Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jania023
27. mar 2012

@malawienka my sme boli ako 5 mesacny vo francuzsku a bolo super tam choroby nehrozia 😉

zebricka23
27. mar 2012

@malawienka myslim si ze skor nie....ako ano...a preco ich nemozes mat normal v batozine?????ich potrebujes pri lete?????lebo po tych teroristickych utokoch...sa nemozu tekutiny...cize kvazi ani spirala....iba do urciteho mnozstava,a musi to byt v takych sackoch....
podla mna turecko,nie je nejako exoticke...takze v pohode...aj s malym dietatkom.....my ked sme boli tam 2x bolo kopec kojencov ese v hlbokom kociku.....podla mna aj mladsie

gretkab
27. mar 2012

@malawienka Zakladne lieky urcite mozu byt aj v prirucnej batozine (ked som niesla injekcie, potrebovala som papier od lekara podla instrukcii - ale tusim ho nikto nekontroloval). Ja zakladne lieky proti teplote nosim v prirucnej vzdy (ale ja mam lieky, nie sirupy), zvysok mam v kufri normalne s vecami. Ak je liek tekuty, nesmie byt vo flasticke viac ako 1 dcl a musi byt v priehladnom zipsovacom sacku.

larmimi
28. mar 2012

baby co mate male deticky a piju mlieko alebo aj UM...ako to budete robit ? ja beriem cestovnu kanvicu malu a bebu....no my mu to riedime kravskym, myslite ze to pri ranajkach mu mozem dat? 😅 a tu vodu prevarenu len z flase, ze?

martuska75
28. mar 2012

@larmimi budem brať nutrilon, kanvica by tam mala byť. Len uvažujem, čo z vodou? Ale malá už bude veľká možno len prevarím nejakú bezbublinkovú balenú vodu.

larmimi
28. mar 2012

aj ja tak s vodou...a budem mu davat cisto UM

kessica
28. mar 2012

Pekne ranko kocky 😀
Moj dnesny graf 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/3b1b5e/
Zeby dnes bola ovu alebo zajtra 🙂

binki
30. mar 2012

Všechno jsem shrnula zde: http://www.hedvabnastezka.cz/rady/s-detmi-do-tu...
Možná jsem ten link dávala vloni tak padesát stránek zpátky, ale sezóna se blíží... :D

larmimi
2. apr 2012

baby a beriete plienky ? alebo budete kupovat tam...su tam obchody v areali?
@ivetka5
@luucia

patka1987
2. apr 2012

kočky a viete mi poradiť kde najdem nejake babyfriendly hoteli???

ivetka5
2. apr 2012

@larmimi nie, iba pár pre prípad na spanie. Ale neviem povedať, či sú, ale určite sú, len či nie iba so suvenírmi. Darina77 by vedela povedať, ked som dočítavala túto diskusiu, tak tam bola 2x na dovče 😉

larmimi
2. apr 2012

@ivetka5 dakujem 😉

malawienka
2. apr 2012

@gretkab takze to tak musim urobit aj s nurofenom, ze? Myslim, ze ho tam viac ako 100ml nie je, tak ho vytiahnem z krabicky a dam do sacku. Dakujem pekne, nerada by som mala problemy 🙂

malawienka
2. apr 2012

@zebricka23 Ahojky, no ja patrim k tym opatrnym matkam, ktore sa vsetkeho obavaju 🙂 . Este som nebola v takychto krajinach, a tak neviem ako deti budu reagovat. Aspon ten nurofen, pre klud duse.

gretkab
2. apr 2012

@malawienka Ano, presne tak by to malo fungovat. Ja nosim lieky v prirucnej batozine tiez az odvtedy, ked mi mala preteplotovala celu od letiska - a jedine liek, co sme zohnali bol dospelacky nurofen, co nam dala letuska v lietadle (a aj za ten sme boli nekonecne vdacni 😉). Nikto z cestujucich (vratane nas) nemal lieky v prirucnej batozine - takze odvtedy nosime.

malawienka
2. apr 2012

@jania023 tam je krasne, to ano, ale nasla som iba drahe hotely. My by sme chceli hlavne pekny bazen pre deti, v morskej vode si deti asi velmi nezaplavu. A chceme letiet, pretoze sa aj s babkou do auta nevlezieme.

larmimi
3. apr 2012

@malawienka ono vacsinou vsade od 4hv.. su super uz bazeny pre deti 😉

bangie
3. apr 2012

zdravím, chystáme se v létě na dovču do turecka....nevíte, jsou na hotelu v ochodě k dostání plíny nebo je vozíte všechny s sebou?

kataatak
4. apr 2012

Ked som letela s dcerkou, tak sme mohli prevazat, napriklad tekutiny - zobrat ich do lietadla. Ale museli sme pri kontrole z flase odpit, aby tak vylucili, ze tam mame nejaku chemicku zbran. Ale vsetko do 100ml sa do prirucnej batoziny moze, ale musi to byt este v sacku, takze to plati aj pre nurofen a dalsie... . Nepisal to tu uz niekto? 🙂

mamazuzana
10. apr 2012

@malawienka prosím ťa a ten Nurofen sa nejak nemože prevážať, či som len zle rozumela?

karamel
10. apr 2012

@mamazuzana zabal si ho do kufra, tam sa to moze prevazat 😉

mamazuzana
10. apr 2012

@karamel fuuuha...to je super! taká rýchlosť! Ďakujéééém!

jana.oravcova
11. apr 2012

ahojte baby, prosím vás viete mi odporučiť hotel v turecku vhodný pre rodinu s deťmi 4 ročné a 1,5 ročné. chcela by som vybrať podľa toho ako ste boli spokojné, lebo je toho tak veľa a som v tom stratená. díky za tipy.

sakura77
11. apr 2012

@jana.oravcova super su kamelya world a napr ali bey club manavgat,hlavne je tam vela atrakcii aj pre mensiu babulku,ze sa ozaj nebudete nudit 😉 ale popozeraj dozadu toto forum,je tu viac hotelov ktore boli fajn 😉 zalezi ci uprednostnujes klasika hotel alebo vacsie rezorty

ivkapon
11. apr 2012

@jana.oravcova ahoj, my sme boli spokojní v Asteria Sorgun Resort aj v Turan Prince Residence. Obe sú v Side.

bangie
11. apr 2012

prosím, dají se v hotelovém obchodě koupit plíny?

sakura77
17. apr 2012

@bangie daju,maju pampersky,len troska drahsie

larmimi
18. apr 2012

baby pripoistovali ste keby vam deti ochoreli alebo pod. alebo mate standartne poistenie...

trixi
18. apr 2012

@larmimi neviem, co myslis pod standartnym poistenim a co myslis pripoistenie. Pri kazdej ceste do zahranicia mam komercne poistenie liecebnych nakladov v zahranici, pretoze bezne poistenie (myslim poistenie v zdravotnej slovenskej poistovni) nestaci. Komercne poistenie mozes uzatvarat pri kazdej ceste zvlast, alebo mozes mat celorocne (ponukaju ho napr. pri sporiacich uctoch, detskych uctoch, platbach kartou a pod.) Cena zavisi co vsetko a na aku vysku uzavries poistku.Bez komercneho poistenia liecebnych nakladov by som na dovolenku nesla.

larmimi
18. apr 2012

@trixi mala som na mysli poistenie co sa uzatvara pri kupe dovolenky, je tam bezne, co si musis zakupit zo zakona...to je ten standart alebo ma zaujima ci si mamicky s detmi prikupili a ake to uz ja neviem, preto sa pytam ktore je dobre a nie moc drahe zbytocne