Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

klauduska
28. máj 2009

dari....a ktory termin idete???

tessa,my len na tyzden,ideme sami dvaja,tak si myslim,ze to staci..... 😉

dudika
28. máj 2009

Ahojte 19.6 letime s ročným synčekom na Konakli hotel Turtas ALL IN, 4****, dufam ze bude ok. Boli ste niekto s takym babom, je lepsie mat izbu na prizemi s terasou?

tessa
28. máj 2009

Dudika, máš odvahu...ja som asik bojko, ale ročného syna nechávam u mojich rodičov...
Ja som nemala odvahu tak malé dieťa zobrať k moru...až budúci rok pôjdeme všetci 4, ak budú euráče, jasná vec 😀

janka5861
28. máj 2009

Ahoj Dudika, tak sa tam stretneme.Tiez odlietame 19.06 do Konakli hotel Turtas.... moja teta bola s rocnym babom v turecko a bola milacik hotela 🙂

klauduska
28. máj 2009

dudika....tak ja by som skor brala na prizemi...ale v podstate v tychto velkych hoteloch byvaju vytahy....treba ratat s kocikom...

tessa...vlani v Tunisku som videla mamicku s mamou a malym par mesacnym babo....mala mohla mat tak tipujem 6-7 mesiacov.....to som obdivovala..... 😕

tessa
28. máj 2009

tak máme info o odlete... 😕
Letíme 3.6. o 00:55h v noci...paráda...s deckom to bude veselé... 😅

trixi
28. máj 2009

tessa, letite slovenskou spolocnostou? Ten nocny let ma prave odradza a preto vyberam dovolenku u zahranicnych cestoviek, kde viem hned pri nakupe dovolenky kedy lietadlo leti a mozem sa podla toho rozhodnut. My sme tiez leteli do Turecka pred par rokmi so 7 mesacnym synovcom. Let bol tiez okolo jednej v noci, ale 2 hodiny sme sedeli v Blave na letisku, pretoze nemali napoje a jedlo a odlietali sme nieco po tretej hodine. Lietadlo bola stara rachotina, strasne malo miesta a maleho sme mali na kolenach, ani jedno WC nebolo vybavene pultikom na prebalovanie, posadka bola arogantna. Odlet z Turecka bol nieco okolo 6 tej rano, takze o 2 rano sme odchadzali z hotela. Bolo to dost narocne. Samozrejme sme mali zasa meskanie a odlietali sme nieco o 11 doobeda. Uz nikdy viac.
Do Turecka planujeme ist v septembri ale s nemeckou cestovkou.

luci
28. máj 2009

dudika v tom hoteli bola min.rok sesterka.....no oni uz boli iba 3 dospeli....ale chvalili.....🙂

luci
28. máj 2009

klauduska....vybrala si super hotel.....my sme boli min.rok s 1,5 rocnym v ich bratovi 🙂 serra palace o nejaky ten kusok dalej...a bol to fakt luxus,nemozem tejto sieti nic vytknut ...vsetko bolo 100% narozdiel od sluzieb cestovky 😒

bola v nom kamoska a len chvalila....trosku tam min.rok v blizkosti stavali ale ze to vobec nevadilo...pri hoteli je vela obhodikov,aj vra nejake nak.centrum....v nasom to nebolo aspon sme neminuli....

urcite budes chvalit 🙂)))

darina77
28. máj 2009

Klauduska, my ideme až v auguste. Ked ti môžem poradiť nekupuj suveníry a handry v hotelom obchode, každý piatok sa koná veľký bazár neďaleko od Vášho hotela, kde sa dalo lacnejšie nakúpiť, alebo v asi kilometer vzdialenom stredisku Kizilagac je tiež dobrý bazár, ten je otvorený každý ďeň.
Tessa, pozri sa na to z lepšej stránky, v podstate už predobedom sa budete kúpať v mori 🙂 , čo pozerám dovolenkové fóra tak veľa ľudí sa sťažuje na poobedňajšie lety, že v podstate prídu o jeden deň, ked tam dorazia až niekedy večer.

tessa
28. máj 2009

Trixi, mne je to jedno, s akou spoločnosťou letíme... Si v hlave práve dávam dokopy skutočnosti a presne ako napísala Darinka, že už poobede budeme pri mori 😉
A ja mám letisko 5min od domu, čiže letieť z Ba letiska je pre nás výhodou... 😉 😉 Ja si nesťažujem na Ba letisko 😉
A zvládneme to aj so synátorom..možno bude trošku mrzutejší, ospanlivejší, ale on to zvládne! Skôr by som mala strach, keby sme boli brali aj Dominika...to by bolo už horšie 😖

Dari, a kde nájdem ten dobrý bazár? My ideme 1km od Konakli a 12km od Alanye 😉
V Turecku som ešte nebola, preto sa pýtam, či sa dá zjednávať v obchodíkoch, a kde a čo sa oplatí vlastne kúpiť?

janka5861
28. máj 2009

Dudika a cez koho idete ?

jeny
28. máj 2009

No tak vy mate iné hotely 😀 ten nas sa moze niekam schovat 😀 ale na drahsi sme nemali 🙂 tessa vas kolko vysla ta dovolenka ak to nie je tajomstvo??? My sme boli pred rokom v tunisku mala mala prsne 1 rok a bolo super,tiez bola milacikom hotela, tam sa naucila sama chodit predtym len za ruky doma a tam sa nam rozbehala,myslim ze si to uzila a od prveho dna tam bola ako doma,ziadnu zmenu som na nej nevidela,fakt sa tam vyblaznila a naucila sa tam jest aj normalnu stravu kedze dovtedy doma papala len nesolene "gebuzinky" takze ja odporucam dovcu aj s rocnym babom

dudika
28. máj 2009

Máte nejaké tipy čo si pribaliť, čo by ma nenapadlo? Napišem, potom ako bolo v tom Turtasi.

tessa
29. máj 2009

Už sa nejdem vzrušovať nad sumou,ktorú sme cvakli zadovolenku...Som dnes kuki na kartago a ešte majú náš termín stále v ponuke a už o 3tis.lacnejšie to vychádza na last minute ako my, čo sme ho kúpili na first moment... 😠

No nejdem sa rozčuľovať, nejdem...na čo si kaziť tých pár dní do odletu...ešte len budú stresy...v pondelok už budem na prášky 😀 😀 😀

klauduska
29. máj 2009

Aaa super tessa,ze mas uz infosky... 😉 Je to sice nevyhoda letiet uprostred noci,ale prave super,ze budete mat uz cely den pre seba....

Vlani sme tak tiez so segrou sli skoro rano tam,ale naspat to bolo dost,uz o jednej v noci sme odchadzali z hotelu..... 😒

luci...dik,super si ma potesila.....uz sa strasne tesime....

dari...diky za tipy,nechceme vela chodit,ale na tie trhy s apojdeme urcite mrknut.Citala som,ze sa v Turecku oplati kupovat oblecenie a obuv.....nemam v plane nakupovat nejak extra vo velkom,len ked nam nieco padne do oka,za dobru cenu...

klauduska
29. máj 2009

a pocasie pozeram tu...

http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=301...

tessa...netreba sa uz vzrusovat,ale mysliet na to ako Vam bude fajn...last minute je vzdy loteria a nikdy nevies co bude.....
nas hotel koala este ponuka,ale bez zlavy.....cize vyjde este o 3-4 tis. viac ako nas....

klauduska
29. máj 2009

este ma napadla jedna vec...Poculi ste niekto o tom,ze sa zdrazel poplatok za vizum???Z 10 eur na 15???

Lebo som to na jednej stranke citala ako najnovsiu informaciu..... 😒

tessa
29. máj 2009

Neviem prečo, ale mne nejak rezonuje v hlave práve ten 15EUR poplatok za vízum a nie 10E...aj keď v tom info máme napísané, že vízum je 10E/os 😖

tessa
29. máj 2009

...no toto je asik zákon schválnosti...môj mladší syn má horúčku... ☹ 😔

jeny
30. máj 2009

Ano poplatok zdrazel na 15eur mne to prislo tak vysvetlene v pokynoch,inac nasa mala tiez zacala kaslat tak som zvedava ci nakoniec do tyzdna vsetci neochorieme a pojdeme do kelu 🙂

tessa
30. máj 2009

mi hovor... Domec má 38,4 teplotu a hrdlo chytené...a ak to chytí aj Maťko, tak neviem, čo budeme robiť 😠
Do stredy to asik nepreliečime .... 😔

jeny
30. máj 2009

Ja by som rozmyslala aj nad zrusenim,ma s tym niekto skusenosti??Cez poistku by vraj mali vratit 90% z ceny.... ale my sme bez teptoty tak snad tu zacinajucu chorobu zastavime skor ako uplne prepukne,to ako naschval teraz je taky zly cas vonku taky na chorobu ☹

klauduska
30. máj 2009

Ooo,baby,tak to Vam nezavidim....Budem drzat palceky na rychle uzdravenie,nech si mozete dovolenke s kludom na dusi uzit!!! 😉

Ja som uz taka zvedava,kedy nam daju odlet a pokyny.....och.... 😒

tessa
30. máj 2009

ešte nehádžem flintu do žita...uvidíme... 😉

jeny
31. máj 2009

Tak nasa mala dostala hnacku,teplotu,cely den kycha takze choroba sa rozbieha,dovolenku nakoniec asi zrusime lebo ako naschaval ked budem cakat do posledneho dna tak aj tak jej to neprejde, no ťažka dilema u nas doma nastala ☹

tessa
31. máj 2009

fuuu jeny, u vas to tiež nie dobré... 😖
No u nás horúčky ustúpili... 😔

Dúfam, že Martin to nechytí... 😉

papuellka
31. máj 2009

Ahoj holky, mám takový dotaz, také bychom rádi nějaký lástík. Kolik se vůbec platí za miminko, platí něco nebo vůbec nic?

livia76
31. máj 2009

POTVRDZUJEM- Poplatok za víza zdražel na 15 eur 😒 na osobu- manželík dnes v noci priletel do Turecka a platil fakt 15, nie 10 😕 Prajem pekné dovolenky 😵
Papuelka- dieťa do 2 rokov-bez akýchkoľvek poplatkov 😵 😵 😵

janka5861
31. máj 2009

ja som platila za dovolenku dietata do 2 rokov 45EUR.