Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

marblerace
24. aug 2015

@adrianazs si zlatá, ďakujem veľmi pekne. Inak, som sa dobre nasmiala... 😀 My sme dva predošlé roky boli v Side a tam som obdivovala tie bundy. Tento rok ideme do Kemeru, tak uvidím, či budú mať aj tam. Ale myslím si, že to majú asi všade. Bundu si chcem kúpiť ja pre seba tak určite bude drahšia ako pre tvojho drobca, ale aspoň už viem, ako mám na nich ísť... 😎

adrianazs
24. aug 2015

@marblerace tak potom napis ako je tam my sme boli 3 raz side a 2 raz manavgat ale vravia ze pekne aj v beleku a v kemer tak na rok peknu dovolenku a nedaj sa z cenou zjednavaj ak mas pevne nervy ja som uz bola total z neho nepustil a nepustil pekny dnik

jejo
24. aug 2015

@marblerace priklad pravy leopard zo 4,5 na 2,5 , kozena bunda s kozusinou z 800 na 300 , norkovy kozuch zo 4600 na 2000, kozena bunda s liskou z 960 na 450... 🙂

jejo
24. aug 2015

@marblerace my sme isli 3 zeny a 1 dieta. Aj sa cudovali " kde mate chlapa"a isla s nami este jedna klientka, upravovali jej kozenu vestu na telo 🙂 fesak z obchodu nas viezol, aj mi povedal ze som "pretty mama" ale bolo to total safe lebo videl nasich chlapov kazdy den sme isli v hotelo okolo jeho obchodu a vedel ze by asi nemalo zmysel nieco skusat.

jejo
24. aug 2015

@marblerace zalezi aj co hladas, ja somskusala naozaj exkluzivne kusky, ale mali napr nadherny kasmirovy kabat s liskou a ten bol za 180 eur po zjednavani. Detske som nepozerala, zato mala sa tam krasn vyhrala , mali velky detsky kutik.
Este co ma zaujalo a fakt krasne sedlo bol kozuch z tulena, pepitkovy. No a z nenarodenych jahniatok ale zo by som na seba nedala. Na to uz musi byt fakt povaha.
Vies pre slovakov ine ceny, pre rusov ine. Nemci tam kupuju skor kozene veci. Oni su "zeleny" , mne sa asi najbac pacila ta kombinacia koze s liskou a potom ta norka. Bola cierna a po prehrnuti do ruzova. Nadhera, nadcasovy kabat.

adrianazs
24. aug 2015

@jejo presne ako pises ceny tam davaju od brucha a podla toho odkial si nam ako som pisala ked nevedel odkial sme hned strelil cenu az ma heglo pre malého kozak za 400 eur Nemcov tam miluju ja som si pred dvoma rokmi doniesla krasnu kozenku jednu kratsiu ku rifliam a jednu dlhsiu ale sa mi pacili viac kuskov neviem na rok chcem belek ci tam bude take nieco v side na kazdom rohu bola kozusina jedna si tam pred nami kupovala kozene nohavice aj s bundou konbineza take nieco mi to pripadalo no mne v tom bola uz moc kozenkova oni boli cesi no uz nemala som na toho predavaca fakt nervy ako som pisala nakoniec spustil nam pre malého ako sme kupovali muz z toho uz mal zabavu

jejo
24. aug 2015

@adrianazs my sme boli v Beleku 🙂 priprav sa ale na to ze je to najdrahsia cast Tureckej riviery. Fabrika je ale mimo rezortov.

adrianazs
24. aug 2015

@jejo manzel uz chcel tento rok aj minuli no ja som slubovala ze uz na rok naozaj belek a ako daleko je to od rezortov

marblerace
24. aug 2015

@jejo @adrianazs ďakujem ešte raz veľmi pekne za skúsenosti. Vybrané ešte konkrétne nemám, čo by som chcela. Pôvodne klasika, koženú bundu ale poznáte to, niečo mi padne do oka a už aj mením.... 😀 keď sa vrátime z dovolenky určite Vám dám vedieť, ako sme pochodili a nakoľko sme ich ukecali 😎

adrianazs
24. aug 2015

@marblerace urcite nakupis to sme na tom rovnako chcem to a ako uvidim nieco ine tak to nedaj sa z cenou zjednavaj ako sme pisali a nemas za co rada som poradila potom napis aj ako je v kemer pa pa

nadenkaaa
24. aug 2015

Kocky nejde niekto teraz v piatok 28 do turecka hotel saray regency?

jejo
24. aug 2015

@adrianazs cca 30 min autom. Ale to vsetko zorganizju oni. Odvoz tam aj spat 🙂

stankapk
25. aug 2015

@nadenkaaa ahoj. my ideme do saray regency, ale uz zajtra 😉

tatrankamoja
25. aug 2015

AHOJ dievčence, veľa z vás sa už vrátilo z dovolenky, preto ma zaujíma - existuje v Turecku aj piesková pláž - bez kamienkov, či štrku? Skúste mi k pláži poradiť aj hotel, kde ste boli spokojné.

danulkaja1
25. aug 2015

@tatrankamoja Alba Queen,Side,pláž Colakli,čistý piesok,ale myslím,že tých pieskových pláži je v Turecku veľa.

nadenkaaa
25. aug 2015

@stankapk tak to sa tam asi aj uvidime 😉

ivka1985
25. aug 2015

@baumka no uvidíme, my ideme 15.9.2015 tam tak ziastím aký je 🙂

sakura77
25. aug 2015

@tatrankamoja V Side sú pieskové, aj manavgat.v beleku sú pieskové ale pri vstupe kamiekov pás, čo napr mojim deťom vadilo.ale samozrejme treba pozrieť konkrétny hotel nie všade to je,niekde je len piesok niekde aj ten pas.bez kamienkov napr Kamelya World, Kumkoy beach and spa.oba super .

z9z9z9
25. aug 2015

@tatrankamoja Suntopia Pegasos Resort Royal

popova
25. aug 2015

@tatrankamoja Adalya rezort, Adalya Ocean ,Kamelia fulia ,Kamelia Selin -tato oblast je piesková...

baumka
25. aug 2015

@ivka1985 tak potom daj vediet,ako bolo 🙂

baumka
25. aug 2015

@tatrankamoja bez kamienkov,cisto piesková je pláž v Evrenseki,je to medzi Colakli a Kumkoy,sú tam rozne hotely,napr. Evren Beach, Aydinbey Kings Palace, Port Side, Side Crown Palace,Hane Garden,Royal Dragon ,Trendy Verbena ,Orange Palace , Dream World a ešte strašne vela hotelov,aj v Kumkoy sú také pláže a hotely, Luna Blanca,hotely Mirramare,krásnu,širokú pláž má Paloma Oceana a tiež Kumkoy Beach a samozrejme aj smerom na Colakli sú pieskové pláže -hotely siete Seher,Adalye,Kamelye,Alby......

zazalienka
25. aug 2015

@nadenkaaa
@stankapk ahojte, no my letíme do Saray 15.9. tak som zvedavá ako Vám bude🙂

nadenkaaa
25. aug 2015

@zazalienka ideme na 12 dni tak dufam ze vsetko dobre dopadne a budeme spokojni urcite napisem ako bolo

zazalienka
25. aug 2015

@nadenkaaa wau, teším sa, my máme 11-dňovku

nadenkaaa
25. aug 2015

@zazalienka ak sa nam bude pacit buduci rok bude tiez turecko najma kvoli atrakciam pre deti a tak zasa budem odkladat"do pancuchy" 😀 😀

zazalienka
25. aug 2015

@nadenkaaa my sme 8 rokov neboli na dovči, tiež sme odkladali, ja som bola ešte za slobodna v Turecku, mne vyhovuje, je tam skvele, rušno, skvelé jedlo.. mňam..

nadenkaaa
25. aug 2015

@zazalienka my sme chodili do chorvatska taliansko za slobodna grecko spanielsko takze teraz bude prva nasa rodinna dovca vo 4rici hlavne ze nebudem musiet varit tak si to lepsie uzijeme s chalanmi 😀

martuska75
26. aug 2015

Dievčence neviem či je to ešte aktuálne ale sľúbila som recenziu Efes royal Palace - v Izmire (Ozdere) tak aspoň niečo. Išli sme tam veru s malou dušičkou po všetkých tých rozporuplných recenziách. 😒 Aj ked na niektoré recenzie som si urobila názor .... Napr. fotky na nete vraj odpadu z hotela čo "končil na pláži" - bol odtok z plážovej sprchy v ktorej tiekla celý deň sladká voda a bolo dosť logické ž to zviedli rovno do mora (všade to tak robia)
Nakoniec sme si užili peknú dovolenku, ale určite tam nebolo ešte všetko tip-top. Tak skúsi zhrnúť:
Najprv plusy:
+ úžasné podnebie , ktoré sa ani nedá porovnať s oblasťou Tureckej Riviery. Žiadne horúčavy na padnutie len super teplo akurát na kúpanie. Obvykle mierne pofukovalo (ale zase žiadne fučanie ako na Rhodose)
+ hotel je fakt pekný, nie je to celkom môj štýl, ale musím povedať že sa snažili. Všade drahé materialy (kameň, tapety, namieru nábytok, koberce...) Ale stavali to turci a u nás by ste im asi polámali ruky, keby vám takto miestami "doničili" drahý kameň 😀 Kde tu sa jednoducho netrafili. A bolo vidno že sa ponáhľali pri dokončovaní, kde u neboli podokončované detaily, ale nič vážne (nedokončené sadrokartonové detaily..).
+ nádherné bazény deti sa nevedeli dokúpať 😉
+jedlo bez debaty kvalitné, veľa a stále dostupné - ako vždy v Sunis hoteloch
+ pláž je fakt krásna ! ALE!!! nečakajte reklamovaný kopaný PIESOK! V tejto časti sú iné pláže ako v Side, určite sa to napodobá pláži v Kumkoy. Najprv so myslela že odpadnem a niekomu z hydrotouru švihnem šutrom o hlavu. 😀 😀 😀 Pláž je úzka (len 2 rady lehátok) pod lehátkami piesok (hrubší) ale pri vstupe zmiešaný so štrkom - okriuhliakmi! Je to len pás asi meter (ako kde) a potom v mori je zase piesok. Z jednej strany dlho plytko - aj pre deti.
Ale voda je úžasne čistá, da sa vidieť strášne veľa rybičiek, krásne vlnky - tak akurát doobeda maličké, poobede väčšie... Deti si to užili maximálne.
A teraz MINUSY:
Všetky sa podľa mňa dajú zhrnúť jedným slovom MANAŽMENT !!!!!
Všetky problémy podľa mňa vychádzal zo zlého vedenia.
- personál!!!!! Asi TOP (v zlom slova zmysle) bol Poolbar! jednoducho jeden chaos!!! Časníci makali tvrdo, ale v tom chaose, zrážali sa. Asi ich pozháňali z okolitých dedín a podľa toho to vyzeralo. Boli tam už super čašníci milí a ochotní ale našli sa aj extra drzí nezvyknutí obsluhovať (akoby to bolo pod ich úroveň- aspoň sa tak tvárili). Normálka ženy čakajúce v rade pri bare preskakovali a obsluhovali len chlapov a deti som k baru už ani samé nepoielala. Mám 2 dievčatká tak tie ani neobslúžili. Asi boli sťažnosti mám pocit že im tam prišla nejaká kontrola zo Sunisu, lebo asi 4-5 dni pred koncom prišli noví čašníci čo len začali koordinovať prácu. KONEČNE!!!!!! Hned to bolo vidno a začalo to tam trochu normálne fungovať.
- Upratovanie na WC pri bazénoch !!!! NO hnus velebnosti ! Štvrročná dcéra mi tam odmietala ísť cikať (ani sa jej nečudujem) NO na 5 * hotel sklamanie. Ale to sme opäť pri manažmente. Mali tam upratovača čo sa akoby hambil ísť na dámy. Potom pred koncom ho vymenili tak sa to cilimili zlepšilo ale už môj dojem nezachránili.
Inak v hoteli bolo čisto. Upratovali síce aj o štvrtej oobede a na izbe zásadne vtedy ked sme tam prišli 😀 😀 😀 ale čisto bolo.
- OBSADZOVANIE lehátok , bolo ich fakt dos,ť tak som to maximálne nechápala. Pol pobytu bez problémov, ale asi v polovici pobytu prišli 2 vemľi zvláštne skupiny hosti: z Rumunska a Azerbajdžanu a tie tomu dali korunu. Všetkému!!!!!! 😀 😀 😀
Zdá sa že chceli doplniť po zlých recenziách hotel hosťami z iných krajín a ..... bola to katastrofa.
Už som bola minulý rok v hoteli plnom rusov a bez problémov ale týmto skupinám už sa určite budem snažiť vyhnúť. Ak si viete predstaviť skupiny nachmelených Azerbajdžancov opretých od rána o poolbar, v neskorších hodinách už aj hlučných ....chodili v tlupách, už pili aj v bazénoch - len na pláži bol kľud 😀
A posledné mínus HLUK ked išli animácie, niekto si tam myslí že dobrá animácia = hlučná animácia, ale dalo sa tomu zdrhnúť na pláž 😀 😀 😀 Okolo reproduktorov sme išli so zapchatými ušami.
Už počas pobytu sme ale videli zlepšenie ohľadom organizovanie práce čašníkov a veľmi to pomohlo, dosť ich aj odišlo, takže myslím že si to postupne selektujú len to trochu trvá.
Hotel má potenciál byť naozaj SUPER len to musí niekto normálny zobrať do ruky a urobiť tam poriadky!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Potom už si tam viem predstaviť bezkonkurečnú dovolenku.

danulkaja1
26. aug 2015

@yidaky prosím ťa ako ste boli spokojní s hotelom belech beach hotel?