Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katkabg
16. júl 2016

Ved toto ze aj ja tu zijuca v Bulharsku to vnimam inak....ved ludia v bulharsku zijuci pri hranicich s Tureckom mali dnes ist na trh ktory sa tam dnes kona....no dostali zakaz.Asi ano inak to vnimaju ludia co ziju daleko od Turecka a inak ktory su blyzko takychto krajin....sak vsetky Bulharske hranice s Tureckom su ostro strazene a kontrolovane....a ako vravim dnu vas putia zial spat uz nie.

gabika53
16. júl 2016

@nikalentilka nie, ale mam pud sebazachovy a zodpovednost za svoje deti...ty asi mas radcej peniaze ako svoje deti..zapni si tadcej telku a ukaz situaciu manzelovi, ked nerozumies, co sa tam naozaj deje..idem sa venovat detom, my uz sme po dovci, od pondelka zasa Tatry...nikoho nesudim, posudte si sami⏰

matulikm
16. júl 2016

@mk22 Ahoj..nie my sme mali naplánovaný let na zajtra

katkabg
16. júl 2016

@gabika53 u nas od rana nic ine nevysielaju.Toto je hlavna tema dna.

nikalentilka
16. júl 2016

@gabika53 nebudem sa tu hadat 🙂 vidim ze je to na koni horuca tema pre baby co vsetko vedia a vsade boli 🙂

katkabg
16. júl 2016

Tu nema zmysel dohadovat sa....drzim palce a prajem vam prijemnu dovolenku 😉 aj tak vsak tvrdim ze clovek riskuje ak cestuje do takychto krajin.A niekto spomynal ze v Burgase vybuchol autobus....to si pametam...ano stat sa moze....no podla mna je trosku ine ked sa po ceste zenu tanky,stihacky strielaju po helikoptere,vsade sa striela,parlament sa ostreluje.....no neviem kazdeho osobna vec co urobi.U nas v Bulharsku bolo vyhlasene pokial sa da NECESTOVAT DO TURECKA

babulka82
16. júl 2016

ako prepačte dufam že sa nikoho nedotknem ale už mi to tu pride ako "zavist" .Odhovarat niekoho od dovolenky mi pride nemieste ,uprimne teda ja by som tam nešla ale už vonkoncom mi nevadi ak sa rozhodne niekto dospely s vlastym rozumom pre dovolenku kdekolvek.Ved to je každeho osobna vec kde chce travit dovolenku a skym .

matulikm
16. júl 2016

@katkabg áno, máš pravdu až na to, že je to celkom iné. Pretože o tomto v Turecku už vieme. Vieme že sa tam bojuje, strieľa, tanky, stíhačky...človek je o tom informovaný, preto tam už nevycestuje...no vyberie si inú krajinu, príde z ničoho nič magor - odpáli sa... teda najprv niečo a potom seba. To nečakáš, tomu sa nevyhneš, ak si v nesprávny čac na nesprávnom mieste. Tomu v Turecku máš šancu sa vyhnúť, ale tomu, že niekomu na letisku, či na pláži prepne...tomu sa už človek nemá ako vyhnúť.

matulikm
16. júl 2016

@babulka82 Ale som rada, že si dala príspevok, kde píšeš o tom, ako je v Bulharsku zákaz cestovať do Turecka...lebo tu nič ☹

nyusika
16. júl 2016

@matulikm Lenže v Turecku je vojnový konflikt už dávno. Včerajší prevrat bol len incidemt

matulikm
16. júl 2016

@katkabg Ale som rada, že si dala príspevok, kde píšeš o tom, ako je v Bulharsku zákaz cestovať do Turecka...lebo tu nič ☹

matulikm
16. júl 2016

@babulka82 prepáč, koment patril inej slečne 🙂

nyusika
16. júl 2016

@babulka82 závisť ???
A sme doma. Co je už také super ma dovolenke v Turecku ?? Veď to je práveže teraz taka lacnejšia možnosť.

kosicanka1
16. júl 2016

@babulka82 nemyslim, ze tu niekto niekomu zavidi, ze ide na dovolenku do turecka - to akoze vazne ? ani nikto nikoho neodhovara od dovolenky - ved mi to je jedno kde idu uplne cudzi ludia... akurat sa len cudujem a nechapem 😕

kosicanka1
16. júl 2016

@nyusika presne, ved turecko je momentalne jedna z najlacnejsich dovoleniek spolu s egyptom a tuniskom ... ze zavist, som sa zasmiala

babulka82
16. júl 2016

@nyusika
@kosicanka1 je to každeho osobna vec nech si cestuje kam chce. To že ja osobne by som tam s rodinou nešla je tiež moja vec.

tehula
16. júl 2016

@babulka82 ze zavist 😂. Turecko bolo jednou z prvych destinacii, na ktore dovce som si bola schpna zarobit obycajnou studentskou brigadou. Bolo tam fajn, ale akoze co z toho ma byt predmetom zavisti?. Je lacne aj bolo vzdy cenovo dostupne. Kazdy druhy si to vie dovolit zaplatit. Neni co zavidiet

babulka82
16. júl 2016

@kosicanka1
@nyusika aj naši znamy boli v turecku aj s detmi minuly mesiac a tiež som sa čudovala že idu prave tam a sme sa pytali či nemaju strach a oni že nie. Nikoho za to neodcudzujem ani to neriešim ,vybrali si to tak čo je na tom zle.

matulikm
16. júl 2016

ách baby ☹ na MK som sa dnes prihlásila s takou malou dušičkou, že sa tu bude normálne diskutovať. Veď sme ženy, mali by sme držať spolu..no namiesto toho som tu našla len odsudzovanie, opovrhovanie...Turecko je krajina kde deň čo deň prilieta niekoľko tisíc turistov a vy sa tvárite ako keby tam bola 3 svetová vojna, ale len my 4-5 zo Slovenska mali zakúpenú dovolenku do tejto krajiny ☹ ako keby sme len my nemali rozum...Verte či nie, takých je tu strašne veľa...ale človek sa tu prišiel zveriť, diskutovať, zistiť či je tu niekto kto mal teraz niekedy letieť, zistiť ako postupovať..a namiesto toho sa tu dozvie aký je nezodpovedný, hlúpy.....

novana
16. júl 2016

@matulikm Každý máme svoj raj. 🙂 Pre mňa je rajom Karibik, ale v žiadnom prípade by som tam necestovala, ak by to bola najnebezpečnejšia (našimi turistami tak obľúbená) krajina, akou Turecko už dávno je.

babulka82
16. júl 2016

@tehula to akym štylom sa to tu prebera a stale sa najdu ženy ktory pomaly idu tym druhym nadavat a uražat ich za to idu do turecka na dovolenku lebo su tam konflikty. A zase ako pišeš že je lacno ,myslim že viac než polovica slovakov si to nemože s detmi dovolit ist s detmi k moru.

katkabg
16. júl 2016

Kazdy nech si robi ako chce ;) samozrejme ved nikto nikoho nechce odhovarat 🙂 kazdy ma vkastny rozmu.A ja som len vyjadrila nazor.Ako vravim ibak to pocitujete vy zeny zijucecdaleko na Slocensku a inak to pocitujem ja ktora je blyzsie k turecku a hranice s tureckom su odomna ohodne blyzsie ako keby som bola na slovensku.Preto sa to tu asi aj trosku intenzivnejsie prebere.Predtym sa dost veci dialo v syrii,teraz v turecko co ja viem mozno o mesuac sa uz moze aj v bulharsku udiat volaco...v co verim silno ze nie....a popravde potom aka haved sa dostala medzi utecencami do europy sa uz nebdem divit nicomu.

nyusika
16. júl 2016

Pokiaľ tam nebudeme posielať vládny špeciál, je mi to úplne jedno.
Nikoho neodsudzujem, bože chráň.
Akurát si niečo o nich pomyslím.

Prvá vec, co by som ja v tejto situácii spravila - okamžite by som šla do agentúry a snažila sa i zmenu destinácie aj za cenu príplatku.

matulikm
16. júl 2016

@nyusika Mylsím, že toto urobil ako prvý krok každý, kto ma zakúpený zájazd do Turecka. Z Košíc sa letí dnes a zajtra...Ja sama som už kontaktovala cestovku s tým, že tam už nechceme ísť. Myslela som, že nájdem tu na MK babu, čo má cestovať dnes do Turecka, aby som zistila viac, čo sa dá...

mk22
16. júl 2016

@matulikm tak ste to stornovaki? Napises mi prosim blizsue?

matulikm
16. júl 2016

@katkabg Ako píšeš, od toho čo sme si do Európy vpustili nemôžme nič dobré čakať. S tými "dobrými kresťanmi" sem prišli aj takí, ktorí nám ukážu čoho sú schopní ☹ držím palce aj tebe v Bulharsku, aby to bola aj naďalej pokojná krajina, ktorú nepostihnú nepokoje Turecka a Sýrie.

kosicanka1
16. júl 2016

@matulikm pozri sa, milujem turecko, krasna krajina more plaz, resorty ako stvorene pre deti, kratky let a za lacny peniaz - boli sme tam s detmi 5 rokov za sebou- minuly rok sme sa rozhodli ze uz tam nepojdeme.
nikto tu nenadava ani neuraza - ukaz mi taky prispevok.
Ty mas svoj nazor a svoje rozhodnutie. Ja mam iny nazor a ine rozhodnutie.
Niekto napise ze je OK ist do turecka - fajn. Ja napisem, ze sa tomu cudujem a nerozumiem ...
Toť vsjo.
A úprimne - všetkým prajem krásnu dovolenku - či doma na záhrade, či v Turecku, či na Bali.

matulikm
16. júl 2016

@mk22 Nestornovali, do cestovky som sa nedovolala, poslala som mail s tým, že nechceme ísť do krajiny kde nám hrozí nebezpečenstvo. Myslím, že cestovky majú teraz toho veľa...

kosicanka1
16. júl 2016

@matulikm mozno pomoze ... minuly rok som bola v cestovke kupovat zajazd akurat den po utoku v tunise. Pani v cestovke sa mi nemohla venovat, mali vela prace, lebo vsetci co mali letiet do Tunisu, prebookovali dovolenky a za priplatok menili destinacie.

matulikm
16. júl 2016

@kosicanka1 ďakujem za informáciu, isto pomôže, aj keď áno, nie som hlúpa, rátala som s tým, že cestovky budú mať čo robiť, už s tými, čo majú letieť dnes. Neviem, asi by som už ani nemenila destináciu, človek nemá chuť ísť už nikam...
A k príspevku vyššie, neviem či celý patril mne...lebo ja osobne som sa nikde nevyjadrila, že po tomto je OK ísť do tejto krajiny. Vybrali sme si ju áno, no len a len z vlastných skúseností. 6 rokov po sebe, bez akýchkoľvek komplikácií. Vždy sme boli spokojní, nikdy ani náznak nebezpečenstva...no veci sa menia, ja len že....neprajem nič zlé, ale po tom akých ľudí sme si pustili do Európy môžme čakať, že toto sa stane hocikde...aj v obľúbenom Chorvátsku, predsa čím ďalej, tým viac turistov...a veľké davy sú vyhľadávané. Chcela som len podotknúť, že netreba útočiť na žienky, ktoré mali zakúpený zájazd do Turecka, že nemajú rozum...len o rok, dva, tri...tu môže niekto niekomu písať, že nemá rozum, keď ide do Chorvátska, či Turecka....