Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

macka381
20. jún 2012

Ahojte, ako tak čítam idete do Turecka s deťmi v rôznom veku. My chceme isť do Turecka s malým vo veku cca 14 - 15 mesiacov, len sa bojím čo so stravou. Lebo kaše mi nezje žiadne. Na obedy mu varím stále zemiačik, mäsko + rôzna zeleninka a to isté dookola, ráno, večer pre spaním a v noci mu dávam UM. Len čo so stravou cez deň, sa bojím tej hotelovej stravy. Aké máte skúsenosti so stravou pre deti v Turecku??

martuska75
20. jún 2012

@macka381 podľa mojich informácií majú v hoteloch dietny bufet, kde by mali mať ten varený zemiačik, zeleninku a tak..... ,takže si over konkrétny hotel kam sa chystáte. Mám rovnaký problém tak preto somsi to zisťovala 🙂

macka381
20. jún 2012

@martuska75 ďakujem za rýchlu odpoveď...takže musíme hľadať iba takýto hotel 😎

billam
20. jún 2012

@macka381 urcite Pemar Beach hotel ma detský kutik na jedlo....je to hotel specializovany pre rodiny s detmi...my sme boli velmi velmi spokojni...sú tam same aktivity pre deti, aj malicke - nafukovaci hrad, pieskovisko, disco s mickey a minnie 🙂...vyber z mnozstva jedal....fakt vsetko pre deticky 🙂

martuska75
20. jún 2012

@macka381 určite ich nájdeš takých v Turecku veľa. Naša Nina má rok a pol ale tiež mi kadečo nezje 😉 Papáme zhruba to čo aj vy. Takže som hľadala dietny bufet a pieskovú pláž s pozvoľným vstupom pre drobca + tak max do hodinky trnasfér na letisko. Baby tu dávajú dosť tipov + popozeraj recenzie napr. na tripadvisor.com

katarinajurikova
20. jún 2012

@sakura77 my ideme smer tunisko,no a vraj preto,lebo arabi este nemaju dovolenkove obdobie ,takze hotel neni v prevadzke...

tehula
20. jún 2012

Ahojte kocky. zapojim sa na rychlo. My ideme do TUrecka zajtra s 3 a 1cnou dcerou. Citam, ze riesite stravu. Ja som naprv chcela pre mensiu brat sklicka, ale ona mi to nezje, jedla iba moju kuchynu. POsledny mesiac som ju ale zacala zvykat na jedla, ktore varim pre 3rocnu, aby to nebol len masovozeleninovy prikrm. Tak postupne sa rozjedla, dufam, ze nieco si v strave vyberieme a neostaneme hladni
Kazdopadne riesim vacsi problem a to, ako nas pobalit. Snazila som napchat seba, muza, a 2deti, plus hovadiny ako kolesa a nafukovacie pomocky pre deti do 3kufrov. Jeden ozaj velky a dva take mini pidi. Pre starsiu berem aj sedacko na wc. Boze, mam pocit, ze tolko kramov, ze sa zas do auta na letisko nezmestime. Ako ste riesili balenie? Este som tam nepchala plienky, ved neviem, kde to dat 😖

tehula
20. jún 2012

a kociiiiiiiiiiiiiiiiik samozrejme, a este berem aj UV stan k vode. No koniec

jaaty
20. jún 2012

@tehula zrušila by som kolesá a nafukovacie pomôcky pre deti -kúpiš ich tam za babku. To isté sa týka hračiek do piesku. Pre 3 ročnú slečnu by som nebrala ani redukciu na WC- je už dosť veľká a určite to zvládne na bežnom WC. Aj tak sama chodiť nebude, tak ju podržíš.
UV stan je podľa mňa zbytočný- v Turecku sú všade veľké slnečníky, až také pásy so slnečnými clonami.
Vyhoď uteráky - ak ideš minim. do 4 a viac hv. hotela, nebude s nimi problém 😉

tehula
20. jún 2012

@jaaty redukciu nemozem zrusit. Ona ked ide na velku, tak ma vyhodi zo zachoda, ze ju mam nechat v klude, ked som aj skusala ostat, tak sa normalne zatla, ze chce byt sama. Uteraky som myslela na plaz aby sme mali, ideme do 4hviezdickoveho hotela, ale neviem, ci aj na plazi budu k dispozicii, ci len k bazenom nedavaju. Kolesa teda prehodnotim, aj ked deti dostali ich ako darceky min vikend k narodkam, tak sa tesia, az ich vyskusaju. Inak co som pozerala zabery slnecnikov z toho hotela, praveze dost male slnecniky sa mi tam zdali. Viem, ze bezne su az take pasy, ale tuna mi to prislo mensie ako mame na zahrade. Neviem ako sa pod jeden natrieskame s lehatkami. Stan berem ako prirucnu batozinu, je to skladne relativne

evaviki
20. jún 2012

@tehula tiez nas Sebik vyhadzuje zo zachoda, ale ked nebola redukcia, tak jacal, ze nepojde a ze mam ist prec, tak som mu povedala, ze ho budem drzat, ale zatvorim oci a budem sa tvarit, ze tam nie som.. zabralo 😀D takze toto funguje, ked nemame redukciu.. resp. uz sa naucil drzat sam.. ale ak na tom mala bude trvat, tak skus kupit nafukovaciu redukciu na wc, ta miesto nezaberie..

tehula
20. jún 2012

@evaviki uz nestiham kupit nic, redukcia je uz napchata v kufri, uz redukujem svoje handry, budem travit cas len v plavkach 😀 Muz ked zbada, ze som mu nechala miesto len na pol kufra, tak skolabuje 😅

billam
20. jún 2012

@tehula jaaty ma úplnú pravdu...wc redukciu nepotrebujes, ani nafukovacie kolesa do vody, vsetko tam kupis, aj hracky do piesku...kupis aj plienky, ale radsej si zober svoje overené, aby babo nedostalo koprivku...a tiez si zober opalovacie kremy zo Slovenska, na ktore ste zvyknute...a navyse si tam urcite vela veci nakupite - minimálne pre deti tricka,satocky, teplaky adidas 🙂...tam sú fakt kvalitne, site v Turecku, nie v Cine, takze budete potrebovat nejake miesto na veci...deťom ani neber vela veci na oblecenie, zopár triciek, tenisky, slapky, mozno ak mate kamienkovu plaz, tak topánky do vody....ciapocku, plienky do vody kupis...fakt Vam tam stačí minimum...my to aspon tak riesime, ze mame vzdy dva kufre, jeden pre mna a muža a druhy pre nase dve deti....btw.krasnu dovolenku prajem 🙂

evaviki
20. jún 2012

teda baby neviem, ako sa balite, ale my sme dvaja dospeli a 3 rocne dieta mali jednu velku tasku...🙂 musim uznat, ze na letisku sme boli za exotov, vsetci s dvoma troma kuframi..

tehula
20. jún 2012

@evaviki ok, priznam, ze mam mozno vela triciek, ja sa potim ako kon, ze prezliekat sa musim furt co mam mokre pazuchy aj pod prsami. Takze vravite, ze vyhadzat von a radsej miesto 7trik si mam zbalit praci prasok? 😀

tehula
20. jún 2012

no baby, ja to asi prehodnotim, vyhadzem a idem nanovo balit. zacnem kremami na opalovanie a spodnym pradlom, plavkami, ostatne, co vleze, to bude. Ach jo

evaviki
20. jún 2012

@tehula ja som tiez mala na kazdy den jedno tricko.. manzel tiez, Sebik ich mal dokonca viac.. no neviem ako to robime, ale fakt nam jedna veeeelika taska staci.. dokonca na nas na letisku pisali kufor nejakeho mladeho paru s dietatom, presvihli limit a aby nemuseli doplacat, tak nas poprosili a dalo sa to ako nasa batozina..

boska79
20. jún 2012

@tehula peknu dovcu zelam, bez starosti si uzite rodinku ;)

evaviki
20. jún 2012

@tehula este ma napadlo.. kufor sam o sebe vazi par kil.. nemate tasky?

martabalalajka
20. jún 2012

Ahojte baby, boli ste niekto v Selge Beach Resort- turecko Side? ak ano boli ste spokojne, dakujem 🙂

flori
20. jún 2012

Ahojte,aj mna by zaujimali recenzie na Selge Beach Resort,zvazovali sme ho,ale nakoniec sme si vybrali iny

sakura77
21. jún 2012

@mimkaa10 ahoj,my este enmame presny termin,ale chceli by sme koncom augusta pripadne prvy septembrovy...tak ali bey mam vybraty tak na 90% ale este keby anhodou nieco dobre objavim za super cenu,tak zmenim,ale skor nie,tento mame uz dlhsie vyhliadnuty,uz aj dvakrat zaplateny a vzdy nam do toho nieco prislo 😅 minuly rok sme tiez boli prvy septembrovy a bolo to super,kedze pubertaci uz su v skole,tak len male deticky tam boli 🙂
@macka381 my sme tiez v hoteli mali detsky kutik v restike,takze dalo sa vybrat,maju to skoro v kazdom lepsom hoteli 😉 a vacsinou byva tak bohata strava ze sa da povyberat aj z dospelackeho,samozrejme ty mas este malinke,tak asi nesolis a tak tak popzeraj na stranke vybrateho hotela ci maju ten detsky bufet
@katarinajurikova aha,ja som myslela ze do turecka idete,ci?

martuska75
21. jún 2012

@katarinajurikova toto je temo o turecku 😉 neporadila by si sa o tunise lepšie v takej téme? ČI si zmenila rozhodnutie na poslednú chvíľu?

lubkam
21. jún 2012

kočky, mám otázku - voľakedy sa pri stupe do turecka vážilo zlato ktoré vlastníte - máte na sebe, takzvaná súpiska. funguje to ešte aj teraz? dík

martabalalajka
21. jún 2012

@flori A aky ste si nakoniec vybrali? My sme sa museli velmi rychlo rozhodnut, kedze mali posledne izby...Dufam, ze bude dobre 🙂

sweetinka
21. jún 2012

nie nie, uz sa urcite ziadne zlato nevazi 🙂)

lubkam
21. jún 2012

@sweetinka ďakujem

venita
21. jún 2012

Ahojte. sorry, ze sa tu tak vtieram, len sa chcem opytat, ci je do turecka potrebny pas pre dieta zvlast, alebo moze byt zapisane u mna v pase. viem, ze sa to teraz menilo, len nemam cas zistovat, ci je potrebne ho mat zvlast... a vy urcite budete vediet 🙂 dakujem za infosky

billam
21. jún 2012

@venita treba mat veru pas pre každého, aj novorodenca ☹...Turci tam stempluju viza.

venita
21. jún 2012

@ billam no... aj som to tusila... no nic... aj tak dakujem 🙂