Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
6. aug 2013

@yidaky no presne by ma zaujímalo ako chodí kartágo z BA. O ktorej ste išli prosím a ktorý deň? Vdaka. Som si všimla že zo Sliača idú 21.10 - katastrofa!

katemis
6. aug 2013

@happyfrog80 my sme sa nedávno vrátili z Turecka, boli sme tam 4. krát. Prvýkrát sa nám teraz stalo, že tam rybky útočili do nôh, presne ako píšeš. A boli sme z tých 4x na najviac kamenistej pláži. Čiže, kde je piesok, tam nie sú, alebo teda neútočia. A nie sú to tie isté, čo bývajú v SPA. To sú úplne iné. Čo sa týka čistoty, túto dovolenku som stihla byť v dvoch rôznych hoteloch a letoviskách, a hotely boli na úrovni, každý deň upratovali, prezliekali postele, dopĺňali chladničku, menili uteráky a v celom hoteli riadna čistota.

katemis
6. aug 2013

@martuska75 my sme leteli zo Sliača o 10:25h, prípadne sa mi zdá, že letí ešte o 10:55h. Ale teraz sme nešli cez kartágo, ale cez inú cestovku.

forgiven
6. aug 2013

Ahojte, tak som sa konečne rozhodla pre hotel,namiesto Sherwood Dreams Resort ideme do Adalya Ocean Deluxe. Hotel otvárali teraz v máji; na www.holidaycheck.com čítam o ňom len samé pozitívne informácie, tak uvidíme 😉

happyfrog80
6. aug 2013

@katemis si mala stastie,ja som mala len apartman ,nie all inclusive,tie byvaju ok .A co to je teda za ryby?Som bola 2x v turecku a vzdy stipali

sakura77
6. aug 2013

my sme zaidne ryby nemali....ale tak my sme v side mali piesocnu plaz....

yidaky
6. aug 2013

@martuska75 Odlet bol v sobotu, niekedy okolo 17,00 alebo 18,00? Ja mam strasne zlu pamat, takze si to velmi nepamatam 😀 . Este aj lietadlo malo meskanie, aj ked len nejakych 20 min. No mari sa mi ten odlet nakoniec na 18,20. Kym sme sa pohli z letiska do hotela, + casovy posun...ubytovali sme sa okolo pol noci. Hned sme sli na neskoru veceru /ta bola od 00,00 do 4,00/, tak podla toho viem, ze sme prisli az tak neskoro. Pritom hotel sme mali hned Lare, takze blizko letiska, cesta z letiska mohla byt 20 ci 30 min. Odlet bol v stredu niekedy vecer. Z hotela sme odchadzali okolo siestej poobede. Ubytovanie bolo do 12,00 v den odletu. Poziadali sme o jednu izbu do piatej poobede, tak sme sa na obed prestahovali dolu do malej izby a za kazdu hod. bol poplatok 10e. Mali sme 4 deti od 2 do 6r. a este kvoli starym rodicom sme museli.
Na jednej strane bolo super, ze ked sme prileteli v noci, hned nas ubytovali, nemuseli sme cakat. No na druhej strane sme prisli medzi poslednymi do hotela, takze uz nemali ani nejako izby na vymenu. Nastastie sme boli s izbami spokojni. Este nam ponukli iny sestersky hotel. Aj kvalitou bol rovnaky ak nie vyssi....
Min. rok sme sli cez hechter, odlet rano okolo 1,00? Do hotela sme sice risli okolo 8,00..no museli sme cakat na recepcii do 14,00 kym nas zacali ubytovavat...takze to bolo tiez otras. No napr. nemci prisli okol 12-stej na hotel, hned dostavali aj ubytko 😖.

martuska75
6. aug 2013

@yidaky dík za info. My sme tiež mali minulý rok taký skorý odlet a nakoniec bolo super. Prišli sme síce ráno ale hned po raňajkách sme dostali izbu 🙂 Takže to bolo super.

tanika
6. aug 2013

ahojte kočky nakoniec opäť Evren Beach resort ....... letí niekto 14.8. - 24.8. z BA o 3.00 hod ? len ten odlet z Antalya o 7.45 sa mi nepáči 😖 😖 😖 😖 😖 ale nedalo sa vybrať leteli ste niektorá takto veď ten posledný deň 24.8. tam už ani nebudeme júj divnééé ☹ ☹ ☹

tanika
6. aug 2013

@forgiven Adalyu Ocean deluxe sme chceli aj my len 14.8- 24.8 už nebolo možné ísť do tohto hotela ....že vraj sú tam výborné služby a maxim. spokojnosť ....takže sa máte na čo tešiť mi sme idem do Evrenu... keď sa vrátite určite mi napíšte ako ste bola spokojná o rok by sme chceli ísť do Adalye a čo ste počuli o Sea Shell Resorte? dík Za odpove´d Táňa

katemis
6. aug 2013

@happyfrog80 aha, tak to asi preto. Ved v Turecku sa da lacno najest, aspon co som teraz videla ceny v Side. Tie ryby neviem ako sa volaju, tie nase boli take priesvitne a mali asi čierny pásik. Ja som ich moc nepozorovala a okuliare som v mori nemala. V side (myslím mesto) je úplne piesočná pláž, tiež tam boli malé rybky, ale tie teda neútočili. A o týchto rybkách som ešte ani nepočula, preto sme boli z toho tento rok kus prekvapení.

yidaky
6. aug 2013

@katemis Ja som si nevsimla ako tie rybky vypadali, ale zazili sme ich tiez. Min. rok sme boli v beleku, tam boli tiez. Plaz pieskova, ale pri brehu pas strku. Teraz sme boli v lare, cisto pieskova plaz, a boli tiez. Plavali, dobkali...Tento rok, v tej lare, ich vsak bolo nejako menej. Na zaciatku pobytu sme ich ani nemali, az neskor mm vravel, ze na neho "utocili". Na mna vobec. Tak neviem, od coho to zavisi 😀.

katemis
6. aug 2013

@yidaky my sme mali tiež piesočnatú pláž, ale pri vstupe bol asi 2 metrový pás kamienkov, takže sme ich zažili prvýkrát. Na mňa zaútočili našťastie len raz, ale na mojom mužovi sa teda "vyšantili."

yidaky
6. aug 2013

@katemis Asi to su dake rybky feministky...lebo aj na mojom muzovi viac. Tento rok, na mna ziadna. Na neho sem tam. Min. rok na mna zopar a on sa stale osival vo vode. Potom uz ani do vody nechcel chodit 😉.

forgiven
6. aug 2013

@tanika : najprv som chcela Sherwood Dreams Resort, potom som pozerala Alba Queen, no nakoniec som sa rozhodla pre Adalya Ocean Deluxe Resort. Tiež som pozerala Sea Shell Resort Resort, kvôli 500m dostupnosti obchodného centra som si vybrala práve Adalya. Taktiež pozitívom bol pre mňa odlet (letíme z Košíc cca o 08,15h) v sobotu (teda od soboty do soboty; manžel je futbalista, takže vynechá len 1 zápas).... Musela som zohľadniť viacero faktorov (15mesačného syna, odlet.čas, manželovú prácu, blízkosť obchod.centra od hotela, pláž - len piesočnatú.... atď....); tak som zvedavá.... 🙂

forgiven
6. aug 2013

@tanika zabudla som poslať link, ktorý je facebooku CK Hydrotour: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151...

tanika
6. aug 2013

@forgiven môj brat bol minulý rok s deťmi a maželkou v Alba Quene a že bolo ozaj super, ja som tiež pozerala Sherwood dreams ..cez firotour ale kedže som neskoro pozerala na dátum okolo 14teho augusta už nebolo nič volné na 11 dní. a oazj kedy letíte vy do Adalye ? pá Táňa

livia76
6. aug 2013

@katemis
@yidaky juj rybky 😀 my sme chodili roky, a nič minulý rok sme ich zažili 1x teda a kamoš čo je tam domáci, hovoril, že idú po zranenej a odumretej koži, ale veru niesu to tie ,,spa rybičky" vzala som si šnorchel a okuliare a vymákla som ich pri ,,práci" sú také bielo-sivé s čiernou bodkou na chvoste. V júni na nás neutočili ani raz a boli tam, tak neviem, asi ešte neboli hladné 😀 uvidím o týždeň 😀 inak stačia topánky do vody a už ich to nebaví 😀
Asi budú fakt feministky, dcéru ani mňa si nevšímali 😀 manželovi vyhrýzli mini bradavičku aspoň má už pokoj 😀

happyfrog80
7. aug 2013

ja tie rybky volam pyrane 😀

forgiven
7. aug 2013

@tanika dnes sa chystám do cestovky, vybrala som termín od 7.9.-14.9.2013, dúfam, že budú mať voľné; aspoň na webe CK Hydrotour majú voľný termín, neviem či však pre 4dospelé osoby + 1dieťa...

katemis
7. aug 2013

@livia76
@yidaky jeeej, tak to ich idem volať rybky feministky 😀 Tak som sa od vás dozvedela nové veci. Veru mužovi útočili na nohy, kde mal kus poranenú kožu, napr vyšúchanú kožu zo šlapiek. Áno, tie rybky mohli byť presne také, len mne prišli ako priesvitné, keďže som sa k nim neponárala. A skúšala som teraz aj tie spa rybičky a tie sú úplne o inom. Topánky do vody sme so sebou nemali, lebo nikdy predtým sme ich v Turecku nepotrebovali, ale dalo sa byť v pohode aj bez nich, len človek už bol potom obozretnejší. Mňa sekli do nohy len raz, ale teda pekne som cítila zúbky 😝
@happyfrog80

happyfrog80
7. aug 2013

@katemis mna nie len do nohy stipli ,ze by som mala kozu vsade?😀tiez sme mali kamienky asi 3 metre od brehu a potom piesok,a za kamienkami uz boli vacsie hentake ryby ale tie uz sa drzali na dne v hlbke ,ale furt su lepsie nez meduzy fuj toto ta len stipne ale po meduzi to kuse a pali este tyzden

simsim4
7. aug 2013

Ahojky, mi jsme byli v Turecku v květnu. Máme 2letého chlapečka. V letadle to prospal a jinak jsem mu vzala hračky do letadla. Jidlo tam bylo dobré ale malej jedl spíš ovoce a zelenina. V moři se kopal každý den, a jinka v bazénu a vše v pořádku. Tak že jsme si to užili. Můžu jen chválit.

popova
7. aug 2013

@forgive aho my ideme do ADALYE REZORT hned vedla Vás takže budeme susedky 14,8-24.8

tanika
7. aug 2013

@popova a kedy letíte ? budeme susedky mi máme Evren Beach

forgiven
7. aug 2013

@popova my letíme 7.9..... :(

johnny16
8. aug 2013

ahojte uz dva tyzdne vyberame s manzelkou dovolenku a stale sa nevieme rozhodnut v tom ze:
ist len kusok od letiska v antalyi a zaplatit drahsiu dovolenku alebo ist dalej smerom k side, alanya.
ide o to ze mame rok a pol rocneho syna a ist s tym autobusom hodinu a pol v tom teple bez nejakej autosedacky atd...
co si o tom myslite vy ake mate s tym skusenosti
dakujem

sakura77
8. aug 2013

baby,vyuzili ste niekto vybavenie viz cey internet?

lucula73
8. aug 2013

@johnny16 ak možem,my sme boli teraz veru dosť ďaleko,písali tuším 120km od letiska,cca 2km za Avsallarom a do Alanye bolo asi 18km ale šli sme cez tri hodky,nenormálne,lebo oni rozvážajú do viacerých hotelov,nejdú priamo do vášho.Autobus bola ale klimatizovaný,tam nebol žiaden problém s teplom a mali sme aj prestávku,dalo sa to zvládnuť,ale celkovo to bolo pre nás veľmi únavné,vyčerpávajúce,sme si povedali,že nikdy viac........toť moj názor 😉

sakura77
8. aug 2013

@lucula73 uf,to by som nesla veru s deckami....ako vydrzia dost,ale to je moooc uz 🙂

@johnny16 lara,je nal´jblizsie,daju sa vybrat celkom fajn aj tam,a side mas do tej hodiny transfer,to sa da v pohode zvladnut...v side mas ozaj na mraky hotelov,urcite sa da vybrat 😉