Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

alfomilka
29. júl 2011

ahojte baby, aj my sa chystame do Turecka, citam si tie vase recenzie, ale nikde nevidim nic o peniazoch. Ako je to tam. Da sa platit vsetko eurami? Aj viza? Aj na trhu a autobusy?

gretkab
29. júl 2011

@alfomilka Vsetko vsade eurami alebo dolarmi - bez problemov.

vlastulka
29. júl 2011

@ivush http://tiptravel.sk/dovolenka/turecko/kervansar...
tento hotel, ale cez nemeckú cestovku, oveľa lacnejšie je to... 😉

marta2610
30. júl 2011

@vlastulka Koľko človek ušetrí na 1 osobe e?A potom odkiaľ sa letí?Hotel je to krásny.Teraz sú lasty do Kumkoy Hotel sa radí v rebríčku medzi prvými priečkami kamarátka tam bola 4 krát nádhera.Je veľmi drahý ,ale ako píšem teraz v laste super cena.

zoja
30. júl 2011

bol niekto v tomto hotely turecko/ganita-garden-resort-&-spa?

adinam
30. júl 2011

@zoja,v tomto hoteli som nebola,ale dnes som čítala na stránke www.počasie.sk,aktuálnu recenziu a je negatívna,skús si to nájsť 😒

lucia1983
30. júl 2011

Ahojte,vie mi prosim niekto poradit,ktory z tychto hotelov v letovisku Alanya je lepsi-Emir Fosse Beach alebo Mesut?Po precitani recenzii som dost neista 😒

marta2610
30. júl 2011

Invia.sk máš recenzie

marta2610
30. júl 2011

@zoja ieiRecenzie hrozné.Dobré recenzie Lasty Evren Beach 5, Palm Garden5,Jasmine Bach Resort 5,treba si to preštudovať. a ešte recenzie Tripadvisor.com

marta2610
30. júl 2011

by som do 3 hviezdičkového nešla aspoň 4 hviezdy ešte s deťmi ???

lubu
31. júl 2011

Alba queen side-colakli už spomínaný odporučam vrelo🙂)))

marta2610
31. júl 2011

@lubu Nevieš aký je rozdiel medzi Alba Resort a Quen?Dík.

marta2610
31. júl 2011

Teraz som čítala výbornú recenziu na Alba Resort odporúča pre deti do 10 rokov a Queen odporúča pre väčšie deti,ale to môže byť názor jednotlivca.

adinam
31. júl 2011

K výberu hotela Vám pomôže aj stránka holidaycheck.cz,hotely sú tam ohodnotené percentami spokojnosti,mnoho recenzií-aktuálnych aj fotiek od dovolenkárov. 😉

kaia
31. júl 2011

@marta2610, my sme boli v Alba Queen a boli tam deticky vsetkych vekovych kategorii 🙂. Rozhodne odporucam aj pre tie najmensie 😎

erzulik
31. júl 2011

My sme boli v Turecku minuly rok hotel Nashira ***** v Side vrelo odporucam. Bez jedinej chybicky...nedaju sa turci porovnat s Tunisanmi a egyptanmi. my sme si tieto krajiny presli a moj nazor je ze turci nie su taky dotieravy, su mily, ochotny pomoct......... aspon ja mam take skusenosti.

zoja
31. júl 2011

dakujem za info, tiez som si to uz pokukala a fakt nic moc 😒

lubu
31. júl 2011

jednoznačne queen..resort je o hodne starši menši izby boli sme to tam omrknut....akurat že v resorte je ta zahrad so šmolkami ale myslim že deti si pridu na svoje aj v queene tobogany perfektne hned vedla toboganov maly bazen, mini club🙂))jednoznačne z mojej strany s 3 ročným dietatom queen

janka_pn
31. júl 2011

ja by som sla s malou, ale nechcem ist sama, sa bojim, ci by som neochorela, alebo tak daco a co potom s dcerkou? ☹ mate dakto skusenosti? alebo nechysta sa tu takto podobne daka maminka s dietatkom a ze by sme sa pridali??

helisek84
31. júl 2011

ahoj holky

já byla před 2 lety v Turecku v Alanyi. pekelná je cesta z letiště v Antalyi, ale Alanyia je úžasná. Kleopatřina pláž je nádherná, udržovaná a čistá. hotel je 3* - ale všeobecně tam každému hotelu jednu hvězdu brali. lidi jsou tam příjemní, vstřícní, nevtíraví. i když si nic nekoupíte, pozvou vás na čaj (to je tam hodně oblíbené) a ptají se, odkud jste.
pořádá se hodně výletů, v okolí je taky kam vyrazit. není tam nijak draho - pokud třeba vodu kupujete v supermarketu stála tehdy 0,35 EUR. 1,5l láhev. mají tam výborné bonbony z medu a oříšků, sýry a pečivo.

kolegyně byla v Egyptě a v Turecku a prohlásila, že do Egypta nikdy, ale do Turecka kdykoliv.

je tam bezpečno, můžete se jít jen tak projít, kam chcete...rozhodně nelituju.

renatuss
31. júl 2011

@helisek84 Přesně takto,jsme to měli my a proto si to letos zopakujeme 🙂 už se moooc těšíme,je tam moc krásně a lidi přesně jak píšete 🙂 🙂

helisek84
31. júl 2011

@renatuss jsem ráda, že nejsem nadšená sama 😉 my letos moře vynecháme, potřebujeme dodělat byt, ale příští rok vyrazíme...a buď Turecko nebo Emiráty 😉

lidija3
31. júl 2011

@jeny ahoj bola si na dovolenke v holiday garden resort?aj my sa tam chystame ako tam bolo?je to vhodne pre deti?dakujem!

renatuss
31. júl 2011

@helisek84 A který měsíc jste tam byli?My loni 18.9.a letos letíme 28.9.a počasí úplně supr,33 přez den v noci 23-25,jen mám strach že se nám tam tak zalíbí,že se nám jinam ani snad nebude chtít...... 🙂 🙂

helisek84
31. júl 2011

My jsme byli v červnu od 9. a bylo to super, ale už bylo dost vedro, ráno bylo třeba 31 stupňů v 9.
Turecko je prostě kouzelné, to mi nikdo nevymluví🙂)) A kde jste přesně byli a kam letíte letos? Hodně si lidi chválí i Side.

renatuss
31. júl 2011

@helisek84 Loni jsme byli v Alanii,letos letíme do Bodrumu,rodiče tam byli už 2x a nemůžou si to vynachválit,tak se těšíme.Mým rodičům už táhne na 70,ale jsou velice vitální a čilí,a každý rok v létě cestují,takže bereme zkušenosti od nich,už mají zcestováno snad půl světa 😉

kazdovci
31. júl 2011

pred dvomi rokmi sme boli v Side - club hotel Belinda a vo stvrtok odlietame opat, ta ista destinacia, opat club hotel Belinda. SUPEEEEEEER bolo, trojpodlazne domceky s 12 izbami v jednom umiestnene v krasnej zahrade, strava super, more cistucke, plaz takisto...uz sa nevieme dockat

mizu24
31. júl 2011

@kazdovci Známa tam bola minulý rok a tento rok si to zopakovala, hovorila že služby sa o dosť zlepšili, aj keď predtým boli vynikajúce. My ideme 5.9. a už sa nevieme dočkať. Malý bude mať deň po prílete na Slovensko dva roky, tak sme to ešte chceli využiť. Len sa trochu obávam letu ako to vydrží. Má niekto podobný termín do Club Belinda?

pralinka25
31. júl 2011

ahojte. nevie niekto ako je to ked je ramadan? nie su tie sluzby troska slabsie. pocula som viac krat nazor ze hej. ake mate skusenosti?

andy22
31. júl 2011

@viki76 ahoj, v hoteloch, ktore spominas, som sice nebola, ale v Beleku ano. Minuli rok, hotel Susesi de luxe and spa. Belek je asi najdrahsia primorska oblast. Je to totiz golfovy rezort, ale hotely a sluzby su na vysokej urovni. Ak sa vsak chystate v Turecku nakupovat, v Beleku to neodporucam. Je tam strasne draho. Napriklad okuliare chanel mi ponukali za 400 eur (nechceli zjednavat absolutne) a to isto bol nejaky fake! No na oddych je Belek najlepsi. My ideme tento rok do Gloria Verde, je to vlastne sestersky hotel s Gloria Golf Resort. 😉