Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

darina77
20. júl 2010

Petuska, to ste v akej oblasti boli, v akom hoteli že ste tam mali špinavé more?
Sakura, je mi hrozne ľúto čo sa Vám stalo, človek sa celé týždne teší a ked už má letiet tak sa takéto niečo stane. To, že storno si treba zvlášt pripoistit som ani ja nevedela, a samozrejme ho nemám ani ja, ale myslím si , že by na to mohli pri platení dovolenky upozornit ľudí či si to nechcú pripoistiť.

sisa2
20. júl 2010

@petuska123 - nikdy som tam nebola, ale ked sme hladali my nasu dovcu, tak som pozerala vyslovene, aby bola piesocna plaz. pri konakli sa pise, ze je kamenisty vstup do mora, tak sa s tym asi musi ratat 😖 a spinave more od coho? skoda, ze sa vam nepacilo.
ja som nebola nikdy zastanca turecka, skor grecka ... ale po nasej tohtorocnej dovolenke sa do turecka este urcite vratime.

petuska123
20. júl 2010

@darina77 v konakli sme boli............a to nebolo len tam take more ale aj iny to ravelo co s nami cestovali v lietadle..a este ktomu my sme sli stou cestovkou co krachla 😀 😀 😀 a ze v mori je ropna skvrna....................no ponaucenie mame a uz vieme ze tam nepojdeme nabuduce leto som muzovi zavelila spanielsko 😀 😀 😀

sisa2
20. júl 2010

@darina77 - presne, myslim, ze to je aj nefer od cestovky, hlavne ked vidia, ze sa ide s malymi detmi. vsak tam clovek nikdy nevie, co sa moze pritrafit a to, ze na to upozornia, by z nich hadam neubudlo 🙄

sisa2
20. júl 2010

@petuska123 - karya mala aj 3* hoteli? to som ani nevedela. myslela som, ze mali od 4* vyssie.
tak snad budete mat buduci rok krajsiu dovolenku a hlavne podla vasich predstav.
my sme boli v lare, tam bola piesocna plaz, cista, upravovana kazdy vecer, v mori tiez ziadne spiny. tak neviem, od coho to zavisi. uz tam je tolko ludi, co nechavaju po sebe bordel?

janka_pn
20. júl 2010

@sisa2 ono nema kazda kamoska peniaze na turecko a pod. ☹ a kamosky, co by aj peniaze mali, tie idu so svojim chlapom... no a moja mama sa boli lietania 😒 , no co uz, mozno este daco vymyslim 😉

sakura77
20. júl 2010

@sisa2 samozrejme ze ubudlo,ved niekomu z ich rodiny sa urcite hodi ist narychlo na dovolenku,aj ked si letenky priklad zaplati zvlast,kedze uz su vystavene,ale izba sa na ine meno prebukovat urcite da.... 😒 😠

suzanna112
24. júl 2010

Ahojte všetci. Neviete niekto o hoteli Blue Dream- Alanya.
Chýstame sa tam a nenašla som žiadne recenzie.... Za každú odpoved Vám ďakujem!!!

edo72
24. júl 2010

Ahojte, odpoviete mi niekto na moju otazku ohladom dovolenky v Turecku s dietatom? Dakujem
http://www.okolosveta.sk/forum/viewtopic.php?t=13

soni78
24. júl 2010

@edo72 edo, pozri si Ali Bay Club Manavgat napriklad... 😎

binki
24. júl 2010

@edo72 Ilica hotel v Cesme, letos jsme tam byli, byli jsme moc spokojeni, dávám ti sem odkaz http://www.ilicahotel.com/

kackabrcka
25. júl 2010

kocky bol niekto turecko iba s polpenziou ? ake su tam ceny ? IP - potesi alebo @moj nick. dakujem

yersey666
26. júl 2010

Ja som bola v turecku len raz, boli sme v Avsallar v hotely Ozkaymak aladin neodporucam bolo to tam hrozne po kazdej stranke. Najlepsie je podla mna v Alanyi priamo na Kleopatrinej plazi, krasne more, dobre sluzby, blizko centra kde su obchody a zabava najme pre mladych, super nocny zivot, ale aj pekne okolie s moznostou vyletou. konakli neodporucam prechadzali sme tade do alanye a videla som ze je to len jeden hotel naookolo nic ani obchody nic len kamenista plaz a sucha zem bez stipky prirody. Side je velmi pekne historicke mestecko, boli sme tam na vylete.

janka5861
26. júl 2010

@yerseyy666 a ja som zas bola v konakli uz vela krat a inam by som nesla. mali sme hotel 15 minut na peso k nakupom, pred hotelom 1 krat do tyzdna trh , blizko alanya na vylet individualne..... vsetko bolo pre nas tak ako ma byt more super,plaz cistucka . ja zas odporucam a na nakupovanie lepsie ceny ako v side ... a to teda o doooooooost

janka5861
26. júl 2010

@yersey666 dala som o y viac 🙂)) prepac

stanka_s
26. júl 2010

Ahojte, 8.8. letime do Gold Safran Hotel - Alanya, bol tam niekto?

fifik
29. júl 2010

@stanka_s My ideme týždeň po vás do Konakli.

dorota26
2. aug 2010

Dobre ranko
chcela by som sa spytat mamiciek co boli v joy nasihe resort chcem si zobrat varnu kanvicu ale ma gulatu koncovku ake su v tomto hotely zastrcky resp. ako ste to vyriesili vy lebo zohnat kanvicu s ploskou zastrckou sa neda. Vsetkym veeeelmi pekne dakujem za pomoc.

lenka03
2. aug 2010

Dorota boli sme tam v maji s 9mesacnym babom a tiez s obyc kanvicou. Nic nebolo treba riesit, vsetko sadlo 🙂

lenka03
2. aug 2010

@dorota26 Ozaj vidim ze nemas najmensie deti tak zvaz ci sa ti chce trepat tam konvicu, teda ako casto budes potrebovat varit vodu. Dole v hlavnej restauracii je taka varnica s vriacou vodou na zalievanie caju, ma na boku teplomer takze vidis ze voda je naozaj vriaca.

dorota26
2. aug 2010

Lenka03 velmi pekne dakujem za pomoc / ked neprekrocime limit batoziny tak ju zoberiem uvidime kolko toho bude ked odvazim batozinu/ no maly este stale pije nutrilon ma len 1.5 roka a po minulej skusenosti v egypte radsej budem vodu prevarat ako ju brat v restike a potom mat faraonovu pomstu

lenka03
2. aug 2010

@dorota26 Egypt je moja srdcovka ale s dietatom je predsa len v tomto smere jednoduchsie Turecko kedze v Turecku je voda z vodovodu hygienicky nezavadna, len ju nepiju lebo je prechlorovana ale aspon flase sa v nej daju umyt bez problemov 🙂 baba na susednej izbe mala tiez 1,5 rocneho drobca a ona si nosila zdola z restiky tu vriacu preto som pisala.
My sme sli vybaveni jak do egypta alebo do karanteny :D, mala mala 27 kilovu batozinu plus kocik 🙂 ale my sme si vzali vodu na prvy den lebo som si nebola ista ci kojenecku alebo aspon flasovu stolovu zozeniem hned prvy den, mali sme hippky, krupice, tabletky na studenu sterilizaciu flias, lekarnicku podla pokynov doki a podobne :D Teraz sa nad tym smejem lebo uz viem co by som brala do Nashiry, pravda do ineho neznameho hotela by som sla rovnako vyzbrojena 🙂

Povodne sme chceli Egypt ale akosi sme prepasli vhodne teploty a potom uz bolo v Egypte horuco tak sme zvolili Turecko-pre mna dovtedy nezname. No a co sa tyka dalsej dovolenky tak urcite Egypt aj napriek tej vode tam, more je tam krajsie, teplejsie, priezracnejsie, vstup pozvolnejjsi, rybiek viac ...

subica2
6. aug 2010

ahojte, prečítala som si vaše príspevky, aj my sme sa rozhodli dovolenkovať tento rok v Turecku - Side, hotel Selge beach. Neviete mi niekto povedať niečo o tomto hoteli? Ideme 20.8. nejde niekto náhodou v tomto termíne?

kika6
6. aug 2010

@subica2
Čítala som recenzie na tento hotel, lebo sme tam chceli ísť aj my. Recenzie sú dobré, ale v mori sú kamenné platne, tak som ho vylúčila. Pozri si recenzie buď na orbion.cz alebo holidaycheck.com.

subica2
6. aug 2010

kika6 - minulý rok tam bola moja kamarátka a chválila si - hotelový komplex je podľa jej slov úžasný, bazény, strava okolioe super, vstup do mnora hovorila že sa dá aj s malými deťmi je tam časť aj s kamennými plátmi, ale aj čistý hrubozrnný piesok, kde môžu byť aj deti. Len som chcela vedieť názor aj iného človeka. Takže asi sa necháme prekvapiť. Vy idete kde a kedy?

kika6
6. aug 2010

@subica2
My sme boli v júny v TTH Nashira. Tam bolo všetko super. Išla by som tam znova. Tak Vám prajem príjemnú dovolenku.

ellin
10. aug 2010

Ahojte, chystame sa do Turecka a uvazujeme ze zoberieme notebbok. Mate niekto skusenosti? Ako je to na letisku - zoberiem ho do prirucnej batoziny - robia nejake specialne kontroly? Dali ste si ho aj poistit ? dakujem za info

daniela1978
10. aug 2010

@ellin ahoj, my chodíme stále s notebookom a v pohode. Máme ho ako príručnú batožinu, pri kontrole ho vyberieme z tašky a je. Neni z tým žiaden problém. 🙂

jeana
10. aug 2010

ahojte,
chcem hodit len rychlu recenziu na Colakli resort Kamelya World resort - hotel Selin, uzasna dovolenka s nasou 2 rocnou princeznou, strava vyborna, plaz cista, nepreplnena, super bazeny, ihriska...
Byvali sme v plazovom bungalove, idealne pre deticky, mali sme aj vlastnu zahradku s lehatkami a cez chodnik hned plaz...
takisto bravame notebook, bez problemov v prirucnej a na ceste spat ani nebolo treba vyberat. Myslim si ze tie ich kontroly su velmi sporadicke... ja som si omylom do lietadla "prepasovala" svoju (nie kupenu na letisku) pollitrovu flasu vody, ktoru som zabudla pred kontrolou vybrat a nikto si to vobec nevsimol.
Takisto chcem pochvalit ich letecku spolocnost, kde bolo vyborne obcerstvenie 😵

prijemne dovolenky 😉

dai
10. aug 2010

ahojte,
tak my sme tiez cez vikend prisli z kumkoy beach and spa hotelu .
S dovolenkou celkovo sme spokojny - mali sme so sebou nasu malicku - ta sa super zabavala a krasne stale spomina 🙂 resort je fajn - spolocne priestory luxusne, izby som v 5 hviezdickovom hoteli videla uz krajsie... ale jedlo genialne, zakusky, zmrzliny, fajn sme pribrali.... piesok krasny, more teplucke a super slane, pre decka program ( minidiskoteku budeme mat asi na dennom programe aj doma )
buduci rok ale uz turecko neplanujem, urcite existuju podobne lokality za podobnu cenu ale krajsie 🙂 rozmyslame nad Maledivy - cesta trva len o chvilku dlhsie ako turecko a nasa mala lietadla miluje 🙂 a standart v podobnych hoteloch je neporovnatelne vyssi 😉 myslim ze aj more je tam cistejsie...