Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

maruskatt
11. aug 2013

@ksts Jednoznačne Albatros Palace Hurghada 🙂 , bez jedinej chybičky, jedlo - 4 reštiky, služby ...... len more bolo od brehu dost plytke, tak tam bolo urobené molo, a tam sa potom dalo aj šnorchlovat, ale využívali sme bazény, vírivky -boli sme tam 3 roky dozadu, ked sme nemali malého.
Boli sme aj Sharme Crown Plaza , drahý hotel + vodu sme museli kupovat, hrozne vela penazí sme tam nechali len za nu. Jedlo začalo po čase liezt na nervy- stále dokola to isté 😖

A prvý krat v Sunrise - Sunny Days (tak nejak) tiež strava slabá, ale to už je strašne starý hotel

sakura77
12. aug 2013

baby,boli ste niekto v Antalyi v tom delfinariu,kde sa da plavat s delfinmi? maly potom hrozne tuzi 🙂

zazaa
12. aug 2013

Ahojte, koncem září letíme na dovolenou do Turecka, Side, hotel Nerton i s rok a půl starou dcerou. Řeším teď, zda vzít dceři nějaká probiotika pro jistotu nebo jí to dávat po celou dobu dovolené, kdyby jedla třeba nějaké umyté ovoce jejich vodou. Nebo myslíte, že je to zbytečné? Nikdy neměla žádné zažívací potíže a už jí i stravu, kterou my, akorát méně kořeněnou, jinak vše 🙂 Děkuji za rady

ksts
12. aug 2013

@zazaa prosim vas jakou cestovkou letite do turecka,podivala bych se na tenhle hotel,taky vybírame ale zatim nevime kam jaky hotel,dekuji za odpoved.

jaaty
12. aug 2013

@sakura77 boli sme len v Beleku v delfináriu a tam je možné plávať od 6 rokov (Hanka to tento rok absolvovala- kuk album). Podľa delegátky však v ostatným delfináriach v Turecku je veková hranica až od 8 a v niektorých prípadoch až od 10 rokov.

sakura77
12. aug 2013

@jaaty fiha,to fakt? maly ma 6 rokov....no a Sofi len 3,tak to asi nic....no uvidime teda,to je ale skoda inak...kolko to stalo v beleku? lebo ze v antalyi 100 eur na osobu plus vstup do delfinaria este

jaaty
12. aug 2013

@sakura77 presne to isté aj v Beleku . Hanka má tiež 6 roko(výlet do delfinária pre nás troch 70 eur + 100 eur plávanie)
Ale stálo to za to 🙂 Hanka plávanie zvládla na jednotku

zazaa
12. aug 2013

@ksts máme to před etravel.cz a cestovka je Akvila Travel z Olomouce

vanesa73
13. aug 2013

chcela by som sa opýtat či je tu niekto kto si kúpil teraz niekedy last minute do Evren Beach (odlet 14.8-24.8) a dnes večer vám zavolali s cestovky že hotel je plný a dajú vas do Kumkoya, lebo svokrovci si včera kúpili Evren a teraz večer im volali toto..... tak ma zaujíma že kolkým sa to stalo, dakujem

pavlina05
13. aug 2013

ahoj holky!

doporučíte mi nějaký hotel v Turecku-pláž u hotelu, poblíž letiště, atrakce-tobogany pro děti, all inc.
Máte tipy?

Hodí se letět až koncem září, přelom září-říjen?
Jaké je tam počasí?
Jsou tam průjmy?

díky

maruskatt
13. aug 2013

@vanesa73 Aj nám volali, tiež nás premiestnili do Kumkoya.

vanesa73
13. aug 2013

@maruskatt a kedy ste si kúpili pobyt??

liluska78
14. aug 2013

@jana.oravcova
@nefertitka Ahojte baby este sa opýtam ako to bolo s osuskami na izbe,menili ich? Pripojiť cez WiFi sa dalo? Ďakujem

pavlina05
14. aug 2013

Holky, poraďte nějaký hotel s vyžitím pro děti, prosím.
Já si vybrala Gypsophila Holiday Village
Ale prý je tam špatný vstup do moře púro děti☹
Tak už jsem zoufalá z cen a všeho kolem...

danim
14. aug 2013

@pavlina05 my ideme o 2 tyzdne na 11 dni tu... http://www.travel.sk/hotely/turecko/side/kumkoy...
kamoska tam tento rok bola s detmi tiez- ( to nahodou som ani nevedela, ked som hladala dovcu.. a zrazu ked som pytala nazor, ci tu niekto nebol- tak mi pisala, ze je tam 🙂
a ze krasa..

izby rodinne pre 4 ludi- je uz dost problem... ja som kupovala cca mes pred odletom- a posledna taka izba.. v inej cestovke vobec

zebricka23
14. aug 2013

@pavlina05 Papillon Belvil v Beleku

eta
14. aug 2013

ahojte, ja odporúčam Egejskú riviéru - Kusadasi -Omer Holiday Resort, transfer od letiska trval len niečo cez hodinku, nádherné tyrkysové more s ideálnym prístupom pre deti, pri vstupe do mora pár kamienkov, ďalej už len piesok 🙂 dokonca aj naši lotri vliezli do mora, potom čo sa im v Chorvátsku nepáčili kamene a v Taliansku "špinavá voda" , bazén aj pre deti aj s toboganmi, miniclub, každý večer minidisco, super strava, nemali sme žiadne problémy ani deti a to pili aj vodu z bazéna 🙂 Určite sa tam ešte niekedy vrátime 😉

katrin31
14. aug 2013

@eta a cez ktoru cestovku ste tam isli?

zebricka23
14. aug 2013

Papillon Belvil

katrin31
14. aug 2013

bol este niekto na egejskej riviere? ktory hotel odporucate?

martuska75
14. aug 2013

@sakura77 manžel bol s dcérou v Alányí a show bola super ale že to "plávanie" nie je o ničom. raz sa s ním vyfotíš a dvakrát vyskočí, jedno kolečko a skásnu ťa. A to je všetko 😀 Oplatí sa vidieť, ale nemusia deti ľutovať ak to plávanie neabsolvujú.

blondo
14. aug 2013

@pavlina05 ahoj,gypsophila je fajn,ale ani raz sme neboli v mori,ten pristup do mora vobec nie je vyhovujuci pre deti. Momentalne som v Ali bey uz po 5krat a uzasne.

eta
14. aug 2013

@katrin31 Kartago a uplne bez problemov

sakura77
14. aug 2013

@zebricka23 vyzera super 🙂

sona919
14. aug 2013

@zebricka23 tak tam to vyzerá super, napíš podrobnejšie info: aký je prístup do mora, cez akú ck ste išli, koľko vás to vyšlo/ak sa smiem spýtať/, tú detskú postieľku vám dali na mieste a platili ste za ňu, kde ste boli ubytovaní a spokojnosť?, čo tam bolo najlepšie, dávali ste aj niečo na recepcii...? A boli aj nejaké negatíva?

zebricka23
14. aug 2013

@sona919 boli sme cez kartago, kupovali sme este vo februari ....boli sme teraz zaciatkom augusta a 2 dospeli + 2 deti , cca 2900 eur, postielka bola automaticky,ak bolo o nu poziadane, bola zadarmo......boli sme ubytovani vo vilkach, najprv trochu dalej, ale potom sme sa dali prelozit a boli sme hned pri detskom klube, prve domceky od plaze...uplna spokojnost, nie je co vytknut......
vstup do mora postupny......s kamienkami , aj bez...podla toho kde ste vosli do mora...lebo plaz je dost siroka....za 3 izby zmenu...sme dali 10eur 🙂

sona919
14. aug 2013

@zebricka23 my sme už tento rok Turecko absolvovali, tak len pozerám, kam na budúci rok a toto sa mi zdá celkom dobrý tip. Ešte otázka na jedlo- spokojnosť?, čistota izieb? ako je to ďaleko do Beleku- myslím tým nejaké nákupy? a posledná otázka - tvoja skúsenosť- je možné vyriešiť izbu/ vilku/ umiestnenú blízko pláže hneď pri príchode?

pavlina05
14. aug 2013

Díky za tipy.
Jak je v turecku počátkem října? Ceny na konci sezony se mi zdají pro nás přijatelné. Nechci dát za pobyt u moře 60.tisíc 😅 😝

dai
14. aug 2013

@pavlina05 ahoj, pocasie je genialne, ziadne dazde, teplucko - najlepsi cas na dovolenku koniec augusta, zaciatok septembra ak mozte... boli sme tam 3x a ani raz sme nemali problemy - ani my, ani deti - boli sme len v 5hviezdickovych hoteloch - balena voda, zmrzlina europska etc....
ja ti jednoznacne odporucam hotel voyage pri beleku - kusok od letiska, tobogany, kolotoce, vela bazenov, pieskova plaz, fantasticke jedlo, 7 a la carte restauracie, denne doplnanie minibarov, uteraky , lehatka - vsetko v cene, stravovanie ultra all inclusive - my sme si velmi uzili, nenudili sme sa a to sme tam boli skoro 3 tyzdne😉

ksts
14. aug 2013

@zebricka23 Kouzelnééé fotečky mocinko-moc a jakou cestovkou jste leteli a muzu se zeptat jakym fotakem jste fotili,fotecky mate kvalitou uzasne,manzel si zrovna chce koupit fotak na dovcu proto se ptam,fakt krasnučkýýý.Dekuji moc za radu. 🙂