Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ronecek
15. aug 2012

@terina25 Jo a vyšlo nás to na 8 dní (7 nocí) all inclusive 9 990,- na osobu. Prcek to měl o něco levnější. Plus pojištění. Platili jsme necelých 30 000,-. Byl to Last Minute 🙂 V pátek rezervace, zaplaceno. V úterý jsme letěli. 😉

llllucka
16. aug 2012

Ahoj Holky,mám na vás dotaz.Měli jsme jet na konci srpna do Kamelya wd.-beach houses,ale kvůli manželově práci to musíme zrušit a na mě je,abych ze zbytku peněz našla jinou dovolenou.Vzhledem k tomu,že tuhle dovču jsme vybírali a platili už v prosinci,tak jsem samozřejmě už vše načtené zapomněla.Potřebuju poradit,která oblast je nejlepší skrze přístup do moře (žádné kamínky,pozvolný vstup),je blízko letišti (max. do hoďky cesty busem,radši míň) a je tam pro děti něco k vidění (vím,že v beleku je delfinárium ...).Moc děkuju.Jsem zklamaná,že nepojedem,kam jsem si vysnila,tak nemám moc chuť zase všechno pročítat🙂
Pokud přidáte i konkrétní hotely,budu ráda.

liviah
16. aug 2012

@daducha dakujem, jeeej tak to sa tesím, lebo nejako na fotkach ma neuputal, a prezerám ho dookola 🙂 ale tak isto známi, ktorí sa vrátili v marci s Maledivoch a teraz doli tam, tak sa im velmi pácilo a oni sú veru dost nárocní, nakolko im peniažky nechýbaju 🙂 takže som rada

natas4
16. aug 2012

@zuzanka155 dakujem ja som uz bola v Turecku 3x a vzdy bolo super, poznam to tam, len som este nebola v oktobri, do Tunisu ma to netaha, lebo bola som v Egypte a zaprisahala som sa, ze nikdy viac 😝 a Tunis mi pride velmi podobny ako Egypt

shaga
16. aug 2012

@brandy123 moc si mi pomohla 🙂 dik

rybka31
16. aug 2012

@natas4 Ja som bola v Tunise pred par rokmi (v Egypte som nebola), ale su tam sice obchodnici, ktori chcu predat, ale myslim ze nie je problem ich slusne odmietnu a nechaju ta.Pocula som od ludi, co boli v Egypte, ze Tunis je v tomto lepsi.Egyotania su az hrozne vraj dotieravi a niekedy sa ich neda zbavit.My sme boli v Sousse a bolo to skvele.Hotel riamo v meste, sice 4* a zariadenie nie prilis moderne, ale izby ciste a myslim ze aj starostlivost bola velmi fajn.Velka zahrada, sice sme na plaz chodili cez velku cestu, ale nam s kamoskou to nevadilo.Dalo sa ist z hotela priamo an prechadzku po meste a na jej konci bol krasny pristav, kam si mohla istvlacikom, aky premava tu v BA po Starom meste.Absolvovali sme aj vylety a boli sme spokojne.Jedlo vyborne, kazdy vecer fantasticke zakusky od vymyslu sveta, vela ludi sa vzdy tesilo na veceru. 🙂 Nebolo vobec vela rusov, boli aj anglicania, nemci, vsetky mozne narodnosti, ale nastastie nic hrozne.🙂Ja spominam naozaj v dobrom.🙂

rybka31
16. aug 2012

Chcem sa spytat, boli ste niekto v hotely DIAMOND BEACH & SPA v tejto sezone, ci minuly rok?

momusa
16. aug 2012

@zuzanka155 wow,tak to ti zavidim,taku dovolenku,dufam ze nasa buduca bude podobna:D urcite pojdeme aj do Taba:D

momusa
16. aug 2012

@almi81 Jasne ,preto to mate lacnejsie.Jam mam dve deti -jedno ma 8r,druhe 2,5r a preto sme to mali za tu cenu,ale cakali sme viac od toho hotela..no a lehatka..tam je to tak ked si rano obsadis uplne predne,tak su tvoje,ale je ich tam dost,len ludia hned obsadzovali tie prve,aby daleko nechodili od mora,lebo piesok dost palil,ale vsimla som si,ze tam bol clovek,teda aspon rano,co roznasal lehatka aj to lezadlo,stacilo mu len povedat,alebo som povedala muzovi a on mi z kopy,na ktorej boli doniesol,ale zas poobede,ked sa niektory stahuju k bazenom,nieje problem slehatkami ani v predu..ale za to pri bazene,nemas sancu dostat cely den lehatko,lebo tí sprostí ludia,bezia asi hned rano a obsadzuju si lehatka tym,ze si na ne daju svoje uteraky,takze ani raz som nemala lehatko pri bazene..akurat uz poobede okolo piatej,sa uvolnuju aj pri bazene..a s uterakmi je to tak,ze ked pridete na hotel sa ubytovat,dostanete ku karte od izby aj 3modre uteraky,na osobu jeden,kotore si potom nosite na plaz a davate si ich na lehatka,lebo tie molitany na lehatkach su vseliake,len nie moc ciste:D ale tak pri tolkych ludoch sa ani necudujem,vsetci si davali uteraky na ne..a v izbe budes mat kazdy den nove,ciste,biele uteraky a osusky,takze myslim ze z domu si brat nemusis,ja som si zobrala,aj ked len pre deti ale nepouzila som,stacili nam tie ich..inac uteraky na plazi niesu,pozor,neviem preco to tak napisali,oni asi myslely tie,co vyfasujes ked sa ubytujes..my sme na to ze bol zaciatok augusta moc ludi v hoteli nemali,tak uvidis,ako to bude vo vasom turnuse,ale prajem ti aj tak peknu dovolenku,uzite si more,piesok jedlo a slniecko-to vsetko stalo za to:D potom napis,ake boli tvoje dojmi..

almi81
16. aug 2012

@momusa Velka vdaka za vycerpavajuce info, ked sa vratime urcite sa ti ozvem 🙂

rybka31
16. aug 2012

@luucia Ahoj, ako sa volal presne ten hotel v ktorom ste boli na dovolenke?

momusa
16. aug 2012

@almi81 :D za maličko,pisem len to ako som to videla ja,ale kazdy clovek je iny,mozno vam sa bude pacit hotel..kazdopadne,budem rada ked napises:D papa

terina25
18. aug 2012

@rybka31 ahoj,aj mne padol do oka ten hotel.zistila si niečo o ňom?cez ktorú cestovku si ho našla?

terina25
18. aug 2012

@ronecek ten cezars hotel som tiež pozerala a mala som ho medzi vybratými,ale som čítala na neho dosť zlé recenzie.tak neviem teraz čomu veriť 😖

terina25
18. aug 2012

@ronecek aj ten rasputin som pozerala,ale to je v alanyi a to je pre nás moc ďaleko.a neviem,či ho vobec slov.cestovky aj ponúkajú.škoda. 😖

fabula
18. aug 2012

Ake je pocasie v turecku od 14 septembra ? Tie maminky co ste boli ?

jarus1
18. aug 2012

Ahojte 🙂
sme späť z dovolenky, boli sme v hoteli Kamelya World Fulya...vrelo odporúčam, som absolútne spokojná s výberom miesta tak pre seba ako aj pre dcérku 😵

terina25
18. aug 2012

inak ešte ma tak napadlo.aký je rozdiel medzi all inclusive a ultra all inclusive.ja viem,že ten ultra sú v cene aj dovážané nápoje,nie len domáce.ale je aj nejaký iný rozdiel?

martuska75
18. aug 2012

@terina25 podľa mňa je treba hlavne zistiť rozsah služieb zahrnutých v AI - to je asi dôležitejšie ako názov 🙂 Presne ako píšeš v AI môžu byť zahrnuté rôzne druhy nápojov, čas a miesto ich podávania ( len pri jedne, do večera, celý deň, len jedáleň, bar, pláž...), uteráky a lehátka (aj pri bazén aj pláž), rôzne koláčiky a zmrzlina (značková alebo neznačková), káva, minibar (doplňanie) trezor na izbe, športoviska v cene ... a tak.

ivka225
18. aug 2012

@fabula Malo by ešte stále byť pekne a teplo, ale to sú len skúsenosti z minulosti. Presná predpoveď počasia sa na viac ako 5-6 dní vopred urobiť nedá.

rybka31
18. aug 2012

@jarus1 Ahoj, chcem sa spytat, ake je okolie, ekd vyjdes z hotela?Da sa tam aj niekam ist poprechadzat, myslim ci ej tam nejaka promenada?A plaz je aka?Kamienkova ci pieskova a vstup do mora?Dakujem.🙂

rybka31
18. aug 2012

@terina25 Ahoj, pozerala som ho, aj ked nie priamo na webe, ale nasla som nan aj pozitivne, aj negativne referencie, tak neviem ci ho mam vyradit z vyberu, alebo nechat.Ale obzrela som si priamo oficialnu stranku Kumkoy a Evren Beach (pozdavaju sa mi) a detto aj Delphin Imperial, ale tento posledny je uz pre mna dost drahy, aj ked je to skoda, lebo je novy.Pri prvych dvoch spomenutych chcem zistit ako to vyzera ked vyjdes z hotela, man zaujima aj okolie, elbo ak yb som nemohla ist an nejaky vylet, urcite my chcem zobrat buginu a prejst si aj okolie a byt v meste.Co mas ty medzi vytypovanymi?

rybka31
18. aug 2012

@fabula Ahoj, zrejme sa to uz za tych par rokov trosku zmenilo, ale ked som ja bola v septembri na Tireckej riviere a boli sme zhruba niekedy v polovici az ku koncu, neviem ci dokonca aj nie na prelome konca septembra a oktobra a pocaie bolo vynikajuce, tepluck a vecer sa dalo sediet na balkone a pozerat na more, atd..🙂Ale to budes vediet az tak tyzden pred tym, si myslim.

jarus1
19. aug 2012

@rybka31 je to veľký komplex, tvoria ho tri hotely Kamelya World Village, Kamelya Fulya a Selin...je absolútne jedno v ktorom si, lebo pohybovať sa môžeš kde chceš, akurát spať pôjdeš do svojho hotela a hlavnú jedáleň máš tiež vo svojom hoteli.
Pláž je úplne piesková, mám 3 ročné dieťa a výber smeroval výsostne pre ňu. Celé okolie je prispôsobené deťom 😵

rybka31
19. aug 2012

@jarus1 Dakujem za info, ale rada by som vedela, ako vyzera okolie za komplexom tychto hotelov, myslim ci je tam nejaka promenada, proste ulica na ktore tento cely komplex sidli, pripadne nejake blizske nakupne stredisko s drogeriou, lekarnou, ci obchodmi, alebo pesia zona na poprechadzanie sa atd.🙂

martuska75
19. aug 2012

Baby ktoré ste boli v SIde - hotel Kumkoy Beach & spa s malým drobcom ozvete sa mi prosím, prosím! Neviete ako je to tam s detskými postielkami? Dá sa v tom vyspať? Nemajú veľmi tvrdé dno? Teraz sme boli v Tatrách a dali nám takú cestovnú postielku že sa v tom nedalo spať, ale našťastie aj s paplonikom a tak som jej ho dala na dno a prikryli sme sa prinesenou dekou. Je k postielke v Turecku aj nejaké povlečenie? Dajú sa tam kúpiť plienky ? Myslím také normálne pampers/huggies. A koľko stoja, teda či nie sú nejako veľmi drahé, na presno to nepotrebujem 🙂 A posledné máme nočný let a dorazíme ráno - ako to tam funguje potom? Máme hned AI (stravu a tak) alebo až ked nás ubytujú? Je reálne aby sa mi tam cez obed mala niekde vyspala v kočíku (niem v nejakej hale/klubovni/chodbe ....no v chládku)? Alebo sa dá za príplatok ubytovať skôr ako o 14,00 hod. DIKY moc!

lara75
19. aug 2012

@martuska75 k detskej postieľke bolo aj povlečenie paplónik aj vankúšik, ale aj napriek tomu sa mi zdala cestovná postieľka dosť vyležaná, príliš mäkká, nakoniec sme ju ani nepoužívali (malá spala so mnou- mali sme dve izby), ale zase niekto potrebuje mäkšiu podložku. Bola aj dostatočne veľká - moja 2,5 ročná by sa v pohode zmestila, ale ona to používala len ako preliezačku a zásobník hračiek🙂 Na ostatné ti neviem odpovedať, ale čo sa týka tichších kútikov v hotelovej hale, je ich dosť, napr. taká čitáreň, dá sa tam v podstate aj stratiť, toľko je tam miestností samozrejme s klímou- tam ti bábo v pohode zaspí, prajem krásnu dovču🙂

natulkam
19. aug 2012

@zuziq8 zuzik dakujem. prave si mi velmi dvihla naladu. o dva dni odchadzame a opat som si citala recenzie a tieto tvoje prispevky ma dost ukludnili. mam len obavy cisa zmestime. pisali, ze izby su mensie a my sme styria.... no hadam to zvladneme. mozem otazku? na veceru ste potrebovali dlhe nohavice? teda, otaok mam kopec, ako zistujem.... dakujem.

rybka31
19. aug 2012

@martuska75 Ahoj, ja mam tiez vytypovany tento hotel, ked sa vratis, daj prosim info, ako bolo, velmi sa potesim.Ktorou cestovkou idete?Dakujem za infosky a prajem Vam krasnu dovolenku.🙂

annalena
19. aug 2012

@martuska75 @rybka31 ahoj, k detskym postielkam ani k plienkam sa ti vyjadrit neviem, nepouzivali sme ani jedno. ale v hoteli je market, kde mali vsetko mozne od vymyslu sveta, takze asi by problem nemal byt.
ale tiez sme mali nocny let, dorazili sme do hotela rano o 7ej miestneho casu, rovno sme mohli ist na ranajky, veci sme si ulozili na recepcii, vo zvlast taske som mala veci na kupanie, aby sme mohli ist rovno k moru. prezliekli sme sa v SPA, kde boli aj skrinky na uzamknutie, je to od recepcie dole schodmi na prizemi. uteraky na plaz nam tam tiez dali za tie karty, co sme si vyzdvihli na recepcii. ja som mala kocar kvoli cakaniu na letisku, aby mala mohla spat, a prvy den v nom aj spala pod palmami pri bazene. 😉 inak som ich poprosila, ze ak sa da, aby nas ubytovali skor, ono to dost zalezi od toho, ako im odchadzaju hostia, niektori odchadzaju uz skoro rano, tak su izby volne skoro a mozu ich aj upratat, ale nie vzdy sa to da. nas napokon ubytovali okolo 11ej, ale moji rodicia dostali izbu az o 14ej. ale nam to bolo viacmenej jedno, aj tak sme cely prvy den stravili pri mori.