Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

duracelko
22. aug 2009

Boli sme od 9.augusta v Turecku, blízko Antalie - Side ( Hotel Club Belinda). Naša Bianka zvládla svoj prvý let lietadlom na jedničku, pobyt pri mori a pri bazénoch bol pre nu ako raj na zemi. Vodu ona zbožnuje. No naše dojmy z Turecka. .. Turecko nas vobec neoslovilo, za tie peniaze sme čakali viac čo sa týka hotela a služieb. Ked to porovnám s Tuniskom kde sme boli pred dvomi rokmi - je to tam ovela lacnejsie a porovnatelne to isté. V budúcnosti pojdeme radsej do Tunisu. Nič som si tam nekúpila, turci pýtajú za veci tolko že sme nemali ani chut zjednávať. All inclusive - polievky hnusné tak sme ich vobec nejedli, a to naša malá ich má rada. jedla len hranolky, ryzu zeleninu a trochu maska, a ovocie. Neodporúčam ist do turecka na začiatku augusta ceny su este privysoké aj tie Last minutové, a je tam velmi horúco... my sme mali 37-39 v tieni....

janka5861
23. aug 2009

Duracelko, ja som zas bola v Turecku 2 krat a o rok idem opat....zalezi od veci vkusu a hotelu a hlavne oblasti ktoru si vyberie s. nam sa zas nepacilov Tunise 😉 ... naozaj to vsetko zalezi od vkusu .na turecko nedam dopustit

mima07
23. aug 2009

duracelko asi ste mali smolu inak hotel belinda aspon co si ja pamatam nema dobre recenzie ☹ mna tunis tiez nejako neoslovil

euphoria
8. sep 2009

Kto mi prosim poradi nejaky fakt skvely a na urovni hotel v turecku???

binki
8. sep 2009

Hilton, Dedeman, Plaza, Ceragne Palace

duracelko
8. sep 2009

mne sa v turecku páčilo. len si myslím že naše cestovky pýtajú nehorázne peniaze - za to čo za veľa nestojí. Blaváčky majú výhodu - možu ist cez rakúske cestovky a letecky z viedne. Tak to vyjde určite lacnejši, čo už tu niekto aj písal. My sme boli v auguste, a vtedy sa tam neoplatí ísť. to teraz v septembri - su lepšie ceny a počasie je tam super. ak ide teraz niekto na dovču- tak želám krásnu dovolenku pri super teplúčkom mori a piesočnatých plážach.

darina77
9. sep 2009

Euphoria, my sme boli už druhýkrát v Club ali bey, je to hotelový komplex s jednoposchodovými vilkami a veľkým aquaparkom.
Kvalitný je aj Iberotel palm garden, Kamélia a veľa dobrých hotelov je aj v strediskách Lara / asi 20 minút od letiska/ a Belek.

euphoria
9. sep 2009

Dakujem za tipy, ste mile. binki ty si priamo v turecku ze? ake je teraz pocas na riviere, nevies?
rozhodujem sa pre hotel kumkoy beach resort and spa. poznate ho?

Ten ali aby sa mi inak tiez paci..

euphoria
9. sep 2009

ali bey som chcela napisat, sorry za preklep.

Ten kumkoy som teraz nasla za skvelu cenu v last minute odlet je o tyzden.

darina77
9. sep 2009

Euphoria, Kumkoy je tiež velmi dobrý hotel, jedna pani z vedlajšej dediny chodí už tretí rok len tam. A aj na fórach o dovolenkách čo čítam tak pozitívne recenzie.

tanaba
10. sep 2009

my sme boli v ali bey a bolo supeeeeeeeeeeeeer. Urcite sa tam vratime 😉

darina77
10. sep 2009

Tanaba, my sme tam boli druhýkrát a ked nasporíme peniažky, tak aj na budúci rok sa tam vrátime, pre rodiny s detmi je to ako stvorené aquapark, plno bazénov, detské ihriská. Je to síce drahší hotel, ale velmi sa nám tam páči, ked nie za jeden rok tak snáď za dva roky nasporíme znovu na tento hotel. V tomto roku tam bolo omnoho viac Slovákov ako pred dvoma rokmi.
Euphoria, ešte by som ti poradila zamenit nejaké eurá za doláre, je to omnoho výhodnejšie, či už pri vízach alebo na nákupoch

binki
10. sep 2009

Aktuální předpověď počasí pro Turecko můžete nalézt na níže uvedených webových stránkách:

http://www.weatheronline.co.uk/Turkey.htm

http://news.bbc.co.uk/weather/

http://www.turkeyforecast.com/ (stačí kliknout na region)

http://www.placesonline.com/europe/turkey/istan...

http://www.cheapturkey.org.uk/weather_in_turkey... (předpověď počasí v oblíbených resortech)

V češtině můžete sledovat např : http://pocasi-turecko.info/ nebo http://pocasi.orbion.cz/turecko/ (nevím, nakolik předpovědi na Orbionu důvěřovat, když píší např. o častějších srážkách v Istanbulu a přitom tady pršelo letos jen párkrát). Informace o teplotě moří kolem Turecka na http://www.turecko.cz/content/teplota-moře-v-tu....


--------------------------------------------------------------------------------

euphoria
10. sep 2009

Darina, dakujem za dobru radu.Urcite si zamenim aj dolare. Aj ma no to napadlo, ked som videla v pokynoch,že za viza sa platí 15 EUR alebo 20 USD.
Boli ste niektora s takym malym dietatom aj na nejakom fakultativnom vylete? Mne sa paci ta plavba na lodi, len neviem ci to mala zvladne. My sme s muzom este nikdy neboli na dovolenke tipu hotel-plaz a nicnerobenie...

Binki vdaka za linky.

binki
11. sep 2009

prosím 🙂

seta01
11. sep 2009

Euphoria, dolare sme menili len na zaplatenie viz, inak nebolo treba. Nasa skusenost je taka, ze Turci poctivo prepocitavali ceny z dolarov(vzdy sa pytali, ako chces platit, takze zjednali sme v dolaroch a potom platili v eckach 😉 ) na eurosiky. A vsade sme platili eurami, za liry sme ani nemuseli menit.
Co sa tyka cesty s babom, aj pre nas to bola prva dovca hotel-bazen-plaz, boli sme na 8 dni, z toho 2 dni cesta, no a bolo to tak akurat. Viac by sme tam asi ani nevydrzali. Na vylet sme sa s malou neopovazili, bolo strasne horuco a aj my sme boli radi, ked sme sa cez obednajsie spinkanie mohli schovat v izbe 🙂. Takze ist na vylet - zavisi od odolnosti princeznicky, my sme to neriskovali.
Tak prajem prijemnu dovcu. S.

livia76
13. sep 2009

😉 v Turecku sme boli viac ako 10x, ale doláre sme nepoužívali ani raz , len euráá 😵

darina77
13. sep 2009

Tak ja som zas strašne lutovala, že som nezamenila viac dolárov. Všetko vychádzalo lacnejšie v dolároch, aj výlety s lodou napríklad 15 euro alebo 20 dolárov. Ked som napríklad zjednávala tričko z 11 eur ani za svet mi nechcel pustit cenu na 9 eur, tak mu vravím , že 11 dolárov tak to v pohode. Odvtedy vždy som sa spýtala na cenu v eurách, povedala som tú istú sumu v dolároch a každý pristal.
Ináč dievčatá, čo ste boli v Turecku už viackrát nezdá sa Vám, že turci tento rok už veľmi zjednávat nechceli? Čo pozerám diskusie o cestovaní, tak vačšina je toho názoru, že ich pokazili rusi, tí vraj nezjednávajú, ale rovno kupujú. Fakt ked si porovnám aké sumy som pred dvoma rokmi zjednala a tento rok tak je to sto a jeden.
Lívia, teda 10x, vidím, že aj ty si si zamilovala túto krajinu, ja si už snáď ani neviem predstaviť, že by som mala ísť niekde inde na dovolenku. V akých oblastiach si bola a kde sa ti najviac páčilo?

euphoria
14. sep 2009

Podla mna nie je na skodu mat tie dolare, kedze mi par stoviek zostalo z inej dovolenky, iste si ich vezmem. My ideme do Turecka prvy krat, verim ze sa nam bude pacit.
Neviem ci sa nam podari vidiet aj nieco ine okrem hotela a mesta Side.Viete mi odporucit nejaky vylet, ktory ste absolvovali resp. sa da absolvovat s rocnym babom?

tanaba
14. sep 2009

EUPHORIA, my sme tiez neboli na vylete. Lebo sme mali jeden den dceru na infuzkach v nemocnici. Ale chystali sme sa mrknut delfiny. A o by podla mna zvladol aj maly. Uvidis na mieste.
A tie dolare vezmi.

rama751
14. sep 2009

ahojte vsetci ja prave 18 septembra odchadzam do turecka hotel alba resort je to moja prva cesta do turecka trocha sa obavam hlavne o pocasie tak len verim ze bude teplo naozaj dobre.vie niekto ci su tam aj nejake disky nic extra nieco na plazi my deti zatial nemam tak len preto viete ci je tam aj trocha nocny zivot a tak.a animacie su tam este aj v septembri??ci len cez jul august.vopred vam dakujem za poskytnute info s pozdravom ana

livia76
14. sep 2009

😉 Darinka, ani ja už si neviem predstaviť dovolenku inde ,ako v Turecku 😀 😀 😀 19. odchádzame na 2 týždne, snáď sa počasíčko umúdri 😵 mne sa páči aj v Alánii, aj v Side, Kemeri-je mi to jedno, vždy sa nájde +aj -.
Rama,animácie boli aj v septembri, ťažko povedať, či to ,,kríza" nezmenila 😕 diskotéky boli v každom hoteli, ale aj v okolitých podnikoch 😵

binki
15. sep 2009

snad se opravdu počasí umoudří, před pár dny záplavy v Istanbulu, zemětřesení v Konya a tornádo v Alanyii, vše lokálně, jen trochu šílené

euphoria
15. sep 2009

My ideme zajtra, tak ma nestraste s pocasim 🙂
Vsak predpovede ktore sledujem su ok, stale cez 30..

binki
16. sep 2009

😀

atevi1970
27. sep 2009

Ahojky, chystáme se s malým 2 roky do Turecka, má pouze běžná očkování, stačí to? děkuji za info 🙂

binki
28. sep 2009

atevi - kam jedete přesně?

dianocka
28. sep 2009

Ahojte my sme sa vratili z Turecka pred 3 tyzdnami a boli sme v Hoteli Incekum beach resort 5* a mali sme sa fantasticky.ATEVI 1970 nasa mala ma tiez len bezne ockovania plus proti pneumokokom,ale urcite nepotrebujete ziadne dalsie ockovania.Pokial budete dodrziavat vsetky hygienicke predpisy a budete davat pozor na stravu co date malemu tak budete urcite v pohode.

atevi1970
28. sep 2009

Ahojky Binki, jedeme hotel Joy Nashira kousek od městečka Side, 5tihvězdičkový all inclusive....Iv
Dianocka - díky 🙂

livia76
28. sep 2009

atevi, nemáte sa čoho obávať, my sme momemntálne práve v Turecku s malou už 4 krát, má len bežné očkovania nikdy nebol problém. Sieť hotelov JOY je na úrovni, prajem peknú dovolenku, my ideme spať v sobotu, tak sa nám to kráti 😉