Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
14. máj 2012

@danula2 jednu flašku asi na začiatok zoberiem (normálne do batožiny) a potom kúpim nejakú ich balenú bez bubliniek a na izbe v rýchlovarke prípadne prevarím.

K tomu šnorchlovaniu netuším, ešte sme v Turecku neboli, ale nech trochu pogooli.

martuska75
14. máj 2012

@patka1987 vieš ešte som v Turecku nebola, takže osobná skúsenosť chýba. Nám poradili známy ten Kumkoy Beach & Spa v Side. Boli tam minulý rok a idú zas tak predpokladám že boli spokojný. Sama trpnem či bude všetko ok. Vraj je pre deti vybavený. Pre nás pri výbere nás dôležité:
pre drobca: pozvolný pieskový vstup do mora, detské postielky + dietne jedlo
pre staršiu dcéru klub Markíza ( maximálna spokojnosť po minulé roky !!!! ) + nejaké šmýkale + bazény (veľa)
pre babiny čo idú s nami teplé more
pre ocina športoviská hlavne plážový volejbal a tak + musi tam byť niečo k videniu lebo inak more neznáša takže niečo aby sa zabavil.
No katastrofa niečo vybrať, čo ???? 😀 😀 😀

patka1987
14. máj 2012

@martuska75 tak v turecku mas vsade pieskovu plaz.... more je teple (my chceme v septembri, takze teple bude urcite) a to ostatne hladam aj ja, ale nikde pri hoteloch nepise babyfriendly tak nechapem...
Ale my chceme ist len do Alanye... Min rok sme boli v beleku, lebo v alanyii nebolo uz nic volne, tiez tam bolo super, ale to alanyovske centrum chybalo... 🙂 Preto chceme len tam

zuziq8
14. máj 2012

@kwetinka1 my ideme s rocnou dcerkou a kupovali sme jej faktor 30, medzi 30 a 50 vraj nie je velky rozdiel, akurat v 50tkach je viac chemie...takze my sme sa rozhodli pre 30tku, kazdopadne aj by nebola dobra, tam sa urcite bude dat kupit iny opalovak... na plazi bude mat mala plienku a tricko, ked pojdeme do mora, tak asi len hola, mozno s trickou, podla toho ako bude svietit slnko... mame aj spodok plaviek, ale uprimne neviem ci ho vyuzijeme 😀 a k bazenu urcite s malou nepojdeme, ideme predsa k moru, tak chcem aby sme cas travili pri mori.. okrem toho ona je este mala na to aby sa v bazene, na smykackach a pod. vedela zabavit.. 🙂

martuska75
14. máj 2012

@patka1987 pozerala som kopec recenzií a nie je to s tou plážou celkom tak. Nie všade máš čistý piesok. Jasné nie je to Chorvátsko 😉 ale je tam dosť hotelov kde som si v recenziách prečítala že pláž je skôr štrko-piesok resp. s prudkým vstupom do mora.

zuziq8
14. máj 2012

@danula2 ja taktiez robim este malej mlieko na noc, ...vezmem tam jednu flasu v kufri a potom budem pouzivat ich vodu... kamaratka minuly rok robila z tej vody, ktoru im doplnali na izbe, takze ani nekupovala.. na vacsine hotelov to tak funguje, ze doplnaju flasky s vodou na izbe kazdy den, takze s tym by problem byt nemal.

triminka
14. máj 2012

ahojte dievcata

viete mi niektora povedat referencie na tento hotel? http://www.shopcity.sk/cestovanie.php?id=3749&a... zvazujem,ze kupime dovolenku cez danu ponuku,myslim,ze cena je dobra. pani v cestovke vravela,ze plaz je pieskovo-kamienkova. ake mate s nimi skusenosti? su to ostre kamene,alebo v pohode pre deticky? dcerka ma 2,5roka. a zaludocne problemy sa v turecku neobjavuju,tak ako v tunise a egypte?
a na zaciatku juna je tam uz teplucko,ze? snad nebude chladne more....

vdaka za nazory a rady 😉

patka1987
14. máj 2012

@martuska75 vazne??? Fuuu, tak ja som bola vela krat v turecku, 1x marmaris, 1x belek, a min 10 x alanya a vsade sme mali cisty piesok a velmi plytky vstup do mora takze to som vlmi prekvapena...

kwetinka1
14. máj 2012

plavky ako riesite pre cca 15 mes? minuly rok to boli ine, boli sme ked mala mala 4 mesiace a 7 mesiacov, to som ju posadila do chladku a bolo vystarane, ale teraz ked beha, ju neudrzim na mieste. neviem ci kupit tie trickove s UV alebo len klasika spodny diel.

martuska75
14. máj 2012

@patka1987 ako asi je tam dosť pieskových pláží, ale nájdu sa veľ krát aj s kamienkami. Napríklad rovno prípevok pred tebou 🙂 Ved práve preto že je tem veľa pieskových pláží a teplé more (tiež ideme prelom august-september) to nakoniec vyhralo Turecko 😉

martuska75
14. máj 2012

@triminka možnno ti pomôže mrknúť aj recenzie na nete napr. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297961...

zuziq8
14. máj 2012

@kwetinka1 nasa rocna tiez uz chodi hore dole, ale ja jej dam len obycajne tricko 🙂

ivkapon
14. máj 2012

@danula2 koralové útesy to skôr Egypt

ivkapon
14. máj 2012

@martuska75 recenzia z roku 2010 na hotel Kumkoy: SPECIALITKA RESTAURACIE: dietne jedlo - varene zemiaky s maslom, varena brokolica, varene kuracie a morcacie maso. Hned vedla toho bol pultik, na ktorom boli pokracovacie mliecka HAMI 1, 2 a 3, aj s davkovacimi lyzickami.

ivkapon
14. máj 2012
ivkapon
14. máj 2012

@triminka najlepšie pláže vhodné pre deti sú v SIDE. V júni je už teplo. Aj v Turecku môže človek chytiť žalúdočné problémy, ale to je skôr dôsledok tepla, studených nápojov a miešania jedál. 🙂 V Egypte spôsobuje faraónovú chorobu bacil, alebo je to baktéria? Doniesla som si ho až domov. 🙂 Do Turecka by som šla s dieťaťom ja osobne len do 5* hotela. Ja som s deťmi bola v hoteli Asteria Sorgun Resort - väčšií hotel, krásna záhrada a Turan Prince Residence - menší hotel, čistý, výborná kuchyňa.

ivkapon
14. máj 2012

@martuska75 človek si zadá prvú podmienku a to hotel s dvoma deťmi zdarma a už len tým sa výber hotelov zmenší. 🙂 Potom slovensky hovoriaceho animátora a už tu máme úzky výber. Potom stačí pozrieť recenzie na vstup do mora. Zorientovať sa v cene a je to. 🙂

martuska75
14. máj 2012

@ivkapon alé hej, máš pravdu, aj ja som tak nejako išla 😀 Len som dlho nebola nejako rozhodnutá pre destináciu. Väčšinou to u nas istili drécke ostrovy ale manžel bol tento rok proti - kvôli tým štrajkom a tak .. Turecko som najprv ani nepozerala, ale odporučili nám ho známy. Už je ale rozhodnuté, zaplatené tak len dúfať že bude super. 😎

ivkapon
14. máj 2012

@martuska75 a čím sú deti staršie, tak je to len drahšie a drahšie. 🙂 Ja zbožňujem Rodos, ale od náš už Gréci neuvidia ani cent. 🙂 Ja myslím, že budete spokojní. Mne Kumkoy odporučil švagor s manželkou. Ale oni sú bezdetný a majú iné potreby a postrehy. Ja ale dúfam, že bude dobre. Len sa mi nepáči, že izby sú malé. My máme tú najlacejšiu - Typ A, poschodové postele. Všetci v jednej izbe. V tomto sú Gréci štedrí. Oddelené izby, ááách.

ivetka5
14. máj 2012

A ako je to na letisku, oplatí sa niečo kupovať? Alebo radšej v meste pozrieť, suveníry a tak myslím 😉

ivkapon
14. máj 2012

@martuska75 ja by som už šla s deťmi aj inam, napr. Španielsko. No ale za určitú cenu chcem aj primerané služby a to mi stále výjde to Turecko.

zebricka23
14. máj 2012

@jaaty ahoj, no super....let nasat je 2,20 rano....8.7 tak sa vidime uz v lietale 🙂

jaaty
14. máj 2012

@zebricka23, áno už som zistila,keďže na stránke majú 12 dňový pobyt a oficiálne je to len do 7.7. 11 dní, tak po tom tá z CK pátrala a zistila, že je to práve dátumom príletu.
Tak nás čaká plných 11 dní pobytu a už sa neskutočne tešíme.
Dúfam, že nás 7.7. po 12,00 hod nevysťahujú z izby 😠 , ale to sa hádam dohodnúť dá.

martuska75
14. máj 2012

@ivkapon naposledy sme boli na Sicílií a tiež veľmi odporúčam 😉 Krásna udržiavaná piesková pláž , animácie pre deti, dobré jedlo ... to som si najviac užila - lebo som bola tehotná a furt by som len jedla 😀 😀 😀

luucia
14. máj 2012

Ahoj holky,

tak nám už se to blíží, odjíždíme příští pátek..začínám být malinko nervozní, abysme měli všechno 😝

Odlítáme v 5 z Prahy, takže to je tak ve 2 vyjet z domu 😕 to jsem zvědavá jak to ta mladší zvládne, o starší strach nemám, ta už je v pohodě 🙂

trixi
14. máj 2012

@patka1987 vsetky rezorty v ktorych som bola boli baby friendly, teda okrem jedneho 😎 , to sme boli este slobodne s kamoskou v Icmeleri, aj tak bolo super. Ako hladam? Do vyhladavaca zadam, ze hladam hotel pre rodiny s detmi. Opat ideme do http://clubgoldenbeach.com/
Super pre deti, vyborny vecerny program, super animatori, vyborny vstup do mora, krasne zahrady, vyborna strava... A nas Matej sa nevie dockat toboganov. Objednavam cez tui.at, su lacnejsi ako nase cestovky a hlavne viem lety. Raz som absolvovala nocny let z BA a uz nemusim, miesto odletu o 01.30 sme odlietali 3.30 a to sme cedeli 2 hod v lietadle na letisku so 7 mesacnym dietatom. Cakali sme na obcerstvenie, ktore zabudli priviezt. 😠 Pri ceste spat, odlet o 7.00 z Turecka sme odlietali o 12.30 pre meskanie lietadla so Slovenska.

triminka
14. máj 2012

@martuska75
@ivkapon dakujem baby za rady a tipy 😉
snad najdem nieco vhodne 😅

bosacka
14. máj 2012

@ivkapon my ideme do turan prince residence, tak si ma potesila, ze ste boli spokojni 🙂

aliza
14. máj 2012

@kwetinka1 ja by som dieta v ziadnom pripade nenechala nahe, je to cudzi svet, vela cudzincov okolo, nikdy nevies, ci si nefotia aj tvoje dieta. My sme boli minuly rok v Turecku a ani jedno dieta nebolo nahe. Moj maly mal minuly rok 11 mesiacov a mal tie UV plavky, podtym plavajucu plienku. Natierala som 30-tkou. Cely den boli s dcerou v bazene alebo pri mori, iba cez obed spaval v kociku a nic sa mu nestalo, ani ho nespalilo. Tie plavky podla mna chrania lepsie ako kremy.

hanka.knizkova
15. máj 2012

Ahoj..tak já dnes doplatila zbytek dovolené,přesně za měsíc ve 12.30 odlétáme 🙂 já už se tááák těšim 🙂
s nočníkem mi v cestovce moc neporadili takže sebou zřejmě povezeme prkýnko abych dceru nemusela celý týden držet nad záchodem 😒
@luucia máte celkem dobrý let protože tam budete hned od rána,my se do hotelu dostaneme až kolem 19h 😒 takže celý den jen na cestě 😒