Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sisa7553
8. jan 2014

@karinkaeich boli sme v Side 2x moja mala necelé 2 rôčky a boli sme veľmi spokojný, piesočnatá pláž a celkovo bolo pekne aj more perfektné. Mačky tam boli ale nie nejako extra. Od letiska mate bližšie Side do Alanyi je dosť daleko od letiska .Pekný deň

erinka123
8. jan 2014

@karinkaeich tak su tam mačky ale ze by nejako vela tak to nie bola som 4x v Turecku a s mačkami som problem nemala. Do akeho hotela chcete ist?

karinkaeich
8. jan 2014

@erinka123 dakujem za info, ja nehovorim, ze priamo nejaky problem by mal byt, len hygiena a tak. lebo vsak male deti daju aj kadeco do pusy a pod. zvazujeme OLZEM GARDEN, recencie su dobre, tak verim, ze bude fajn 😉

erinka123
8. jan 2014

@karinkaeich tak mozne je vsetko treba to nejako ustriehnut. Ja budem musiet tiez davat pozor aby nieco nedal do pusiny a hlavne piesok. Ja macky nemusim ale po pravde som ich videla len vecer a ludom sa nedali hladkat.

karinkaeich
8. jan 2014

@erinka123 beriem detol a pojdeme 4 dospeli a 2 deti, tak dame pozor na nich

siska25
8. jan 2014

Ahojte, možno sa tu už tento hotel spomínal, ale aj tak sa radšej spýtam... Chceli by sme ísť tento rok na dovolenku do Turecka, predbežne mám vybratý hotel Kumköy Beach & SPA. Boli ste tam niektorá a viete mi napísať, či je tento hotel vhodný aj pre 1,5 ročné dieťa? Zaujíma ma hlavne strava, či je tam nejaké špeciálne detské menu a nejaké ďalšie postrehy..... Podľa info z CK je to dosť veľký hotel, dá sa tam takému malému dieťaťu večer spať, myslím, či tam do noci nehrá hlasná hudba, ktorú je počuť všade.... Ďakujem všetkým za rady.

dada2007
8. jan 2014

@siska25 myslím, že @sakura77 bola v Kumkoy, sakura, pozri príspevok vyššie 😉 možno otázka na teba, možno budeš vedeť poradiť 🙂

iva.jurkova
8. jan 2014

@peggy589 boli sme v hoteli Diamond Beach & Spa v Side. Bol to taký menší hotel, nie obrovský rezort, ale to nám vyhovovalo. Služby mali super a pláž bola krásna piesková s pozvoľným vstupom do mora, čo býva v Turecku problém. väčšinou sú tam také pieskovo-kamienkové pláže, kde sa vyžaduje obuv a býva aj problematickejší vstup do mora. Pre nás bola podmienka piesková pláž kvôli krpcovi 🙂
Ale tohto roku by sme chceli ísť do Chorvátska, keď sa podarí 🙂

sakura77
9. jan 2014

@siska25 my sme bolo teraz koncom augusta, az tak podrobne som to nesledovala kedze uz mam všežrutov ale urcite tam bol detsky bufet, lebo mi udreli do oci vylozene nutrilony 1, 2, 3 a urcite tam boli take neochutene dietne veci aj , varena zelenina, zemiaky, nejaka polievka, masko a tak a taktiez sa da vybrat aj z normalnej stravy lebo tam bolo toho brutálne vela vsetkeho mozneho aj nemozneho🙂 moja im tam strasnu škodu narobila v ramci all inclusive kedze cely tyzden bola na cistej ryzi, špagetach, trocha hranolkach a cerealiach s mliekom..😀 no ale som si povedala ze sa tam nebudem rozculovat tak nech si je co chce no.
Inak urcite neolutujes.my sme ziaden hluk vecet nepoculi akurat rano ked niektori isli cez chodby jak stado divych koni.🙂😉
More pozvoľne a vela bazenov poprepajanych aj taky s uplne malinkou vodou pre krpcov, ti tam mali aj zvlast trpaslikovske wecka a umyvadla🙂

siska25
10. jan 2014

@sakura77 Ďakujem ti za info. Ešte uvidím, ako sa nakoniec rozhodnem. Ešte sa chcem spýtať, ako dlho trval transfer do hotela, či boli v hoteli aj nejaké obchody, resp. ako ďaleko boli nejaké mimo hotela. A ešte dosť dôležitá info pre mňa, čo sa týka vody na pitie, ako to tam bolo, bola k dispozícii voľne vo flašiach? Malá totiž nie je moc veľký jedák a predpokladám, že ešte aj v tom období bude čiastočne na umelom mlieku, tak neviem, ako to riešiť s vodou. A inak tiež asi spraví pri jedení takú istú škodu, zje tak suchý zemiak, ryžu, chlieb a kúsok suchého mäsa. S ubytovaním ste boli spokojní, myslím tým aj upratovanie a zariadenie izieb. A posledná otázka ohľadom pláže - bola piesková?

sakura77
10. jan 2014

@siska25 izby boli udrzaivane,cistucke ,kazdy den upratane,ak si nechala uteraky na zemi,vzdy vymenili,kazdy den.obchody boli priamo v hoteli aj nejake,hlavne suvenirove a na veci ako plvky,hracky do vody,koelsa,nafukovacky a podobne,tam ti to aj nafukaju.aj s oblecenim a zlatom.inak ked vyjdes z arealu rezortu tak si hned na promenade s milion obchodmi,lekarnami a podobne.kupis vsetko.nic vobec netreba brat.
voda bola nonstop aj vonku pri poolbare v pollitrovych flaskach,alebo takych tych capovacich bandaskach,plus minibar denne doplnany,kde bola tiez,aj kola,pivo,fanta.
plaz pieskova,pozvolna.

enynka30
10. jan 2014

babulky, ktore ste boli v KUMKOY BEACH RESORTE, mozte mi napisat ako sa vam pacilo? lebo niektore recenzie co citam...nechapem z nich, pisu ze hotel super, ale potreboval by zrenovovat, to ako myslia? stary nabytok, plesen alebo co?....moc takym recenziam neverim, tak preto sa pytam 😉
a izby su ake? su priestranne? pre 4-clennu rodinu napr.??
je tam aj strava pre nasich najmensich, batolata??
dakujem

dada2007
10. jan 2014

@enynka30 pozri hned nad tvojím príspevkom dva príspevky od sakury, ona tam bola min. rok.....

enynka30
10. jan 2014

@dada2007 som si nevsimla, dakujem

dada2007
10. jan 2014

@enynka30 pohodička 😉 😉

forgiven
10. jan 2014

@erinka123 : stručne ti zhrniem Adalya Ocean

Máme už toho dosť pocestovaného, tak som to mohla s čím porovnávať. Musím podotknúť, že od prvej chvíle som bola proti Turecku, keďže som však musela zohľadniť viacero faktorov (16mes.syn, dĺžka letu, odlet z Košíc, nepokoje v Egypte), tak som-sme vybrali Turecko. A neľutujem.
Čo sa týka výberu hotela, stále si čítam rezencie (www.holidaycheck.cz, www.tripadvisor.com) a na základe toho porovnávam.
Snáď jediným negatívom Turecka (je to môj subjektívny názor) bola chýbajúca exotika v porovnaní s Egyptom. Od letiska sme boli vzdialení cca hodinku, bohužiaľ však vodič autobusu zablúdil a na hotel sme dorazili s oneskorením ...o hodinku neskôr.... Hneď sme dostali náramky a automaticky nás nasmerovali k obedu (pričom už bolo cca 14,30h).
Izby boli čisté, každý deň upratané, mini bar denne dopĺňaný (colou, cappy džúsom, minerálkou - malou, veľkou, pivom, fantou). Čistota na vysokej úrovni, výber jedla taktiež. Fakt sa na nič nemôžeme sťažovať.
Len raz sme obedovali v hlavnej jedálni, ostatné dni buď pri plážovom bare , resp. reštike alebo pri bazénovom bare-reštike. Pláž bola piesočnatá, s pozvoľným vstupom do mora.
Na dovolenke sme boli 4dospelí + náš malý vtedy 16mes.syn, ktorý si to najviac užíval.
Čo sa týka požitia alko a nealko nápojov, všetko bolo v rámci programu UAI, takže zadarmo; rozličné whisky, kokteily, sekty, fakt klobúk dolu.
Dovolenku sme absolvovali prostredníctvom CK Hydrotour, boli sme spokojní.

Aj keď sa tento rok nechystáme nikam, v tichosti pokukujem po novo-otvorenom hotely Sherwood Club Kemer, tak uvidíme. Mimochodom my nikdy nechodíme na first minute, stále len na LM, max. zaplatíme mesiac vopred.

Ak by si mala ešte nejaké otázky, v pohode mi napíš. Pekný zvyšok dňa

erinka123
10. jan 2014

@forgiven dakujem si zlata 😊 mam vybratych 5 hotelov a pockam si na last minute tento tam mam tiez zahrnuty,este raz moc dik.

lauraa
11. jan 2014

@forgiven bol tam aj miniklub?

lauraa
11. jan 2014

@karinkaeich Hotel Özlem Garden je to tento hotel? nejako sa mi nedari ho najst....

forgiven
11. jan 2014

@lauraa áno, bol tam aj miniklub. Nakoľko sme išli mimo sezóny (od 7.9-14.9), tak animačný tím bol slabší, ale je to pochopiteľné, nakoľko v tom čase tam bolo málo detí.
Takisto aj v hlavnej reštike tam bol sektor zvlášť pre deti 🙂

lauraa
11. jan 2014

@forgiven 😉 a ako fungoval klub? mali stale hodiny od 10 do 12 a od 14 do 17 alebo len animater chodil a zhanal deti na kolky, sipky a pod......

lauraa
11. jan 2014

dievcata, mali ste niekto detsky klub ktory fungoval ako skolka? teda urcite hodiny od -do pocas ktorych bolo o deti postarane bez toho aby ste si robili starosti.....
@sakura77
@dada2007
@siska25
@sisa7553 a samozrejme vsetky ostatne dievcata ktore sem nakuknu....

cinnamon111
11. jan 2014

@forgiven Prosím ťa, prezradíš mi koľko ste zaplatili za tú dovolenku v LM. ? A koľko dňová bola ?

sakura77
11. jan 2014

@lauraa juj,, , neporadim, my nevyuzivame... vsade kde sme boli minicluby ale ozaj neviem ako to tam fungovalo...

forgiven
11. jan 2014

@lauraa : áno, bol tam harmonogram vrátane rozpisu služieb jednotlivých animátorov; avšak tak, ako som vyššie písala , počas nášho pobytu už to nebolo aktuálne. Mali sme však mini-disco, bingo noc, atď... a tam si počas dňa vrátane večere pozývali ľudí osobne 🙂

@ cinnamon111 : dovolenka bola zaplatená vopred, presne mesiac pred odletom; nakoľko to bol novootvorený hotel, LM v tomto prípade tu nebol, takže celková cena 4dospelých + 1infant = 3.320,-€

lauraa
11. jan 2014

@sakura77 @forgiven dakujem... s ktorou cestovkou ste boli?

forgiven
11. jan 2014

@lauraa CK Hydrotour ; v katalógu majú pekne popísané všetky detaily (napr. dokedy funguje animačný tím - teda Klub Markíza, atď... )

sakura77
11. jan 2014

My sme tentokrat isli s hydrotourom, dovca zaplatena 1, 5 mesiac dopredu, po prilete zmeneny hotel 😠 😠
Takže uz s nimi asi nepoletime viac..ma to dost sklamalo
Predtym sme boli s firotour a maxim spokojnost.

pupava16
11. jan 2014

@tinka76 ahojky, práve si čítam, čo sa tu píše o Turecku, my sme si tiež objednali Titanic v Lare, odlietame z KE 25.júna, vy idete kedy ? možno sa stretneme

adulik23
11. jan 2014

@lauraa hydrotour ked ma klub markiza, tak to funguje ako skolka. byva to od konca juna do zaciatku septembra.
ale velmi velmi zavisi od animatorov.
leto 2012 - spanielsko - animator mato: najlepsi animator, akeho sme kedy mali. deti ho zboznovali, stale vymyslal nejake blaznoviny, sutaze, pocas vecere chodil po jedalni a zbieral si deti na minidisko .... uplna paradicka 🙂 🙂 🙂
leto 2013 - turecko - mena animatorov si nepamatam. kocka este ako tak usla, ale ten chalan, to bolo cosi strasne. nonstop na deti zazeral, nedovolil im v klubiku vytahovat hracky (aby to nemusel upratovat), ked niekto nieco vylial, tak uplne s hnusom tomu dietatu oznamil, ze to je nechutne co robi a povedal kolegyni, nech to uprace ... fuj, este teraz sa mi jezia chlpy, ked si na neho spomeniem 😝 😀