Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sasa30
20. júl 2011

Berinka, prave pred par hodinami sme sa odtial vratili 🙂 Dnes som uz K.O., no zajtra napisem viac do SS ak chces ozvi sa, nieco konkretne vediet a dam aj nejake foto do albumu. Ale bolo nam uzasne, hoci je tam vela Rusov a Nemcov, ale je tam uzasna plaz a my sme mali priamo vyhlad na more, jaaaj 😎

kaia
20. júl 2011

@marta2610, my sme boli v Alba Queen maximalne spokojni. Aj recenzie su na Queen lepsie ako na Royal 🙂

marta2610
21. júl 2011

Dievčatá ešte býva viacej recenzií na Orbion.cz Dakujem za rady.Ešte by som vás prosila ked píšete ako bolo,že aká bola pláž hlavne vstup do mora piesok atd a ešte či ste mali individuálnu klímu .To nabudúce človek pôjde na dovolenku o rok dva.A prosím vás nebol niekto na Silvestra na dovolenke ako to je hlavne teploty a či sa tam dá vôbec kúpať.Študujem aj Egypt Citadel Azur.Ďakujem za vás čas.

tamarka1
21. júl 2011

Ahojte....
my sme boli v Alba Queene minuly rok a zajtra odlietame zase 🙂 🙂 🙂 Moj nazor, pre rodiny s detmi idealny hotel, boli sme na 200 % spokojni so sluzbami hotela, personalom a pod. Co mne vadilo boli dost velke vlny, takze vtedy sme museli kvoli dcerke byt samozrejme pri bazene. Ale to neovplyvnis 😀 Co ma fakt dost stve je o com tu prave citam.... ten prvy a posledny den...lebo jedna vec, ze to maju v podmienkach a druha vec, ze takto to robia...kde je nejaka ludska moralka a slusnost???? ci to sa dnes akoze uz vobec nenosi???? takze podla mna ak sa nam - vam nieco nepaci treba aby sme sa stazovali a nie drzali s prepacenim hubu a krok....ved kto iny ako cestovka by mala prva tlacit na letecku spolocnost a ziadat korektne spravanie sa v mene cestujucich... a aj ja si myslim ze Travel servis, s kt. aj my letime, to tento rok dobre prepasli resp. sa precenili....a len sa "modlim" aby im tie stare masiny vydrzali a nikomu sa nic nestalo...ale tim majitelom, alebo kto to tam riadi by som odkazala, ze mi je z nich zle takto hazardovat pre vidinu vlastneho zisku s ludmi....ved to by malo byt tresnte, nie? mozno je to moj skresleny pohlad a nejaky letecky technik by ma uistil, ze tie stroje su v perf. stave, ale akosi po tom co sa deje, tomu neverim....

lara75
22. júl 2011

@aladax Včera sme sa vrátili z Turecka, boli sme v Evren beach, chcem len napísať toľko, že hotel nemá chybu, služby, strava, rodinná izba na výýýbornú, teraz sa len bojím, že sa nám už vžiadnom inom hoteli nebude páčiť. Evren je aj z 5* etalón🙂
Čo sa týka odletu z BA, aj nám ju presunuli, ale na skorší čas, leteli sme 14.7. o 2,5 h skôr, takže super! Spiatočný let nebol zmenený odlet bol o 22:35, takže nám sa to vôbec neskrátilo, treba mať asi šťastie🙂

lara75
22. júl 2011

@aladax ...ešte som zabudla, izby sa v deň odchodu dajú predĺžiť do 17:00 za 30€, ale to musíš ísť vybaviť minimálne v deň odchodu ráno, alebo aj skôr! Odporúčam s malými deťmi, naša malá sa v pohodnev popoludní vyspala, všetko sa stíhalo bez nervov a tí čo to nemali sa nám sťažovali, že v spoločnej sprche dole v spa časti, kde mali možnosť očisty, bolo veľa ľudí a museli sa prezliekať v jednej miestnosti aj muži a ženy

adinam
22. júl 2011

ahojte,mám otázku pre maminy,ktoré sa už vrátili z Turecka.Dá sa kúpiť v letoviskách/supermarketoch/ trvanlivé mlieko pre detičky???Máme doma malého "závisláka",neviem,ako to poriešiť 🙂 A môžem si vôbec zobrať do batožiny 2-3litre???Prosím poraďte...

viki76
22. júl 2011

@adinam Ahoj, ja to riešim tak, že si z domu nabalím sunar, lebo môj 4-ročný syn nevypije žiadne mlieko, a robím mu potom čerstvé v hotely. Kamarátka zas nosí so sebou sušené mlieko a tiež to zarába na izbe. Ale v batožine nie je problém zobrať, na letisku to vôbec nekontrolujú. (zatiaľ to tak bolo). Na trvnalivé mlieko, ktoré predávajú v supermarketoch v letoviskách by som sa moc nespoliehala, ja to nepokladám za bezpečné. Inak dojčenskú výživu, myslím nutrilon, predávajú v lekárňach a niektoré hotely majú i detský kútik, kde tiež ponúkajú na raňajky aj na večeru, taktiež nutrilon. Peknú dovolenku 🙂)

adinam
22. júl 2011

@viki76,ďakujem 😉 .Už zvažujem aj nutrilon,len neviem,či nám bude ešte chutiť,keď sme si zvykli na obyčajné mlieko.Nad "hotelovým" mliekom neuvažujem vôbec,len som si myslela,že v krabicovom mlieku je lepšia záruka 😒 No uvidíme a želám aj Vám krásnu dovču...

maximilian
22. júl 2011

@lara75 super som rada, že sa vám páčilo ako nám

lara75
22. júl 2011

@adinam Turecký Nutrilon sa volá Aptamil 1,2 či 3 a má to isté balenie ako náš Nutrilon. Tiež by som si zvolila zarobiť mlieko z prášku a nekupovať ich domáce, ale s tým nemám skúsenosti. Ja som si z domu zobrala Hami a Nestlé hotové kaše ktoré sú pripravané v krabičke a treba iba zohriať podľa chuti. Je to super hlavne na rýchle papanie, napr.na letisku a mi ho (250ml) pustili cez kontrolu (nenačaté origoš balenie) v príručnej batožine. Tak isto mi pustili aj Hipp výživu aj BA aj v Antalyi....

popo1
22. júl 2011

Máte niektorá zlé skúsenosti s hotelovým mliekom, keď ich nechcete dávať deťom? Môj malý je závislý na mlieku a teraz neviem, či mu mám dávať hotelové alebo radšej zobrať z domu aj s rýchlovarnou kanvicou a ohrievať mu ho na izbe.

gretkab
22. júl 2011

@popo1 My sme pili, deti pili (ale oni len trosku do hrnceka alebo s cerealiami) - vsetko ok. A davali to tam maminy detom do flias.

gretkab
22. júl 2011

@jaaty Ja som brala par jednodolaroviek presne na tento ucel, inak eura (ale som si vybrala celu sumu v 5-eurovkach, aby som nemala velke bankovky 😉). Do pasu sme dali 10 eur, ale nam ich vratili a lepsiu izbu nam nedali, mozno fakt nemali (prisli sme vecer).

tamarka1
22. júl 2011

@popo1 my sme minuly rok nasej vtedy 2 a pol rocnej davali hotelove mlieko, malo chut presne ako nase, mali sme najprv obavy, ale nastastie absolutne nic jej nebolo, mozes si v jedalni nacapovat normalne do flias a na izbe sme sklennu flasu ohriali v rychlov. kanvici....nasa pije stale pred zaspatim a rano po prebudeni hned v posteli..ziadny problem sme nemali ani nikto co sme tam boli slovaci s detmi...mali sme so sebou liter v batozine a pohoda na letisku 🙂

gretkab
22. júl 2011

@adinam My sme mali mlieko v restike, takze zbytocne nosit (ale to zalezi od hotela). Vo velkej batozine mozes mat mlieka aj plny kufor, len v prirucne len nejaku flasu (2 krabickove mliecka ti podla mna v pohode nechaju). Ja som mala tie vlani tie hotove kase, len to chceli vytiahnut z prirucnej batoziny, aby videli, co to je a v pohode nechali aj tam aj spat.

adinam
23. júl 2011

kočky ďakujem za infošky 😉

jaaty
23. júl 2011

@gretkab ďakujem za info. Ešte sa opýtam, či tam nie je problém s lehátkami a s uterákmi na pláži i v izbe

gretkab
23. júl 2011

@jaaty Lehatka pri mori boli volne vzdy, pri bazene bolo treba rano obsadit, inak bol dost problem. S uterakmi nebol ziadny problem nikde.

jaaty
23. júl 2011

@gretkab, ďakujem pekne, takže more to istí 😀

jariam
24. júl 2011

@vikiem Ahoj,prave sme v Side, a mala ma tiež teplotu, idu jej zuby mala rano 39, a to som jej celú noc davala na striedačku Panadol a Nurofen sirup. Nevieš prosím ťa názov toho lieku proti horúčke čo ti tu dali? Zbehla by som kupiť. Dakujem velmi pekne, Miriam

popo1
24. júl 2011

Dakujem za info 🙂

marta2610
24. júl 2011

@jariam Skús jej dať to neuškodí hrubé koliečko cca 5 mm citronu na zápestie na to daj studený kapesník a na to ešte suchý kapesník,popros v kuchyni ,alebo linetku držte sa.

janinkad
25. júl 2011

Ahojte.este ohladom mleka.moj maly mal vlani 2 roky,a ani som to nejako neriesila ci mu dat hotelove alebo nie,zobralo som si pre isotu v prasku,ale ani som ho nenacala,pretoze mlieko v jedalni bolo uplne normalne.Vzdy rano bolo horuce,nacapovala som si do flase,pretoze on pije este aj teraz hned rano a este predd spanim,iba som ohriala pod horucou vodou a o.k.A krabicove vlacit?,naco..takze tento rok to vobec neriesim

jariam
25. júl 2011

@marta2610 Dakujem, vyskušam 😉

rybecka
25. júl 2011

ahojte,
my odlietame v nedelu do turecka do hotela Aydineybey Goldem Dreams a tiez riesim mlieko ale mam problem my pijeme len ryzove mame alergiu a teraz neviem ci mam vlacit na cely tyz ryzove mlieko??? ci ste nahodou sa tam nestretli s rastlinym mliekom ? myslim si ze nie ale skusam sa vas opytat

olo
25. júl 2011

nema niekto skusenosti s hotelom siam elegance and spa dakujem

marta2610
25. júl 2011

@jariam Písala som studený,ale treba dať mokrý radšej sa opravujem .

aladax
26. júl 2011

@lara75 Ahoj, bola som na služobke, takže až teraz som sa dostala na net. Ja sa veľmi teším, že aj tebe sa tam páčilo... Už sa hrozne teším...konečne začínam mať z tohtoročného výberu dobrý pocit. Ešte ma napadli 2 otázky, a to: Ten skorší let Vám oznámili kedy? A ešte, (to som sa zabudla spýtať aj maximilian) ako je to s obedom. Chodí sa niekam dnu a treba sa prezlieť, alebo sa dá obedovať von?

lara75
26. júl 2011

@aladax ahoj, skorší let nám oznámila cestovka deň pred odletom do 17:00 a obedovať sa dá aj vonku na pláži ( časť pláže tam patrí iba Evren beach) majú fajn švedské stoly (napr. grilovaný tuniak a špecialtky, mňam), kde v poho môžeš obedovať aj v plavkách. Obedovať sa ale dá aj vnútri, ale tam nesmieš v plavkách a pod., treba sa trocha slušnejšie obliecť, ale nie až moc ako ku večeri. Nakoľko nám mala zaspávala
okolo 12:30 sme chodili na obedy na striedačku. Nebudeš sklamaná🙂