Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuziq8
25. apr 2012

Baby viete mi poradit dobry opalovaci krem pre malu? Ideme do Turecka - Side 6.6. - 16.6., to bude mat mala akurat rok,... nechcem kupovat najdrahsi "znackovy" krem 😀, rada by som si precitla vase nazory s akymi kremami pre deticky mate skusenosti a (ne)odporucate ich. 🙂

kucejka
25. apr 2012

Ahoj zuziq, mne sa vzdy osvecil daylong, je drahsi ale naozaj stoji za tie peniaze.

zuziq8
25. apr 2012

@kucejka mozem sa spytat kde ho kupujes? v lekarni, alebo nejakej drogerke? vdaka 🙂

adka12
25. apr 2012

@zuziq8 Ahoj, ja by som daylong naopak neodporúčala, pretože nevykazuje také parametre, ako deklaruje výrobca. To isté ti povedia aj v hociktorej lekárni, ak teda natrafíš na serioznu predavačku. Čo sa týka lekárenskej kozmetiky, tak určite bioderma a la roche, čo sa týka krémov z drogérie, skús pozrieť najnovšie testy opaľovacich krémov. Naposledy myslím, že bol v prvej trojke garnier. Skús pokukať testy, tie ti veľa napovedia. Aby si zbytočne nekupovala drahú kozmetiku, ktorá vôbec nestojí za to. My sme mali napr. minulý rok garnier pre malú 50+.

bibi1711
25. apr 2012

@euphoria , my sme boli pred dvoma rokmi.mala mala vtedy rok a dva mesiace a bola to super dovolenka.lepsia ako minuly rok, ked maly vyse dvoch. urcite chceme aj tento rok niekam k moru a este sa rozhodujeme medzi chorvatskom a tureckom. keby sme sli do turecka, pojdeme az v septembri, ak do hr, tak normalne v auguste. a do turecka by sme najradsej nejaky hotel, kde su bazenove domceky-nie do hlavnej hotelovej budovy-aby sa starsia mohla cvachtat v bazene, aj ked maly bude spinkat...

baklik
25. apr 2012

@adka12 ahoj, ja osobne pouzivam daylong, pretoze mam citlivu pokozku nachylnu na slnecnu alergiu. uz niekolko rokov ho pouzivam a nemam pocit, ze by nevykazoval take parametre, ako vyrobca deklaruje.

alienka73
25. apr 2012

@zuziq8 aj my ideme v tom termine do Side, tiez z Kosic🙂do akeho hotela idete?

zuziq8
26. apr 2012

@adka12 dakujem, no vobec mi nenapadlo ze aj kremy sa testuju 😀 tak idem nieco pohladat na nete 🙂
Dakujem za nazory a budem vdacna za kadze dalsie skusenosti... Ja som napr. pouzivala Nivea oplaovacie kremy, ale predsa len, mala je este mala, tak by som nerada nieco pokaslat...

zuziq8
26. apr 2012

@alienka73 ahoj, my ideme do hotela Belinda, je troska dalej od plaze, ale znami s detickami s nim maju vyborne skusenosti, a aj cenovo bol ok 🙂 vy idete do ktoreho?

monikapalo
26. apr 2012

Ahojte mamicky - cestovatelky, chcela by som sa opytat, ci ste uz zazili pripad, ze ste prisli do hotela napr. rano o siedmej, no ubytovat ste sa mohli az o 14:00? Ako ste to riesili? Predsa len clovek je unaveny z cestovania, male deti vela nevydrzia.....Podlatili ste delegata , alebo recepcneho , aby Vam dal izbu skor? Je to vobec mozne? 😒 😎

katka512
26. apr 2012

@monikapalo Ahoj na toto som sa pytala v cestovke a pani mi povedala ze ona dala do pasu 5euro a opytala ci by je mohli dat izbu skorej a hned ich ubytovali ale dost zalezi aj od toho kedy idete ci v priamej sezone alebo ako....ked je plny hotel tak je to asi horsie mi ideme koniec maja zaciatok juna tak dufam bude pohoda

katka512
26. apr 2012

@adka12 ahoj prosim ta nezafarboval ti ten garnier veci lebo ja som mala pre maleho opalovak ale inu znacku z lekarne uz neviem a strasne farbil tak do zlta ze to neslo ani vyprat.

flori
26. apr 2012

@zuziq8 tiez pouzivam asi 7 rokov daylong kids,osvedcil sa, ani raz ma nesklamal

zzuzulaf
26. apr 2012

@zuziq8 ahoj, a kam presne idete do Side? my sme tam totiz presne v tom termine na vychod od side...

zuziq8
26. apr 2012

@zzuzulaf my budeme v hoteli Belinda, ten je myslim priamo v Side.

zuziq8
26. apr 2012

@flori a nefarbi ti veci? citala som tu par komentarov ze pofarbil veci na zlto, a neslo to vyprat..

flori
26. apr 2012

@zuziq8 urcite nefarbi......sice natriem,necham vsiaknut do pokozky a az potom deti obliekam
v hoteli Belinda budete urcite spokojni,som potom zvedava na info

adka12
26. apr 2012

@katka512 garnier je biele mlieko na opaľoanie, takže nie 😉

alienka73
26. apr 2012

My ideme do hotela Diamond beach & spa. Snad budeme aj my spokojni🙂. Ja som raz davno kupila malemu opalovaci krem Bubchen a ten farbil na zlto, ak sa nemylim. Odvtedy kupujeme daylong. Aky faktor beriete k moru detom???

katka008
27. apr 2012

Ahojte, poraďte mi prosím 5* hotel v side, ktory je fakt na úrovni. Ideme s 3rocnym a menší bude mat 10 mesaicov. Uz som sa veľa krát nechala prehovorit tetami z CK, ale väčšinou to bolo úplne iné ako slubovali. Dik
😅

bibi1711
27. apr 2012

@katka008 , hotel silence beach resort...mali sme tam ist minuly rok.maju hlavny hotel, mensie hotelove budovy, bazenove domceky, vlastny aquapark, lunapark, peknu plaz...vyzera to uzasne a referensie boli tiez super...

katka008
27. apr 2012

Idem to pozrieť. Dik 😎

larmimi
27. apr 2012

ja mam opalovaci krem Eucerin, faktor 50, dufam ze nebude farbit 😅

zuziq8
27. apr 2012

@alienka73 My berieme pre malu faktor 30, vraj su velmi podobne ako 50tky a maju menej chemie.. 🙂

alienka73
27. apr 2012

:@zuziq8 vdaka za nazor 🙂 ,akurat dnes som kupila v akcii daylong kids 30tku.

katarinajurikova
27. apr 2012

@adka12 suhlasim s tebou,pracovala som ako dermoporadkyna,mamicky si enchali kolkokrat poradit,ze Daylong nie je vobec dobry,ale kupovali to co mala kamaratka,obsahuje latky,ktore sa tazko dostavaju von s detskeho telicka.Ja by som odporucala bud Bioderma,alebo na 100 percent Laroche posay

monikapalo
27. apr 2012

🙂 Baby ako riesite balenie plienok a hraciek do piesku? Treba to brat z domu, alebo si to kupime radsej tam? Nevyjde ma to mac draho? Tie veci zaberu velmi vela miesta v kufroch. 😠

sakura77
27. apr 2012

@monikapalo hracky tam boli ,na mraky aj plienky,vsetko..samozrejme v hotelovom areali stala sada do piesku 10 eciek a vonku na trhu 2 priklad 🙂 😉 urcite neber,je tam toho ozaj vela..aj kolesa,nafukovacky,clny....plienky sme my mali v hotelovom obchode,boli drahsie,ako u nas,tak ale boli...

monikapalo
27. apr 2012

@sakura77 dakujem za typy 😉

monikapalo
27. apr 2012

@sakura77 a mozem sa opytat kde ste boli?