Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
18. máj 2012

@ivkapon čo sa týka izby vraj sú tie bez výhľadu oveľa lepšie. tie s výhľadom sú rovno nad bazénom s hlučnými animáciami 😉 Ja som tiež brala radšej len bočný výhľad. - tie sú z druhej strany

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 budú aj podľa mňa menej opotrebované. 🙂

aliza
18. máj 2012

@larmimi jeeej, aj my ideme do ali bey. Kedy idete?

ivetka5
18. máj 2012

@aliza kedy idete vy? Aj my tam ideme 😉

mikina44
18. máj 2012

@martuska75 Nie presne tie isté podmienky, ale dvaja dospelí, jedno dieťa, výhľad na more máš naozaj vo väčšine prípadou samozrejmý...tvojou sumou si mi vyrazila dych, pretože toľkoto stojí cca hotel adam eve, čo je najluxusnejší hotel v turecku...ale verím, že to toľko naozaj je, pretože mi ked sme šli prvýkrát do turecka pred šiestimi rokmi, tak sme išli cez slovenskú SK a vtedy sme platili za dve dospelé osoby a štvorhviezdičkový hotel vtedy 62-tis.SK...a je pravda, že dovolenku vždy platíme ako first minute, vždy v decembri alebo v januári...

mikina44
18. máj 2012

@martuska75 a veľa robí aj to, či idú iba cez rakúsku cestovku, ktorá má pobočku tu na sk, alebo zajednávajú priamo v rakúsku...pretože tu na sk si cestovky dosť prispoôsobujú ceny tým slovenským...

grimaska4
18. máj 2012

@martuska75
no my ideme z rakuskej cestovky,7 .jula mame mame odlet,do antalye 5 hviezdickovy hotel s toboganmi a stoji nas 2100 eur so vsetkym pre 3 osoby,akurat sme sa nechali pripoistit,ale to nie je nyevyhnutne to je kazdeho osobna vec ci chce ci nechce

patka1987
19. máj 2012

Kocky, prosim, mozte mi daj nejaky link na slovensku cestovku kde mi vyhodi babyfriendly hotely v alanyi. Ja hladam ale vobec to neviem najst... Dakujem!!!

larmimi
19. máj 2012

@aliza 3teho uz za kraaaatko 😵 😵 vy?

martuska75
19. máj 2012

@mikina44 teraz neviem ktorou sumou som ti vyrazila dych? A vy idete teda tiež do toho Kumkoy beach & spa? A kedy? Možno sa uvidíme? 😉

martuska75
19. máj 2012

@grimaska4 tak si to užite 😉 Nerobím tu nijaké štatistiky koľko kto zaplatil 😀 😀 😀 Len sme tu riešili či sa viac oplatia rakúske alebo naše cestovky a vysledok je podľa mňa, že ako komu 😀 😀 😀

martuska75
19. máj 2012

@grimaska4
@mikina44 Baby, ale predpokladám, že majú tie rakuske cestovky nejaké špeci kontrakty s hotelmi, lebo ak si ten kumkoy beach objednám napriamo cez hotel tak v lete za 2 lôžkovú izbu zaplatím na tých 11 dní/ 2420 eur. A to ešte tam nemám letenky. Takže ak to predávajú so všetkým za 1800 eur tak to je fakt bomba.

grimaska4
19. máj 2012

@martuska75
vsak si to aj uzijeme,aj minuly rok sme leteli s nimi a ziadny problem,vsetko ok 😉 ,akurat toho roku nemame all inclusiwe,ale ultra 😉 , a cas odletu aj priletu zistis este pri kupovani zajazdu,nie ako na slovensku...

mikina44
19. máj 2012

@martuska75 Nakoniec nejdeme do kumkoy-u, rozhodli sme sa pre krátky transfér, ideme do strediska Lara, je to len kúsok od letiska...min. rok sme boli v Miracle resort a teraz Sherwood Breezes Resort and Spa...odporúčam pre rodinky s deťmi, hlavne pre ten krátky transfér...je to novovybudované stredisko a sú tam nádherné prevažne 5-hviezdičkové hotely...ale hlavne neletíme v noci, čo nám vôbec nevyhovovalo, to je tiež jeden z dôvodov, prečo chodíme cez Schwechat..a hlavne máme to kúsok...

mikina44
19. máj 2012

@martuska75 jasné, cestovky majú úplne iné zľavy, práve preto uzatvárajú kontrakty...a určite napr.neckerman bude mať iné zľavy ako nejaká menšia cestovka...vyrazila si mi dych tými cenami okolo 4000 eur, za to už kúpiš nádhernp Punta Cana v Dominike...ale s kumkoyom budeš určite maximálne spokojná, pre deti je tam všetko..my tiež uprednostnujeme hotely, kde je all inclusive naozaj all inclusive:o)ň dokonca v tejto Lare je väčšina hotel ultra all inclusive a je to fakt bomba...môžete vyskúšať bud rok:o))

grimaska4
19. máj 2012

@mikina44
no my chodime stale s malou cestovkou,a vsetko je ok,aj ceny su super,a letime stale okolo 8.00 hod.rano,co je super,my sme totiz 5km od letiska 😉

ress
19. máj 2012

@grimaska4 S akou CK chodíš, prosím ťa? 🙂

martuska75
19. máj 2012

@mikina44 Ak si ho zohnala za takú cenu, tak ťa aj hned poprosím o kontakt na rok by sme vyskúšali. 😉 Môžeš prosímťa, prípadne do IP.

grimaska4
19. máj 2012

@ress
chodime cez www.edl-touristik.at (my totiz zijeme nedaleko Linzu).
toho roku sme si vybrali kirdman club sidera 5 hviezdickovy hotel ultra all inclusive, na youtube je aj video z tohto hotela 😉

tanya32
19. máj 2012

Ahojte, nemate niekto skusenosti s hotelom Saritas v Alanyi? Resp.nie je tu nikto, kto ide do tohoto hotela? My odlietame 2.6.

luculiatko
19. máj 2012

Maminky prosim o radu chystame sa na dovolenku do TR Side s 1,5 rocnou dcerou. Mala este pije 2xdenne mliecko a neviem ci brat sebou alebo vynechat pocas dovolenky,pretoze mam obavy ci tam zozeniem nejku dojcensku vodu.

katarinajurikova
19. máj 2012

@luculiatko ahoj aj nas pije 2krat denne mlieko,berem sunar+kanvicu,ked nebude kojenecka voda,tak kupim neperlivu balenu a prevarim.

luculiatko
19. máj 2012

@katarinajurikova a rychlovarna moze byt v kufri?

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko
@katarinajurikova nasa ma rok, pije mliecko este vecer, beriem len kanvicu a budem jej prevarat ich balenu vodu. 🙂

katarinajurikova
19. máj 2012

@luculiatko urcite ano 😉

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko kanvicu mozes dat v pohode do kufra, ja som s tym este nemala problem.

luculiatko
19. máj 2012

@katarinajurikova
@zuziq8 hej tak super lebo uz som rozmyslala nad tym ze teda bude bez mlieka aj ked asi by to nebolo dobre riesenie. A este sa opytam bude sa moc mala pohybovat v poho na slniecku ked bude natreta 50faktorom?

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko ja mam rocnu, a ked na slniecko, tak bud skoro rano, alebo az popoludni, ked nebude tak strasne palit slnko... ale skor v tieniku sa pohrat a obcas ju oplachnut v mori, tak si to predstavujem 🙂

luculiatko
19. máj 2012

@zuziq8 tak nejak si to predstavujem aj ja. My sme aj tak zvyknuty cez obed spinkat len uvidime ako sa jej bude spinkat tam kedze to bude nove prostredie a ine klimaticke podmienky 🙂

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko no to ano, ale nasa sa rychlo adaptuje a je teplomilna, takze dufam ze nebude ziaden problem... 🙂