Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

vivi
4. máj 2015

Aké plavky drobcom 2 a 3,5 ročným. Niečo takéto s UV alebo netreba?

zebricka23
4. máj 2015

@vivi recenzie su dobre...my ideme 11:jula....tak potom mozem napisat

jankako
4. máj 2015

@vivi ja som obj.krpcovi zo sportdireckt takýto kompletik. Dcerka bude mať cele plavky

januska191
5. máj 2015

@vivi
@jankako kočky ja si myslím, že takéto plavky im do Turecka netreba, keď sa ten vrch namočí, zbytočne ich to na vzduchu chladí alebo ako to mám vysvetliť, neviem. Ja by som tieto plavky dala len do studenej vody a potom rýchlo vyzliecť. V Turecku je teplučko, mojim deťom som dávala len spodný diel, aj dcére som dávala len spodný diel, lebo ten vrchný, keď bol mokrý a trošku zavial vetrík, bolo im chladno. Pre istotu im vezmite aj normálne plavky a uvidíte. Krémy na opaľovanie sú super, stačilo, keď som ich natierala, každé 2-3 hoďky, podľa toho, čo sme robili...

januska191
5. máj 2015

@vivi čo sa týka toho cestovania, tak mám takú skúsenosť (každý let), že ja viac stresujem ako deti a tie to zvládnu úúúúplne super.. ak môžem poradiť ten ipad určite vezmi, v lietadle nie sú (iba ak by ste šli business triedou) 😉 😉 😉

nefertitka
5. máj 2015

@jankako vies mi prosim ta poslat presny link priamo na toto oblecko?Resp. takuto siltovku?Nikde taku nevieme zohnat, ani cez tu adresu co si napisala to tam neviem najst. Vsade maju len pre deti do 4 rokov:(

No a inak take tricko sme malej kupili, veru je to dobre, ked uz moc pecie slnko, vzdy sme jej davali normalne tricko, ale toto je ovela lepsie riesenie.

jankako
5. máj 2015

@nefertitka to sem ďalší @vivi.ja som objem.zo Sportdirecktu z UK

vivi
5. máj 2015

@januska191 ja som si myslela, že tie plavky sú skôr ako UV ochrana a nie kvôli chladu ako neoprén. ABy sa práve nespálili

karinkaeich
5. máj 2015

@vivi minuly rok sme leteli s 1,5r. a necelych 4r. let zvladli dobre, ziadne tazkosti, nespali nic, az potom v buse ich odvalilo oboch. trosku sa pohrali na mobile, kupili sme novu knizku a tak. nie je to az tak priserne dlho, tak isto aj vy budete ok. za nami ale dievcatko grckalo (asi 4r.), tak sa treba pripravit radsej aj nato.
plavky mali obycajne, dokonca toho mensieho sme prave oducali od plienok, a dobre vsetko. na vrch sme prehodili bielu kosielku a stale s klobukmi na hlave. krem sme mali 50 a 30

erikajanik
5. máj 2015

Tie tricka su pre deti super, je to presne aby sa male deti nespalili, hlavne ked moc pecie, ja som malej objednavala v GAP a maju aj v HM atd..,

laki
5. máj 2015

dievčatá boli ste niektorá v HOtel Holiday Park? recenzie nejaké? Ďakujem

martinam79
5. máj 2015

@nefertitka ideme Belek , hotel Maxx royal&spa , hotel vyzera super tak uz len to pocasie 😁

martinam79
5. máj 2015

@vivi podla mna netreba , my sme sice mali so sebou ale ked sa hrali vonku mali tricko a vo vode boli normalne bez

nefertitka
5. máj 2015

@martinam79 wow, fakt vyzera super, mozem sa opytat, kolko vas vysiel?

mirullka
6. máj 2015

Ahojte dievcata 🙂 Boli ste niektore v Hoteli Magic Life Waterworld v Beleku? Nam sa velmi pacil, uz sme tam dovolenkovali a chceme tento rok zas, no zvolili by sme si ubytovanie v casti Hills. Mate s tymto typom ubytka skusenost? Ci mame ist radsej do osvedcenej casi Village... Dakujem.

martinam79
6. máj 2015

@nefertitka napisala som ti do spravy 😊

silviaaa21
6. máj 2015

@nefertitka Skús pozrieť toto http://sk.nextdirect.com/sk/x5d768s1#966407
http://sk.nextdirect.com/sk/x5d2768s2#741020
Mne sa to zo sportdirectu zle obliekalo teraz skúsim objednať niektoré z nextu

nefertitka
7. máj 2015

@silviaaa21 vdaka🙂

vivi
7. máj 2015

@nefertitka
@silviaaa21
http://www.mamulienka.sk/mamulienka-sk/0/0/3/52...

baby, môj typ na plavky, ja budem odtiaľ asi kupovať, je tam vždy séria aj župan, botičky a pod.

tinka1811
7. máj 2015

Kočky uvažujeme nad dovolenkou v Turecku so 14 mesačným synčekom.... neviem si to vôbec predstaviť s ním letieť a tak, mám obavy ako to zvládneme.... boli ste niekto s takýmto malým dieťatkom? čo zobrať, aké lieky? ďakujem za vaše postrehy 🙂

kosska3003
7. máj 2015

@tinka1811 ja som letela aj s 10 mesacnym aj s 13 mesacnou dcerou neboj nic let zvladne v pohodke odporucim ti pri vzlete a pristati kojit alebo dat pit vodu
lieky ja som brala len paralen, hylak a probiotika plus nieco pre nas od bolesti ine som nebrala a nic som nepouzila akurat som musela kupit sirup od kaslu dcera dostala kasel v Turecku a lekarne tam mas na samom kroku dokupis keby trebalo

katusiatenko
10. máj 2015

@livia76 Ahoj.Cez ck.ecomm sú aj slovensky/česky hovoriaci delegáti?dakujem

vivi
10. máj 2015

@katusiatenko my sme boli cez nich viackrát a nebol ani raz, neboli to také typické zájazdy s chartrovými letmi, tak možno aj preto...Vačšinou boli nemecky hovoriaci, a ck ecomm má len zahraničné zájazdy ako tui a pod.

katusiatenko
10. máj 2015

@vivi Ako ste sa dohovorili?Nehovoríme po nemecky ani po anglicky 🙂

danulkaja1
10. máj 2015

@katusiatenko tak toto aj mňa zaujíma,sme na tom rovnako...

nefertitka
11. máj 2015

@katusiatenko
@danulkaja1 rukami, nohami🙂

erikajanik
11. máj 2015

@danulkaja1 Tomuto neako nechapem, ked sme si my vynerali dovolenku pani z ck.. sa nas hned spytala, ci nemame problem s n.j., alebo a.j., lebo delegati rak. a nem. cestoviek nerozpravaju slovensky,. My sme takto cez rak. cest. boli, meskal nam let, no uz aj zakladne veci- neviem si predstavit, ze by som nerozumela. Nechcem ta strasit, mozno tam bude niekto, kto bude prekladat, ale brala by som slovnik- aspom 😉

nefertitka
11. máj 2015

@katusiatenko
@danulkaja1
@erikajanik takto dopadla moja mama minuly rok, mali sme ist aj s nou na dovolenku, lenze my sme ju museli zrusit, lebo mala dva dni predtym ochorela, moja mama nevie ani ceknut po anglicky, ani po nemecky, sla s nou jej kamaratka, ktora tiez nic nevie a nestratili sa;) vyhliadli si ludi, co tam boli tiez so Slovenska a ich poprosili, ked nieco bolo treba, aj sa na nich nalepili cestou domov🙂 aby trafili🙂

erikajanik
11. máj 2015

@nefertitka To vazne? No keby som nerozpravala nemecky, tak ozaj neviem. Najhorsie bolo ked meskal ten let. Nikto ani na letisku nerozpraval slov. a delegatka sa niekde vyparila a ja som behala od okienka ku okienku, ze ako a kedy letime domov. Bola so mnou kamaratka, ktora tiez novlada jazyk a ta by bola uplne stratena. Ale ozaj nechcem nikoho strasit. Mozno to maju neako osetrene. Treba sa spytat v ck.

nefertitka
11. máj 2015

@erikajanik ved urcite, ak sa tam nenajde ziaden Slovak, co by pomohol, tak fakt by boli stratene. Som jej tiez uz prehovorila do duse, ze aspon tie zaklady by sa mohla naucit. Ona mi na to povie, ze uz je stara, ach jaj.