Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

m.a.r.t.i.n.a
3. jún 2011

Ahojte kočky,

my letíme 11.6. do Turecka aj s 2,5ročným synčekom. Boli sme tam min.rok ale bez neho,preto sa chcem spýtať,či nemáte niektorá skúsenosť s hnačkami u detí, nakoľko mňa to chytí skoro pri každej dovolenke,hlavne tej v exotike...Naše lieky na to moc nezaberajú....Chcem byť u malého pripravená.Ďakujem

beadz
3. jún 2011

ahojte, rada by som vas poprosila o radu. koncom mesiaca by sme chceli ist do turecka s dvoma detmi (2 rocny a 7 mesacna) a chceli by sme zobrat aj babku, takze by sme potrebovali nejaky apartman a jasne ze hotel vhodny pre male deti. viete mi dat nejake dobre overene tipy ? dakujem

sasikas
3. jún 2011

@lenkasan
@nika07 dakujem za reakcie... 😉 kazdopadne Alba Queen je ten termin co sme chceli ist uz obsadeny, takze hladame dalej.... 😀
boli ste niekto v Hotel Club Side Star?... 😉

zebricka23
3. jún 2011

@lenkasan tak my sme boli min.rok v Alba queen a boli sme spokojni....

lenkasan
3. jún 2011

@zebricka23 Aj my sme boli minulý rok.Ale vôbec sme neboli spokojný.Ak porovnám s Kamelya world o km vzdialenejší hotel tak 100 a 1.

zebricka23
3. jún 2011

@lenkasan ako jedine co sa mi tamx nepacilo..bol ten system s bazenmi....lebo si si ich nemohol obsadit priklad o siemdej rano....lebo dovtedy ich ta sluzba odpratala..ale az o osmej.....a to tam vacsina ludi len posedavala na lehatkach a ako odbilo 8hodin..tak si ich dali a uz ich nikto nedal prec....ale ako vravim...ja nechodim k moru kvoli bazenom...takze ma to nejako netrapilo....a poobede ked sme sa vracali s plaze a chceli sme si zaplavat v bazene,tak sa dalo najst aj miesto....
jedine co nam dost zneprijemnilo dovcu...maly sa tam vyhadzal a mal kiahne.....2 roky redtym sme boli v iberotel serra palace .....a tam bolo uzasne......ked mam povedat tak prvy v hodnoteni u nas bol ten iberotel...ale aj tento bol fajn...a jedlo bolo mnam....aj na obed aj veceru....dost pestreee

lenkasan
3. jún 2011

@zebricka23 Mne vyhovovalo doobeda byť pri bazéne kvôli malej a po sieste ísť k moru,ale doobeda nebola šanca chytiť miesto.Ja tiež nemusím bazény,ale kvôli malej to bolo výhodnejšie.Ten detský bazén bol zvnútra rozbitý.Kachličky popukané a tá fontána v strede vyzerala,že ide čochvíľa spadnúť.Izby boli malé a vadilo aj jedlo cez obed.Musela si sa len obliesť a ísť do hlavnej jedálne,alebo si objednať z 5 ktoré sa dali.A zmrzlina ani nehovorím.Len hodinu a rada ako hrom.Takže mne sa tam nepáčilo. 😒

🙂 🙂 🙂

gabrielkabj
3. jún 2011

je tu niekto kto letí 16.6. do Turecka z Ke? 😉

kiwinka
4. jún 2011

v Turecku doporucujem HTL- Iberotel Palm garden v Side. spokojnost zarucena 🙂))

erinka123
4. jún 2011

@beadz ja som bola v Side ...v časti Sorgun v hotely TTH Pegasos World,bolo tam super nemala som žiadne sťažnosti proste na jednotku 😀

binki
5. jún 2011

Letos můžu doporučit Lykia World Hotel...super super super

miss_shy
6. jún 2011

alba resort side urcite nie

jajka78
6. jún 2011

baby a cez ktore cestovky chodite? aj konkretne ak sa da, pripadne ip
@binki @gretkab @kiwinka
co som pozerala vase zajazdy velmi pekne miesta len by som rada ak by ste poradili kde je to vyhodne
chceli by sme ist okolo 22.6.

gretkab
6. jún 2011

@jajka78 My sme boli predvlani cez Firotour, vlani cez Kartago a teraz ideme cez nejaku nemecku. Najdrahsi bol Firotour (ktory bol cenovo porovnatelny so Saturom). Kartago bolo cenovo podstatne lepsie a je porovnatelne s tou nemeckou cestovkou co ideme teraz (objednavane cez Centrum cestovania v Poluse). Len Kartago tento rok nemalo v Kamelyi, kde sme chceli ist, vobec nabukovane izby s 2 pristelkami (len s jednou), takze pre nas bolo zial nepouzitelne, inak by som volila urcite Kartago (hlavne kvoli blizkosti BA letiska v porovnani s Viednou).

vanduska3
6. jún 2011

13 júna odlietame do side a ako pozerám počasie no nič moc,čakala som vyššie teploty a tie búrky to čo?ak ste tam niektorá,alebo ste teraz boli dajte mi vedieť ako je to s tým počasím.decká sa tešia na slniečko a teplo.

jankastubka
6. jún 2011

Ahojte, nemate niekto skusenosti s vyletmi v turecku mimo cestovky na vlastnu past. Budeme ubytovani v Konakli v hoteli Eftalia resort, nedaleko alanye. Chceli by sme ist do delfinaria a aquaparku. A tiez pozriet si celu alanyu. Neviem ci sa to oplati ist len tak mimo cestovky napr. miestnou dopravou. Ak mate niekto skusenosti sem s nimi, pripadne aj s cenami v tom aquaparku. 🙂

kiwinka
6. jún 2011

@jajka78 my sme boli predmiule leto v palm garden -Side, spokojnost zarucena, teplo uz bude tiez koncom juna,, 🙂 a boli sme cez tip travel 🙂

ivkapon
7. jún 2011

minulé leto sme boli vo východnej časti Sorgunu, Side - hotel Asteria Sorgun Resort s cestovnou kanceláriou Satur. Môžem len doporučiť. Bolo tam super!

fabula
7. jún 2011

vanduska13
http://www.pocasie.sk/pocasie/azia/turecko/alan... tu je aktualne pocasie v turecku...

gabrielkabj
7. jún 2011

@jankastubka ja odpadnem aj mi ideme do eftalia resort a presne to isté som sa chcela aj ja báb opýtať mi ideme 16.6. a ty? 😉

gabrielkabj
7. jún 2011

ak beriem aj kočiar aj ten sa mi zaratáva do batožiny teda do 20 kg na osobu však? Neviem či ho mám vôbec brať mala bude mať v Júly 2 roky

gabika7706
7. jún 2011

@gabrielkabj kociar sa do vahy nerata, aspon nam ho nikdy nevazili

gretkab
7. jún 2011

@gabrielkabj presne, ako pise gabika7706, kocik sa do vahy batoziny vobec nepocita, bez ohladu na to, aky je velky.

sakura77
7. jún 2011

@gabrielkabj urcite zober,ja som tak brala priblizne v takom veku synovi golfky,pritom doma sa uz vobec "nekocikoval" ale tam sme fakt vyuzili,uz len ten "prejazd" letiskom bol dost narocny,k tomu kufre,tasky a podobne,dieta pisti ze nevladze,radsej ber 🙂

ivka246
7. jún 2011

aj my odchadzame 24.6 do Turecka -Side Lyra,zaujímam sa o všetky odporučania

radlinka
7. jún 2011

@gabrielkabj jasne zober aj kociar, aspon viacej pobehate a mozete na dlhe prechadzky po promenadach, meste ci plazi...vzdy sa to hodi aj na tazsie nakupy pokial neprenajimate auto.

radlinka
7. jún 2011

Ja odporucam Alanyu - Cleopatra Beach alebo Antalyu. Satur a Kartago maju fajn ponuky na taketo destinacie.
Cleopatra Beach ma krasne hotelove komplexy a je dalej od divokych rusnych ulic ci diskotek, tie su na opacnej strane messta Alanya, takze si tam moze zajst rodinka a pekne oddychovat bez toho aby musela koncit v hotelovych komplexoch niekde pozdlz dialnic, odkial do mesta pekne daleko.

flori
7. jún 2011

Ahojte,nasla som tuto diskusiu...my letime do Turecka 24.8. vyber padol na Joy Nashira Resort.Do Turecka ideme 1.x,tak mam trochu obavy,co nas tam caka,ale verim,ze dovolenka bude nakoniec super vzhladom na recenzie tohto hotela.Cestuje sem tiez niekto koncom augusta?Letime z Ba.

jankastubka
7. jún 2011

@gabrielkabj my ideme 17.6. tak sa mozno uvidime 🙂