Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzanka7834
7. jún 2013

@haslerka27 nas syncek ma este iba rok, preto som zvedava 😕 Uz som pocula aj take, ze maju sedacky pre deticky, ale neviem ci aj chartrove lety... a ako vravim, nikdy som si to nevsimla, ani na cezoceanskych letoch. To si clovek vsima asi iba ked sa ho to tyka 😉

haslerka27
7. jún 2013

@zuzanka7834 no ved to ani ja som nikdy nepozerala ako sedavaju deticky.teraz banujem😉no prave citam baby o turecku,teraz je tam konferencia a premier sa vyjadril ze sa pokusi co najskor demonostracie ukoncit a presetrit kazdy nezakonny zakrok policie.takze vyzera to ze sa to tam mozno skludni- co je fajn😉

zziiizziii
7. jún 2013

@mirika86 to mi jedna známa oznámila ale nie som si istá či je to overená a hlavne pravdivá informácia...a dúfam že k tomu ani nedôjde a všetci sa budeme bez problémov slniť na tureckých plážach 🙂

haslerka27
7. jún 2013

@zziiizziii ake lety sa rusia prosim ta

hori
7. jún 2013

kocky lucim sa, odchadzame do BA na letisko... ak budeme mat na hoteli net, tak sa ozvem, paaaa.

katinka71
7. jún 2013

@zuzanka7834 plienky tam v pohode kupis aj v hotelovom obchode,nam dr odporusil pred letom nastriekat do nosa Nasivin kvapky,a pit nas ma flasu so slamkou tak prehltaval vodu,deticky sedia v lone priputane pasom este pridavnym pasom pocas vzletu a potom pred pristatim medzi tym nemusia byt priputane a stale sediet,nas Marco tazko znasa ked musi byt priputany dostava hysaky ,ale teraz pekne vydzal cely let,predtym 2 lety katastrofa

katkafazulka
8. jún 2013

Caute,
Tak aktualne hlasim pocko z beleku ze OTRAS 🙄 pod mrakom,max 24st a sem tam aj poprchalo.. sme tu par dni,vcera bolo najtelpejsie 28st, ale od mora stale fuka chladny vietor. Vecer bolo zatial vzdy chladno na dlhy rukav...

alena12345
8. jún 2013

NEJDETE NIEKTORA 10.8 DO HOTELA PEGASOS RESORT 🙂

zuzanka7834
8. jún 2013

@katinka71 diky 🙂

slavka80
8. jún 2013

@kvietok23 my ideme z Bratislavy a hotel EftaliVillage nie je to celkom hotel ale su to trojposchodové budovy v jednej záhrade je to celkom tiché prostredie dostali sme tip tak vyskúšame. 🙂 🙂

slavka80
8. jún 2013

@strihalka
da sa ísť do mesta na trhy aj na vlastnú zodpovednosť alebo radšej cez delegáta, chceli by sme isť pozreť aj delfinárium.

nefertitka
8. jún 2013

@erinka123 tak sme spat....hotel fakt super, dovca ako ma byt🙂 nejako rychlo nam to ale ubehlo, este sme len sli a uz sme aj naspat 😢 😝 ...strava bola vynikajuca, sme sa tam prejedali ako prasiatka, super je tam to, ze cely den vkuse mas co jest...a co sa nam velmi pacilo bolo, ze su tam chladnicky s vodou a vezmes si kedy chces a kolko chces...
pocasie nam vyslo, 3 dni bolo zamracene, ale teplo, jeden den z toho sme boli doobeda vo vnutornom bazene...more bolo raz burlive, raz nie, ale vobec nie nejak studene...bazeny fakt ze ani nemas kedy to tam prestriedat, ale my sme taki, ze aj tak radsej more, vacsinou sme boli na plazi a s malou sme odbiehali na tobogany🙂 domov sme sli v noci vcera vlastne, mala nam plakala, ze nechce ist, chuda nase...tolko aktivit co tam mala, vsetko sa jej pacilo, no neplac potom 😝 ...programy tiez fajn, hlavne detska disko, teraz tam fici kapitan Popcorn....taky ujo prezleceny, tak z toho bola paf...vravela, ze nech ide s nami domov 😀
idem dat aj fotos do albumu

haslerka27
8. jún 2013

@katkafazulka kde je belek orientacne.pobliz alanyie?my ideme do alanyie o 12 dni

haslerka27
8. jún 2013

@nefertitka pocasie ake bolo a kde ste to boli?

nefertitka
8. jún 2013

@haslerka27 side, Pegasos World hotel, pocasie bolo super, okolo 28 az 30 stupnov, z toho 3 dni sa zamracilo, ale teplo bolo stale, no a jeden den z toho dost fukalo...ale uz sa bude len oteplovat teraz, na tych veceroch sme to citili, najprv sme chodili v dlhych rukavoch a teraz posledne dni uz v kratkych

erinka123
8. jún 2013

@nefertitka jaaaj tak ste sa mali super,hned si my oživila spomienky,presne tak si to pamätam aj takže sa nič nezmenilo 😀 a izbu ste mali kde??? a dalo sa do mora nebol moc skok ,myslim tak pozvolna do mora že,no niekedy to vlny vymyju a je to hlbšie hned na začiatku...idem omrknuť albumik,my ideme v piatok moc sa tešim,ja by som tam ostala aj mesiac či dva,prave som to hovorila muovi či by som mu moc chybala keby som tam ostala cele leto,že či som ťukťuk 😅 ale uz som mu povedala že v september idem znova turecko ,on nemusi more tak k moru chodim s dcerou 😎

nefertitka
8. jún 2013

@erinka123 izbu sme mali tu, v strede, na tretom....

nefertitka
8. jún 2013

@erinka123 do mora praveze bol taky skok, zle sa vyliezalo, preto nas par krat splachlo 😝
babku (moju mamu) raz tak vykotilo, ze nevedela co sa deje a vyliezala z mora po styroch rychlostou blesku so stiahnutymi plavkami s bielou ritou, za nou kopa ludi, sa tak rehotali 🙂 a ja tiez taky smiech, ze som 5 minut odtial vyliezt nevedela :P
aj ja by som tam vydrzala dlho, moj muz tiez ze stacilo, aj teraz idete same?ci az v septembri?

erinka123
8. jún 2013

@nefertitka my sme mali na opačnej strane ,uplne v druhej budove,ked ideš od recepcie tak nie sme na reštiku ale na druhu stranu...som rada že sa ti pačilo, 😉.....stale chodime same bez muža on bol iba raz so mnou,teraz ale beriem svokru zo svokrom a v sptembri pojedem len so svokrou a s malym dcera uz ma školu,bude sa pripravovat na monitor.

nefertitka
8. jún 2013

@erinka123 nam tvrdili, ze kartago ma len tieto budovy zaplatene....asi sa to zmenilo

slavka80
8. jún 2013

@nefertitka môžem sa opýtať ako je to na letisku do koľko kíl ma vážiť kufor počula som 15 kíl a ak má viac dá sa to spojiť viac pasov dokopy.Dakujem

nefertitka
8. jún 2013

@slavka80 ano do 15 kil, a da sa to spojit, proste ked idete dvaja, je jedno, ze jeden ma v kufri 20kg a druhy 10, dokopy to nesmie byt viac ako 30...teda moze, ale musite si doplatit, delegatka dnes vravela, ze z tureckej strany za 3 kila nadvahy pytaju 15eur

nefertitka
8. jún 2013

a inak aky trapas, jeden vecer boli sutaze, ja total nevyspata, unavena, triezva a doslova ma vytiahli na podium...5 zien, 5 muzov...a styri sutaze akoze...som sa hanbila ako pes, to ste este nezazili asi taky pocit hanby ako ja vtedy 😝 ... neskutocne vela ludi tam bolo a ja som teda hanbliva az az...nerada sa pretrcam...no a uz ked ma tam dotiahol, tak mi bolo trapne odtial zutekat .....:P vsecko bolo fajn v podstate, az na to, ze ked nam dali postavit lietadlo z papiera, tak som postavila fakt nieco velmi cudne, ja to proste neviem a animator si este robil posmesky a pred celym tym narodom tam ze oh my god what is this?no a potom sme to mali hadzat, ze ako daleko doleti, tak moje ze meter 😝 😅
no ale neva, my zeny sme vyhrali jazdu na banane 😀

strihalka
8. jún 2013

@slavka80 na trhy se da jit aj na vlastnu pest. do delfinaria ideme cez delegata🙂

strihalka
8. jún 2013

@nefertitka okolo pegasus jsme jeli dnes do side🙂

zziiizziii
8. jún 2013

@haslerka27 žiadneee chvalabohu 🙂

katinka71
9. jún 2013

@katkafazulka jej skoda ze sa tak pokazilo pocasie my sme boli v beleku od 22,5 do 29.5 a stale bolo slnecno a tych 30,aj vecer bolo teplo,drzim palce nech sa vam otepli a ze si uzijete pekne slnecne dni

nefertitka
9. jún 2013

@strihalka jej vy uz ste tam?;)dokedy?uzite si

haslerka27
9. jún 2013

baby dnes v radiu som zacula ze turecko ide rusit turiticke viza voci slovensku....ze dobra sprava pre slovakov😉ja som vedela ze fico si s erdoganom sadnu- maju vela spolocneho😉

katkafazulka
9. jún 2013

@katinka71 dnes je 32 a pecie od rana 😎