Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

aliza
6. aug 2011

ahojte, mate niektora skusenost s hotelom Justiniano Park Conti?

wladka
7. aug 2011

Hotel Sural Resort, pri Side? Poznate niektora z Vas?

janka5861
7. aug 2011

@wladka neodporucam ..... mam znamu a od nej viem ze nie . ak chces napisem ti ip. nechod. a este pozri recenzie cca 1 km k moru pisali ludia co tam boli. zalezi kde si ubytovana , mozes mat aj trochu menej ,ale ozaj iba trochu

marta2610
7. aug 2011

@wladka Alba Resort,AlbaQiun,PalmGarden všetko 5 hviezdičky

marta2610
7. aug 2011

@marta2610 Oprava ALba Queen

ivkapon
8. aug 2011

Ahojte, vrátili sme sa z hotela Turan Prince Residence - Side. Ak bude mať niekto otázky, rada zodpoviem.

wladka
8. aug 2011

Nehovorte :(, uz to mame zaplatene.. zajtra letime, kazdopadne po dovce dam vediet co a ako..Kazda skusenost dobra....

😉
Niekde su na nu chvaly, niekde nie.. tazko povedat.. 100ludi 100chuti.. my az taki narocni nie sme, ale potrpim si na cisto.. 1km som sa nedocitala, ale 500metrov hej.. Sme pripraveni dat uplatok, aby nam dali blizsie izbu, ak bude moznost.. V tunise sme tiez tak, a mali sme kraaasny apartman.. i ked zalezi od obsadenosti, uvedomujem si..

@marta2610 aj Sural ma 5hviezd.. Mohli sme aj do Alba queen.. len mame rodinnu izbu, co je specifickejsia poziadavka, a v last minute fakticky obmedzena.. obvolali sme aj Neckermann, ci nema free.. nic nic nic.. velmi na vyber nebolo.. potom uz len 4hviezdove, a to som ja uz odmietla!

eyael
8. aug 2011

ahoj, nevíte, kdy je letos v Turecku ramadán? V Egyptě už začíná 😒

janka5861
8. aug 2011

@wladka aj nam ho odporucali v cestovke ,ale ako som si zistila vsetko o nom , tak sme ho odovalli a aj som rada .... s nami v lietadle boli ludia co boli aj tam a ziadna slava .... ale mozno vam sa bude pacit . sto ludi sto chuti.

marta2610
8. aug 2011

@eyael Začal 1.8 a potrvá do 29.8.znamená to niečo pre nás dovolenkárov????

eyael
8. aug 2011

@marta2610 - přišla mi zpráva od e-travel ohl. ramadánu v Egyptě, byla tam omezení typu, že na ulici se přes den nesmí jíst, když se jde mimo komplex jsou vyšší požadavky na zahalení a někde dokonce i u přechodů z bazénu do bazénu, že je to i trestné atd. Já to už smazala, protože do Turecka jedeme až po ramadánu 😉 🙂 ale zkusím to najít, vydržte...

eyael
8. aug 2011

tak jsem to našla, tady http://www.etravel.cz/novinky/98-ramadan . nevypadá to nijak závažně, ale co si pamatuju z Istanbulu (multikulturní město) a mimo ramadán, bylo to omezující i tak, prostě pro evropanku dost jiné. Proto bych se raději ramadánu v islámské zemi vyhnula...

popo1
8. aug 2011

V sobotu sme sa vratili zo Side, hotel Alba Queen. Mozem len doporucit, boli sme maximalne spokojny 🙂

marta2610
8. aug 2011

@popo1 Alba Royal je vedľa??Nebola si tam?Dá sa prechádzať z jedného do druhého.Dík.

zebricka23
8. aug 2011

@marta2610 royal je vedla..ale neda sa navstivit vutro hotela...pred vstupom je security a sleduje podla naramkov z akehosi hotelu....

marta2610
8. aug 2011

@zebricka23 Dík a prosím ťa boli ste niekde na výlete??Takže náramky sa odlišujú farbou?

zebricka23
8. aug 2011

@marta2610 ano farebne....my sme boli len v centre side 🙂

popo1
9. aug 2011

@marta2610 Royal je hned vedla. Z hotela do hotela sa neda chodit, ale pre vsetky Alba hotely aj Resort je tam mini zoo. Nas maly tam chcel chodit kazdy den, je to pod hotelom Alba Royal, ako sa ide na plaz. Ak mate deti doporucujem 🙂
Do ostatnych Alba hotelov sa da ist pozriet v pondelok a v piatok tusim o 11:00. Blizsie info da delegatka.

marta2610
9. aug 2011

@popo1 Ďakujem.

monni
9. aug 2011

ahojte, bol uz niekto v hoteli Limak Lara De Luxe v Lare? ak mate skusenost, napiste mi. vdaka

danulik
9. aug 2011

@monni - my sme boli teraz na prelome juna a jula, napisem ti do IP

lulu1901
9. aug 2011

Dobrý deň. Mohol by mi prosím Vás niekto poradiť? Odlietame tento týždeň do Turecka a zaujímalo by ma, že ako prebieha posledný deň dovolenky. Lebo nám prišlo, že odlet naspäť máme o 22.30 ich času, lenže CK uvádza, že treba izbu vypratať do 12.00 hod. To ako kde máme byť celý deň? Nedá sa ten pobyt na izbe predĺžiť?

pralinka25
9. aug 2011

@lulu1901 pokial hotel neni preplneny tak si mozes predlzit ale samozrejme za poplatok

bibi1711
9. aug 2011

@lulu1901 , zvycajne sa da predlzit za urcity poplatok, ale asi nie az do takej neskorej hodiny...veci si mozete nechat na recepcii a byt na hoteli v tych verejnych priestoroch...

janka5861
9. aug 2011

@lulu1901 v pohode ti izbu predlzia ak maju volno . nam predlzili izbu do 17,00 hod . mali sme ju odovzdat o 12,00 hod .... hodina nas stala 5 eur... a o 19,30 hod sme mali odchod z hotela ....

marta2610
9. aug 2011

@lulu1901 My sme sa viac rodín poskladali,samozrejme sme im to radšej nepovedali.Všetci sme si tam dali kufre.Pozor dajte v niektorých hoteloch keď odovzdáš izbu padne aj strava zoberte si do zásoby niečo piť aj jesť. 😎 😎 😎

pazicka
9. aug 2011

my sme tiež odchádzali minulý rok v Turecku z hotela večer o 19h a kufre sme si dali o 12h vedla recepcie bola na to miestnost ale mali tak veci aj Rusi čo odchadzali pred nami a stala sa mi taka vec že nám jedna batožina zmizla kde sme mali nachystané veci na cetu domov kedže sme boli do večera v plavkach pri bazéne a ked sme sa šli obliect tak ta jedna taška chýbala,rýchlo sme vyberali iné veci z kufra až nám neujde bus,volala som delegátke čo sa mi stalo povedala vraj je na výlete že to mám oznámit tomu kto príde pre nás do hotela no ale prišiel so šoférom delegát-nejaký turek a povedal že neni čas to riešit bo zmeškáme lietadlo,po príchode som šla do cestovky že ked sme mali batožinu poistenú čo stým a tam mi samozrejme povedali,že keby som mala odtial nejaký zápis že mi zmizla tak sa to dá vybavit,tak som prišla o veci asi za 45O,.eur čo som mimochodom kupovala asi 2týždne pred dovolenkou,tak si dávajte pozor na tie veci kde ich necháte,ja už by som ich viac nenechala len tak na recepcii.ozaj a ešte ten recepčný mi tiež povedal že on to nemá kedy strážit,tiež by tam mohli mat aspon kamery ked tam maju ľudia odkladat batožinu

jaaty
10. aug 2011

práve sme sa vrátili zo Side- Kamelya Word. Bola to neskutočná dovolenka, na ktorú tak rýchlo nezabudneme.Nemôžem povedať nič zlé, všetci boli max. ochotní a ústretoví, všade bolo kopec jedla i nápojov, voda počasie super..... no proste peráda. Koho by zaujímal niečo bližšie, rada odpoviem. PS. Turecko aj budúci rok 😀

lulu1901
10. aug 2011

a čo sa týka štítkov na kufre, kde sa vypíše meno a adresa si musíme vypýtať na letisku v cestovke? ideme prvýkrát a postupne sa dozvedám veci, že čo a ako....napadá ma to až tesne pred odletom...

lara75
10. aug 2011

@lulu1901 štítky si zober na letisku pred check-inom, zvyčajne sú položené na stánku cestovky, od ktorej cestujete a čo sa týka opustenia izby, my sme boli ten istý príklad, odlet o 22:30, autobus pre nás prišiel o 19:00 a izbu opustiť do 12:00 Našťastie sa dalo predlžiť do 17:00 za 30€.)