinu času trávit u hotelového bazénu. A pláže jestli jsou písečné, nebo kamínkové? Děkuju za odpověď 😉 .

ellin
15. apr 2010

Ahoj berynka, podla mojich skusenosti su tam rozne plaze. Pieskove s pozvolnym vstupom do mora su v okoli Side a Colakli. V Alanyi je hrubsi piesok a niekde aj kamene pri vstupe do mora. Zisti si aku plaz ma hotel ktory si vyberies. Plaz v stredisku Colakli bola vlani super. Dcera sa hrala v piesku a v malej vode a bolo to v pohode. Len sa priprav ze niektore hotely maju lehatka a slnecniky na plazi dost daleko od mora - cca 15-20m, takze sme vlastne sedeli aj my na brehu more ked sa tam mala hrala.

snupik
22. apr 2010

Holky, poraďte mi cenově dostupný hotel v Turecku pro dva s 3 letým špuntem... 🙂
díííky za typy

dzany
22. apr 2010

my jsme byli v Alanyi v 3* hoteli Parador (cena celkem ok, myslím na týden kolem 10-12tis.na dosp. os. s polopenzi), hotel čistý,útulný (ale žádný přepych) - pláže jsou tady většinou přes silnici, jsou s kamínkami a vstup do moře byl dost prudký (po pár krocích byla dost velká hloubka) a byly i dost velký vlny. byli tam i rodiny s malými dětmi ale já bych viděla ideálnější teda bud Itálii nebo v Turecku spíš okolí Side (dle doslechu).

iren
23. apr 2010

Jestli můžu doporučit tak v Turecku spíš Antalye.Krásný pláže,super hotely.

veronikaaaa
23. apr 2010

Toho roku ideme do Turecka,Side , hotel Belinda club beach. ked tam niekto bol prosim napiste. 😀 😀 😀 😀

zuzla2
26. apr 2010

ahojte...
neboli ste niekto, resp. nepoznate hotel tusan beach resort???

petra6
28. apr 2010

Veronika, medzi rodinnými fotkami som objavila ten hotel u tejto maminy, skús sa jej opýtať:
http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...

aluska14
30. apr 2010

ahojte prosim viete mi niekto povedat ake byva pocasie v turecku ,zaciatkom juna alebo polke chceme ist s manzelom prvy krat do turecka a bojime sa pocasia lebo do teraz sme chodili kazdy rok do egypta dakujem moc za odpoved a radu 🙂

petra6
2. máj 2010

Ešte tip pre tých, čo to nepoznajú - na YouTube si stačí zadať názov hotela, prípadne oblasť a je tam množstvo záberov z neho, okolia....... od rôznych prispievateľov. Aluska, my sa v polovici júna vraciame, tak dám čerstvé správy, ale to bude asi už neskoro... 🙂

december
3. máj 2010

ahoj aluska14 boli sme minulý rok od polovičky júna skoro do konca a bol super teplo, ale zvládli sme to v pohode, pri vode sa dá, aj malý bol v pohode 🙂 🙂 a

libka1
4. máj 2010

Ahojte, cez aku cestovku ste boli v turecku? Dajte pls nejake dobre referencie 😉

bealh
11. máj 2010

Poradte mi : cestujeme celá rodina v júni do Izmiru. Letíme so 17 mesačným synom z Viedne, malý je zapísaný v mojom pase. Je potrebné, aby mal svoj vlastný pas?

livia76
11. máj 2010

Turecko vyžaduje vlastný pas u detí od 5 rokov, ja mám našu v mojom pase a už sme boli pár-krát-nebol problém

zuzla2
11. máj 2010

ahojky...
my tiez letime v juni z Viedne a akurat zajtra sa chystame vybavit pas pre malu...nam to bolo doporucene z cestovky...tak radsej nebudeme riskovat... 😎

livia76
11. máj 2010

😉 a my už v sobotu 😵 😵 😵 dúfam,že nezatvoria letisko 😵 😵 akurát som to rátala, že malá letí do Turecka 5ty krát, ja 8tz a manžel asi 16x 😀 😀 😀 už si neviem pomaly máj a september bez Turecka ani predstaviť 😀 😀
Pre deti mladšie ako 5 rokov pas nepotrebujete, len zápis vo vašich 😵 škoda penez 😵

zuzla2
12. máj 2010

ja som sa pytala na inej stranke..a tam mi jedna cast napisala,ze pas ano, druha,ze nie...tak sme radsej dali a hotovo..ved nas tych 8eur nezabije 😀 😀 😀
a dufam teda,ze sa ta sopka umudri...lebo my navyse pocestujeme z vychodu na zapad a to by bol uz teda riadny pruuuuser 🤐

tin007
12. máj 2010

livia76 ahoj, mozem sa spytat kam letite a odkial? ja by som potrebovala ist s malym (kvoli zdravotnym problemom) teraz niekedy k moru, ale neviem sa rozhodnut, ci je pre neho turecko vhodne (kvoli jeho veku), trochu sa bojim, aby nemal zaludocne problemy. kolko mala tvoja dcerka, ked ste tam isli prvykrat? ako to zvladla? dakujem

livia76
13. máj 2010

TIN007 prvý krát mala Lesia 11 mesiacov v Turecku- klop klop nemala žalúdočné problémy zatiaľ nikdy, zato v Bulharsku áno 😉 tak neviem 😉 ale ona je zas taký nezmar- otužilec . Mám pocit po mojich skúsenostiach s Tureckom, že väčšina ľudí má len zbytočné predsudky a drží sa informácíí spred 10 rokov 😵 ja na túto destináciu nedám dopustiť. Je však pravda, že najkrajšie more má Chorvátsko 😵 Letíme do Antalye z BA 1x doteraz sme chodili z Viedne.Snáď sa neskomplikuje let tou sopkou 😵

marse
13. máj 2010

my letime v juni do turecka, hotel mesut, tesim sa ze sa tam tak kratko leti, lebo minuly rok sme leteli 5,50 h a na man to uz bolo dost.... dufam len ze nezatvoria letisko 😒 inak sa uz neviem dockat mora a allinclisiv programu, ziadne varenie ani upratovanie 😅

livia76
13. máj 2010

marse 😉 to-to-žiadne varenie a upratovanie 😀 😀 😀 len pohodička na slnku a zábava s deťmi 😀 a manželom 😀 😀

sakura77
13. máj 2010

ahojte,babule,ktore ste uz v turecku boli,daju sa tam v obchodoch kupit bezne detske veci ako u nas-myslim stravu v poharikoch-hippky a tak?ci to mam vsetko vlacit ,alebo kupim tam?ideme prvyktrat do turecka,tak neviem..

tin007
13. máj 2010

livia dakujem za info
ked sme este boli sami, tak sme chodili do egypta a zo 4 razov sme mali faraonovu pomstu

livia76
14. máj 2010

sakula v lekárni bežne a tie sú tam na každom rohu len majú niekedy iné názvy napríklad výrobky sunar sú tam tuším helios

sakura77
14. máj 2010

livi,diky,tak fajn,aspon nejake odlahcenie v kufri bude 😅

tin007
14. máj 2010

livia a napises mi prosim s ktorou ck a kam idete? kludne aj do ip, dakujem

soni78
15. máj 2010

ahojte...nejde niekto v juni 4-teho do Ali Bey Club Manavgat???? Ideme s 2ma detmi...

sakura77
16. máj 2010

soni,my ideme tiez do tohoto hotela ale od11.7 az,ale budem rada za komplet info potom 🙂 🙂 😉 😉 🙂