Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
22. jún 2012

@martabalalajka skús napísať tejto mamičke, boli tam v roku 2010 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ekia/

ivkapon
22. jún 2012

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/subica2/ - tiež tam boli v roku 2010 🙂

martabalalajka
22. jún 2012

@ivkapon Dakujem🙂

flori
22. jún 2012

@martabalalajka vybrali sme Paradise Side Beach,ubytovanie je vo vilkach,areal priamo na plazi,nemecka klientela......mame 3 a10 rocne slecny a zlavy pre tuto vekovu kombinaciu su uz dost obmedzene....Selge Beach Resort bol v plane prave kvoli detskej zlave....v Selge sa mi pacil bazen,krasna vstupna hala,hotel priamo na plazi,ale dost ruskych hosti
verim,ze budete mat urcite super dovolenku a cakam potom info 🙂,kedy odchadzate?

martabalalajka
22. jún 2012

@flori Dakujeme...My sme vyberali podla deti, kedze ideme aj s mnazelovym bratom a 2 detmi 🙂 takze 9, 3,2,1 rocne 😀 Pozerali sme aby bol priamo na plazi, detsky bazen, miniklub a smyklavky pre starsiu dceru...No len my sme kupovali velmi narychlo, kedze mali posledne 2 izby...a iny hotel bol o 500eur este drahsi a to sa mi zdalo uz vela...tak som nestihla ani nic si precitat o tom hotely na nete...takze az doma som sa dozvedela, ze su tam prevazne Rusi, dost blby pristup do mora...No dufam, ze bude dobre 🙂 ale potom som si uz povedala, ze hlavne aby boli deti zdrave a teplo a ostatne uz len dobre dopadne 🙂 a ideme 20.7 do 31.7...a vy? a kde ste kupovali, my v Kartago Tours...pa

danula2
22. jún 2012

kocky bola ste niektora?
Gypsophila Holiday Village (4*+)

trixi
22. jún 2012

@brandy123 ahoj, uz ste doma? Mala si pravdu - uz aj Sunexpress dava bagetu a vodu ☹ . Dik za upozornenie, sme sa vo Viedni dobre naobedovali, tak ta bageta bola uz len ako olovrant.
My sme mali vysoké teploty, v priemere 38-39 st. jeden den bolo 43 st. Vsetko bolo super az na Rusov. Po tejto dovolenke ich fakt nemusim 😝 😝 😝

flori
22. jún 2012

@martabalalajka my chodime posledne roky tiez cez Kartago,maju dobre ceny,minuly rok mi odporucili super hotel a fakt,ze nam ulahodili vyberom......ten pristup do mora je taky prudky asi vo vacsine hotelov,my sme tak mali minuly rok a aj teraz ideme do hotela,ktory ma opat prudsi vstup do mora,zalezi od oblasti....
zavidim vam ten pekny bazen i hotel v Selge Beach,snad nebude ani vela Rusov a ak ano,tak hadam budu aspon normalni....
dozvedela si sa nieco ohladom recenzii,spokojnost?som zvedava 🙂
my odchadzame az 11.8. do 23.8.
idete do Turecka prvykrat?

bangie
22. jún 2012

hotel selge beach nebrat. Při vstupu do vody jsou kamenné plochy. Nedá se jim nijak vyhnout. Pro děti nic moc.

adka2121
22. jún 2012

My sme boli s naším synom v Turecku 2x - keď mal 1,5 roka a 2,5 roka. Boli sme cez Kartago Tours a bola som max spokojná - malý sa tam vybláznil, kopa bazénov, okolo 15 rôznych šmýkaliek a tobogánov, vstup do mora bol tiež v pohode, areál obrovský, večer programy pre deti .... Hotel sa volal TTH Pegasos Resort. Ale všetky hotely siete TTH Pegasos sú podľa mňa super.

ivetka5
22. jún 2012

Ahojte, píšem neskor, ale skor sa akosi nedalo 😉 My sme prišli 15.6. z Ali Bey Manavgat a bolo fantastickyyyy, nemôžeme nič vytknúť. Je to velký komplex, ale nám to akosi neprišlo, že by bolo vela ludí, lebo vždy bola časť na pláži, v aquaparku, pri bazénoch, tak sa to rozložilo. Ak by ste chceli niečo vedieť, pýtajte sa, kto tam plánuje ešte ísť. A tie večerné muzikále nemali chybu. Ariel, Leví král....

ivetka5
22. jún 2012

@larmimi aj som pozerala ťa, ale nemala som šancu, aj ked sme ešte nevedeli, ako vyzeráme 🙂
My sme mali vilku 23, takže sme to mali blízko aj do aquaparku, do reštiky, či na pláž.

Keď sme odchádzali, bolo 44 st.

brandy123
22. jún 2012

@trixi vcera sme prileteli, sunexpressu sa budeme snazit vyhybat, ak to pojde... prezit sa dalo, ale chvalit ich nemam za co... podobne aj hotel Royal Alhambra Palace... hotel ako taky je skvely, ma uzasnu plaz, kolotoce, atrakcie pre deti, krasne priestory, kvalitnu stravu, napoje a okrem par veci nemozem nic vyslovene vytknut, ale... celkova atmosfera nic moc, co je dane velkym poctom ruskych hosti, ale hlavne pristupom personalu... chapem, ze este nie su zabehnuti, ale vacsina ani nema zaujem... opakovane sme reklamovali neupratane izby, za 9 dni sa nic nezmenilo, az posledne dva dni (po rozhovore s managerom) to bolo ok... jeden z mala hotelov, do ktoreho nemam chut sa vratit... ale more a plaz boli najsamsuper a uzili sme si aj bazeny a tobogany a kolotoce a tak... 🙂 ...takze ak sa zmeni pristup personalu a bude tam menej rusov, moze to byt jeden z najlepsich hotelov v tej oblasti, zatial ho vsak neodporucam...

trixi
22. jún 2012

@brandy123 ahoj, tak to sme leteli spolu 🙂 , aj my sme prileteli vcera 🙂 , vsak sme stastne pristali 🙂 . My sme v lietadle mali este taky problem, ze si sadli na nase miesta, jedna turecka rodina, lebo na ich mieste sedeli 3 rakusania, co tam nemali sediet a chceli sediet spolu. Ta zenska bola protivna, nechcela ukazat listok, aby nemusela si presadnut. Letuska vsak urobila poriadok a tak sme sa dostali na svoje miesto. Tureckej rodine sa to tiez nepacilo, lebo museli mat to dieta na nohach (bolo vo veku 2 roky). Mas pravdu, Sunexpress nic moc. Za mesiac letim Air Berlin, s nimi som neletela, tak dufam, ze to bude OK, letim s Matkom s prestupom v Dusseldorfe.
Okolo vasho hotela som rano behala (ked sa dalo 😉 ) vyzeral velmi pekne, aj tie kolotoce. Pamatam sa, ako ho minuly rok stavali, bola tam jedna velka stavebna diera a teraz krasny hotel. My sme byvali za Golden Coast, na konci tej promenady. Teda ak ste boli v Royal Alhambra Palace v Colakli v tom hoteli s vezickami. Citam, ze Rusi nam poriadne piju krv, pili 40 rokov a teraz aj na dovolenke 😝 . My mame len dobre skusenosti s personalom, ked sme hovorili s nimi inak ako rusky, tak boli strasne mili, bez tringeltu nam hned nosili napoje, prednostne nas obsluzili v bare, zartovali. Na personal nemozem povedat zle slovo. Par slov po turecky, nejake vsimne a isli sa pretrhnut. My sme mali super dovolenku, Matej sa vyjasil v mori, na toboganoch, na minidisco. Najradsej by tam bol zostal.

brandy123
22. jún 2012

@trixi ved my sme sa - ak sa nemylim - videli na check-in na letisku... 🙂 nedali nam letenku pre malu, museli sme sa vratit...

brandy123
22. jún 2012

@trixi s Air Berlin sme leteli do Dominikanskej pred 4 rokmi, boli sme spokojni, myslim, ze sa nemate coho obavat, urcite lepsie ako sunexpress... 🙂

trixi
22. jún 2012

@brandy123 ano, aj ma napadlo, ci sa nebavim s nejakou zienkou z MK 😀 😀 😀 . Vam nedala letenku, nas nevedela najst, ta baba bola ako zhulena 😎 , asi z tepla.

martabalalajka
22. jún 2012

@bangie Keby som tie recenzie citala skor☹ ale uz mame zaplatenu dovcu, tak snad sa okupeme 🙂

bangie
22. jún 2012

@martabalalajka Hotel jako takový byl super. Jídlo vynikající. Jen ten vstup do vody byl špatný. Pro děti bych určitě vzala boty do vody. Když se překonala ta kamenná plocha, tak pak už byl krásný písek. Dalo se na to zvyknout. Jen blbnutí ve vlnách jsme museli oželet. Jeden takový pokus skončil odřenými zády 🙂

martabalalajka
22. jún 2012

@flori Ahoj...ano ideme 1x do Turecka a dokopy len 3x k moru 🙂 kedze sme zili v UK a na dovcu sme chodili domov a este sme aj stavali dom...Citala som recenzie a su velmi roznorode, hlavny problem tam ludia uvadzali Rusov, ze su hlucni, ozrati, predbiehaju sa v restauracii a tak...Niektorim Rusi nevadili, nevsimali si...Ze ked sa k personalu ozves ang.tak su prijemni, lebo ze Rusov uz maju plne zuby 😀 Vsetci ale chvalia jedlo, bazeny, cistotu izieb aj ked su postarsie...No uvidime, ale ked jedlo a whisky tam bude dobre, tak moj manzel sa bude mat urcite fajn 😀 Myslim, ze ide o to ako sa k tomu clovek postavy a ako je tolerantny...ja nie som frflos, tak snad bude dobre a urobime si dobru dovolenku 😀 aj my ideme cez Kartago, lebo sme s nimi boli v Tunise a poradili nam super hotel a boli sme nesmierne spkojni aj aj s delegatkou, bola uzasna, boli sme na pusti, super tam bolo...a kedy ste mali let v den odchodu, vecer? pa

martabalalajka
22. jún 2012

@bangie Takze vy ste tam boli? No konecne som nasla niekoho kto tam bol 🙂 okrem toho vstupu do mora, ste inak boli spokojni a izby boli dobre? dakujem pekne 😉

mimi21
22. jún 2012

@janicka38 ahoj, tak sme naspat z Belek Beach, dovolenka pestra, mame skusenost aj s nemocnicou, deti dostali horucky az 39,3 a skoncili na atb ☹
hotel super, spokojnost, oproti hotelu par obchodov-lacnejsie ako priamo v Beleku, aj hotelovy obchod bol lacny ale uz pevne ceny, byvali sme vo vedlajsej vilke, akurat ruch z vedlajsieho lunaparku vecer do 23:00, izby velke rodinne - akonahle je 4 a viac ludi tak davaju rodinne - cez 40m2, balkon, cisto akurat podlahu nezmyvaju vodou, len povysavaju a utru suchym mopom, takze ked sme chodili bosi mali sme spinave nohy 😝
bazeny super, detsky v altanku, pod tienom, vsade dost lehatok, tiena, voda cista, tepla, tobogany 10-12, 14-17, plaz vstup kamienkovy - maly strk, odporucam aspon pre deti topanky - tam bol problem ich kupit
prostredie krasne, vsade kvety, zahrady, lehatka, hojdacky, personal mily ale nie vlezly, pri obede a veceri napoje aj s obsluhou pri stole, jedlo dobre ale hlavne jedla sa uz dost opakovali a moc nam nechutili ale mnozstvo ovocia (melony, dyne, jablka, hrusky, jahody, ceresne, ananas, slivky, nektarinky...) zelenina, salaty, chutovky, super kolace...
do beleku sa da ist taxikom - treba objednat na recepcii - pre 4 osoby 20e tam aj naspat - pred hotelom za 35e ale nakupovat urcite radsej pri hoteli, zjednat sa dalo tak 30% ceny, cim viac kupis, tym su ochotnejsi zjednavat
na plazi kryte pieskovisko pre deti, vsade dostatok tiena, bolo naozaj velmi teplo, voda v mori prijemna - neviem presne kolko stupnov lunapark kolko deti chcu - ziadne take ze len 3krat za pobyt, animacie boli len nemecke, vela nemcov a rusov ale napriklad aj kazachtanci a chorvati
celkovo to bola naozaj dobra dovolenka az na tie zdravotne komplikacie - lekar je aj priamo v hoteli - ak je momentalne niekde inde je tam stale sanitar, ktory lekara zavola z ineho hotela
okolie hotela nic moc, pretoze sa tam stavia dalsi komplex
ak mas este nejake otazky tak sa kludne pytaj, mna uz nic ine teraz nenapada 😀

tu su nase fotky 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.415235...

mimi21
22. jún 2012

@macka381 u nas v hoteli bol dietny bufet, zeleninka na pare, a aj ryby napriklad

bangie
22. jún 2012

@martabalalajka jojo, byli jsme tam. Je to asi 3 roky zpátky. Vše bylo super. POkoje čistý, denně vyměnovali ručníky. Na pokoji nám nechávali kytky 🙂 Jídlo vynikající. Personál velice ochotný. Byli jsme spokojený. Letos jsme ale objevili lepši hotel - Papillon Belvil. 🙂

tanija133
22. jún 2012

Ideme v tuto nedelu do Bel Conti do Belku cez Koalu? Boli ste niektora? alebo chystate sa?

martabalalajka
23. jún 2012

@bangie ahoj, my sme tiez tento objavili ale v tom termine bol tento hotel drahsi o 500eur a to sa mi zdalo uz velmi vela...ked pridete napis mi nejake recenzie 🙂 sned ked nasporime tak na bud, rok pojdeme aj my 🙂 dakujem za info

bangie
23. jún 2012

@martabalalajka Papillon je dražší, ale neměl chybu. V Turecku jsme byli 3x a tenhle hotel byl zatím nejlepší. Obrovský výběr jídla, včetně sushi, všemožných ryb, k obědu krom klasiky bylo i 5 druhů pizzy. A ty koktejly, co ti tam všude namíchali....prostě dokonalý 🙂 V jídelně byl dětský koutek s dětskou stravou, mikrovlnkou, dokonce tam byl k dispozici sterilizator, ohřívač lahví a nějaké sušené mléko. Ubytovaní v přízemních nebo patrových vilkách. Byla možnost pokoje i v hlavní velké budově, ale to už bylo dražší. Pro děti dětské hriste, bazenek, tobogany. Pláž písečná, jen při vstupu do vody byly malé kamínky. Opravdu to stálo za to 🙂

bosacka
23. jún 2012

my sme sa vratili 20. z Turan Prince Residence v Side. bolo super, nebudem tu opakovat tie iste info, co pisu ostatni - vsetko sedi 🙂 ak chce niekto konkretne info, kludne sa spytajte 🙂

par stran dozadu ste spominali ceny plienok... my sme kupili pampers4, 36ks za 7,50... zda sa, ze velky argument je pre nich to ked povies, ze si inde videla lacnejsie. totiz 7,50 nam povedali v prvom obchode, ale sme nekupili... v druhom chcel tusim 8,50 a v tretom 9,50 - ked som povedala ze tam mal za 7,50 pristupili na to 😉 inak rovno pred hotelom zacinalo pomerne velke trhovisko

zarazil ma detsky bufet v hoteli - stale tam boli male parky a suroviny na hamburger... a este ciste spagety a vedla bolonska omacka. nic viac 😒
@macka381 dietny bufet sa u nas tiez opakoval - varene kuracie a dusena zelenina (brokolica, karfiol, mrkva, hrasok, kukurica), casto iba 1 druh... moja mala nakoniec jeda iba ryzu zo spolocneho a pripadne ciste spagety, vsetko ostatne odmietala aj ked doma v pohode papa zeleninku, masko, rajciny... tam nic 😠 . brala som jej ale k vode ovocie a to jej moc chutilo. v jedalni nechcela, tak som nabrala do tych aventovych poharikov bud melon, alebo ringlotu, broskynu... a ona to potom pri bazene ci pri mori spraskala

martabalalajka
23. jún 2012

@bangie Takze ste tam uz boli...Dakujem za info, na bud. budeme vediet 😉 pa

renicka2222
23. jún 2012

@alfomilka
Ahoj , Turecko je super vyber pre peknu dovolenku , ale v 4 a viac * hoteloch . Platit sa da vsade eurami, netreba si zamienat.